טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טיול ב- COOL


   23-07-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

שבוע לפני אירוע הפתיחה החגיגי, סוכנות Z-M Racing מוציאה פיילוט של טיול לקוחות. מספר משתתפים מצומצם ואיכותי, מסלול מהנה וארוחות כיד המלך. כשעושים דברים אחרת – זה מרגיש אחרת.

את השורות הללו שאתם קוראים כרגע היה אמור לכתוב נדב גבאי. בערב שישי, כשהבנתי שבוקר יום השבת שלי פנוי בסופו של דבר, הרמתי את הטלפון והודעתי לחברים: "לפעמים אנחנו מגיעים למצבי קצה בחיים שצריך לבחור או לכאן או לכאן, תעשו מקום – אני בא". עכשיו אם נוריד את הדרמה נבין שכל אחד מאיתנו לא היה מוותר בקלות על טיול הפיילוט של סוכנות Z-M Racing.
החותמת האישית של מתן ניר וצחי אשרי מוטבעת בכל דבר שסובב את הסוכנות הזו, וטיול לקוחות שהוא חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה השיווקית, אמור להיות ייחודי גם הוא.

המתניר מעברו השני של הקו: "אתה מאוד רצוי בחברתנו ויפה שאתה רוצה לבוא, אתה באמת חושב שתהיה מסוגל להיות כאן בשבע בבוקר?"
אני: "שבע בבוקר?!" מסנן בהפתעה גמורה
המתניר: " כן שבע, עשר דקות אחרי אנחנו בתנועה"
ואכן כך, יום שבת (ה-11/07/2009), שעה שש וחמישים, שנים עשר טרקטורונים ופרולר אחד חונים בפתח הסוכנות. החברים מתוודעים זה לזה ועוסקים בסגירת הציוד רגע לפני היציאה לדרך.
האחד דוקטור, השני פרופסור, השלישי יוצא יחידה מובחרת והרביעי מבכירי ענף הרכב. שילוב מצומצם ואיכותי. תדרוך בטיחות קצר, הסבר על המפה לגבי מסלול הטיול ואופיו ויצאנו לדרך.
מאחר וגבאי אוחז במצלמה, הוא עולה על הת'נדרקאט ורץ קדימה, אני מתפנק לצד המתניר בפרולר.
מפתח הסוכנות ביישוב עיינות לכיוון דרום – דרום מזרח. נקודת היעד הדרומית ביותר היא השבילים הפתוחים והמרהיבים שיוצאים מבית ניר לכיוון יקבי ברקן, אך לפנינו עוד דרך ארוכה טרם נגיע לשם.

יוצאים לדרך, עודד מוביל בראש השיירה, החברים מסתדרים באורח טבעי זה אחר זה ולוקחים מרווחי אבק. מסלול הטיול מתוכנן בצורה כזו שלא נצטרך לעלות על כבישים כלל. התוואי הראשוני של מסלול הטיול עובר לאורך נחל שורק. ערוץ הנחל יבש ברובו בחלק זה ובשלבים רחוקים יותר, בקרבת כביש שש דרומית לגדרה, ישנם מספר מעברי מים, חלקם עמוקים יותר רובם עמוקים פחות, שמקורם במי ההשקיה של השדות מסביב. עוברים מגדה לגדה לאורך הערוץ המתפתל, סיבובים רחבים במיוחד, שבילים נוחים מאוד וקצב הרכיבה לא רע, לא משתוללים על הגז אך גם לא מזדחלים. כשיש לך כלים עם כוח זמין שלא סופרים במיוחד את מהמורות הדרך, נסיעה בקצב של 60-80 קמ"ש עונה להגדרה "קצב מעולה", כזה שנמדד בתנועה רציפה תוך כדי הנאה מהנוף ומההווי החברתי.

הנסיעה כאמור זורמת אך כשהשף בשטח וארגז הפרולר מלא כל טוב לארוחת הבוקר, אי אפשר שלא להתפתות וברגע שהגענו ליער חרובית בין רגע החברים קפצו מהכלים ועברו לשולחן האוכל.
כעכי בייגל טריים שהגיעו במשלוח אקספרס מיפו בשעות הבוקר המוקדמות, גבינות עשירות בטעמים, ירקות טריים, ביצים קשות. כל מה שמפאר את חדרי האוכל במלונות בארוחות הבוקר היה שם.

בשלב זה אנו לומדים להכיר את הסובבים מקרוב יותר, ממוצע הגילאים עומד על 30 פלוס ואם נוציא את רז אשרי וחוטושביץ הצעיר מהתמונה, נקפוץ בקלות גם ל- 40 פלוס. אך אל נא תחשבו שמדובר בטיול של מרכז היום לקשיש, חגי, זקן השבט כבר גירד את שנות השבעים לחייו אך הוא מרגיש כילד על הת'נדרקאט החדש שלו וברוב המקרים הוא זה שמחכה לאחרים. דניס ואלי אוהבים אקסטרים, במשך כל הבוקר הם דיברו על הגלים ועל הווייק-בורד שהשאירו על החוף, ולמרות החיוך שהיה להם על הפנים כשהיו על הטרקטורון הדו מושבי, כשעלו על ה-DVX התמונה נראתה להם כבר שונה והם הפכו מכורים בין רגע וזו הנסיעה הראשונה שלהם על טרקטורון. ביום ההשקה, כשבוע אחרי, הם כבר הלכו לחוף הים להיפרד מהגלשנים כי הטרקטורונים שלהם כבר בדרך.

חוזרים לנסיעה ועולים על "הכביש המהיר", כמובן שלא מדובר בכביש אלא על דרך הכורכר היוצאת משדות קיבוץ בית ניר, ונמשכת לאורך של מספר קילומטרים של שביל רחב ומתעקל עם תוואי נוף יפיפה של שדות חקלאיים. בדרך אפשר לעצור לתצפית ביקבי ברקן. בלב כרמים ישנו חניון גדול ומוצל בצמחייה, וממגדל התצפית תהנו מנוף נהדר. החברים החליטו להמשיך במהרה, הבטן מתחילה לקרקר ועם כל הכבוד לארוחת הבוקר המדוגמת, שהמתניר אומר בשר – אין מקום לתהיות או להמתנה.
שבנו על עקבותינו במסלול מעגלי, הפעם לאורך כביש שש ואזור קדרון שעובר באותה הדרך על יובליו של נחל שורק.

עייפים ומרוצים מטיול מהנה במיוחד, פתחנו את הבירות והמנגל נדלק בין רגע
עוד בטרם הסתיים הטיול הראשון ואנחנו כבר מחכים לטיול הבא.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.איתי חזן 23-07-09
יא אללה , איזה אירגון.
לחלקכם המסלול לא אומר כלום, אבל מהיכרות עמו- מסלול מדהים. כל הכבוד לסוכנות החדשה.
אתם עושים כמו שרק אתם יודעים.

2.למה לא ינענע 23-07-09
איך לא תלך אם יש מנגל?!
הצילומים של גבאי - לפנים!
3.יוני 23-07-09
פאק איזה מורכב הDVX זה מפחיד
4.עופר זקצר 23-07-09
כל הכבוד למתן ,וניר
הלוואי שתמשיכו ככה ותעשו רק טוב לרוכבים
ההתחלה שלכם מסקרנת מאוד המשיכו כך
5.dvx400 24-07-09
איזה dvx קטלני !!
6.חיים 25-07-09
מזל טוב למתן ניר וצחי ... כל הכבוד על היוזמה הברוכה .
הכלי הכום עם מגן הרוח נראה יפיוף , מה זה זה ?
7.המום 25-07-09
ארקטיקט ? מועדון לקוחות ? אני בהלם, לאן עוד נגיע ?
8.איזה מועדון? 26-07-09
ל-7 קראתי את כל הכתבה וכנראה שלא הבנת - מדובר בלקוחות של מתן וצחי ולא במועדון של ארטיקט. חוץ מזה שימשיכו ככה כולם
מה שהתחיל רזגל עכשיו כל העולם דואג ללקוחות וטוב שככה!
9.ל 8 26-07-09
איזה רז גל בראש שלך
בעצם אתה צודק מועדון מאוכזבים
10.רן סרור 29-07-09
המוסך של מתן ניר מוכר כלים של ימאהה? כמו לדוגמא : YFZ או RAPTOR ?
11.חסויי 15-08-09
זה דיויאקס כמו של שירן מאחוזם ...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:48-24.