טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סוף עונה ברמה


   02-12-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת ראלי רייד הגיעה לסיומה בארוע מוצלח במיוחד יומים של
אווירה מוטורית איכותית,עם סיפורי הבאחה מסביב למדורה ו200 קילמוטרים של ענני אבק.


היימן מזניק את יובל שרון שמסתער על הגז, לא פחות מ-200 איש שפזורים על ההרים פותחים את האוזניים למשמע הסאונד, תופסים את הראש ולא מבינים מה בדיוק חלף כאן לפני רגע. אחרי זמן קצר שוב נשמע הסאונד המוזר ושרון נצפה בטיסה בגובה נמוך ועצר את המחוג על 2.43 דקות, מקום ראשון ללא עוררין. אז כבר התברר לכולם: הגוף אומר טרקטורון, בלב פועם אופנוע בשילוב הנהג אלוף הליגה המילה נינג'ה אף פעם לא הייתה מתאימה יותר.

פרולוג- החלק הפותח יצירות ספרותיות. במקרה שלנו במדובר בחלק הפותח יצירה מסוג אחר, ליגת רייד מסיימת עונה באירוע איכותי, מאתגר ומהנה.
כ37 צוותים בקטגוריות שונות מתייצבים למרגלות היישוב ירוחם, לחלק הראשון של המרוץ. הקפה אחת של מסלול בן ארבעה קילמוטרים שעתידים לקבוע את סדר ההזנקות ביום למחרת. עשרות מתושבי ירוחם התמקמו על הגבעות הצופות לעבר ההצגה הכי מעניינת ביישוב בסוף השבוע.
עמרם מצנע, ראש המועצה בירוחם אמר בראיון לנזימה בקו הטלפון:
"אני מברך על הפעילות המוטורית, הסביבה הטבעית בירוחם היא מקום אידיאלי לקיום של תחרויות מהסוג הזה, נעננו לפנייה של ניצן שקל מעמותת ראלי רייד, ושמחנו לתת יד.
אנחנו מקווים שזהו אחד התחומים שעוד יגדל ויתבלט בארץ וירוחם תשמח להוות מרכז לתחום זה. "


"אופיר לוק מנצל את ההזדנות ולוקח את ההובלה"

לאחר הפרולוג עברו הצוותים לחורשה הסמוכה לאגם ירוחם, והחלו להתארגן לשינת הלילה במקום. נועם היימן, מארגן ליגת ראלי רייד, חזר מבאחה מקסיקו עם תובנות עמוקות וממהר להטמיע אותם בארץ הקודש. "אם יש פרולוג בעולם, כך יהיה גם בארץ" מכתיב היימן בפתיחת התדריך בערב המרוץ. מספר מעט על חוויות השבוע הקודם בה היה יחד עם יובל שרון בראלי הנחשק במקסיקו ומתפנה לעסוק בהערות והארות למסלול. 200 קילומטרים בנופיה הפתוחים של רמת הנגב, שעל הנייר נראים כתווי אכזרי ולא פשוט עם מספר מקומות מצומצם בהם אפשר לפתוח גז לרווחה.
לאחר התדרוך פרשו הצוותים למחנותיהם, הנווטים הסתערו על המפות ומכשירי הGPS
הנהגים דאגו לבדיקות הרכב ושפצורים אחרונים, כשסיימו את מטלותיהם התפנו כולם לעבר עבודות המנגל והמדורות.


"שרון מרבה לפרפר עקב עודף כוח, קוטף את המקום הראשון וגם את האלוף הליגה."

בסביבות שבע בבוקר באיחור קליל, הוזנק ערן וולנברג, רכוב על גבי הק.ט.מ. 525 שיחד עמו לקח את המקום ה-13 בקטגוריה בראלי הפרעונים האחרון, אחריו אופיר לוק ושגיא היימן אחריהם הוזנקו שאר האופנועים. גדעון בן שמואל, מי שמוכר כנווט של שי שמעוני, החליט להפתיע והפעם נכנס למרוץ כשהוא רוכב על אופנוע. בן שמואל הראה לרוכבים מקטגורית המתחילים מאיזה חומר הוא עשוי וסיים במקום הראשון.
קרב וולנברג את לוק , הוכרע למעשה בשלב מוקדם יחסית כשוולנברג טועה בניווט ולוק מנצל את ההזדמנות ולוקח את ההובלה. סדר זה נמשך עד לסיום. כשאופיר חוגג עם גביע אלוף האלופים של המרוץ וולנברג מקבל את אלוף הליגה במצטבר.

באגף הטרקטורונים יובל שרון מוזנק ראשון כשהוא רכוב על הנינג'ה המדוברת.
שוב זהו הסאונד שמקפיץ את הסובבים שטרם התעוררו, מסתכלים על שרון מפרפר את העלייה בקצב מסחרר. אחריו הוזנקו גיל אלמדאווי ואלי אוחיון.
שרון מרבה לפרפר עקב עודף כוח ונאלץ לעצור מספר פעמים במהלך המסלול. אך כרגיל קוטף את המקום הראשון ולוקח גם את אלוף הליגה בקטגוריה. אוחיון, היה הפעם קרוב מאוד, ההפרש בינו לבין שרון הסתכם בחמש שניות בלבד. אוחיון הוותיק לא נכנע בקלות ליריביו, גם כשאלו מגיעים עם מוטאציות מוטוריות. סגר את הפודיום ניר אברומביץ.


"אף על הבעיות הללו ואחרות הגיע ארצי ראשון בקטגוריית הרייד."

לפי תוצאות הפרולוג היה זה אסף ארצי שהשיג את הזמן הטוב ביותר אחרי שרון (2.48 דקות) אך בשל כניסתו למסלול הפרולוג בטרם הפתיחה נגזר עליו לזנק אחרון בקטגורית הטרקטורונים.
גיא ורבר מתרסק כבר בק"מ הראשון, נפצע בידו וחזר להעמיס את הטרקטורון על העגלה. כשעה לאחר מכן לאותה עגלה יצטרף גם טל אברהמי  בשל תקלה בטרקטורון. השניים מצוות דגש טרקטורונים הגיעו על העגלה לקו הסיום בכדי לתת כבוד לצלע השלישית בקבוצה הרי הוא השפיץ שסיים במקום השלישי במרוץ ואלוף הקטגוריה בליגה דדי שפרונץ. אסף ארצי ידידינו רכוב על גבי הריינגד 800 נתקל בבעיות חוזרות ונשנות של אוויר בגלגלים, יודעי דבר צפו אותו נע בשבילים המהירים בלי אוויר בגלגלים בצידו הימני של הטרקטורון כשהוא משייט במהירות 70-80 קמ"ש כשההיגוי מוטל בספק. אף על הבעיות הללו ואחרות הגיע ארצי ראשון בקטגוריית הרייד ועלה על המדרגה הגבוהה בפודיום.


"צוות כל גדר חוטף את ההובלה ומנצח את המרוץ"

באגף הרכבים, מקצועי T1
צוות ליוגב, רז היימן והלל סגל, הובילו במשך כל המרוץ. צוות ד.נ. כל גדר, שי שמעוני ואביב ספקטור, ישבו על הזנב שלהם בהפרש של 3-4 דקות. עד לשלבים האחרונים של המרוץ נמשכה ההובלה של צוות ליוגב, רק ששני נקודות לפני הסיום בחירה לא נכונה של נתיב הנסיעה הביאה את צוות כל גדר לחטוף את ההובלה ולנצח את המרוץ בהפרש של 43 שניות. צוות תלבר, אלון שחף ואורי יעקובוביץ סיימו במקום השלישי.
צוות ליוגב זוכים בתואר אלופי הליגה.

מקצועי T2.
צוות מוסך רמות רמות, איציק בריל וחזי בצלאל פתחו היטב ושמרו על קצב אחיד וניווט מדויק לאורך כל המסלול, בלי נזקים מיוחדים הצליחו להגיע במקום הראשון בקטגוריה,
ורק בחנייה הבחינו במספר ברגים משוחררים בגלגל הקדמי, אותו גלגל שבראלי השקמה דאג להיפרד מהם, כאמור השנים במקום הראשון. ניצן שקל ואריה פארן נדהמו לגלות כבר בשלבים מוקדמים של המרוץ כי שני הבולמים הקדמיים של הרכב נשברו, השניים עברו לנסיעה בקצב זהיר יותר וסיימו על המדרגה השנייה. יפתח שובל וצחי הרצוג סגרו את הרשימה.
נפתלי ניסן ובניו, צוות חדש בקטגוריה המקצועית, צביקה נפתלי ובועז שלמה, דיווחו על קצב התקדמות טוב עד אשר צצה לה תקלה ברכב בחצי הדרך והשניים הטריים נאלצו לפרוש. במצב רוח מרומם הם מסתכלים כבר לעבר העונה הבאה.


"צוות מוסך רמות, סיימו במקום הראשון בלי נזקים מיוחדים..."

ראוי לציין גם את צוות הבנות הטרי, ניצה ג'אן וליבת שחר, שנכנסו למרוץ בחסות קבוצת מוסך רמות. ניצה שוחרת ג'יפים וחולמת על הפריז דאקר חזרה לאחרונה מטיול ג'יפים בסהרה המערבית במצרים, בשידוך אנשי רמות חברה לליבת הנווטת ושניהן עברו מספר שיעורים מצומצם. הבנות התקדמו בקצב יפה עד נקודה 41 שם נתקעו על תלולית אדמה ונאלצו לפרוש.

לסיכום עוד אירוע מוטורי איכותי מבית היוצר של נועם היימן הגיע לסיומו, הפעם באווירה מקסיקנית משהו. טקס הפודיום נערך בחורשה המקבילה לאגם ירוחם.
היימן נתן את סיכום העונה שלו והודה לחברים העוזרים ותומכים.
כל מה שנותר הוא לחכות לפתיחת העונה הבאה.

*תודה לאבידן מוטורוס על הסיוע בהתניידות על גבי רנייגד 800
תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:59-24.