טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ אופנועים סופרמוטו – "אחוות אחים"


   02-08-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לרוכבי אופנועי הסופרמוטו בישראל הגיעו מים עד נפש. קמו החברים, אמרו "לא עוד" וקיימו מירוץ ראשון מזה תקופה ארוכה. היה חם!

רוכבי אופנועי הסופרמוטו בישראל בכלל ו"סופרמוטו מרכז" בפרט החליטו שהגיעו מים עד נפש. למעשה, אלמלא הביטוי העברי – לא היינו מוצאים בין שורות אלו כל אזכור למים, אלא ההפך הגמור – אנו מדברים כאן על בצורת, בצורת מירוצים קשה!
כבר מעל שנה שסצנת חורכי האספלט הדו גלגלים בארץ לא בפעילות. כולם ירדו למחתרת, חלקם מכר את האופנועים והתנתק לגמרי מהסצנה, אחרים החליפו גלגלים ונכנסו לשטח, האופטימיים הסתפקו ברכיבות לצד החברים במתכונת מצומצמת של אימונים אקראיים ויש אחד שאפילו הגיע לרמת ייאוש והלך לפתוח בקריירה בין לאומית.
"ומשה הכה בסלע" וטומי קורמניוס, אחד המנועים הפעילים בעמותת הסופרמוטו, הכה בחייגני הסלולרי. סבב טלפונים לחבורה המגובשת והוחלט לקיים מירוץ חד פעמי – בכדי לבדוק את הדופק. הרוכבים נקראו אל הדגל, תמר נתנוב התגייסה לצורכי המזכירות ומקורבים הגיעו בכדי לצפות בקימתה לתחייה של ליגת הסופרמוטו. בשלב זה חייבת להיכנס הבהרה: המירוץ תוכנן בראש ובראשונה לרוכבים עצמם למען הסרת החלודה, תקראו לזה "מירוץ חברים". אל תצפו למסלול מירוצים מהדרגה הראשונה ואפילו לא ללוח זמנים עיקש הקבוע מראש. אחוות החברים היא זו שתקבע את הקצב. עושה רושם, כי האירועים הבאים אחריו במתכונת ליגה יגיעו ממש בקרוב.

לקראת השעה שלוש אחר הצהריים של יום שבת קייצית במיוחד החלו להגיע הרוכבים. חלקם פרצופים מוכרים מימים עברו וחלקם עולים לראשונה על המסלול במסגרת מירוץ. מבין אלו החדשים בלטו בנוכחותם אריאל דדיה, המחזיק בשיא ישראל בקפיצה למרחק עם אופנוע ויד ימינו – רמי בן הרוש, המוכר כ- "רמי, איך קוראים לך?". שני הדרווישים חולים במחלת האדרנלין של המירוצים ולמרות שמעולם לא שמו צמיגיהם על האספלט – שמעו שיש מירוץ ובאו. לא גלגלי 17 אינטש ואפילו לא צמיגים התואמים לרכיבה על הכביש- שניהם מחזיקים באופנועי מוטוקרוס וכך הגיעו – מצוידים בצמיגי קוביות שחוקים. לרוע מזלו של בן הרוש, בטרם היציאה להקפת ההיכרות נתקע עם תקר בגלגל הקדמי וכל הניסיונות לתקנו במקום עלו בתוהו וזה בחר לוותר על הרעיון.
20 דקות לאחר השעה ארבע עלו המתחרים לשני סטים של הקפת היכרות, הפערים בין הרוכבים נראו בבירור לעין וכבר יכולנו לסמן מי יהיו הפייבורטים על המסלול. בניגוד להלך המירוצים הנהוג, הפעם הוחלט לחלק את הרוכבים לשתי קטגוריות בלבד – עד 400 סמ"ק ומעל 400 סמ"ק. 15 הקפות לכל מקצה – שני מקצים לכל קטגוריה.

"עמרי בנדטי יודע את העבודה – בכדי לדעת כמה להשכיב יש להגיע לקצה ואז לרדת קצת פחות. לא רק שהבחור נשאר על הגלגלים – הוא גם מצליח לקחת את ההובלה הראויה לו בהקפה השישית ומכאן החל מחול שדים כשהוא משלים עד לסיום, הקפה שלמה על יתר המשתתפים "

מקצה ראשון – עד 400 סמ"ק
סדר ההזנקה נקבע מראש על ידי הגרלה: גלעד ניר (35) רוכב על סוזוקי DR400, יוסי כהן (1) הרוכב גם הוא על DR400, אריאל דדיה (22) על גבי ימאהה YZ250F, עמרי בנדטי (8) על KTM125, שי וליק (6)עם DR400, מוראל גיספן (18) DR400, רון ארקין (88) DR400 ואייל ישמעאל (9) KTM250F.

עם הורדת הדגל של קורמניוס המצערות סובבו והחרטומים עלו אל על, שמונת הרוכבים נכנסים בדבוקה אל הפנייה הראשונה. דדיה ראשון, צמוד אליו בנדטי. ישמעאל מצליח להשתחל בין כולם ונדבק לחוליית החוד, שנחתמת בידי כהן. בנדטי חרמן על הגז לוקח את ההובלה עלייה ישמור לאורך כל הדרך בתצוגת רכיבה מרשימה, כשהוא דואג להרחיב את הפער מרגע לרגע. העניין עובר לקרב על המקום השני אותו מחזיק כרגע דדיה. בלב ההקפה השלישית נוצר מגע בין דדיה לישמעאל, צמיגי הקוביות של דדיה לא עומדים בעומס והוא מוטל אל האספלט. ישמעאל יוצא קדימה וכהן שהיה צמוד אליהם נתקע באחוריו של דדיה. את הזדמנות הפז מנצל וילק, אך דדיה חוזר במהרה למסלול ומתמקם שלישי.
בתחילת ההקפה השמינית בנדיטי סוגר על הסמן האחורי גיספן ובתוך ההקפה עצמה משלים את יתר העקיפות עד לאחוריו של דדיה, אותו הוא יעקוף בהקפה העשירית. ישמעאל מסתדר יפה עם הסמנים מאחור ודדיה מתקשה לעקוף. הסדר נשאר על כנו בסיום: בנדטי ראשון, ישמעאל שני ודדיה שלישי.

מקצה ראשון – מעל 400 סמ"ק
סדר ההזנקה נקבע גם כאן לפי הגרלה: אור רפפורט (46) KTM450, אלי שולגה (11) HUSQVARNA SMR450, לורן שייפר (37) KTM690, לי ברדה (69) HUSQVARNA SMR450, עידו כרמון (27) CRF-45, יוחאי חכם (44) CRF-450 וצחי גזל (55) KTM525.

עם מתן האות הרוכבים עטים קדימה. רפפורט מזנק טוב ושומר על מיקומו, אך החברים מאחור – ברדה, כרמון וחכם משתחלים כבר בכניסה לפנייה הראשונה ומתיישבים עליו כדבוקה ועוקפים אותו.
לקראת הפנייה הארוכה בסיום ההקפה כרמון בוחר בנתיב הנכון, עוקף את ברדה וטס קדימה כשהוא פותח פער על השניים שמנהלים מלחמה ביניהם. חכם מנסה למצוא את המקום הנכון לעקוף אך ברדה לא מוותר בקלות ושומר על מיקומו. לאחר 11 הקפות קצב הרכיבה של כרמון יורד, ברדה וחכם מצמצמים פער וברור לעין כי משהו באופנוע של כרמון לא מאפשר לו לשמור על קצב. בסיום ההקפה ה-13, ברדה וחכם נכנסים יחד עם כרמון לפנייה, אך זה האחרון יוצא מהנתיב ונלחם עם מנוף הבלם הקדמי. רפפורט משתחל למקום השלישי אך למרות המגבלה חוזר כרמון למסלול ותובע את המקום השלישי. ברדה נותר בראש תוך כדי רכיבה טקטיקת הגנתית עד לקו הסיום.
בסיום – ברדה ראשון, חכם שני וכרמון שלישי.

" לי ברדה נותר בראש תוך כדי רכיבה טקטיקת הגנתית עד לקו הסיום."

מקצה שני – עד 400 סמ"ק
סדר ההזנקה מתהפך - גלעד ניר עובר לנקודת ההזנקה השמינית וישמעאל עובר לעמדה הראשונה, וכך גם שארית הרוכבים בהתאמה.
ישמעאל נהנה ממיקומו בזינוק ושומר עליו גם לאחר הפנייה הראשונה, בנדטי שלא מרגיש בהבדל, מאחר ומוקם במרכז גם קודם, פורץ קדימה. דדיה מתברג שלישי וארקין רביעי. בנדטי מנסה להשתחל לפני ישמעאל אך זה רוכב בצורה מבוקרת ולא מאפשר עקיפה בקלות. יחד השניים פותחים פער גדול על המתחרים האחרים. דדיה, ארקין, כהן וגיספן מתגבשים לדבוקה על האספלט החם. בנדטי מתחיל להיכנס ללחץ ולוקח סיכונים שכמעט וזורקים אותו מהאופנוע, אך הבחור יודע את העבודה – בכדי לדעת כמה להשכיב יש להגיע לקצה ואז לרדת קצת פחות. לא רק שהבחור נשאר על הגלגלים – הוא גם מצליח לקחת את ההובלה הראויה לו בהקפה השישית ומכאן החל מחול שדים כשהוא משלים עד לסיום הקפה שלמה על יתר המשתתפים למעט ישמעאל שמבטיח לעצמו את המקום השני בפער שנוצר. הקרב על המקום השלישי צמוד בין דדיה לכהן. בפנייה האחרונה בהקפה החותמת את המירוץ כהן לוחץ חזק מבחוץ ודדיה מחליק קלות את הגלגל האחורי, הוא מצליח להשתלט על הצמיג הסורר וקוטף את המקום השלישי בפער של גלגל.

מקצה שני – מעל 400 סמ"ק
סדר ההזנקה הפוך מהסדר הקודם. גזל בוחר שלא להשתתף במקצה והדבר מותיר את שלושת הכוכבים של המקצה הקודם בקו ישר על קו הזינוק. מבט חד על דגל ההזנקה וכשקורמינוס מניף אותו, החבורה פורצת קדימה בשעטה מחרישת אוזניים. כרמון פותח ראשון, ברדה אחריו, חכם שלישי, רפפורט רביעי, שייפר ושולגה חותמים. כרמון נראה כבן בית על המסלול, הוא לוקח את הפניות בצורה חדה ומדוייקת ופותח פער בקצב מסחרר כשבין לבין הוא מספיק להעיף מבטים חטופים על הצלמים שבצדי המסלול.
הפעם המקצה הזה בידיים שלו והוא פשוט נהנה מרכיבת גזים כל הדרך, כולל הנפת גלגל לראווה בחציית דגל השחמט. הקרב על המקום השני היה קצת יותר קשוח. חכם שם לעצמו למטרה לעקוף את ברדה, לי מכיר היטב את העבודה ולא מאפשר לו עקיפה עד שחכם לוקח סיכון אחד יותר מדי ומוטל אל האספלט. ברדה נהנה מהרווח הקיים ודאג לשמור אותו עד לסיום. כשחכם עלה שוב לאופנוע התברר כי רגלית ההילוכים התעקמה ובשל כך פרש מהמקצה. רפפורט קפץ על המציאה וכבש את המקום השלישי.

מצב רוח מרומם בטקס הפודיום, כשקורמינוס מחלק את הגביעים שנתרמו בחסות "הפיגוזיה".
בנדטי, שחוגג יום הולדת השבוע, לא מוותר על השפרצת השמפניה, אך בהעדרה של זו מפאת חוסר תקציבים, החל להשפריץ על החברים מבקבוק בירה. שיהיה במזל טוב.

"הוא מנסה להשתחל לפני אייל ישמעאל, אך זה רוכב בצורה מבוקרת ולא מאפשר עקיפה בקלות. יחד השניים פותחים פער גדול על המתחרים האחרים."

תוצאות – עד 400 סמ"ק
תוצאות מקצה 1
1. עמרי בנדטי, THE RIDE
2. אייל ישמעאל, הפיגוזיה
3. אריאל דדיה
4. שי וילק, THE RIDE
5. רון ארקין, סופרמוטו מרכז
6. גלעד ניר
7. מוראל גיספן
8. יוסי כהן, חן אביוב

תוצאות מקצה 2
1. עמרי בנדטי, THE RIDE
2. אייל ישמעאל, הפיגוזיה
3. אריאל דדיה
4. יוסי כהן, חן אביוב
5. רון ארקין, סופרמוטו מרכז
6. גלעד ניר
7. שי וילק, THE RIDE
8. מוראל גיספן

סיכום כללי – עד 400 סמ"ק
1. עמרי בנדטי, 40 נקודות
2. אייל ישמעאל, 34 נקודות
3. אריאל דדיה, 30 נקודות
4. שי וילק, 22 נקודות
5. רון ארקין, 22 נקודות
6. יוסי כהן, 21 נקודות
7. גלעד ניר, 20 נקודות
8. מוראל גיספן, 17 נקודות

"כרמון נראה כבן בית על המסלול, הוא לוקח את הפניות בצורה חדה ומדוייקת ופותח פער בקצב מסחרר כשבין לבין הוא מספיק להעיף מבטים חטופים על הצלמים שבצדי המסלול."

תוצאות – מעל 400 סמ"ק
תוצאות מקצה 1
1. לי ברדה, קמור- יבואניי הסקוורנה ו- BMW
2. יוחאי חכם, סופרמוטו מרכז
3. עידו כרמון, פרוסייקל רעננה
4. אור רפפורט, סופרמוטו מרכז
5. צחי גזל
6. אלי שולגה
7. לורן שייפר, שחר אופנועים

תוצאות מקצה 2
1. עידו כרמון, פרוסייקל רעננה
2. לי ברדה, קמור- יבואניי הסקוורנה ו- BMW
3. אור רפפורט, סופרמוטו מרכז
4. לורן שייפר, שחר אופנועים
5. אלי שולגה (הורדת מיקום- ניצול דגל כחול לצורך עקיפה)
6. יוחאי חכם - DNF

סיכום כללי – מעל 400 סמ"ק
1. לי ברדה, 35 נקודות
2. עידו כרמון, 35 נקודות
3. אור רפפורט, 28 נקודות
4. לורן שייפר, 22 נקודות
5. אלי שולגה, 21 נקודות
6. יוחאי חכם, 17 נקודות
7. צחי גזל, 11 נקודות

"שני הדרווישים חולים במחלת האדרנלין של המירוצים ולמרות שמעולם לא שמו צמיגיהם על האספלט – שמעו שיש מירוץ ובאו." - אריאל דדיה
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.יוגב לביא 02-08-09
מדהים!!!
זה נראה כמו משהו מטריף לאללה - יותר מכל מרוצי האנדורו שיש פה
2.YoMan 02-08-09
איזה סיקור לפנים !
כל הכבוד .
וגם גלרייה שחבל על הזמן.
אמן וירבו אירועים כאלה
3.YoMan 02-08-09
איזה סיקור לפנים !
כל הכבוד .
וגם גלרייה שחבל על הזמן.
אמן וירבו אירועים כאלה
4.דדיה 02-08-09
היה מרוץ מדהים מאוד נהנתי.
אין אין על הנענע וצוות נזימה, סיקור מעולה ותמונות מדהימות.
5.אריק 02-08-09
מדהים כל הכבוד אחלה תמונות
6.טוני סיבשווילי 02-08-09
יאללה נענע וגבאי שיחקתם אותה מלכים!!!
בנדטי אתה מלך!
גם כן דדיה!
בנדטי הרגת אותי עם הסירטון של יוחאי!
7.גלעד G2 02-08-09
יופי של סיקור.מעולה .פירוט מיקומים ונקודות!
יותר טוב ממוטו,פולגז,THE RIDE !!!
וכל הכבוד לכם ולכולם!
8.אחד שבא לו לבכות מהתרגשות 03-08-09
אנשים מיוחדים מלח הארץ שהחוק לא מכיר בהם . ערן שלמה אתה איש השנה שלי
9.אין עליך י'נענע 03-08-09
איזה ליגה איזה תענוג
יאלה תחזרו לעניינים יבש לנו בגרון
אין מה להשוות את הסופרמוטו לשום דבר אחר
10.אלי חזן 03-08-09
כרמון תן להם בראש!!
סחטיין על התצוגה!
11.איתי חזן -itay69 03-08-09
וואו .
דדיה אתה מלך- עם צמיגי קוביות ו0 אימונים= מקום שלישי.
הצדעה גדולה.
12.אוהד בכר naZzima 03-08-09
דדיה עם עוד טיפה אחיזה היית עוד משאיר פער אחריך ...

בשבילנו אתה תמיד המשוגע מס' 1 , בהצלחה בהמשך הדרך


13.לימור לבנת ל-8 03-08-09
ידידי היקר,
הגשת המועמדים להדלקת המשואה ביום העצמאות עדיין פתוחה - אתה מוזמן להמליץ עליו
או לדני אוחנה.
14.אוראל 03-08-09
אני ? בעוד שנה לוקח שם את כולם (:
15.1DS 03-08-09
חח דדיה הרג אותי הוא תותח עם צמיגי שטח מקום שלישי עם הוא היה עם צמיגי כביש כמו שצריך היה לוקח את כולם שמה!
16.עמרי 03-08-09
תודה על הסקירה המפורטת ועל התמונות - דסקטופ אחת אחת!

תודה למארגנים, למרשלים ולכל מי שעזר והגיע.
תודה למתחרים.
תודה לסופרמוטו מרכז.

דדיה אתה חאאאזיר, סחטיין!
17.יפה 03-08-09
אבל זה ניראה מוזר חח אופנועי שטח , מטוקורס עם גלגלי כביש במרוצים כמו של אופנועי כביש .. אני יודע
18.Morall 03-08-09
סקירה למופת! ותמונות יפות אחת אחת ללא ספק שיחקתם אותה נזימה!
וכנ"ל תודה לכל מי שעזר, ארגן, טרח וספנסר!
19.nadav 04-08-09
i'm in prague and ALL the bikes are supermoto here.
20.. 04-08-09
מוזר ?????? זה סופר מוטו שמעת על זה ? אין יותר יפה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:43-24.