טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אל מבואות ירושלים


   20-08-2009, נדב גבאי    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סוכנות Z-M Racing מוציאה טיול שטח ללקוחותיה, נדב גבאי הצטרף עם עט ומצלמה וחזר במצב רוח מרומם מטיול מהנה בעקבות מורשת ישראל.

כבר שבוע שלם שאני מתלבט... יום שבת, סוף שבוע כל כך קצר (במיוחד לאחד כמוני ), חם, לח, לאן נלך השבת? המשפחה מושכת לים, אולי פיקניק, החברים רוצים להיפגש, אבל הלב אומר שטח והרבה.
הקיץ הוא זמן בעייתי לטיולים, בעיקר חם, מה שמקשה יותר על הנפש (צעירה ככל שתהיה) ועל הגוף (בכושר או שלא). בדרך כלל מעדיפים את המזגן בבוקר, ים אחר הצהריים ואולי רכיבת ערב אנמית בשעות בין הערביים, מה שגורם להגיע בחשיכה הביתה - מקלחת, משהו לחטוף, "אחד נגד מאה" ולגרור את עצמכם למרוצת יום א' המתדפק בשער. שוב מתעוררים ריקים בבוקר ומייחלים לבואו של סוף השבוע שיבוא כבר! כדי ששוב נוכל להתלבט, לתכנן ולא לעשות כלום.

טלפון מערן שמציע... "טיול לקוחות של סוכנות Z-M", אם נזימה קוראת לדגל אז אני שם!
מה רע? טרקטורונים, נוף, אוויר ואפילו סנדוויצים לא צריך להכין (בלשון המעטה).
עשרה לשבע כמו שעון חול שוויצרי מתייצב ה"שף", מתן ניר, בצומת מסמיה. כשאני מגיע באיחור של דקה אני זוכה למבט חטוף בשעון וחיוך ממזרי. אני מטפס על ה-Super-Duty ויוצאים לכיוון מצפה משואה. על הרכב והעגלה "נחות" להן שלוש מפלצות בנפח כולל של שלושת אלפים סמ"ק.
במצפה אנו פוגשים את צחי, שכמובן שלא יצא בידיים ריקות מהסוכנות וגם הרכב שלו מלא בכל טוב הכולל בין השאר DVX, Thundercat, ו- Prowler שאת תכולתו אפרט ככל שהשמש תתקרב לדרום מזרח.

בעשר דקות הבאות הספיקו להגיע עוד מספר כלים מגוונים מבית היוצר של חברת Arctic-cat. שלושה חברים מקיבוץ בארי, שבלי לפתוח את הבוקר עם "הסנפת" אבק לא מסוגלים להעביר את השבת הסתננו עם טרקטורוני Polaris.
כולם פורקים את הכלים בצורה זריזה, לאור ההצלחה בטיול הקודם עודד לוקח את הפיקוד על הצוות המונה ארבעה עשר כלים, שרוכביהם צמאים לדרך, תדריך קצר, קצת בטיחות, תוואי המסלול ו... "על הרק"ם עלה"

המסלול משתרע על פני 100 קילומטרים באזור השפלה וההר, מכיל בתוכו שבילים פתוחים, צירים הרריים, נחלים, אדמה טרשית ובעיקר ולא פחות חשוב מורשת והיסטוריה ציונית.
עודד וחברי הקבוצה עומדים יפה בקצב הזורם כשכל אחד רוכב בצורה בטוחה ונכונה לו.
מתחילים בדרך בורמה והשיירה כמו בימים עברו "מגהצת" בקצב את האדמה הטרשית ,שאינה מהווה כל מגבלה לקצב הטיול המהנה.
מגיעים לקטע עבירות משובח, שמאתגר גם את הרוכבים המנוסים בינינו, מעלה נארי שמו.
בעלי התפקידים ובקרי הבטיחות תופסים עמדות, צחי אשרי מדריך את המתקשים יחד עם עודד, המתניר נותן עצה מקצועית ברכיבה מסוג זה, ועבדיכם הנאמן עם האצבע על ההדק, של המצלמה כמובן.
העליות סוחטות כמה טיפות זיעה מאיתנו, עובדה המוסיפה קצת יותר אדרנלין למשחק, יאמר לזכותם של המארגנים ש"סידרו" לנו מזג אוויר מצוין וגם אם לא כך היה הדבר, דאג לנו עודד למסלול מוצל ונעים כמעט לאורך כל הדרך.

עיני נשואות כל משך הרכיבה לארגז של ה "פרולר" ובעצירה הראשונה נפרשת ארוחת הבוקר.
אשקר אם אגיד שזה היה זרז עצבני לנסיעה המהירה בכלל ולבואי לטיול בפרט!
גבינות בשלל סוגים, סלט נקצץ במקום, בייגלה טרי, נו... לשף אסור לאכזב והוא עוד מתריע בפנינו "יש עוד צהריים על הפרק" אז מבחינתי יש למה לחכות.
בקבוצה נמצאים חבר'ה בשלל גילאים ותפקידים, ביניהם לקוחות של הסוכנות, בחלקם עתידים להיות לקוחות. חברים של צחי ומתן, היה גם רופא, איש צבא בכיר, ספר ועוד מכובדים אחרים. ארוחת הבוקר חיברה את כולם יחד כחבורה מגובשת ותיקה המעבירה טיול שבת מדוגם.

ממשיכים במסלול בנחל כיסלון, דרך המשלטים פרוזדור ירושלים הידועה לשמצה. בדרך, בין הפסקת שתייה להחלפת כלים (הרי כולם רוצים "לטעום" מהכל), "דבר תורה" מפי עודד, המכניס בנו מעט בינה והרבה ציונות, כך שאם שכחנו את המסלול והמקומות לפחות למדנו כמה דברים על הדרך הנפלאה בה נסענו.
עצירה מרעננת ב"עין קובי", קצת ענבים, תאנים מהמצוי בטבע. "אפריטיף" בשפת העם ושוב עוצרים.
פריקה מהירה של הצוות תוך דקות מצטיירת התמונה הבאה:
צחי מנצח על הלוגיסטיקה, המנגל כבר מנופנף על ידי חגי ועודד, והשף? חותך, קוצץ, מטבל ופורש את כל מה שרק הדמיון יכול לבקש. לא, לא ג'אחנון ורסק עגבניות שסבתא שמה ביום שישי על הפלטה. אני מדבר על בשר!!! נקניקיות חריפות, קציצות (שלא מביישות אף אם מרוקאית), נתח אנטריקוט מיושן ואם לא שבעתם מזה, לקינוח קיבלנו שני נתחים עסיסיים של פילה מעודן.
מיותר לציין את הסלטים ועוד "מרעין בישין" שהיו על השולחן. כשהשף מנצח על כזו עשייה נראה לי שרק התמונות יוכלו להעביר חלק קטן מאוד מארוחת המלכים שזכינו לה השבת.
דבר מעניין וחריג בנוף הישראלי - איש איש מהמארגנים קנאי לתפקידו ומבצע אותו נאמנה ואינו מתערב או חלילה חולק על חברו, השאיפה למצוינות הן בארגון וכלה בביצוע ראויה להערצה.

כבדים, מאובקים ועדיין מחויכים המשכנו את הטיול. הכלים, ללא שום תקלה מיוחדת, גמעו את הקילומטרים האחרונים. עודד ביכולת ניווט מצוינת ומדויקת החזיר אותנו כעבור שעתיים לנקודת ההתחלה מבלי לפסוח כמובן על הדרכה בנקודות שונות ובלי הרגשה של תחרות ניווט.
בחיים, כמו בצבא כמו בעבודה, אין משימה טובה ככל שתהיה בלי תחקיר סיכום והפקת לקחים בסופה.
כינוס חפוז, דברי סיכום, בדיקה חוזרת של הכלים שכבר נחים בשלום על העגלות וחזרה הביתה בשלום, הדבר הבסיסי אך החשוב מכל.

כאזרח וכצרכן במדינה שלנו, כשיצאת מחנות עם מצרך מסוים שרכשת, ברגע התשלום כבר איש אינו זוכר אותך ולא משנה מחירו או גודלו של המוצר. עצם הקיום של הטיול הזה, המורכב ממגוון גדול של אנשים, מלמד אותנו שלקוחות הם לכל החיים. שירות לקוחות הוא לא סיסמא ובסוכנות Z-M מבינים את העיקרון הזה. סגירת העסקה היא הבסיס אך השאיפה להמשך בדרך זו היא החשובה בעיני.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.lirandsx 20-08-09
ראיתי אותכם שחזרתם מהטיול....

יאאאאלה מתן ניר יתותח!!!
2.אבשלום קור 20-08-09
איזה עברית, מרעין בישין...
כל הכבוד גבאי!
גלרייה מהממת
3.nnn 20-08-09
מישהוא גידל כרס
4.שגיא 20-08-09
ואללה ניראה שנהנתם
בקרוב כנראה שנהפוך ללקוח של z-M :D
5.חריש 20-08-09
בתמונה 35 אים לא היה קשת התפכות היה מתמודד עם זה בקלות
6.shadi 20-08-09
הטיול יפה רק אם יש קאן אם 650 הוא יהיה יפה מאוד
7.מוטי 21-08-09
נראה טיול מהנה לאללה, אני אשמח לדעת אם יש טיול כזה שוב פעם.
8.אורי 21-08-09
מדהים...אין מילים...:-)
9.המכורה לאדרנלין 21-08-09
נדב... שיחקת אותה!!! כתבה מעולה!!!
כיף לקרוא אותה!!!
סוכנות Z-M שיחקתם אותה ו-ב-ג-ד-ו-ל-!-!-!
10.שי 22-08-09
לצוות z.m n, מתן וצחי כל הכבוד על הטיול תמשיכו כך מצוות רוכבי בארי
11.ישי 23-08-09
Z&M
אומנם הסתננו עם הכלים...ראינו "שלסוכנות" האחרת יש מה ללמוד מהסגנון שלכם! מצא חן בעיננו!
תודה לכם מרוכבי בארי.
12.הראל צרור 23-08-09
סוכנות על רמה אין מילים הלוואי שאצלנו יהייו כאלה טיולים
13.ליאור כץ 23-08-09
גבאי.. כל הכבוד יה3
14.אור 27-08-09
איזה יופי של טיול אני רואה הרבצתם שם

אהבתי את המדבקות שעל האוטו שלך
15.יוסי ערד 28-08-09
טיול לקוחות ואלהה יופי חמישה לקוחות זה לא נקרא... ההיתי מדבייש לצאת לטיול כזה
אין דבר עוד סוכנות קטנה וטיפשית שחושבת להמציא את הגלגל.... דרך הגב
כל הטיול הזה ולא היה קאן אם אחד אז הטח אין פה ערבה סיכוי קאן אם מס אחד......

הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:57-24.