טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ניחוחות של אליפות


   09-12-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל


עוד בטרם עברו שלוש הקפות ואליקו אוחנה נצפה מג'עג'ע על גבי טרקטורון שנפח את נשמת בולמו.
מתן ניר נשאר ללא תחרות, תם ונשלם האקשן החריף, הבמה הופנתה לעבר קרבות מיקומים בקטגוריית המתחילים.

ניחוחות של אליפות. מתן ניר חוזר לנצח ובגדול, פער של הקפה שלמה על פני כל הרוכבים במסלול, עם יכולת שליטה יוצאת דופן וטרקטורון חדש (525S ) כמעט ומבטיח לעצמו את תואר האליפות.
שעות הצהריים של יום השבת בשילוב מזג אויר בהזמנה וזירת קרבות בדמות מסלול פלמחים האימתני הביאה כ-30 משתתפים להיכנס למרכז הבמה ולהשתתף בהצגה.
לאחר הקפת היכרות נעמדו הרוכבים לפי הקטגוריות לקראת ההזנקה.
חמישה רוכבים בקטגוריה A, שמונה רוכבים בקטגוריה B, ומספר מעורר הערכה של 17 רוכבים בקטגורית המתחילים, שלרבים מהם זהו מרוץ ראשון.

קטגוריה A
עם הנפת הדגל, על ידי חביבת הקהל ילדה אלמונית שנרתמה להזנקה בשניות לפי ההזנקה, ניתז לו מתן ניר כחץ קדימה, אחריו דולקים טל בורכוב וגל בן עמי. אליקו אוחנה, הטוען לכתר האליפות ומוביל את הליגה יחד עם מתן, פותח במקום הרביעי וסוגר את הרשימה זכי טורי.
פחות מחמש דקות ומתן ניר משלים הקפה ראשונה, פחות מעשרים שניות אחריו מגיעים בשעטה בורוכוב, בן עמי ואוחנה. זה האחרון מבצע עקיפה יפה ועד שהם נעלמים באופק מתמקם אליקו במיקום השני.
עד כאן הכל עבד יפה מאוד: מזג-אויר, מסלול מפנק ומלחמה שעירה, אלא שלמתן היו תוכניות אחרות,
לאחר שהשלים את ההקפה השלישית הפער בינו לבין אליקו נראה שגדל, בעוד כולם מחכים לראות מתי יגיע אוחנה החלו חולפים חברי קטגורית B. עוד בטרם עברו שלוש הקפות ואוחנה נראה מג'עג'ע על גבי הDS שזה עתה נפח את נשמתו האחרונה של הבולם האחורי. הוא מנסה לעקוב עוד הקפה אחת ומבין כי הפער בינו לבין שאר חברי הקטגוריה משמעותי ואין סיבה אמיתית להתעלל בכלי עד מוות, אליקו נכנס לפיץ ויחזור רק להקפות האחרונות בכדי לצבור נקודות. מתן ניר מרגיש שהטוען לכתר יצא מהתחרות ומשחרר מעט את המצערת. כשהוא מוביל בפער של הקפה על פני כל הרוכבים במסלול. 21 הקפות בסיום.
טל בורכוב משלים 20 הקפות ומסיים במקום השני, גל בן עמי סוגר את הפודיום עם 19 הקפות.


"מתן ניר מרגיש שהטוען לכתר יצא מהתחרות ומשחרר מעט את המצערת"

קטגוריה B
יחיאל מיסלתי יוצא ראשון מקו הזינוק, על הזנב שלו יושבים בזה אחר זה יוני אדמוני, אלרועי פוריאן, טל חביב, דני עידן, יניב אבשלום, אלי אוחיון וירמי גוב.
בחלוף ההקפה הראשונה מגיע טל חביב כשהוא מוביל בפער גדול, מסמן שלום לחברים בפיץ ועל הדרך נתקל במזרן קפיצים ישן שעלה מן האדמה אחרי שנים שהיה קבור במקום, בעקבות חפירות הגלגלים השונות, חביב מתעכב כדקה ונעקף ועובר למקום השלישי, בסיום ההקפה הבאה שוב זהו חביב שמגיע בפער ומכאן סלל לעצמו את כל הדרך עד למדרגה הגבוהה בפודיום עם 20 הקפות מאחוריו ופספוס של הקפה נוספת בעקבות החלטה שגויה של כניסה לתדלוק בסמוך לסיום זמן המרוץ. דני עידן במקום השני ויחיאל מסילתי במקום השלישי עם מספר הקפות דומה.


"בחלוף ההקפה הראשונה מגיע טל חביב כשהוא מוביל בפער גדול, מסמן שלום לחברים בפיץ
ועל הדרך נתקל במזרן קפיצים ישן..."

קטגוריית מתחילים
האקשן האמיתי התרחש בקטגוריה הזו, 17 רוכבים כאמור שלרובם זהו מרוץ ראשון חמים על המצערת,
רועי דרעי מוכיח לכולם למה יש לו ארבעה נצחונות מארבעה מרוצים ופותח כטיל בליסטי, בר אלמור ואופיר מזור צמודים כתף אל כתף במקומות שני ושלישי ורביעי ניצב לו עומרי שהיינו, עדר טרקטורונים מגיח אחריהם בשעטה קדימה.
באחת מפניות ה-S נוצרת 'דבוקה' של שלושה טרקטורנים, דקל בוארון, ניב אהרוני ואייל שטיינר מתחברים אחד לשני בצורה לא ברורה, הם נאלצים לרדת מהכלים ולחלץ עצמם ביידים, כעבור מספר דקות הם הצליחו להיפרד ולחזור למרוץ.
דרעי שפתח מעולה, שמר על ההובלה במהלך כל המרוץ ובסיום רשם לעצמו ניצחון נוסף בליגה חמש מחמש. אחריו היה זה הילד של הספורט המוטורי בארץ, עומרי שהינו שגם הוא בדומה לדרעי מסיים עם עשרה הקפות בזמן של 45 דקות בלבד. טל מטר מוכיח שיש דברים מאחורי המשפט "קשה באימונים, קל בקרב" ועולה על המדרגה השלישית בפודיום. שטיינר אגב, סיים את המרוץ עם שבע הקפות, השאיר את הכלי לח'ברה בפיץ ורץ לביה"ח להחזיק את היד לאישה שכורעת ללדת. שיהיה במזל טוב!


"רועי דרעי מוכיח לכולם למה יש לו ארבעה נצחונות מארבעה מרוצים ופותח כטיל בליסטי"


מתן ניר: "פתיחה שווה 50% מהמרוץ, הטרקטורון החדש פתח הרבה יותר טוב, תודה רבה לעינב מרז-גל שהעמיד את הטרקטורון שלו לצורך המשימה. ברגע שאליקו פרש הורדתי את הקצב לחצי מהיכולת שלי.
לא יצא לי להתאמן הרבה, בעיקר הרבה עבודה עם קבוצות הילדים של רז-גל שכבר הביאו לתוצאות.
כל הילדים שמתאמנים אצלי שיפרו מקומות , טל מטר לקח מקום שלישי.
למרוץ הבא אצטרך להגיע הרבה יותר בכושר, זה לא יספיק לי בכדי לנצח את אליקו."

דני אוחנה: "מרוץ מאוד קשה והענות יפה של רוכבים בעיקר במתחילים.
התעוררה בעיה בסיום שמישהו עבר אצל המרשל המנקב פעם אחת יותר מהמרשל הרושם.
אני מקווה שבעונה הבאה תהיה לנו את המערכת הממוחשבת ולא נאלץ להתמודד עם בעיות כאלו בכלל."

אליקו אוחנה: "המרוץ התחיל בסדר, אומנם פתחתי רביעי אבל כבר בהקפה השנייה הייתי שני, כשהתחלתי לצמצם טווח וראיתי את מתן מולי, כבר הרגשתי שאני מהיר יותר ואני יכול לעקוף, רק התחלתי לחשוב על עקיפה הבולם שווק חיים. נגמר הסיפור, מהר מאוד הבנתי שאין לי סיכוי להמשיך וחזרתי רק להקפות האחרונות בשביל הניקוד. אליפות כנראה שהלכה גם השנה"

תוצאות:

A

B

מתחילים

1. מתן ניר - ד.ל.ב. מוטוספורט, רד בול, אביזריון,רז-גל, א.ד. תעבורה
2. טל בורכוב - טריפ טרקטורונים, קסטל בורוכוב, צמיגי שמעון כחלון,אבניר
3. גל בן עמי - ד.ל.ב. מוטוספורט, אביזריון, רז גל, שאול בן עמי
1. טל חביב - רז-גל, פוקס רייסינג, נזימה
2. דני עידן - רז-גל ד.ל.ב. מוטוספורט, צמיגי דורו
3. יחיאל מיסלתי - שי שיטרית
1. רועי דרעי - רז-גל, דרעי יצחק ובניו
2. עומרי שהיינו - ד.ל.ב. מוטוספורט,
3. טל מטר - רז-גל ג'וניור טים
תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:28-24.