טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מלכה במדבר


   04-09-2009, זוהר כהן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

זוהר כהן השאירה את הקטנוע בבית והצטרפה למסע השטח החוויתי הכי נשי שיש, מלכת המדבר. כשישים נשים ישראליות הסתערו על השטחים המדהימים של מדינות הבלקן.

למיונים של מסע מלכת המדבר ביער בן שמן הגעתי בעזרתו של קטנועי הנאמן, דיוק, שקצת הופתע משינוי הנוף, המחסור בפיח התל אביבי ובעיקר מעצם העובדה שאנחנו על כביש מספר אחד ומשאיות מאיימות להעיף אותנו מהדרך תוך צפירות רמות. כנראה שרציתי כבר להתחיל את האקשן.
כל הרעיון של לצאת למסע התחיל אצלי בגלל הצד האקסטרימי של העניין. בתמונות של המסעות הקודמים שמתפרסמות מדי פעם, רואים בעיקר חבורת בנות שדוחפת ג'יפ בבוץ או דוהרות בתוך נחל תוך השפרצת מים פוטוגנית משני צדי הג'יפ. כשהתחלתי את התהליך ציפיתי לפגוש בנות בכושר, כאלה שבדיוק סיימו חמש שנות קבע כמד"סניקיות של מד"סניקים. הופתעתי ושמחתי לגלות שכל הרעיון הוא לקחת נשים בדיוק כמוני, להוציא אותן משגרת החיים הרגילה ולתת להם הזדמנות לחוויה של פעם בחיים.

בשדה התעופה כשישים בנות, בקשת גילאים שנעה בין 22 ל-60, לבושות במדי המלכות. חולצות טריקו ירוקות ומכנסי מוסכניקים, שבדיעבד התגלו כיעילים מאוד בהתפלשות בבוץ והחלפת גלגל בשעות לא הגיוניות - אבל עוד נגיע לזה. אני יחד עם עוד שלוש בנות נקראות צוות שמונה וכרגע יודעות רק את יעדי המסע - מקדוניה, אלבניה ומונטנגרו. גם את שבריר המידע הזה הבנו בזכות הכיתוב על החולצות. כל השאר- הפתעה, או כמו שעוד כתוב על החולצה - "כשתחזרי תביני".
ביציאה משדה התעופה במקדוניה לא חיכו לנו הג'יפים אלא אוטובוס תיירים שלקח אותנו לנסיעה בת חמש שעות בה חצינו את הגבול לאלבניה. מה שרק הגביר את הציפייה, קצת כמו בליינד דייט - מעניין איך הוא נראה, מה ההורים שלו עושים?
הסוגיות נפתרו ברגע שהגענו לרחבת דשא בתוך חורש אי שם באלבניה. שם, מצוחצחים ומרשימים, חיכו לנו רכבי Toyota 4Ruuner, ולאלו מכם שתוהים על מה ההתלהבות אני אזכיר שכלי התחבורה שלי בשגרה הוא בעל נפח מנוע של 125 סמ"ק, אז מבחינתי חיכתה לי מפלצת.
סיבוב קטן באותו ערב כדי להכיר את הרכב ואת העולם המופלא של תיבת ההילוכים הנוספת ואני קופצת על ההזדמנות לנהוג ראשונה והכיף מתחיל.

"ציפיתי לפגוש בנות בכושר, כאלה שבדיוק סיימו חמש שנות קבע כמד"סניקיות של מד"סניקים. הופתעתי ושמחתי לגלות שכל הרעיון הוא לקחת נשים בדיוק כמוני"

כבר בתחילת המסע קיבלנו החלטה לשים את כל העניין התחרותי בצד ופשוט ליהנות מהחוויה העומדת לפנינו. התחרות במסע מלכת המדבר לא מבוססת על הישגים, הצוות המנצח נבחר על ידי שאר הצוותים, בעיקר מתוך רצון לתת. באמת מאותו רגע, הדאגה היחידה שלנו הייתה כמה כיף אנחנו הולכות לעשות.

במהלך הימים הבאים מסיבות טבע מאולתרות הפכו לחלק מהשגרה שלנו. בכל עצירה אנחנו קופצות מהג'יפים ומתחילות לרקוד בשטח. חסידי ברסלב עושים את זה בצמתים – אנחנו בשטחים. מה שמשתנה זה הנוף והמוסיקה - השמחה נשארת.
מאחר ולא קיבלנו שום רמז למה שהולך להתרחש במסע הזה, גם המוסיקה שהבאנו מהבית לא תמיד התאימה, וכך מצאנו את עצמנו מקפצות למיטב שירי יורם גאון או הגבעתרון ופה אני לוקחת את האשמה.
כשהמסיבה נמשכת קצת יותר מהרגיל אנחנו מבינות שעוד ג'יפ זקוק להחלפת גלגל, וככל שחולפים הימים זמני החלפת הגלגל מתקצרים, אמנם לא הגענו לרמה של 10 שניות לארבעה גלגלים בסגנון פורמולה 1, אבל תודו ששלוש נשים שמחליפות גלגל לג'יפ בתוך ארבע דקות ב- 1:30 בלילה זה די מרשים.

"סיבוב קטן באותו ערב כדי להכיר את הרכב ואת העולם המופלא של תיבת ההילוכים הנוספת ואני קופצת על ההזדמנות לנהוג ראשונה והכיף מתחיל. "

את השבת העברנו בכפר שנקרא טאט (Tet) בנוף אלבני שנראה כאילו נגזר מתוך קטלוג תיירותי של שוויצריה, אוהלים מפוזרים במדשאה כשברקע מתנשאים הרים אדירים ועננים מדגדגים להם את האף.
יצאנו משם לטיול רגלי, שינוי מרענן אחרי טלטולים אינסופיים בג'יפ, אלבניה היא מדינה מלאה במים וככה בכל טיולון קטן בשטח אפשר לפגוש בנחל, נהר או מפל מדהים. באמצע הדרך פגשנו את צוות המנהלה ואלו אוחזים הפתעה בסיר ענק - שקשוקה. כשסיימנו את ארוחת המלכות הישראליות בשטח, מתברר כי מאחורי השיחים מתחבאת אומגה של כמאה מטר מעל נהר, כבר ציינתי שהמסע היה בסימן הפתעות?

יומיים אחר כך אנחנו מוצאות את עצמנו לבושות בחליפות גומי הדוקות יוצאות לראפטינג במונטנגרו על גבול בוסניה, רועדות מקור אבל לא מפסיקות לצחוק.
אני לא יודעת מה קורה בין חבורת גברים בטיול כזה בשטח, אצלנו השילוב הזה של נשים וג'יפים בשטח הוציא מאיתנו לפעמים דווקא את הצדדים הכי עמוקים ורגישים, לפחות בג'יפ של שמונה אנשי צוות נרשמו לא מעט השתפכויות, שיחות נפש ובעיקר הרבה סבלנות ואהבה ללא תנאים, בעיקר לאור העובדה שלא נהגנו על רכב עם הילוכים מאז שיעורי הנהיגה בגיל 17.

"ככל שחולפים הימים זמני החלפת הגלגל מתקצרים, אמנם לא הגענו לרמה של 10 שניות לארבעה גלגלים בסגנון פורמולה 1, אבל תודו ששלוש נשים שמחליפות גלגל לג'יפ בתוך ארבע דקות ב- 1:30 בלילה זה די מרשים. "

הפרידה מהג'יפים לא הייתה קלה. במשך שמונה ימים הג'יפ הופך להיות בית, עם בגדים שזרוקים בכל מקום, בקבוקי מים שמסומנים לכל אחת אבל כבר מזמן הפכו להיות משותפים. עוד כמה צילומי פרידה מתווספים לאלפי התמונות שאח"כ נצטרך להעלות לפייסבוק וחוזרים לאוטובוס לעבר מסיבת הפרידה במקדוניה.
העייפות מורגשת וכולנו אחרי שלוש שעות שינה בממוצע ללילה, אבל מסיבה זה מסיבה ואחרי הופעה קטנה של כל צוות, כולנו שוב רוקדות בשתיים בלילה במלון מקדוני, שאם לא היינו המסע ה - 11 במספר, בוודאי היה מופתע מכל העניין.
עניין התחרות שהושם בצד במשך המסע חזר לתודעתנו בבוקר של יום העזיבה, ישבנו ובחרנו את הצוותים שהכי "עשו לנו את זה" והבחירה לא קלה כי באמת יצא לנו להכיר את המובחרות שבבנות ישראל.
אז את ההפתעה הכי גדולה במסע קיבלתי בסוף - הצוות שלי נבחר להיות הצוות הזוכה, ואני מודה שזאת הייתה תוספת מתוקה למסע המופלא הזה.
הפרס לא יכל להיות טוב יותר - לצאת שוב למסע מלכת המדבר בשנה הבאה, ליעד לא ידוע עדיין, אבל אין לי ספק שהוא יהיה מופלא בדרך אחרת, במדינה אחרת, ועם הצוות המדהים שלי שהפך למשפחה.
מבט אחרון על החולצה שהפעם היא בצבע כתום והמילים צוות מנצח מתנוססות עליה, והכיתוב על החולצה "כשתחזרי תביני" מקבל משמעות חדשה - חזרתי והבנתי.

"במהלך הימים הבאים מסיבות טבע מאולתרות הפכו לחלק מהשגרה שלנו. בכל עצירה אנחנו קופצות מהג'יפים ומתחילות לרקוד בשטח. חסידי ברסלב עושים את זה בצמתים – אנחנו בשטחים. מה שמשתנה זה הנוף והמוסיקה - השמחה נשארת. "תגובות לכתבה
1.מגניב! 04-09-09
כל הזמן מדברים על המלכת המדבר הזה, עכשיו אני מבין שזה טיול ברמה אחרת לגמרי
תודה רבה זוהר, ח"ח על הניצחון.
2.כל הכבוד לך 04-09-09
סחטיין עלייך. מצדיעים לך!
3.ספיר 04-09-09
אחותי המדהימה!
אני ממש גאה בך! כתבה מדהימה!
וכמובן שזה לא הפתיע אותי (: .
4.yehudah f 04-09-09
אחלה כתבה
אחלה כתבת
נשמע כמו אחד הדברים
5.נוהגת בקאיה 04-09-09
נשמע מדהים.. כל הכבוד לך ! חזרת מלכותית יותר מאי פעם :)
6.ואאווו 05-09-09
נשמע מגניב וממש עושה חשק לצאת למסע הבא...
7.נשמע מדהים 05-09-09
לוקחת את דודה ונוסעת איתה
8.מדהימות אתן 05-09-09
אפשר לדעת איך נרשמים לזה?
עלויות, אודישנים וכו'
כתבה מדהימה! תודה
9.אוריה 05-09-09
זוהר זה הזמן לעשות חיים אני שמחה שהיה לך כיף זה נשמע מגניב ומשהו שהייתי רוצה לעשות אוריה
10.שוש אופיר 07-09-09
הייתי במסע שלך - ראיתי את כל מה שראית - ועדיין לקרוא את זה מזוית הראיה שלך ובחן שאת כותבת עושה חשק לצאת לזה שוב. יש בך מעבר לאקסטרים את רוח הצוות והחברות של מלכה אמיתית. כתר של זהב לראש מלכה.
11.דורית שלום 08-09-09
כפרה עלייך זוהרה!!! כתבה מדהימה!!! עשית כבוד לצוות 8! למסע 11! ובכלל לכל מסעות מלכות המדבר אי פעם! ושולחים טפסים שמורידים מאתר מלכת המדבר ומקווים שיזמינו אותך למיונים שנערכים במרץ,ומקווים לעבור אותם. עלויות משתנות משנה לשנה-לזאת ששאלה:איך נרשמים.....
12.בונץ 08-09-09
כל הכבוד לכל המלכות בכלל ולמלכה היפיפיה הראשית שלי בפרט!!!
13.שרה אלמוג 10-09-09
כתבה מדהימה כל הכבוד התיעוד שלך מרענן לי את הזיכרון יישר כח
14.מכורה לאדרנלין 11-09-09
קצר ולעניין!! כתבה מדהימה, עושה חשק מטורף לצאת לכזה מסע.
זוהר, כיף לקרוא את הכתיבה שלך..

הגר.
15. אלה 16-09-09
יופי של כתבה - עושה ממש חשק לצאת לכזה מסע - אמנם לא ממש מדבר אבל מלא אתגרים וחוויות - מחכה לחוויות של מסע הפרס בשנה הבאה - דודה אלה והחתולים וכמובן גם פיצי
16.שרה 27-09-09
הייתי איתך שם בצוות 3 - כתבה נפלאה ומרוממת נפש. מומלץ לכל אחת לעבור את מסע מלכת המדבר. כל הזמן יישר כח ושנה נפלאה לכולם
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:05-24.