טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה נגב - הסבב החמישי בליגת באחה ישראל


   06-09-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צוות ההפקה של 'באחה ישראל', ליגת הראלי הגדולה בישראל, משנה מעט את התפריט ופורש את האירוע למשך יומיים בנגב הדרומי. למרות מיעוט המשתתפים היחסי היה חם ולא בגלל מזג האויר.

אליקו אוחנה מבקש מאלי אוחיון שייתן לו הדרכה צמודה במהלך הראלי הראשון בו הוא עתיד להשתתף. אוחיון מגיב בשמחה ומסביר לאליקו כי הוא יחכה לו מעט לאחר הזינוק. אוחיון מוזנק, דופק פוזה למצלמה ועוצר בצד בכדי לאפשר לאוחנה להגיע אליו ויחד ירכבו זה לצד זה תוך כדי הדרכה צמודה ולימוד רזי הניווט. מסתבר שברגע שאוחנה עומד על קו הזינוק, המוח מקבל סוויצ' והג'ננה נכנסת לפעולה.
אוחנה חולף על פנינו בטיסה ואין בעיניו כל כוונה לעצור עד לנקודת הסיום במקום הראשון. זו צפוייה להיות השנה שלו בענף הטרקטורונים ועכשיו הוא מרחיב אופקים ונכנס גם לליגת הבאחה.

מקצה SS1
יום שישי בצהריים, בסמוך לקיבוץ דורות התכנסו 25 צוותי המשתתפים באירוע. מספר דליל יחסית לליגה הפופלרית ובשל המספר הנמוך ובלי יותר מדי מתחרים בקטגוריות השונות, נראה שלפנינו אירוע צולע. אלא שבמהרה התברר אחרת, לאחר היציאה של הצוותים מהדיונות של אזור חלוצה, מפת המתחרים נראתה חמה וגועשת. המקטע הראשון של הראלי בן 200 קילומטרים העוברים מדורות שבצפון הנגב, דרך שדות מרחבים, חולות חלוצה, רמת הנגב ומסתיימים במצפה רמון.

"ערן וולנברג יודע שהוא מוביל בפער בטוח גם על פני שד כמו לוי. למרות זאת הוא לא לוקח סיכונים ורוכב בקצב מהיר וחזק, בדיוק כמו שהוא יודע. הדבר מבטיח לו את המקום הראשון ותואר אלוף האלופים של הראלי. "

אופנועים
יוני לוי מגיע להופעת בכורה עם האפרילה 450 ומתמודד בקטגוריה מול ערן וולנברג רווי התארים.
לוי כהרגלו, פותח חזק ועף על פני השטח, הבולמים עובדים חזק מאוד בבמפים של חלוצה והאופנוע סופג את החבטות בזה אחר זה. מי שלא מצליח לעמוד בקצב המסחרר הוא מתקן ה – GPS שנופל באזור הנקודה השלושים ושתיים, בערך במחצית הדרך לקו הסיום. לוי אוחז במכשיר הניווט ביד אחת ובמצערת בידו השנייה. וולנברג סוגר את הפער ובנקודה החמישים חולף על פניו של לוי. ברכיבה מהירה ובטוחה הוא מתחיל לפתוח את הפער שבסיום היום הראשון יעמוד על 16 דקות.
צליל וונדרהורן הוא הנציג היחידי בקטגוריה העממית. למרות שאין תחרות מסביבו, הוא רוכב בקצב טוב וללא כל תקלה משמעותית.
בקטגוריה הקטנה, עד 250 סמ"ק, שני רוכבים בלבד. ארז ביבי שכבר תקע יתד בקטגוריה מספח אליו את שי עבדי, שזו הפעם הראשונה בה הוא מתחרה. ברל'ה, אבי הקטגוריה, נעדר בשל הכנות אירוע הפתיחה לאולם האירועים שלו וזה המקום לאחל לו בהצלחה. ביבי ועבדי רוכבים כל הדרך זה לצד זה, בעליות, בירידות, בחולות ובמישורים. למעט תקרית קלה עם גדר סוררת היום עובר על שניהם בכיף.

טרקטורונים
ארבעה רוכבים על גבי טרקטורונים מגיעים לאירוע, אלי אוחיון הוותיק מגיע בכדי להבטיח לעצמו את אליפות הליגה וכאמור, להדריך את המשתתף החדש בקטגוריה המקצועית – אליקו אוחנה.
לאחר שהמתין לאוחנה וזה חלף על פניו, אוחיון פתח מבערים והחל להדביק את הקצב. בניסיון המרדף אוחיון חוטף פנצ'ר ועוצר לתקן אותו. 20 דקות אח"כ פנצ'ר נוסף תוקף אותו והוא ממשיך בלי אוויר בגלגל יותר מ-90 קילומטרים, עד שהוא נזכר שיש לו בתיק מיכלי "סיפולוקס" למילוי מהיר של אוויר בגלגלים. הפער בין השניים גדול מדי ואוחיון עובר למוד רכיבה רגוע יותר.
אוחנה שרכב בקצב מסחרר הגיע לנקודת התדלוק והופתע לגלות שאין מרשל במקום, הוא סובב הלוך וחזור עד שזה הגיע והמשיך בדרכו.
גיל אלמדאווי כבר הוכיח לא אחת שהוא יודע לרכב והמשתתף החדש בקטגוריה העממית, עדי אבידר הרוכב על רניגייד 800. אלמדאווי יוצא ורוכב כל הדרך ללא שום תקלות וללא הפרעות. אבידר לעומת זאת נתקל בשלב מוקדם יחסית בחריץ מפתיע באמצע הסיבוב שגורם לו לפרוש מהתחרות.

"מסתבר שברגע שאליקו אוחנה עומד על קו הזינוק, המוח מקבל סוויצ' והג'ננה נכנסת לפעולה. הוא חולף על פנינו בטיסה ואין בעיניו כל כוונה לעצור עד לנקודת הסיום במקום הראשון. זו צפוייה להיות השנה שלו בענף הטרקטורונים ועכשיו הוא מרחיב אופקים ונכנס גם לליגת הבאחה."

רכבי שטח קלים
הקטגוריה החדשה יחסית מפתיעה בכמות הצוותים, כתשעה במספר. מתוכם שישה כלים מדגם הרייזר של פולריס. דדי שפרונץ שיורד מהטרקטורונים ועובר לתומקאר עם הנווט רון גל, עופר ארביב ועופר אבקסיס, צוות 'פרימיטיבי' מגיעים עם ריינג'ר דאבל קבינה, וסוגר את רשמית המשתפים בקטגוריה חיים אוחנה עם באגי מבנייה עצמית בעל מנוע רנגייד 800, שהספיק להשלים את בנייתו ערב האירוע. יחד עם הנווט רפי פדלי.
עמרי ארבל מזנק ראשון ושומר על המיקום לאורך כל הדרך. צחי נחמיאס ואורן פנצר מסיימים במקום השני. יובל שרון מגיע לנקודת התדלוק ומחליט לא לחכות למרשל, מה שגורם לו להתחשב בכמות הדלק ולהורדה משמעותית בקצב הנסיעה והוא מסיים במקום השלישי.
בדיונות הרייזרים עובדים קשה ורצועת הוריאטור לא עומדת בעומס. ליאור טובול ויונתן ברזילי מחליפים את הרצועה וממשיכים בדרכם ואילו אסף ארצי מבין שהנזק לא מסתכם בהחלפת רצועה והוריאטור עצמו קרס, לפיכך הוא יוצא מהתמונה.
אורן קמה ואוהד שלום נוסעים בקצב שלהם, אוחנה מבין כי הבאגי החדשה זקוקה ליותר אוורור והוא עוצר לעיתים תכופות בחולות פן יתחמם המנוע יתר על המידה. דדי שפרונץ קורע צמיג, עוצר להחליף את הגלגל ולאחר החבירה לסיוע מחליף גם את הגלגל השני.
צוות פרימיטיבי נוסעים לאט אבל בטוח ומגיעים לקו הסיום.

ג'יפים
גל שחם חובר לנווט גדי חן והם הנציגים היחידים בקטגוריה T1. המבט התחרותי עובר באופן ישיר לקרב מול הטרופי טראק שם עידו כהן ונמרוד אופיר באים להחזיר כבוד לטרופי המושקעת שלא הצליחה לעבור יותר משלושה קילומטרים בראלי חוצה ישראל. ארז אברמוב וינון רובינשטיין על הטרופי של טולדנו.
כהן, מריר על מאורעות הראלי הקודם, נותן הצגה שטרם נראתה כמותה. מרגע הזינוק הוא מוצא את עצמו נלחם בשורה ארוכה של רייזרים שלא מאפשרים לעקוף בקלות ובכל זאת הרגל לא יורדת מהגז גם אם צריך לעקוף בדרכים לא שגרתיות. בסוף היום הבחור עוצר את השעון דקה אחת פחות מהזמן של וולנברג שרכב ללא כל הפרעת אבק או עקיפות. מדהים!
גל שחם צופר וצופר ולא מצליח למצוא פתרון לעקיפת הרייזרים שלא מפנים את הדרך, עד שהוא עוקף אחד, השני כבר מולו. הוא מנסה לעקוף בדרכים עקלקלות ובמהרה חוטף פנצ'ר ולאחר מכן נתקע בחריץ.
ניסיונותיהם של שחם וחן לחלץ את הכלי עולים בתוהו, בסופו של דבר הוא זוכה לחילוץ מצד שפירא את שפירא שמתמודדים ביניהם על ראשות קטגוריה T2.
רועי שפירא מגיע עם נווט חדש, איתי מולדבסקי, ומבין שלא צפויה לו תחרות רבה מאחר ושני צוותים קבועים 'טלפארמה' ו'נפתלי ניסן ובניו' נמצאים ברוסיה בראלי דרך המשי. הוא נוסע רגוע ומבוקר ומסיים ללא בעיות. הראל גולסט ושי שפירא מגיעים לתחרות עם הפאג'רו לשעבר של איציק בריל.
עופר קוקס ואייל אפרתי חוברים יחדיו בקרב על קטגוריה T2S שם אורבים להם איציק אסולין ואורי יעקובביץ, צוות 'אוטוויק'. לא נרשמו בעיות מיוחדות וכל הארבעה מסיימים בשלום.
חיליק פרץ וקוקי בן חמו הם צוות חדש שמגיע לראשונה להתחרות בליגה, השניים נוסעים על GMC אימתנית ונהנים מכל רגע. בחולות חלוצה הGPS שבק חיים ועד שהם מסדרים את התקלה חולפים כ-40 דקות. בנוסף, בולמי היוקון לא עומדים בעומס הכבד של הבמפים ויוצאים מכלל פעולה סדירה, למרות זאת השניים ממשיכים בדרכם במצב רוח מרומם.

" גל שחם וגדי חן קמים לבוקר חדש ומשאירים את הנאחס מאחור ובגדול. שחם מתעופף על פני המסלול ומוציא את המקסימום מהמכונה הנהדרת ומסיים ראשון."

מקצה SS2
החברים התכנסו בחאן צל המדבר במצפה רמון. פקח רשות שמורות הטבע הרביץ תורה במתחרים והסביר להם על החשיבות של שמירה מבוקרת על הטבע גם במקומות שאינם מוגדרים כשמורה.
בתדרוך שהגיע מיד לאחר מכן, הודיעו על ביטול מקטע בן 35 קילומטרים בשל צפיפות אוכלוסין של ראמים. לפיכך נותרו עם יום קליל יחסית ומקטע בן 115 קילומטרים בלבד.
בשש בבוקר יצאה השיירה אל נחל פארן והמקטע השני יצא לדרכו.

אופנועים
ערן וולנברג יודע שהוא מוביל בפער בטוח גם על פני שד כמו לוי. למרות זאת הוא לא לוקח סיכונים
ורוכב בקצב מהיר וחזק, בדיוק כמו שהוא יודע. הדבר מבטיח לו את המקום הראשון ותואר אלוף האלופים של הראלי.
יוני לוי מצידו מסדר את המתקן הסורר ויוצא לרכיבה ששורפת את המסלול, לקו הסיום הוא מגיע ראשון אך וולנברג מגיע שש דקות אחריו.
צליל וונדרהורן רוכב חלק ומסיים בבטחה. ביבי ועבדי חוצים את החלק הראשון בקצב טוב אך כשהשניים מגיעים לאזור הפודרה האופנוע של ביבי שבק חיים. כל ניסיות הגרירה נכשלים בשלב כזה או אחר. עבדי ממשיך בדרכו לבד כל הדרך אל המקום הראשון. כאן מגיע כל הכבוד לצוות פרימיטיבי שמגיע עם הריינג'ר הארוך, יחדיו מעמיסים את האופנוע על הגג ומגיעים לקו הסיום.

טרקטורונים
רק לראות את פניו המחויכות של אליקו ואפשר להבין כי הבחור התאהב בסגנון המרוצים הארוך.
מקטע הפודרה הסמוך לשיזפון עשה עבודה טובה בכל הקשור לתקיעת נהגים ואליקו הוא הקורבן הראשון
להתקע עד שמגיע החילוץ מיובל שרון. אלי אוחיון מצליח לשרוד את ה"תופת" ואף עוצר לעזור לביבי עם האופנוע. אלמדאווי מסתבך כהוגן וכל ניסיונותיו להוציא את הכלי השקוע עד המנוע מקדמים אותו מטר וחצי בלחץ והוא נותר עם הלשון בחוץ. חיים אוחנה ורפי פדלי מגיעים למקום ושולפים אותו החוצה.
אחרי הסדרת נשימה קלה והתאפסות שכל שעליו לעשות הוא להגיע לקו הסיום, הוא חוזר למשחק בקצב רגוע יותר. 20 דקות מאוחר יותר גלגל השיניים הקדמי קופץ מהמנוע, קורע את השרשת ונתקע עמוק בשלדה. בשלב זה הוא מחליט לפרוש ומעמיס את הכלי על רכב הסיוע, בראשותו של יוסי נתנאל, המככב בצללית הלוגו שלנו.

"כהן, מריר על מאורעות הראלי הקודם, נותן הצגה שטרם נראתה כמותה. מרגע הזינוק הוא מוצא את עצמו נלחם בשורה ארוכה של רייזרים שלא מאפשרים לעקוף בקלות ובכל זאת הרגל לא יורדת מהגז גם אם צריך לעקוף בדרכים לא שגרתיות. בסוף היום הבחור עוצר את השעון דקה אחת פחות מהזמן של וולנברג שרכב ללא כל הפרעת אבק או עקיפות. מדהים!"

רכבי שטח קלים
עמרי ארבל טועה בניווט ומאבד את היתרון שצבר מהמקצה הקודם. יובל שרון לוקח את ההובלה בגדול ורץ בראשות הקטגוריה תוך כדי שהוא עוצר לעזור לאחרים, זה לא מפריע לו לסיים במקום הראשון בקטגוריה ולעצור את השעון בתוצאה השלישית בטיבה בדירוג בכללי.
צחי נחמיאס גם נהנה מיום מוצלח ומסיים במקום השני. טובול וברזילי מרוצים מיום חלק ללא תקלות ומסיימים במקום השלישי. קמה ושלום במקום הרביעי, ארבל מסיים רק במקום החמישי ומאוכזב מהתוצאה הסופית. אוחנה ופדלי במקום השישי, שפרונץ ורון גל במקום השביעי וצוות 'פרימיטבי' סוגרים את הרשימה לאחר החילוץ המרשים, עליו הם מקבלים גביע.
ארז אברמוב שפרש מקטגוריית הטרופי טראק במקצה הקודם מפתיע בבוקר האירוע ושולף את הבאגי למודת הקרבות מהמחסן. הוא טס על המסלול ונראה בלתי עציר. אלא שהפודרה לא מתרגשת מהכלי המרשים ואוספת אותו אליה, עד שזה מתייאש ופורש.

ג'יפים
לאחר שהתברר כי הרייזרים מפריעים לכהן ולשחם, הוחלט לשנות את סדר ההזנקה והצוותים הוזנקו מיד לאחר וולנברג ולוי. גל שחם וגדי חן קמים לבוקר חדש ומשאירים את הנאחס מאחור ובגדול. שחם מתעופף על פני המסלול ומוציא את המקסימום מהמכונה הנהדרת ומסיים ראשון.
כהן ואופיר מוכנים לעוד יום של הפתעות אך הפעם הגורל צופן להם אחרת. ההפתעה הגדולה הגיע בצורת בזנט שדאג לחורר שני צמיגים. השניים החליפו צמיג אחד שברשותם והמשיכו עם פנצ'ר בקדמי. עד שהגיעו לנקודת התדלוק וחברו לצוות הסיוע הצמיג כבר נטחן עד דק.
השניים מאבדים זמן יקר אך חוזרים למערכה בכוחות מחודשים כל הדרך אל קו הסיום.
צוות 'ארן מוטורוס' שפירא ומולדבסקי, נוסעים ללא הפרעות ומגיעים בבטחה אל המקום הראשון.
גולסט ושפירא מסיימים במקום השני באיחור של שבע דקות.
קוקס ואפרתי מסיימם ראשונים את המקצה לאחר שצוות 'אוטווויק' סובלים מבעיות בבולמים, אך הפער לא מספיק גדול וצוות אוטוויק זוכה במקום הראשון בשכלול שני המקצים.
חיליק וקוקי ממשיכים במסע התענוגות במדבר ומסיימים את המרוץ בכבוד על המדרגה הגבוהה.

בסיום, כבכל סיום ראלי מוצלח, שי גפני לוקח את העניינים לידיים וזורק את הבשר על רשת המנגל
כל המתחרים עייפים ומרוצים שבים לביתם על בטן מלאה.

"יובל שרון לוקח את ההובלה בגדול ורץ בראשות הקטגוריה תוך כדי שהוא עוצר לעזור לאחרים, זה לא מפריע לו לסיים במקום הראשון בקטגוריה ולעצור את השעון בתוצאה השלישית בטיבה בדירוג בכללי."

תוצאות
אופנועים מקצועי
1. ערן וולנברג – ד.ל.ב מוטוספורט
2. יוני לוי – עופר אבניר, אביזריון

אופנועים עממי
1. צליל וונדרהורן

טרקטורונים מקצועי
1. אליקו אוחנה – עופר אבניר, סוכנות אוחנה
2. אלי אוחיון – סוכנות אוחנה,

רכבי שטח קלים
1. יובל שרון – ד.ל.ב מוטוספורט
2. צחי נחמיאס ואורן פנצר
3. ליאור טובול ויונתן ברזילי – ש.י.א. אשקלון, מוסקט, י. שגיא.

"צוות 'ארן מוטורוס', רועי שפירא ואיתי מולדבסקי, נוסעים ללא הפרעות ומגיעים בבטחה אל המקום הראשון. "

ג'יפים T1
1. גל שחם וגדי חן

טרופי טראק
1. עידו כהן ונמרוד אופיר

ג'יפים T2
1. רועי שפירא ואיתי מולדסקי
2. הראל גולסט ושי שפירא

ג'יפים T2S
1. איציק אסולין ואורי יעקוביבץ
2. עופר קוקס ואייל אפשרתי

ג'יפים רייד
1. חיליק פרץ וקוקי בן חמו
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אברבנל 07-09-09
כל היום אני מחכה לכתבה הזו! מדהים!
והתמונות לפנים.
צריך לשלוח את העידו הזה להסתכלות עם הקפיצה הזו!
2.ידעתי ששווה לחכות 07-09-09
ערן שלמה אתה מלך!
לאט לאט כל הרוכבים עוברים לראלי, פחות קשה ופחות תחרותי ביחס לאנדורו
משפחת אוחנה הכי ספורטיבית שיש, כיף לראות אתכם בתחרויות :)
3.רמי 07-09-09
לא מבין מה עושה אברמוב על המשאית הזו בזמן שיושב לו כזה דבר בחצר האחורית
נענע התמונות נוף שיגעון!
4.עופר 07-09-09
הרייזים השתלטו על העניינים, מה שבטוח זה שהם לא צריכים לזנק לפני הכלים המהירים
הפתעת העשור בכל מקרה!

שי גפני תעשה לי נקניקיה...
5.אסף ארצי 07-09-09
מס' ימים לפני ראלי "באחה נגב" שנערך בשבת האחרונה, שוכנעתי ע"י חבר יקר לצאת לחוויה בת יומיים. הrzr שרכשתי משומש לפני מס' ימים, קיבל עליו בהכנעה גמורה את המשימה.

קרול קופרשטיין האיש והאגדה, האדם הכי מוכשר שאני מכיר, קיבל עליו את המשימה..להכין את הrzr למשימה..הרכיב פנסים, החליף כסאות, החליף רצועות, סידר את מערכת החשמל, תושבות לgps וכבל מתח גרמינים, סידר ארגז אחורי מאחור לכל הזיוודים והכלים, שיפצר ריפודים, גלגל רזרבי ועוד..

גולת הכותרת, בנייה מהירה מאוד של עגלה מיוחדת וקלה במיוחדת לrzr.

כל אלו נעשו בתוך 3 ימים בלבד..לא להאמין!!!

כשהגענו ביום שישי לנקודת הכינוס, הייתה הרגשה של חג..למרות שצוות טלפארמה וצוות ליוגב חסרו מאוד(השתתפו בראלי דרך המשי ברוסיה), האירוע לבש מדי חג..הייתה הרגשה נהדרת..
עברנו בין הכלים המזוודים(בכדי לקבל השראה לגבי המשך הזיווד לכלי למירוץ הבא), עד שנתקלנו בבאגי שבנו חיים ודני אוחנה..הבאגי נבנה בצורה מאוד מאוד מקצועית, מנוע של רנגייד r, בולמי קאייבה אחוריים כפולים לכל מתלה, רדיאטור מוגדל מאחור, רצועת ווריאטור מחוזקת, בית ווריאטור מאוורר והכל מבית היוצר של דני אוחנה..אני חייב פה לעצור ולומר כבוד גדול!!!

כשהחל המירוץ, היה ברור לנו כבר בהתחלה שאנחנו לא ממש בקצב..הכלי היה "עייף מדי..
לאחר 10 ק"מ, נקרעה הרצועה והותכה לגמרי....החום והעשן שיצאו מהתיבה, גרמו לצוות השופטים עם הלנדקרוזר, להסתער עלינו עם מטף כיבוי אש..לאחר שהתפוגג העשן, שאל אותי קרול אם אי פעם החלפתי רצועה, אני עניתי שאין לי אפילו מושג היכן היא ממוקמת..בתושיה רבה פירק קרול את הכסאות והחל במלאכת ההפרדה בין סיבי הרצועה לחריצי הווריאטור..לאחר 45 דקות היינו חזרה על הכלי והמשכנו ללא אף עצירה עד בואכה שבטה..שם החל הווריאטור להרעיש ומכיוון שהשעה הייתה כבר מאוחרת, החלטנו לעלות לכביש ולא להסתכן בהרפתקה מיותרת..

חזרנו לשטח הכינוס במצפה, חיכינו ששי יפרוס את המנגל, טרפנו כמה חתיכות סטייק עסיסי וחזרנו הבייתה..
היה קצר ומרענן..


כבוד גדול לכל אלו שסיימו והמון ברכות למנצחים..כבוד ופירגון לאליקו שניווט עצמאית לראשונה בחייו ועוד באירוע ראלי גדול שכזה..
6.לכתב מס' 1 07-09-09
אין על הסיקור שלך ערן..אתה המלך!!!

תמונות מ-ד-ה-י-מ-ו-ת!!!


פשוט כיף אמיתי!!!

מוטי זרקא
7.כל הכבוד למישתתפים ! 07-09-09
יופי של אירוע ! יופי של תמונות =] תמשיכו ככה !!!!!!!
8.! 07-09-09
תתקנו את התאריך של היום והשעה !
9.אחד הארועים הטובים שהיו 07-09-09
אין ספק שהיה אחד הארועים המיוחדים בליגת באחה ישראל.
הצבע של הרייזרים והבאגים הקלים, מוסיף המון לארועים והלוואי שימשיך להיות כך.
תמונות וכתבה מדהימים. סיכור ממצה ועינייני.

גל שחם.

10.לאליקו, ואלי אוחיון 07-09-09
לפחות תכבד את עצמך ותעצור ליד אלי אוחיון ותודיע לו שקיבלת החלטה להמשיך לבד
ולא לעבור לידו כאילו הוא אוויר, מה שכחת שהוא חיכה לך כי ביקשת שילווה אותך?!

אלי אוחין אתה מ"ס 1
11.ליאור כץ 07-09-09
נענע כמידי סיקור וסיפור.. שפו
12.פצצות לגבות 07-09-09
הימן חבל שמרוץ הטרקטורונים לפני שבועיים לא הצליח כמו הראלים שאתה מפיק.
כמו בראלי, יש לכם את היכולת ואת האמצעים להרים גם את ליגת הטרקטורונים, תלמדו קצת את הענף הזה ותביאו לנו הפקה כמו שרק אתם יודעים.

באהבה
13.ל 12 07-09-09
לידיעתך מי שארגן את מירוץ הטרקטורונים לפני שבועיים הוא גם מארגן הראלי בשבת האחרונה
14.סוכנות אוחנה 07-09-09
אסף ארצי תודה על הפרגון לכל המישתתפים ובמיוחד לבאגי שלנו רק כך בונים ספורט מוטורי בישראל פרגון
15.דודי צמח 07-09-09
כל הכבוד על הפרגון , אתה תותח , בקרוב תראו זיניקס 500 בשטח ותבינו מה זה כלי חבל על הזמן . דרך אגב - מזל טוב אליקו משתתף פעם ראשונה ומגיע ראשון ..
16.ל 13 07-09-09
לזה בדיוק התכוון המשורר, תפעיל קצת את גלגלי השיניים במוח
17.לדני אוחנה 07-09-09
שפו על הבאגי שבנית כל הכבוד יש מצב שאתה בונה לי כלי כזה- אני מוכן לשלם לך ,יש לי טרקטורון קימקו 250 ואני רוצה לבנות כלי כזה אני מאוד אשמח אם תבנה לי כלי כזה ואני אגיע בהקדם האפשרי לסוכנות שלכם , אז בכל מקרה כל הכבוד לך-נשתמע.
18.ליאור טובול 08-09-09
ערן שלמה סיקור מדהים תמונות מעלפות ישר כח
נועם למרות מעט משתתפים אחד הראלים היותר טובים תמשיך ככה
19.גאבר גאבר 08-09-09
כל הכבוד לקוקי בן חמו והבן שלי מתן היפה ולא לשכוח המנקל שלהם חיליק פרץ
20.ה.....מעריץ 23-09-09
איפה הכתבת שלכם נעלמה לא רואים אותה יותר בתמונות
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:46-24.