טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
בקרוב מרוצי אופנועים בקציעות?


   10-09-2009, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עודד בר-מאיר, Mynet

מינהל מקרקעי ישראל ומשרד התיירות נענו לבקשת מועצת רמת הנגב לקדם פרויקט תיירותי שיכלול מסלולי מרוצים למכוניות ולאופנועים באזור קציעות. מתוך mynet.

התוכנית להקמת הפארק המוטורי באזור יער חצרים תקועה, למרות שתכנונו של הפרויקט הושלם לפני מספר שנים ואף נמצאו יזמים שהשקיעו בו מיליוני שקלים. עם זאת, הולכת ונרקמת בימים אלה תוכנית להקמת פרויקט תיירותי באזור ניצנה-קציעות.
על פי הרעיון המתגבש, במרכז האתר יופעלו מסלולי מרוצים למכוניות ולאופנועים. הוא יכלול גם שירותי הסעדה ואטרקציות תיירותיות נוספות.
מדובר בפרויקט שההשקעה בו מוערכת בכ-10 מיליון דולר והוא אמור להיבנות בשטח בו היה עד לפני כשלוש שנים בסיס תחמושת של צה"ל. הבסיס, ששימש בשעתו את כוחות צה"ל בחצי האי סיני, כלל מחפורות רבות שבהן אוחסנו מצבורי התחמושת. לפני כשלוש שנים הוחלט במערכת הביטחון לפנות את הבסיס, ובמועצה האזורית רמת נגב דרשו ממערכת הביטחון כי צה"ל יחזיר את השטח לקדמותו.
"הדרישה שלנו לא נענתה, ולאור זאת חיפשנו אפשרויות לנצל את השטח הזה", סיפר ראש מועצת רמת נגב, שמואל ריפמן. "הגיעו אלינו יזמים, חובבי מרוצי אופנועים ומכוניות, שגרסו כי השטח מתאים לפעילות מוטורית ושניתן להקים במקום מסלול מרוצים".
במועצה הרימו מיד את הכפפה. פנייתו של ריפמן למינהל מקרקעי ישראל ולמשרד התיירות הניבה לפני כשבועיים את ההחלטה המשותפת לשני הגופים הללו בדבר הפיכת השטח לאטרקציה תיירותית-מוטורית.
על פי התוכנית, מסלול המרוצים ישתרע על פני כ-2,000 דונם. המחפורות והבורות ששימשו בעבר לאחסון התחמושת הצבאית יישארו, והם יהוו עתה חלק בלתי נפרד מהמסלול שיכלול מכשולים שונים.

להמשך הכתבה באתר Mynetתגובות לכתבה
1.מור 10-09-09
תגידו אם נגיד אני רוצה להקים גם מסלול ממי אני צריך לקבל אישורים? מי מו איך זה הולך ואם באמת יבואו כול החברה מהעמותות הספורט המוטרי להתחרות אצלי
2.חרטא ברטא 11-09-09
כל הפרויקטים האלה עוברים רק את שלב הדיבורים או מקסימום הסרטוטים
תכלס בשטח לא קורה כלום!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:10-24.