טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דרך המשי – דיווח שמיני


   11-09-2009, טל זהר, טורקמנבאשי, קזחסטן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: טל זוהר

יום קשה עם דיונות מפתיעות עובר על כולם ובנוסף – ספר הדרך מתגלה כבעייתי.

'ראלי דרך המשי' או 'ראלי הפרעונים'? קטע הדיונות בן 25 הק"מ הבוקר גרם לשאלה הזו להשאל ברצינות. לא מעט צוותים הופתעו מעוצמתן של הדיונות, כולל הצוות הישראלי שהגיע לא מוכן לקרב – עם הצמיגים הלא נכונים ועם לחץ אויר מלא. התוצאה – שקיעה של בוקר, שגזלה מרז הימן והלל סגל, צוות פוינטר, כחצי שעה. כאמור, רז והלל לא היו הצוות היחידי שהופתע, ובהתאם – כמות הג'יפים והמשאיות שנצפו תקועות באמבטיות החול ועל סכיני הדיונות.

בסופו של דבר, קיבל צוות פוינטר החלטה ויצא החוצה על מנת להתחיל "דף נקי". לחץ האויר בצמיגים הורד ל-15 PSI והמדיניות ברכב היתה של "לא נתקעים יותר" – השפאלות הוחזרו למקומם והג'קים ההידראולים נסגרו עד תומם. על מדיניות שנקבעה יש לשמור, ובהתאם – רז והלל צלחו את קטע הדיונות ללא בעיות על ידי בחירת נתיב נסיעה חדש.

"בסופו של דבר, קיבל צוות פוינטר החלטה ויצא החוצה על מנת להתחיל "דף נקי". לחץ האויר בצמיגים הורד ל-15 PSI והמדיניות ברכב היתה של - לא נתקעים יותר"

המשך הסטייג' היה קל יותר, אולם לא היה חף מהפתעות. פנצ'ר ראשון הפתיע את הצוות באמצע המסלול, והוא הוחלף בזריזות. הפעם השניה היתה שילוב של פאנצ'ר וריסוק הג'אנט לחלוטין – הספייר השני (והאחרון...) הורכב על הרכב, ועתה יש עוד 100 ק"מ עד הסיום בהם אסור להסתכן בפאנצ'ר נוסף. אבל, מעל הכל העיב ספר הדרך, שפשוט לא היה מדוייק בעליל, בצורה שונה וקיצונית מהימים הקודמים. המשמעות העיקרית – מעבר לבעית הניווט – היא נושא הבטיחות. אם אזהרה המופיעה בספר ככזו שנמצאת בעוד 500 מטרים מופיעה אחרי 100... – אתם מבינים את הפוטנציאל.

בסופו של יום, סיימו רז והלל את הסטייג' במקום ה-12 והם ממוקמים כרגע במקום העשירי הכללי, שיפור של שני מקומות מאתמול. את הסטייג סיימו השניים בזמן של 07:19:24 שעות. קרלוס סיינז סיים את הסטייג' במקום הראשון, בזמן של 05:01:47 שעות. נאסר אל עטיה הגיע במקום השני, 03:13 דקות אחריו ואילו במקום השלישי סייםמרק מילר, בזמן של 05:08:19 שעות.

היום יזנק הראלי אל הסטייג' השביעי, מטורקמנבאשי אל באלקאנבד, מרחק של 417 ק"מ. הסטייג' השישי יחל בקטע קישור בן 13 ק"מ, ימשך עם ספיישל באורך של 345 ק"מ ויסתיים בקטע קישור נוסף בן 59 ק"מ.

שני הצוותים מודים לספונסרים שבזכותם התאפשרה היציאה לראלי דרך המשי:

פוינטר, טלפארמה, מולטיפק, ליוגב, נפתלי ניסן ובניו, תנועה מערכות מחשוב וניווט, גילת סאטקום, מוסך נגבה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.כל הכבוד 11-09-09
תמונות יפות !
2.הזוי 11-09-09
חובבנות שמזכירה קצת את הראלים של צוקר
:)
תמשיכו לתת גז חברה, תותחים!
3.רועי 11-09-09
הרבה כבוד מגיע לרז והלל על זה שהם בכלל שורדים בראלי הזה
לא פשוט להעמיד רכב שיחזיק מעמד בתלאות של ראלי כזה מטורף ועוד יותר קשה להשתתף וגם להגיע להישגים שאליהם הם מגיעים
כל הכבוד!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:58-24.