טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אופנועים סופרמוטו - "פעמיים כי טוב"


   14-09-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

"ויעש קורמיניוס מרוץ סופרמוטו ויראה כי טוב, ויארגן את חבורת חלקי הצמיגים וישלחם מחדש אל האספלט החמים והטוב." מרוץ אופנועי סופרמוטו נוסף.

חבורת סופרמוטו מרכז, הליבה הפועמת של חובבי אופנועי הסופרמוטו בארץ, מרוצה מהאירוע הקודם שנערך לפני כחודש ימים ומארגנת מרוץ נוסף. הפעם, למרות ההתנהלות המחתרתית, השמועה פורשת כנפיים ועשרות צופים נלהבים מגיעים למגרש החנייה הגדול אי שם במרכז הארץ.
אומנם עדיין לא במסגרת ליגה מסודרת וגם ללא ספונסרים עתירי ממון, החבורה נחושה לפתוח בגזים במסגרת תחרותית וכך נעשה. 13 רוכבים התייצבו לארוע, גם הפעם חולקו המתחרים לשתי קטגוריות: עד 400 סמ"ק ומעל 400 סמ"ק.
בקטגוריה הקטנה, עד 400 סמ"ק, ניצבים שבעה רוכבים והבולט מתוכם אביעד אברהמי, ממייסדי הסצנה בארץ ומחזיק בתואר האלוף מימים עברו, כשהוא רוכב על KTM 400. עמרי בנדטי, שניצח ביד ברמה במרוץ הקודם יודע שהמשימה הפעם לא תהיה קלה כבעבר ומילותיו רגע לפני ההזנקה אומרות את הכל: "זה קודם הרוכב שיהיה מאוד קשה מולו, אחר כך העובדה שהוא גם עם אופנוע עדיף". להזכירכם, בנדטי רוכב על גבי KTM125. אריאל דדיה השאיל זוג גלגלים יעודיים, אומנם לא בדיוק במידה המתאימה, אך דדיה, כמו שרק הוא יודע, יכנס למרוץ גם אם לא בדיוק הספיק לערוך אימון ראוי עם הסט החדש.
בקטגוריה הפתוחה לי ברדה לא מספיק להכין את האופנוע ועידו כרמון יודע שעליו לגבור עתה רק על פני יוחאי חכם. זה האחרון לא מתכוון לוותר בקלות ומצפה לקרב.

"ויעש קורמיניוס מרוץ סופרמוטו ויראה כי טוב, ויארגן את חבורת חלקי הצמיגים וישלחם מחדש אל האספלט החמים והטוב."

מקצה דירוג – עד 400
הפעם בחרו לקיים את המרוץ בצורה מעט שונה, מקצה דירוג ומקצה תחרותי. החברים עולים לחימום והקהל תופס את מקומו. לאחר הגרלה על מיקומי מקצה הדירוג רוכבי הקטגוריה הקטנה תופסים את מיקומם לפי הסדר הבא: עידו פרלשטיין, אריאל דדיה, יוסי כהן, אייל ישמעאל, עמרי בנדטי, אביעד אברהמי וגלעד ניר.
הדגל מונף והחברים יוצאים קדימה, אברהמי לא משחק משחקים ומראה לצעירים מי הבוס על המסלול, כשהוא נכנס ראשון לפנייה, אחריו דדיה ובנדטי. עוד במחצית ההקפה הראשונה בנדטי חולף על פניו של דדיה ועט קדימה כשהוא סוגר על אברהמי. דדיה, שעדיין מתרגל לרעיון שהצמיג האחורי נשאר דבוק לאספלט ולא מחליק כמו שהוא רגיל, מוצא עצמו בקרב על המקום השלישי עם ישמעאל. כל המבטים מופנים אל הקרב על ההובלה. בנדטי צמוד לגלגל האחורי של אברהמי מחפש בכל מחיר את הנקודה לעקוף, אלא שאברהמי יודע לבחור את הקווים הנכונים וגורם לבנדטי הלהוט לעשות טעות ולמצוא עצמו מוטל אל הקרקע כבר בהקפה הרביעית. בנדטי מתאפס מהר, חוזר אל המסלול והוא בכלל לא מאבד את המיקום. ישמעאל חולף על פניו של דדיה והסדר בגזרה האחורית נשאר על כנו.
לקראת ההקפה השישית בנדטי שוב חוזר למיקום צמוד לגלגליו של אברהמי וזה מתיישב על זנבם של ניר ופרלשטיין הסמנים האחוריים של המקצה. אברהמי לא מהסס ומוצא את הדרך לחדור ולהמשיך בדרכו ללא כל הפרעה. בנדטי, בניסיון פזיז לחלוף על פני השניים מוצא עצמו שוב על הקרקע. הפער נפתח מחדש אך סדר המיקום לא משתנה עד לקו הסיום אותו חוצה אברהמי בהנפת גלגל. בנדטי שני וישמעאל שלישי.

מקצה הדירוג - מעל 400
לאחר ההגרלה מסתדרים הרוכבים על הקו הזינוק לפי הסדר הבא: עידו כרמון, אלי שולגה, ערן אדיר, לורן שייפר, אור רפפורט ויוחאי חכם. המקצה מוזנק. כרמון ושולגה פורצים קדימה וחכם, דרוך וחם מתמיד, נדבק לאחוריהם. רפפורט חולף על פני שייפר ומנהל מאבק עם אדיר על המקום הרביעי. חכם עובר למקום השני ונדבק לגלגליו של כרמון. בו בזמן רפפורט מוצא עצמו על הרצפה. חכם להוט לעקוף את כרמון אך זה לא מוותר בקלות וגורם לחכם לנסות כל שביכולתו, עד שזה עובר את קצה גבול היכולת ומוטל אל האספלט. שולגה לא מתמהמה ומתייצב במקום השני, כשכרמון מוביל בבטחה גם כשהוא חולף על פני החולייה האחורית. חכם מתעשט ומצליח לעקוף את שולגה ורפפורט פורש לאחר עשר הקפות. מקצה הדירוג מגיע לסיומו כשהסדר נשאר כמות שהוא. כרמון ראשון, חכם שני ושולגה שלישי.

"אביעד אברהמי לא מהסס ומוצא את הדרך לחדור ולהמשיך בדרכו ללא כל הפרעה עד לקו הסיום אותו הוא חוצה בהנפת גלגל."

מקצה תחרותי – עד 400
אחרי שראינו את הנפשות הפעולות, המצבה יחסית ברורה, אברהמי הוא הפייבוריט ועל בנדטי להיות מרוכז בכדי להוות איום ממשי. הדגל מונף והרוכבים שועטים קדימה. בתוך שניות התמונה מתבהרת – זוגות זוגות. בנדטי נבדק לאחוריו של אברהמי ואילו דדיה מקדים את ישמעאל בזינוק. כהן וניר נלחמים על המקום החמישי ופרלשטיין נותר הרחק מאחור. הפער ניכר בין המתחרים השונים כשאברהמי מוביל ובנדטי צמוד אליו, ישמעאל עוקף את דדיה ויחד השניים פותחים פער מבטיח בכדי לשמור על מקומות השלישי והרביעי. בנדטי מנסה למצוא את הנקודה בה הוא יוכל להשתחל ולעקוף אך גם לאחר מספר ניסיונות אברהמי לא מוותר ושומר על המקום כל הדרך עד לסיום. בנדטי שני וישמעאל שלישי.

מקצה תחרותי – מעל 400
כרמון וחכם פותחים פער כבר מרגע הזינוק, שולגה ורפפרוט מתנהלים ביניהם ואילו אדיר ושייפר נמצאים מאחור. שולגה מחליק, מאבד את מיקומו ועד שהוא חוזר למסלול הוא נמצא במקום האחרון.
חכם מתיישב על כרמון והפעם הוא קשוח יותר מהמקצה הקודם ונחוש לעקוף, עד שמצליח לעשות זאת בהקפה השישית. בו בזמן שולגה מצליח לחזור למקום הרביעי ואדיר נותר כסמן אחורי. הפעם כרמון הוא זה שיושב על חכם ואורב בסבלנות לטעות שתאפשר לו להשתחל קדימה. בהקפה העשירית חכם וכרמון נכנסים לערבוביה יחד עם הסמנים האחוריים, חכם מאבד כיוון לרגע ועולה על הצמיגים, כרמון מנצל את הרגע ולוקח את ההובלה כל הדרך עד לקו הסיום שם קורמיניוס מניף לכבודו את דגל השחמט. כרמון ראשון, חכם שני, רפפורט שלישי.

המרוץ הגיע לסיומו וכמה חברים החמים על הגז מנצלים את אור השמש הדועך לעוד כמה הקפות.
הגביעים בחסות הפיגוזייה חולקו למנצחים ועוד אירוע מוטורי בישראל הגיע אל סיומו באווירה טובה.

" עידו כרמון מנצל את הרגע ולוקח את ההובלה כל הדרך עד לקו הסיום שם קורמיניוס מניף לכבודו את דגל השחמט."

תוצאות:
עד 400 סמ"ק
1. אביעד אברהמי, 12, KTM400, פול-גז, אופנוען מאומן
2. עמרי בנדטי, 8, KTM125, סופרמוטו מרכז, אופנוען מאומן, דה-רייד
3. אייל ישמעאל, 9, KTM250 4T, הפיגוזיה
4. אריאל דדיה, 22, YZ250F, קנגל
5. יוסי כהן, 1, DR-Z 400, חן אביוב
6. עידו פרלשטיין, 32, DR-Z 400, סופרמוטו מרכז
7. גלעד ניר, 35, DR-Z 400, אקסטרים מוטו

מעל 400 סמ"ק
1. עידו כרמון, 27, CR-F 450, פרו-סייקל רעננה
2. יוחאי חכם, 44, CR-F 450, סופרמוטו מרכז
3. אור רפפורט, 46, KTM450, סופרמוטו מרכז
4. אלי שולגה, 11, HUSQVARNA 450 SM, סופרמוטו מרכז
5. ערן אדיר, 1200, CR-F 450, סופרמוטו מרכז
6. לורן שייפר, 37, KTM690
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דדיה השועל! 14-09-09
כל הכבוד לך על ההשקעה ועל הביצועים
מי שעקף אותך הפעם זה אנשים שחיים סופרמוטו שנים, עוד חודש חודשיים ואתה בליגה שלהם.
2.מיקי 14-09-09
עם כל הכבוד לאברהמי ויש כבוד
מי שנתן שם את ההצגה היה בנדטי (8) שלא הפסיק להלהיב עם רכיבה יוצאת מן הכלל, פשוט תותח!
3.גלעד ניר 14-09-09
יופי של סיקור.התרגלנו לטוב.
אבל נפלה טעות...סיימתי במקום ה-6 (הרבה לפני עידו).נא לתקן.
4.מוקי 14-09-09
לגלעד ניר
מה זה משנה שישי או שבעי? בחייך
5.אריאל דדיה 14-09-09
למגיב 1 תודה רבה :)
ערן תמונות מדהימות כמו תמיד, ואחלה כתבה.
6.עמרי בנדטי 15-09-09
תודה על הסיקור!
אחלה תמונות!

נמשיך להתחרות אם תמשיכו לבוא :-)
7.עמרי בנדטי 15-09-09
תודה על הסיקור!
אחלה תמונות!

נמשיך להתחרות אם תמשיכו לבוא :-)
8.שמשון 15-09-09
הסוזוקי הלבן
יש סיכוי שהיום ראיתי אותו באיזה מוסך של אופנועים עומד שם ?
אם כן הוא אחד החיותת!!!
9.שון 02-01-10
גלעד ניר התותח!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:48-24.