טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מסע מעולם אחר - ראלי סוכות – "חלום בלהות"


   18-10-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עונה חדשה של תחרויות ניווט יוצאת לדרך מבית מסע מעולם אחר. כמות המשתתפים בחזקת אבסורד בשבת מנומנמת במיוחד.

יובל שרון לוחץ את הדוושה עד הקצה והדר וינברגר מראה לו את הכיוון לחתוך את ניר שוקרון ואלון קליין, ברייזר מאחור מגיחים אורן קמה ואוהד שלום, בקצה ההר, כחמישים מטרים מאחוריהם נמצאים גיל תימור ובנו הצעיר שאוחז בחוזקה בידית הנוסע. נפתלי דהן על האופנוע עוקף מהחלק הפנימי של הסיבוב את רז הימן בעוד ליאור שוורץ מדלג מעל שני סלעים ומשלים עקיפה על השניים כשהגלגל הקדמי מונף באוויר בדרכו קדימה. עופר קוקוס מגיח מהפנייה במהירות מסחררת והוא במאבק של גלגל אל גלגל עם צוות טרמודן, רוני פישמן ומאירי מנור. בטויוטה מאחור שולחים חיוכים אורן פנצר, עמוס ויונתן וילנסקי מבעד לחלונות הרכב. כל הדבוקה רצה רצה כגוף אחד ולרגע התמונה נראית כאילו מדובר בכלל על מרוץ אנדורו צמוד ולא על ראלי. הימן מקבל את הג'ננה, מסובב את המצערת ובורח קדימה ואז נשמע הקול של שי גפני: "תגיד, נראה לך שצ'ופלה כבר הגיע לסיום...?" אני פוקח את העיניים ומגלה שאני בכלל ברכב הסיוע של צ'ופלה ומתעורר מהחלום הוורוד בזמן שאנו סוגרים חזרה לנקודת הכינוס. עצוב ומייגע.

ליגת מסעות הניווט מסע מעולם אחר, פותחת את עונת 2010 בקול ענות חלושה במיוחד. נכון שכבר התרגלנו למיעוט משתתפים בליגה הזו, אך תריסר צוותים בלבד בקו ההזנקה, זה כבר בחזקת אבסורד. כבר דשנו, כתבנו, בחנו, התרענו, אמרנו, הצבענו, האשמנו, תמכנו ובעיקר באנו, אך מגמת הצניחה בכמות המשתתפים נמשכת. נשאיר את זה בידי הרוכבים והנהגים שפשוט לא נעתרים לקריאה וכולנו תקווה שאולי יבוא יום ומשהו במפעל היפה הזה יתחיל לפרוח מחדש.

מרוץ פתיחת העונה הסתכם כאמור ב-12 משתתפים. ארבעה רכבי שטח קלים, כולם מסוג RZR800 מבית פולריס, ארבעה אופנועים, טרקטורון אחד ושלושה רכבים שאוגדו לקטגוריה וחצי.
בשל קריצת העין הכחולה שוב נאלצו גדי צוקר ויענקלה זלצר להעתיק את מיקום הפתיחה ויער מיתר הפך לנקודת הפתיחה והסיום של הראלי בן 140 קילומטרים. המסלול המעגלי נע לכיוון דרום, קצת דרומית לערד שינה את כיוונו מערבה ולקראת צומת צפית החל לעלות בחזרה לכיוון צפון מזרח.
המסלול כולו עובר על אדמת הנגב היבשה, בחלקו מישורים פתוחים וברובו עליות ומדרונות רווי סלעים ואבנים גדולות המחייבות עירנות מקסימלית מצד הרוכבים.

נפתלי דהן על הדרוזי יוצא ראשון וממתין לחברו, ליאור שוורץ, שמוזנק שני, השניים כהרגלם רוכבים יחדיו לפרקים לאורך המסלול. טל מנובלה, רוכב ה-BMW יוצא שלישי ורז הימן על ההוסקוורנה יסגור את רשימת הרוכבים על שניים כשהוא מוזנק באיחור קליל אחרי רכבי השטח הקלים.

גיל תימור עם בנו הצעיר מוזנקים ראשונים ויוצאים לדרך, יובל שרון מספח אליו את הדר וינברגר בתור נווט. דקה לאחר הזינוק השניים חוזרים לאחר שהקליפר האחורי התפוצץ, טיפול מהיר מצד צוות הסיוע והשניים חוזרים לעניינים ללא בלמים בגלגל אחד. אורן קמה ואוהד שלום מוזנקים במיקום השלישי. ניר שוקרון ואלון קליין מגיעים לתחרות בפעם הראשונה ללא סדרת אימונים מקדימה אך עם הרבה מצב רוח והם מוזנקים בסוף שיירת הרייזרים.
מורן רגב,הרוכב היחיד על טרקטורון, יוצא לדרך כשהוא רכוב על גבי פולריס פרדטור. שוקרון את קליין לוקחים במהרה את ההובלה ובשלב מאוחר יותר חולפים גם על פני רוכבי האופנועים, כשרז הימן מצא עצמו תקוע בשטח לאחר שעקף את כל מי שהיה לפניו, כשההאסקי החליט לשבוק חיים בשל בעיית חשמל. היימן חזר מועמס לקו הסיום. תוואי המסלול קשה לרוכבים ונראה כי תפור על מידותיו של הרייזר. רוכבי האופנועים נוסעים לאט במדרונים המסולעים וצוותי הרייזר עוברים לקדמה. שוקרון וקליין מגיעים לנקודת התדלוק ומופתעים לגלות שהם ראשונים, דקה לאחר מכן חולפים קמה ושלום. צ'ופלה ווינברגר התהפכו בדרך ונאלצו לעצור לסדרת טיפולים בנקודה זו, אחרי שהצליחו להדביק את הפער שנפתח בפתיחה.
מכאן ועד לקו הסיום אין הרבה חדשות פרט לנחישות של צ'ופלה, שאף על פי שנפתח פער מחדש בזמן הטיפול, הצליח בקילומטרים האחרונים לעקוף את שוקרון וקליין וסיים ראשון את המסע.

באגף הרכבים, אין יותר מדי מלחמה. עופר קוקס ונועם שמיר מגיעים עם בולמים דולפים ואף על פי כן מצליחים לעמוד במשימה ומסיימים ראשונים כשאחריהם מגיעים צוות טרמודן, רוני פישמן ומאירי מנור. על הטויוטה היילקס, הצוות היחידי בקטגוריה העממית, אורן פנצר, עמוס ויונתן וילנסקי. הם מסיימים את המרוץ ללא בעיות וממהרים לשוב לביתם.

תוצאות:
אופנועים
1. ליאור שוורץ
2. נפתלי דהן
3. רז היימן

רכבי שטח קלים/ טרקטורונים
1. יובל שרון, הדר וינברגר – ד.ל.ב מוטוספורט, פארק ניצנים
2. ניר שוקרון, אלון קליין
3. אורן קמה, אוהד שלום

רכבים מקצועי
1. עופר קוקוס, נועם שמיר – אבסולט
2. רוני פישמן, מאירי מנור – טרמודן, מוסך כנות

רכבים כללי
1. עמוס ויונתן וילנסקי, אורן פנצ'ר
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.נענע קרעת אותי 18-10-09
פתיחה חלומית (תרתי משמע) לכתבה
שמעתי שצ'ופלה בסוף מתחרה במקסיקו על DS450 ולא על RZR
2.נפתלי 18-10-09
עירן וחברים
כנראה שבאמת צריך לאהוב את התחום הזה על כל גווניו,צורותיו וצרותיו כדי להגיע לכל האירועים ולראות פחות ופחות חברים ומשתתפים . ההתמדה בהשתתפות כפי שאני עוקב אחריה באופן מאד אינטנסיבי בשנתיים האחרונות, ומקריאת סקירות על אירועים דומים בשנים האחרונות בכלל,אני מוצא שכמעט ואין רוכב אחד שהשתתף באופן רצוף ומסודר במשך יותר משנתיים. מבחינתי ומבחינת כל המשתתפים הייתי חושב היום לשנות את הקונספט . בתחום הראלי
לשניים עד ארבעה אירועים בשנה [של שני המארגנים] אירועים איכותיים שבסופו של דבר ירכזו את כלל המשתתפים לאירועים מרוכזים יותר.
לא פשוט ולא קל להתמיד ולכן כדאי וחשוב לחשוב איך בכל זאת שומרים על האהבה הזאת ומצד שני גורמים לה להיות צפופה ,צבעונית ורב-מוטורית יותר.
לך באופן אישי מגיעות תודות וגביע על סיקור האירועים וההתמדה.
3.וואי וואי 18-10-09
מה זה האוכל הזה??? נראה לי שהיתה שם חינגה יותר מאשר ראלי... כתבה לפנים! נענע לשלטון
4.בהצלחה !! 18-10-09
אש עליכם !
5.יובל שרון 19-10-09
השמועות אומרות שיתחרה בבאחה 1000 רכוב על גבי TRX700...
6.אסף ארצי 19-10-09
לו ידענו שיש ראלי במיתר, היינו באים 6-טרקטורונים..חבל שאת הליגה הזו מנהלים עפיפונים..אף אחד לא ידע להיכן להגיע עד הדקה ה90
7.טל חביב 19-10-09
שי סוף סוף קנית פיתות
8.נפתלי 19-10-09
לא שמעת על קריצת העין הכחולה?
תתקשר תתעניין תדע!
9.אבשלום קור 19-10-09
"קריצת העין הכחולה"
העלת חיוך על קצות שפתותי עם הביטוי הנ"ל
10.נפתלי 19-10-09
התגובה כוונה לאסף ידידנו משכבר השנים המאשים את העפיפונים בניהול ליגה המושפעת מביטויים כגון אלו. לסיכום חברים הכי קל לבקר-היותר קשה לבוא ,להשתתף ,להציע,לשפר,ו מה לעשות גם לשלם.
11.לנפתלי.. 19-10-09
עד השנייה האחרונה הודיעו שזה בערד, לו ידעתי שזה הועתק למיתר(ניתן לשלוח במייל בדיוק כפי ששולחים את הבריף שבוע-שבועיים מראש)....חבל!!!
12.לערן שלמה אתה הפקרות לשמה!!!!!!!!! 19-10-09
זו תיהיה הפעם האחרונה שתישמע את קולי , פעם הבא אתה תרגיש את ידי
כמו כן כדי שקלימי ידאג לך לשנביצים ומנות חמות למה זו היתה המגלובה האחרונה שאתה אוכל ממני ... וכמו שטל ראה ואמר יש גם פיתות................. ממני שי
13.מתעניין להתארגן לקראת הראלי הבא 20-10-09
מישהו יכול לעזור???
אני רוצה לדעת מהי רמת ההתארגנות כלפי הרוכב המתחרה,
מבחינת גיפיאס, תושבות לגיפיאס, מים לדרך, תידלוקים, אורך מסלול, זמנים מנקודות
ועוד מלא שאלות בנאליות שצריך לדעת אותם, לפני התחרות כדי לא להגיד לא יידעתי
אשמח לתגובה
14.נפתלי 20-10-09
ל-13
א. מבחינת הכלי עליו אתה רוכב אז מומלץ שיהיה תקין ומטופל,צמיגים.פנימיות מחוזקות
ב. GPS-ישנם מכשירים בטווח מחירים של 1000 ועד 3500 ,ולגבי תושבת או שמכינים לבד או שקונים בסביבות 600 שח מקסימום
ג.מים בכאמל בג 2-3 ליטר
ד. ברוב הראל-ים נושא התדלוק אינו בעייתי מכיוון שאתה נותן למארגן את המיכלים שלך ונציג ממתין לך בנקודות התדלוק.[בחוצה ישראל זה באחריותך , אבל גם את זה פותרים]
לגבי מידע נוסף ואפילו עזרה וליווי אתה יכול לפנות אלי -0572987904 בהצלחה
15.יובל שרון 25-10-09
שבוע טוב לכולם!
ראשית אני מודה לצוות נזימה שמגיע לאירועים ומצביע ברגליים למען הצלחת הספורט המוטורי!
2. גדי צוקר אתה עלהקייייפק! אמנם לועגים ומשמיצים ללא הפסק אבל אחרי בדיוק אחרי 20 שנה של תחרויות מכל סוג, היה נפלא ומגוון בחירת הציר תמיד מעלה חיוך על פני תודה, ושוב תודה!.

3!!! כל אנשי השטח שאינם 2, או 4 גלגים אתם ביזיון!!!!! חוסר המשמעת שלכם וחוסר ההיענות שלכם וההעדרות שלכם היא שמביאה לספורט המוטורי סטירה! וברקס...לא הממשלה ולא חוק הספורט.
תגיעו לאירועים .

לכל המעוניין בעזרה בכל נושא הקשור למירוצים GPS, מיגונים, לבוש, תדלוק, ועוד...מוזמן להתקשר לפלאפון שלי ואני אשמח לסייע ככל שאוכל! הטל במערכת נזימה וחופשי לכולם.

לגבי הבאחה התשובה חיובית!!! אני מזנק עם HONDA TRX 700 XX ,יוצא צוות רציני של 10 אנשים במטרה אחת, מקום 1!. מנהל הקבוצה צדי מלר רסטה 4*4 מגדרה
16.שמחה 01-11-09
בהצלחה יובל!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:16-24.