טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אליקו אוחנה בבולגריה


   20-10-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילומים באדיבות: מריה אריסטובה וטודור חריסטוב
פורום off rode bulgaria

אליקו אוחנה עשה חיל בבולגריה והעמיד אותנו על המפה עם מקום ראשון בקטגוריה הבכירה בסבב השלישי של אליפות מזרח אירופה. חוויות ממסע של כוכב ישראלי בארץ נוכריה.

רבות סופר ונאמר על אליקו אוחנה, המועמד הבכיר לרשת את כתר האליפות בליגת הטרקטורונים הישראלית. אוחנה חזר בשבוע שעבר לארץ לאחר שהשלים את המסע בבולגריה על הצד הטוב ביותר, עם גביע המנצח במקום הראשון והמון אהבה ותמיכה מצד הקהל המקומי.

אליקו אוחנה הוא מתחרה ותיק בתחום המוטוקרוס, אנדורו אופנועים וטרקטורונים, כשבאמתחתו לא מעט גביעים ומספר הופעות לא מבוטלות באירופה על מסלולי המוטוקורס. חבר המשפחה, חריסטוס סטבולצ'יס, בעל סוכנות גדולה של טרקטורוני קאן אם ביוון, שמכיר את אליקו באופן אישי, הציע לאוחנה להשתף באליפות מזרח אירופה בבולגריה. מדובר במרוץ המסכם של העונה ומכיוון שאוחנה לא יכול להפריע למפת האליפות, הושג האישור להכניסו ללא בעיות מיוחדות.

סטבולצ'יס, שראה את אוחנה בביקורו האחרון בארץ, התרשם לטובה מהשיפור שהציג ברכיבה על טרקטורון ולקח את אוחנה תחת חסותו כשהעמיד לרשותו DS450XC חדש מהניילון.
אוחנה הוקסם מההצעה ולא ויתר על ההזדמנות לקחת חלק במפעל המכובד. בעזרת עופר אבניר, משפתחו ובעיקר בעזרת משפחת פלד, הצליח להשיג את המימון הדרוש לטיסה. ניל פלד, רוכב בקבוצת המרוצים של סוכנות אוחנה הצטרף אף הוא למסע וקיבל מסטבולצ'יס כמחווה את הרנגייד 800 האישי שלו, בכדי שיוכל להשתתף במרוץ.

השניים יצאו מהארץ בתחילת השבוע של המרוץ וחברו לסטבולצ'יס ביוון, הכימיה בין החברים שיחקה תפקיד מרכזי ואוחנה במהרה הרגיש כבן בית ולא כאורח. לחץ הזמנים הצפוף הפנה אותם לעבוד במהרה על הכלים, התאמות אישיות והוספת שיפורים אישיים כפי שאוחנה אוהב. לאחר מכן יצאה הקבוצה לדרכה בשיירת רכבי ואן מדוגמים כשהכלים עמוסים והם גומעים מרחקים ארוכים בחציית גבולות.
כשהגיעו ביום חמישי למסלול 'טרויה' בבולגריה, אוחנה נדהם לגלות באיזה סדר גודל מדובר, למרות כל הלימודים המקדימים באינטרנט ובסרטונים, כשרואים את המסלול בעין, הראש מתקשה לעכל את סדר הגודל. אחרי הכל מדובר באחד המסלולים הנחשבים יותר באירופה.
חצי שעה של אימון על המסלול העמיד את אוחנה בסימן שאלה גדול מבחינה חיובית, מצד אחד הרוכבים השונים נראו מהירים על המסלול, מצד שני הוא השיג את התוצאות המהירות יותר.
האלוף המקומי של בולגריה התרשם מרכיבתו של אוחנה ובא לפרגן.

שישי – מקצה מדידת זמנים
ביום המחרת, היה מקצה מדידת זמנים הקובע את המיקום על הגריד בפתיחת המרוץ. אוחנה הפתיע את עצמו שוב כשבהקפה הראשונה הוא מקדים בשלוש שניות שלמות את האלוף הנוכחי ובהקפה השנייה, למרות ששיפר את זמנו האישי בארבע שניות, האלוף הצליח לצמצם את הפער לשנייה בודדות. "יתכן כי הרוכבים לא נתנו את כל מה שיחלו וזה הסיבה לפער" חשב אוחנה ונשאר נרגש לקראת יום המחרת למקצה התחרותי הראשון.

המסלול האנדורו קרוס, מורכב משני חלקים, בחלקו הראשון בנוי כמסלול מוטוקרוס, רצוף דאבלים, שורות באמפים ורמפות שולחן, החלק היותר אהוב על אחונה שרגיל לחיות באוויר. החלק השני שבנוי על טהרת האנדורו, עובר ביער כשאדמתו רטובה לחלוטין עד מוצפת לסרוגין, האדמה הרטובה מקשה מאוד על הרוכבים בצליחת העלייה בקצה היער, ממש אחרי מעבר בורות מים עמוקים. לא בדיוק החלק החביב על אליקו, אבל הבחור יודע לעשות את העבודה.

שבת – מקצה ראשון ושני
המקצה הראשון ביום המחרת, מעמיד את אוחנה ראשון על הגריד, פתיחה טובה וכעבור הקפה הוא כבר מוביל בפער של 40 שניות. המקצה הזה עובר לו בצורה חלקה כשהוא מוביל כל הדרך עד לדגל השחמט לקול תשואות הקהל.
המקצה השני עובר בצורה קצת פחות חלקה. אוחנה פותח לא טוב ומוצא את עצמו במיקום החמישי, בכניסה לאחד הסיבובים הראשונים, כששלושים וחמישה מתחרים על המסלול, המוביל בוחר לקחת את המסלול הפנימי של הפנייה וכל ארבעת הרוכבים האחרים אחריו, אוחנה מזהה שהאדמה הבוצית באותה נקודה יכולה להוות מכשול ובוחר בנתיב החיצוני ומצליח לעקוף את כל החבורה המתבוססת בבוץ. מכאן הדרך סלולה קדימה ואוחנה ממהר לפתוח פער בן 25 שניות. לרוע מזלו, בשלהי ההקפה האחרונה, בקצה העלייה היוצאת מהיער הוא נתקל בסמן אחורי שתקוע באמצע העלייה וחוסם את הדרך. בשלב זה אוחנה נאלץ לדרדר חזרה ולעלות מחדש, בו בזמן האלוף המקומי מצליח להחזיר את כבודו האבוד ולעקוף את הישראלי החוצפן שעושה שמות על המסלול. אוחנה לא מוותר בקלות, הוא צולח מחדש את העלייה ועט על המצערת כאילו אין מחר. הוא רודף אחרי הבחור בשבילים המהירים ויתרנו מורגש במיוחד במסלול המוטוקרוס. אוחנה משלים את העקיפה וחוזר לקחת את ההובלה על מקטע הבמפים, עשרות מטרים ספורים לפני דגל השחמט. שניים משניים. אליקו מופתע בעצמו מההישג אך יותר מכך, הוא מרים את עיניו ורואה את מאות הצופים בקהל מריעים לו במחיאות כפיים ושריקות עידוד.

יום ראשון - הפיינל
מקצה הגמר הוא האירוע המרכזי של התחרות, קהל רב מתאסף סביב המסלול, העיתונאים גודשים את המתקן וצלמים רבים תופסים מיקום, הטלוויזיה המקומית מצויידת במסוק. המסלול עובר טיפול קפדני של טיחוח והשקייה ואווירה של חגיגה מוטורית באוויר. "קרה לי משהו מוזר על הגריד" אומר אוחנה, "החימום הרגיל שאני עושה על קו הפתיחה היה משונה, אני עושה פעולה ומסתכל אחורה וכל הרוכבים שאחרי מחקים אותי ועושים את אותם פעולות. האהדה שהרגשתי עד עכשיו הופכת להיות סוג של הערצה. "גם הפתיחה של מקצה הגמר לא עלתה יפה, אוחנה עמד במיקום הרביעי כמעט עד סיום ההקפה הראשונה ורק לאחר מכן מצא את הפרצה הנכונה בכדי לרוץ קדימה ולהשלים עוד הופעה יוצאת מהכלל על המסלול ולזכות גם במקצה הזה במקום הראשון. הקהל המקומי יוצא מגדרו וקד לאוחנה מתוך כבוד, הצלמים ממהרים לתפוס אותו והכתבים רצים לתהות על קנקנו של הרוכב המוכשר שמגיע מישראל. תיאדור חריסוטב, מארגן התחרות מבקש מאוחנה לצאת להקפת ראווה למען הקהל, אוחנה לא מהסס וחותם את ההקפה ב'הייל קליקר' המפורסם שלו ולאחר מכן לוקח את דגל ישראל ודגל יוון ויוצא להקפה נוספת. כבוד!
בטקס הפודיום אוחנה הנרגש מקבל שטיפה שלא ציפה לה, עד שהספיק להבין מה קורה, הזוכים במקומות שני ושלישי שטפו את הכוכב הישראלי במלוא בקבוקי השמפניה. "ההתלהבות והפרגון מצד הקהל היו שווים את כל המאמץ" מסכם אוחנה. לאחר טקס הפודיום, צוות ההפקה הבולגרי הזמין את חברי המשלחת הישראלית – יוונית לארוחה כיד המלך.

"אני צריך בן אחד"
בכדי להבין את סדר גודל ההערצה שקיבל אוחנה בבולגריה, רצוי להעיף מבט קליל בפורומים הבולגריים שעסקו בתחרות, שם תוכלו למצוא קטעי עיתונות, תמונות וסרטונים רבים אודות התחרות בכלל ואוחנה בפרט. לאחר החוויה הסוערת מיהרו חברי המשלחת לחזור ליוון בנסיעה. הקשר בין אוחנה לסטבולצ'יס הלך והתהדק במהלך המסע ולנוכח התוצאות החיוביות הטיל סטבולצ'יס פצצה לאוויר: "אין לי ילדים, יש לי שתי בנות ואני צריך בן אחד." אמר לאליקו. סוכנות ג'ט פאוור רייסינג באתונה, בבעלותו רשמה לזכותה עוד שלוש מכירות של DS450 בזכות אותה הופעה מוצלחת בסבב הבולגרי. סטבולצ'יס הציע לאוחנה להגיע בחודש פברואר ולקחת חלק פעיל בליגה של אליפות מזרח אירופה, שבעונה הבאה תמנה עשרה סבבים. אוחנה, בן 24, צפוי להתחתן בחודש ינואר עם החברה הצמודה, יסמין, המלווה אותו צמוד בכל מרוץ שאליו הוא הולך, בצפון, בדרום ואפילו מעבר לים. החברה התומכת לא נבהלה למשמע ההצעה ואף שמחה עבור בעלה לעתיד. הסוכנות תספק מקום עבודה לשניים ואליקו יוכל להתקדם בקריירת המרוצים שלו.
מערכת נזימה מאחלת לאליקו וליסמין מזל טוב, ולאליקו ברכות על ההישג המרשים והצלחה בעונה הבאה במסגרת אליפות מזרח אירופה.

אמריקן בוי
ניל פלד, הרוכב הצעיר בקבוצת המרוצים של סוכנות אוחנה, השתתף אף הוא כאמור במרוץ. פלד, רוכב במפעל הזה על גבי רנייגיד 800, אותו קיבל מידי סטבולצ'יס, שהוא למעשה אלוף הקטגוריה ומתמודד מולו על המסלול.
ביום האימונים הכלי של ניל לא עבד כראוי, הבולמים האחוריים תפוסים. אחרי עבודה מאומצת של הצוות הטכני, שנמשכה אל תוך הלילה, הצילחו החברים לתקן את הבעיה ולהשמיש את הכלי ליום המחרת - מקצה מדידת הזמנים.
פלד בוחר באסטרטגיה לשבת על הזנב של המוביל ולא לשחרר, ואכן כך היה, הבחור הצעיר נתן פייט וסיים במקום השלישי את המקצה של מדידת הזמנים, שתי שניות בודדות מהמוביל.
למחרת, פלד הנרגש עומד על הגריד ועם נפילת השער יוצא כמו טיל ומוביל את הקטגוריה. במשך שתי הקפות שלמות פלד מוביל ושתי רוכבים צמודים אליו כשהדבוקה המובילה פותחת פער ברור על פני האחרים על המסלול. ניל טועה בבחירת הנתיב ונכנס לפנייה הלא נכונה וירד למקום השלישי. הנער הצעיר המשיך לתת פייט ולשמור על קרבתו לחוליית החוד ועושה הרשום שמיקומו על הפודיום כבר בטוח. אבל במרוצים כמו במרוצים, אין דבר כזה בטוח. פלד עולה גבוה עם הרנייגיד על רמפת השולחן ולא נוחת כראוי. התוצאה - גיר שבור, פלד בחוץ.
למרות האכזבה האישית מהפרישה, פלד לא הרקין ראש ואמר כי יחזור במהלך העונה הבאה, כשהוא מצוייד בDS450 כמו שהוא אוהב. הוא זכה לכינוי "אמריקן בוי" מצד הקהל והיה לחלק בלתי נפרד מהקבוצה שזכתה לאהדה רבה.
"אנחנו מתאמנים יחד כבר הרבה זמן ויש לו כישרון, אני מאמין בו ומחזיק לו אצבעות" מסכם אליקו אוחנה.תודות
אליקו אוחנה מבקש להודות לספונסרים:
עופר אבניר, משפחת פלד, קבוצת Jet Power, מכון כושר אקסטרים וסוכנות אוחנה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מלך! 21-10-09
מסתבר שזו ליגה קצת יותר נחשבת ממה שכולם חשבו, בטוח שיותר נחשבת מהליגה ג' שיש לנו בארץ. אליקו אתה תותח אמיתי! מרגש לראות אותך מרחף שם באויר עם דגל ישראל על הגב. בשנה האחרונה עשית קפיצה ענקית בכל הקשור לרצינות שלך במרוצים והתוצאות אומרות הכל.

תודה על שיצגת אותנו בכבוד
ואני אומר - GNCC זו לא מילה גסה
2.אליקו המלך 21-10-09
תמיד ידעתי שאתה כוכב ואני תקווה שתעשה חייל ביוון -מזל טוב בקרוב החתונה , אני מקווה שתזמין אותנו לחתונה " משפחת צמח היקרה" .
3.רמי.ח 21-10-09
לערן. כתבה יפה ומושקעת, הצלחת להלהיב אותי בסיקור האירוע כהרגלך.
לאליקו אוחנה יש לי לומר לך משפט קצר"לך על זה" כנראה שזה ההזדמנות הטובה ביותר שנפתחה בשבילך. כל אדם זוכה פעם בחיים בהזדמנות שמשנה את חייו מקצה לקצה, לא תמיד אנשים מזהים הזדמנות טובה ומנצלים אותה.אני סומך עליך שתנצל הזדמנות זו ועם הרבה השקעה סבלנות יכולת להתגבר על מכשולים בדרך ויהיו כאילו תגיע הכי גבוה שאפשר.
תזכור שיש לך הרבה אוהדים פה בארץ אך אל תתן לכך להפריע לך בהשגת הדרך והמטרה.עם הזמן וההצלחה אני בטוח שישמעו עליך בכל אירופה ואולי סוף סוף במדינתינו הקטנה גם שאר האזרחים ומקבלי ההחלטות יהיו שותפים להישגיך שיביאו לשינוי מהיר בכל תחום ענף המוטורי בארץ.
שיהיה לך הרבה הצלחה בנישואיך בעתיד ובחייך האישיים, יש לך הרבה מזל ואל תיקח זאת מובן מאליו שיש אחריך משפחה קרובה וחברה(בת זוג לעתיד)שאוהבים ותומכים בך לאורך כל הדרך.

מאחלים מכל הלב:רמי ובר .ח
4.לערן שלמה 21-10-09
כתיבתך רהוטה וזורמת.
תענוג צרוף לקרוא כתבות מפרי עטך.
אם היתה תחרות כתיבה מקומך היה שמור לנקודה הגבוהה ביותר בפודיום.
5.ניסים בוסקילה 21-10-09
איכות זה לא מילה גסה! אליקו מברוק על הזכיה ,ערן כתבה אליפות ולאמריקן בוי חולה עליך אח שלי היקר ...........
6.מה עם ערוץ 2 ,10 21-10-09
מה אם לשלוח את הכתבה לערוץ 2 10 ערן אני חושב שכבוד ברמה כזאת חייב להיתפרסם בכלל הציבור הישראלי שיראו שצריך ספורט מוטורי בארץ
7.גל שחם 21-10-09
כבוד גדול. הופעה מרשימה,אנשים מדהימים,כל שבט אוחנה.

גל שחם
8.תותח על 21-10-09
הפריסטיילר שלנו הראה לגויים מאיפה משתין ה DS. איזה כבוד, איזה מלך אתה אליקו שיחקת אותה עם הדגל ישראל
9.בוריס.א 21-10-09
כל הכבוד אליקו. ברכות על הזכייה...
10.קבסא רפאל 21-10-09
למרות הכל לא שכחת לרכב כל הכבוד תמשיך ככה קבסא!!!
11.איתי חזן -itay69 22-10-09
הבחור בתגובה מספר 6- צודק!
אליקו, כבוד!


12.כבוד גדול יפה אליקו כול הכבוד 22-10-09
אליקו אתה תותח יפה
13.אוסאמה 22-10-09
אליקו אתה גדול כולם אוהבים אותך שתזכה במדינה שלנו גם
14.ל1 22-10-09
כל ליגה שתהיה באירופה היא הרבה יותר נחשבת מהמחראה שיש לנו פה. אליקו רוכב מוכשר מאוד אין ספק בכלל. הביא לנו גאווה גדולה ואנחנו מודים לו על כך. אני הייתי מאוד מאוד רוצה לראות אותו נותן פייט שמה ליגה שלמה ואח"כ הולך לתת לגויים בראש בGNCC. לו הייתי אליקו, אין ספק שלשם הייתי חותר. להתחרות בליגה הטובה בעולם. אם הייתי רמי עוזיאל הייתי מקצה לא מעט משאבים לעניין. אם אליקו היה בן של איזה שניידר ולא של דני אוחנה השנוי במחלוקת, מזמן היה מגייס מימון למירוצים בחו"ל. בכל מקום דיברו על כך שדני דופק את ההתפתחות של אליקו וחיים בהתנהלות שלו. שיהיה בריא ומאושר ושייתן לילדים שלו להצטיין במה שהם טובים בו. אני ממש שמח על ההישג המרשים ואני בטוח שהחוויה הזו תגרום לאליקו המון המון רצון להתמיד. גם אם הליגה הזו לא משהו בכלל, אפשר לצבור בה ניסיון ולהתבגר מנטלית. מה שהיה חסר לאליקו עד עכשיו זו הבגרות המנטלית. היה קל לשבור אותו בהיעדר מתחרים ראויים אין מוטיבציה להתאמן ולהפוך למס' 1.

אינשאללה נתראה בGNCC ואז כולם יסתמו את הפה. רמי תפתח את הארנק.
15.mx 22-10-09
ל14 תישמע יאפס אם דנ י אוחנה לא היה מרים את ליגת הטרקטורונים אז לא היו יודעים מי זה אליקו אוחנה ומי זה מתן ניר ועוד שמות רבים והרמה בארץ איתה רמה נמוכה שרוכבים לא היו מאיזים להתחרות בחול
16.ל 14 22-10-09
יש פיתגם שאומר
"מה מבין חמור בסלט פירות"
הבליל של שטויות שאתה כותב, זה מראה שאתה לא מבין.
בארצנו כל מי שתורם ללא תמורה הוא שנויי במחלוקת.
והכי גרוע שאתה לא כותב את השם שלך.
אז ככה עוד כמה שבועות יש תחרות תגיע תעזור תשקיע ואז תהיה לך זכות להגיד את מה שאמרת.
עופר ז.
17.איציק 22-10-09
כל הכבוד אליקו מקווה שתלך לרכב שם ותקבל את ההזדמנות הזו כי זו מתנה שלא כל אחד מקבל.
המלצה שלי תשאיר את המשפחה בבית כי ם רק גורמים לך נזקים תן להם לעודד ולתמוך בך מרחוק...
בהצלחה
18.ל-14 22-10-09
כל אחד היה רוצה להיות הבן של דני א ו ח נ ה ......!!!!בהסתמך על מה שכתבת אין ספק שאינך מכיר את האיש והשם דני אוחנה . זה האיש שהקים ודחף את הספורט הזה לאורך כל השנים (טוב כנראה שאתה עדיין ילדון) תתבגר....
19.יובל 22-10-09
פשוט ענק! אבל תעשה טובה תחזור לאופנעים - אתה חסר!
20.כל הכבוד!! 23-10-09
תותח אתה
21.עאדל 23-10-09
כל הכבוד............אתה פשוט מלך
22.נבו 24-10-09
אלוף בולגריה פחחחח....
סתם חארטה!!!
תפסיק עם חלום הGNCC למה אליקו לא מסוגל לסיים שם את המירוץ בכלל!

ואני לא שם קצוץ על אפחד שיגיד לי שאני סתם פחדן למה אני לא!!!!!

אני פשוט שם את הקלפים על השולחן!!!


מי לעזאזל שמע על הליגת הזאתי של בולגריה חוץ מאליקו!


חחחחחחח...........פשוט בדיחה ממש כמו אחיו הבכור חיים חכם על חלשים!

ותאמת שמור אלמגור יחזור לכושר הוא גם יפרק את חיים ואליקו!!!!!!!
23.לנבו 22 24-10-09
זה לא כל כך יפה איך שאתה מדבר
זה נכון שעד היום אף אחד בכלל לא שמע על כזאת ליגה.
וזה גם נכון שבולגריה היא יותר מדינת עולם שלישי מבחינת טרקטורונים וספורט מוטורי.
וזה גם נכון שעושה רושם כללי שהרמה שם ממש לא גבוהה במיוחד.
אבל במחשבה שניה מי בכלל שמע על ליגת הטרקטורונים הישראלית ?.
כנראה שאנחנו מכל הבחינות נמצאים איפה שהוא שם למטה מבחינת מיקום בתחום הטרקטורונים.
ואין שמץ של ספק שהליגות האמריקאיות נמצאות בטופ.

נראה מי באמת ירים את הכפפה וישלח רוכב שיתחרה שם לאורך כל הליגה ואם כל ההוצאה הכספית הכרוכה בכך.
מתן ניר הינו למעשה הראשון והיחיד "שטעם" ליגה כזאת. ואף עשה חיל שם מקום 16 בליגה הכי בכירה בעולם כולו.
אבל בראיה כללית זה עדיף על לא כלום .
שבוע טוב
24.א.א 25-10-09
ל22-ו23
כפי שנאמר .יחיו הקנאים ויסבלו.......
שבוע טוב לכולם25.ל23 25-10-09
לא יודע אם שמת לב שישראל היא מדינת עולם רביעית בכל מה שקשור לספורט מוטורי ואם לא שמת לב כמה המרוצים שם מפותחים שהצוות של הטלוויזיה מגיע אם מסוק ויש שם מסלולים ענקיים כאלה וספונסרים וכלים משופרים ברמות שהמדינה שלונו עוד לא ראתה בכלל אז תפסיקו לדבר שטויות ותתחילו לפרגן
26.25 הבנת הנכתב 25-10-09
25 האם קראת טוב את הכתבה?
מדובר על סה"כ 35 מתחרים (כולל אליקו) מכל מדינות מזרח אירופה.
כלומר 35 מתחרים מתוך מדינות שכמות האוכלוסיה שלהם פי 10 מישראל עם לא יותר.
זה לא בדיוק מדינות שבהם הספורט הזה מפותח במיוחד .
מסוק פרטי שמצלם לא מעיד על שום רמה זאת או אחרת.
כל הנאמר לא גורע כהוא זה מן ההישג האדיר שקטף אליקו.
אבל כנס לפורפורציות זאת היתה תחרות פחות או יותר כמו שגולדי את דרזנר הפיקו מספר פעמים בארץ הקודש כמובן בלי המסוק.
נ.ב. אם אתה מתלהב ממסוק משטרת ישראל מעלה אותם לכבוד ציבור רוכבי הטרקטורונים מספר פעמיים בחודש וכן היא גם מפיקה קטעי ווידאו מן האויר.
27.oren 20-11-09
אנשים מיוחדים במדינה הלא נכונה חבל שרק במקרה מגלים כמה הישראלים מוכשרים ולא רק בספורט המוטורי בכל מקרה לקרוא את הכתבה עושה מצב רוח אז יעלה לעלות על הכלים ון ון
28.ייאלה לחדשות 28-03-10
ערוץ 2---10
29.עייכי 16-08-10
אליקו ימלך ידענו שלא תאכזב כל הכבוד לממנים ולאילקו מברוק על הזכייה ותודה לקאן אם על הכלים
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:18-24.