טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מטיילים בכייף


   25-10-2009, נדב גבאי    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סוכנות Z-M Racing מוציאה טיול לקוחות נוסף והפעם אל הרי השפלה. שלחנו את נדב גבאי לסבול ביום רצוף שבילים פתוחים ואוכל כיד המלך.

בוקר יום שבת, אולי האחרון בקיץ 2009 וטוב שכך, בכל מקרה מבחינתי .
בין ליגה שמתקיימת בדרום למרוץ אחר בצפון, מספר השבתות הפנויות לבילוי מוטורי אישי נדחק לפינה. רובנו, מעריצי ואוהבי הספורט המוטורי, אולי זוכים להריח קצת דו תחמוצת הפחמן או להתבשם במעט אבק, אבל בהחלט לא זוכים אנו לחוויה האמיתית של אחוריים כואבים ואגודל עייף מלחיצות על הגז ובטח לא אחרי שחזרנו מצפייה מרתקת בתחרות כזו או אחרת .

כמו שהובטח בפתיחת סוכנות Z-M של צחי אשרי ומתן ניר להניף את הדגל בכל מה שקשור למושג הישראלי הנדיר שנקרא "קשרי לקוחות", נראה שהפעם בניגוד לממשלה או לתרבות המקומית מבטיחים וגם מקיימים ודגש חזק על המקיימים.
"נגזר" עלי ביום שבת להצטרף וללוות את מסע הטרקטורונים, מאחר והתגלה בגופי מחסור בברזל החלטתי שזו ה "תרופה" הטובה ביותר. התארגנות זריזה של ציוד בסיסי (מצלמה), השכמה של טירון בבקו"ם ויאללה נוסעים לנקודת המפגש במושב ליאון.
לתושבי מושב ליאון היה נראה זה כבוקר של חג למראה קרנבל של טרקטורונים ואופנועים.
פרצופים מוכרים מטיול הלקוחות הקודם או מוכרים מהעולם המוטורי, מגוון של אוהבי טיולים וטרקטורונים שלא היו מוכנים לוותר על השתתפות בטיול .
מיד כשאוחדו הכוחות מתן, צחי ועודד, החלה התארגנות זריזה. נפתחו כמה עוגות ביתיות על העגלה של אחד הכלים, החברה פורקים את הציוד ובחסות נירב מתכות נפתחות בירות של בוקר .
כמו שצריך להיות כשמנצחים על סימפוניה של 21 כלים, הסדר ולוח הזמנים נאכפים בצורה קפדנית וברוח טובה. עודד מכנס את כולם לתדריך קצר ומיד השיירה מתחילה בתנועה בכיוון כללי דרום.

קצב מהיר ומרענן, מזג אוויר מצוין, תוך פחות משעה אנו מוצאים את עצמנו במקום שנקרא "קבר שייח' עלי", כמובן שלא פוסחים עליו כאילו לא היה. בזמן שעודד נותן הסבר קצר, נפרשת בסמוך ארוחת בוקר "קלה". זמן טוב להכיר איש את רעהו והחיבור בקבוצה נוצר בקלות .
הירקות נחתכים, הגבינות נשלפות. השף מנצח על החיתוך יחד עם מספר עוזרים מקומיים. לאחר נגיעה עיצובית של מרוקאית מדופלמת, השולחן נראה... (תמונות בגלריה).
אחרי קפה טוב באדיבותו הנאמנה של פרופסור חגי. קיפול זריז וממשיכים במסע .
עודד מנווט אותנו דרך שטחי המרעה של קיבוץ בית ניר ובהמשך בשטחי בית גוברין. מסלול הררי ומעניין תוך כדי שהרוכבים יכולים להתנסות ברכיבה על כלים שונים מחברת "ארקטיק-קאט" בעיקר. באווירה קיבוצית משהו, נהנים מהעברת ביקורת איש על הכלי של השני .
טיול מהסוג הזה נותן לרוכבים הזדמנות מצוינת לנסות כלי אחר, ועם בעלי המקצוע הצמודים בשטח ישנה גם האפשרות להתייעץ. לבעלי האופנועים שהיו, נוספה גם ההזדמנות לשאול בנושא רכיבה מקצועית. לשמחתי זכיתי להיות "חלק" מהרכיבה של המתניר כשהוא מרכיב אותי על האופנוע, גם סוג של למידה.

שבילים פתוחים, אדמה טרשית מצד אחד ואדמה חומה ויציבה מנגד, איפשרו לרוכבים גם להרגיש את הכלים בסוגי קרקע שונים.
עצירה קצרה ו"דבר תורה" מפי עודד על שמורת "פורה" תוך כדי שצחי מתקן תקר באחד הכלים, איש איש ותפקידו במערך. הבטן קוראת לעיניים לתור אחר הפרולר הטומן בחובו את ארוחת הצהריים שלשמה בעצם "סבלנו" את האבק והמהמורות, מה לא?
עצירה ביער המלאכים תוך כדי שאנו "פורקים" את האבק, המערכת המשומנת של Z-M מתחילה להניע את גלגליה ותוך כלום זמן האש בוערת, השולחן ערוך, השף עם הכפפות ויאללה לעבודה.
כמות הבשר, שלא לדבר על איכותו בפעם המי יודע כמה, משובחת לתפארת, דבר שלא מובן מאליו כשמדובר בהאכלת שלושים פיות .
חלוקת התפקידים ברורה ובזמן שהחבר'ה שרועים על המחצלות ותופסים "סיאסטה", צחי, עודד, הפרופסור (ולא במרכאות) וה"שף" מארגנים ארוחת מלכים ביער המלאכים.

כבדים, מדושנים ומחוייכים המשכנו את דרכינו דרך כרמים וערוצים בשפלת ההר היישר לכיוון נקודת ההתחלה. החלפת טלפונים בין המשתתפים בסוף הטיול הייתה ההוכחה לשילוב כוחות מוצלח בין איש הייטק, לקיבוצניק, רפתן, מג"ד בצבא, בעלי עסקים פרטיים, מורה ומחנכת, בלי הבדל מין או גיל.
לסיכום: אמנם בטיול הקודם הוצב רף ארגוני שהיה נראה שמאוד קשה לשמור עליו, שלא לדבר על לעבור אותו. כאחד שיצא לטיול או שניים, הארגון והאופרציה הכרוכה בארגון טיול שכזה, כשהמארגנים הם חלק מהטיול, ממש לא מובן מאליו. שלא נשכח להזכיר יכולת ניווט מושלמת וסיור מקדים של עודד שנהג את ה "כוח" לאורך מאה ועשרים ק"מ בצורה מושלמת. הטיול תוכנן במקור ל-15 כלים אך בשל דרישה רבה של לקוחות ולאחר סינון מתיש וע"מ לא לפגוע בהנאת המשתתפים יצא הטיול עם 21 כלים וקרוב ל- 30 משתתפים. עובדה זו לא פגעה, אפילו לא במקצת, בקצב המהיר והמהנה של הטיול ובטוח לא באיכות או כמות המזון .
הובלה ולקיחת אחריות ארגונית ותפעולית על אופרציה שכזו ולבסוף לדאוג שכולם יחזרו בשלום מרוצים ושבעים היא ממש לא משימה קלה אך מארגני הטיול הפכו את המשימה למושלמת.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.DVX 400 25-10-09
אין כמו מתן ניר טל חביב ניר אלמגור אלה אנשים טובים
2.לירן 25-10-09
טיול ברמה גבוהה!
תמונות איכותיות :)
3.רציתי להצטרף 25-10-09
אבל לא היה מקום. אם יש הרבה דרישה אז אולי תעשו את זה קצת יותר כדי שכולם יוכלו להצטרף
4.רוניר 25-10-09
לפי איך שזה ניראה ונישמע ישנה סוכנות שלא רק הבטיחה אלה מקיימת הלכה למעשה שפו לצחי ומתן תישמרו שכך גם יימשך ובאמת תשנו משהו בענף הזה
5.איתי חזן -itay69 25-10-09
המון פירגון.
אני אישית זכיתי להיות חלק מהטיול המכובד הזה.
בד"כ יש תמיד משהו שלא הולך הכי טוב ולא חשבו עליו ו"חבל שלא עשו ככה" וכו'... הפעם - לא.
זכיתי להיות עד לאירגון והוצאה לפועל של טיול למופת.
קשרי לקוחות- המושג הוגדר מחדש פה, נראו מספר לקוחות פוטנציאלים ור-צ-י-נ-י-י-ם שזכו לצאת לטייל 120 ק"מ של "נסיעת מבחן" לאורך המון סוגי קרקעות טרם קניית כלי.
מבדיקה שערכתי בסוף, לקוח אחד כל כך התלהב שקנה שלושה.
מצדיע, ומחכה לטיול הבא.
6.עופר זקצר 25-10-09
איזה כייף שכל היבואנים כולל הסוכנים שלהם ולא משנה איזה יבואן נכנסו לטרנד של טיולי לקוחות.
אנו הלקוחות רק נהנים
מתן וצחי כל הכבוד
7.איתי חזן - -itay69 - תגובה ל3 25-10-09
קשה גם ככה להשתלט על קבוצה של 21 כלים..
אין לך מושג כמה זה קשה, יותר מזה זה כבר פוגע באיכות הטיול, ולפי הסטנדרטים של Z-M אין סיכוי שיאושר.
בוא ואספר לך סוד, אני הייתי הבחור ה21. הרבה שכנועים נדרשו לעניין.
8.טיול גורמה 25-10-09
איתי אני ירוק מקנאה
הטיולים של מתן ניר אליפות
כיף לטייל אם האנשים הטובים של התחום.
מחכה בכיליון עינים לטיול הבא.
9.עופר עמירם 25-10-09
צחי ומתן שני אנשים מיוחדים גדולים מהחיים
היה יום שבת מהמם מיקצועי וטעים
אירגון ופירגון ללא גבול
בכבוד והערכה
עופר עמירם
10.POLAR 25-10-09
היתה לי הזכות להשתתף בטיול הזה, איך שפירסמו ישר נירשמתי
היה 10 ! האירגון, התיכנון, הסדר, המסלול, האוכל, החבר'ה, בקיצור - הכל !
יצאתי עם מיכל מלא פול-טנק (בערך 25 ליטרים) וחזרתי בדיוק על הליטר האחרון.
סוף סוף נתתי ל T-CAT שלי לשחרר את כל הסוסים שלו והוא פשוט קרע את השטח לשניים, פול גז בשבילים פתוחים, מדהים איך שהוא מגהץ במהירויות מטורפות.
לסיום, אני אתעקב שוב על האוכל, אפשר להבין רק מהתמונות כמה טוב זה היה, גם ארוחת הבוקר וגם ארוחת הצהריים. מתו ניר - עכשיו אני רואה שאתה בשלן לא פחות טוב מאשר רוכב !

כל הכבוד ותודה על הכל.
בהערכה,
ליאור


11.שבי רייכמן 25-10-09
לצחי ולמתן ישר כוח להמשך טיולים והנאות כמו בשבת האחרונה הטיול היה מהנה כל המשתתפים היו מדהימים האוכל שמתן פיקד עליו היה מדהים בקיצור חיבוק ענק לכולם נתראה בטיול הבא. שבי
12.אסף ארצי לאיתי חזן.. 25-10-09
אתה היית ה21 כי אני לא יכולתי לבוא(הילדים רבו מי יבוא ולכן נאלצתי להישאר בבית) בוכה 2...

כמה חבל!!! שמעתי מכולם שהיה טיול מדהים ושהחבר'ה הייתה מצוינת!!!

פעם הבאה!!!

איתוש, תדאג להירשם מוקדם אחרת לא יהיה סיכוי שאני אוותר בפעם הבאה.
איזה תמונות אינעאל העולם..גבאי אני שונא אותך..
13.האחות הגדולה 25-10-09
נראה טיול מדהים והתמונות מדהימות לא פחות! סחתיין על האחים שלי מאחורי ולפני הקלעים :-) תהנו !!!
14.איזה תמונות !! 25-10-09
תמונות אש !! ה-dvx הזה ניראה בן זונה !

מתן ניר אתה צריך לחזור לתחרויות של הטרקטורונים
15.מנו. ורביד .פרץ 26-10-09
ממש מעלף אנחנו מאמנים אים לא הינו בכנרת עם האופנוע ים הינו גם בתענוג לא משנה בפעם הבאה כבוד גדול לחברים מתן וצחי והכי הכי מגניב בכל הגלריה זה הקרחת של ניר מתכות בפעם הבאה לפני שמצלמים אותך תימרח שמן תינוקות על הקרחת תהיה יותר פוטוגני חחחחחחחח הכל באהבה ביי ותמשיכו כמו שהתחלתם
16.ניר אלמגור 26-10-09
מנו ורביד סחטיין על הפירגון אל תפיצו את העניין אבל הקרחת היא קרחת נוכרית בחייאת אחי בינינו, ובכל מיקרה חולה עליכם על הדאגה. סגירת חוב נוספת לחבר היקר מה קוראים אותו ארצי, אחי - ש י ק ר ת י אותך, היה בן בן בן זונה של טיול אבל כששאלת יום ראשון על הבוקר איך היה היתה מחשבה מהירה גם ככה האנורקסי שלנו מבואס אישתו שמה וטו על הטיול ( אהבתי את הסיפור קורע הלב על הילדים העיינים עדיין לחות ) מה רצית שאני יאכל לך את הלב ? שאני יספר את האמת שהיה מ-דהים ? הרי חולה עליך אחיך ומן הסתם היה הימור שעד שהכתבה תעלה כבר יהיה ארועים חדשים להתקשקש עליהם אז ישכח העניין הפתיע אחינו נדב לא רק במהירות אלה באיכות הכתבה וכמובן התמונות המדהימות שפו אחי הרסת את ההתלכלכות ( נישאר רק הנענע להתלכלכות ) אז ארצי פעם הבאה ת ב ר ח היא כמובן שנים אחרי עדיין תאכל לך את הלבלב אבל שווה בשביל טיולים כאלה הכל שווה ולצחי מתן ועודד היה טיול מושלם, כל הכבוד יימשך ככה עוד בסוף נצטרך להגדיר מחדש שירות ואיכות ( מתניר תיפטר כבר מהכפפות האלה עושה חרא אסוציאציות בצילומים )
17.תגובה ל 14 26-10-09
מתן לא יכול לחזור להתחרות הוא הרי התחתן אז לצערנו זה כנראה אבוד ישנם רק הזיכרונות, אך אך הזיכרונות
18.תגובה 26-10-09
לא מבין את העניין הזה ב 16 ארצי שכולם ( כמעט כולם ) מחזיקים ממנו כלי לא יוצא לטיול בגלל האישה ( ולא מתבייש אם הבנתי נכון להפיל את זה על הילדים ) שמטילה וטו וב 17 אני מבין שמתן פרש מפאת האישה שיט מה זה פה ? אחרי חתונה זה מה שקורה לכולם ? מ פ ח י ד
19.ל16-17-18 26-10-09
לניר היקר..בינתיים אני מחכה לתשובה שלך שבוע לגבי הטיול לירדן...אני כבר קיבלתי פס..
20.שבבת , שבת שבת 26-10-09
למה רק בשבת..
הייתי שמח מאוד להצטרף.
21.REEF 26-10-09
אני חייב לציין את תמונה 129 כ התמונה של הטיול לדעתי חחח איזה בשר
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:14-24.