טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אנדורו אופנועים – סבב 2 – "חקוק בסלע"


   15-11-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

יוני לוי מקבל פייט חזק משלום אוחיון בקרב על הגבעה, עציוני מנצח שוב את הקטנה ושמש כובש את ראשות הפתוחה. ליגת האנדורו חוזרת למערות חזן לאחד הקרבות היותר מעניינים שנראו במחוזותינו לאחרונה.

106 רוכבים ביום שבת על מסלול הררי ומסולע למשעי, אחרי שבוע גשום שדאג להדק את התפאורה לאורך אחד עשר הקילומטרים של המסלול.

עפרי שטראוס כבר החל את הירידה כשהוא שומע את רעש המנוע של נתי זיו פועם צמוד אליו, ירידה חדה ומסולעת לא מעניינת את השניים והם פותחים את הגז כל הדרך למטה בקרב צמוד של מרפק אל מרפק, מאות אנשים בקהל נושאים עיניהם על הקרב מסמרר השיער שבמדרון, יותר ממאה מטרים של ירידה תלולה. עפרי בצד השמאלי וזיו בימני, שער הסיום ממתין משמאל ושטראוס לוקח את הפנייה בקשת ארוכה, מעין בלוק פס שנועד לזרוק את זיו החוצה, והוא חוצה את הקו לפני זיו.

תמר נתנוב הסתובבה במהלך השבוע עם פנים נפולות מאחר והאופנוע שלה לא כשיר למרוץ. ירון גולדשטיין, מנהל המותג, נחלץ לעזרתה והעמיד לה הסקוורנה 250 T2. נתנוב המורעלת לא היססה למרות שהיא רוכבת בדרך קבע על אופנוע בנפח 125 ואת הנסיעה הראשונה שלה על האופנוע שהועמד לרשותה עשתה רק בהקפת ההיכרות. ברגע ההזנקה, כשכל החבורה נכנסה לתוך העלייה גובת הקורבנות, נכנסה נתנוב לקשיים רבים עם המנוע הקטן והעצבני, כשהיא מוצאת עצמה מוטלת מספר פעמים אל הקרקע. הנחישות של הבחורה הזו ראויה לציון כשהיא החליטה שאת העלייה הזו היא מסיימת ויהי מה. לאט ובטוח היא התקדמה על הסלעים והצליחה להשלים את המשימה ולסיים הקפה שלמה. כלפי חוץ לא מדובר באיזה הישג שמימי, אך נתנוב רשמה לפניה ניצחון אישי – "אין דבר העומד בפני הרצון"...

"יונתן לוי הוא שליט בלתי מעורער בשטח המוטורי הישראלי. הוא לא מפספס את ההזדמנות לקחת מחדש את ההובלה והפעם עד חציית קו הסיום במקום הראשון."

שני הסיפורים הללו הם רק רקע דהוי לעומת הסיפור של היום. יונתן לוי הוא שליט בלתי מעורער בשטח המוטורי הישראלי. מי שזכרונו מחודד במקצת יכול לזכור את הקרבות בין לוי הצעיר לבין הבוס של הקרוס, שלום אוחיון. ובכן, העונה אוחיון חזר לעניינים ולכל מי שחשב שהוא הספיק "לאבד את זה", נכונה הפתעה גמורה. שופט המרוץ ספי כהנוביץ, תקע בזמבורה והחבורה זינקה קדימה, שלום אוחיון רעב לניצחון יוצא ראשון מהפנייה ונכנס אל העלייה הגדולה. צמוד אליו יונתן לוי, שמצליח לבחור נתיב קצת יותר מהיר ולוקח את ההובלה עוד בתחילת העלייה. פחות מרבע שעה לאחר מכן, נראה יוני לוי מקפץ על ההרים כשאוחיון אחריו בפער קליל. עפרי שטראוס שלישי, זיו כרמי רביעי, נתי זיו חמישי ונמרוד חמו שישי. כרמי, שנראה שהיום זה היום שלו, חוטף מכה קלה ומאבד את תוכן מיכל השמן ונאלץ לסור על עקבותיו. הוא משלים את ההקפה השנייה ועוצר בפיטס עד לסיום הזמן בכדי לחצות את השער ולאסוף עוד כמה נקודות שעוד ישחקו תפקיד בהמשך הליגה. שטראוס, זיו וחמו, כל אחד לעצמו ממשיכים בתצוגת רכיבה מהירה במיוחד. אלא שלוי ואוחיון פתחו פער על האחרים והם נמצאים בקרב ראש אל ראש. בהקפה הרביעית לוי נכנס לתדלק ואוחיון מנצל את ההזדמנות לקחת את ההובלה. אוחיון מצליח לפתוח פער יפה, אך לוי מצליח להדביק כעבור שתי הקפות. בכניסה להקפה האחרונה, אוחיון עוצר לתדלק ולוי לא מפספס את ההזדמנות לקחת מחדש את ההובלה והפעם עד חציית קו הסיום במקום הראשון. שלום אוחיון שני, נמרוד חמו בהופעת בכורה על אופנוע BMW 450 עולה על המדרגה השלישית. שטראוס רביעי ולמרות המאבק בישורת האחרונה, נתי זיו נפסל בעקבות נסיעה מהירה בפיטס. המקום החמישי בידיו של אריאל שלי מקבוצת ימאהה וגיל קינן מק.ט.מ. במקום השישי.

"הדר עציוני כבר לא משתפר – הוא תותח. הנער טס על הסלעים בעליות ובמורדות כעז הרים מושחזת, פתח היטב ושמר על ההובלה כל הדרך עד לקו הסיום."

בקטגוריה הקטנה ישנו בחור בשם הדר עציוני, בכל אירוע אני מוצא עצמי רושם שהוא משתפר ומשתפר, והבן אדם בכלל תפס בעלות על המדרגה הגבוהה בפודיום הקטנה. עציוני כבר לא משתפר – הוא תותח. הנער טס על הסלעים בעליות ובמורדות כעז הרים מושחזת, פתח היטב ושמר על ההובלה כל הדרך עד לקו הסיום. תובל דובדבני עולה על הוסקוורנה ועוטה על גופו חליפה חדשה כך שלוקח מספר הקפות להבין מי הבחור הזה שנותן בגז כל כך חזק. גם הוא שומר על המיקום שלו לאורך כל המרוץ ומסיים במקום השני. מתן ניר ממוקם שלישי בסיום ההקפה הראשונה, והוא נראה נחוש ללמד את הילדים קצת מסורת, אלא שבלי התראה מוקדמת הכלי משתנק ומסרב לנוע, מתברר כי חוט קטנטן, ניתק מהמצבר והשאיר את המתניר לנוע בעצלתיים עד לתיקון הבעיה, שנפתרה קצת מאוחר מדי ובכל זאת המתניר מסיים במקום החמישי. את המקום השלישי תופס לא אחר מאוריה כרמלי, מי שהיה בעל הבית של הקטגוריה וכעת הוא נלחם עליה בשיניים, זה לא שרמת הרכיבה שלו ירדה, פשוט הגיעו הרבה צעירים מוכשרים לקרב על ראשות הבית. אריאל דדיה מתעלם מהמזל הרע שפקד אותו יום קודם לכן ומתייצב בכל זאת למרוץ. הבחור מדביק את חוליית החוד בהקפה הראשונה, אחרי שהתעכב בזינוק, אך לאחר מכן הוא נופל ומאבד את המיקום. זה לא היום שלו והוא מסיים במקום ה-18.
שני אורחים ממשפחת אוחנה באים לביקור ונכנסים לקטגוריה, אליקו אוחנה על YZ250 ואחיו הגדול חיים על RMZ250, הרבה זמן שהם לא טבלו באבק המרוצים הדו גלגלי והם מסיימים במיקומים 15 לאליקו ו-20 לחיים.

"ותומר שמש, שהציג כהרגלו יכולת רכיבה מרשימה, קטף את המקום הראשון. לא משנה איזה כלי ובאיזה נפח תשימו בידיו – הוא יגיע אל המדרגה הגבוהה."

פתוחה
נדב לוגסי מוביל, תומר שמש ושחר סולימני בעקבותיו, השלושה טסים כדבוקה עיקשת ולפרקים מצליבים גלגלים בהחלפת מיקום, הקרב חזק וצמוד וסולימני ראשון לחצות את קו הסיום, אלא שמתברר כי השופט נתן פיסקתו וסולימני נצפה על נתיב מקצר של הדרך. לא עזרו הערעורים ושמש, שהציג כהרגלו יכולת רכיבה מרשימה, קטף את המקום הראשון. לא משנה איזה כלי באיזה נפח תשימו בידיו – הוא יגיע אל המדרגה הגבוהה. זוהר גלילי נמצא בכושר שיא מבחינה אישית, אך הופתע לגלות כי אחרי שעה ידיו משדרות כאבים חזקים, הוא מסיים את המרוץ בהרגשה לא טובה מבחינה אישית אך עדיין עולה על המדרגה השנייה. כבוד או לא? את המקום השלישי תופס ערן וולנברג שלא מתרגש מהסלעים, העליות או המורדות על המסלול

סניורים
זה כבר לא מפתיע שהקטגוריה של הקשישים מעניקה לקהל הרבה אקשן והפתעות, עם 11 רוכבים ותיקים ומנוסים אין ספק שזו אחת הקטגוריות היותר מעניינות שיש. אם שמות כמו ירון גולדשטיין, צליל וונדרהורן, חנן לבני וצביקה כהן לא מצליחים להשתחל אל הפודיום, אז הרי לכם תעודת עושר רשמית לקטגוריה. גלעד קדשאי מקדים את וונדרהורן וגולדשטיין ועולה על המדרגה השלישית,
ארז צור נאלץ להסתפק במקום השני עם פער של שנייה בודדת מהמקום הראשון עליו חתום ברק דודאי האסטרטג.

ארז צור נאלץ להסתפק במקום השני עם פער של שנייה בודדת מהמקום הראשון עליו חתום ברק דודאי האסטרטג.

קטגוריות עממיות
יאיר אורן קוטף בפעם השנייה ברציפות את המקום הראשון בעממית הקטנה, ברכיבה ללא מעצורים. יש לו בכיס שני ניצחונות משני מרוצים, תעשו את החשבון לבד ותבינו לאן הוא מכוון. שגיב נגאוקר מזכיר לכולם שאופנוענים זה לא רק מהעמק וגם בקצרין הרחוקה יודעים לתת בגז, הוא מסיים במקום השני. את המקום השלישי קוטף ובצדק לירז הימלפרב שקורע את התחת באימונים ובא לקטוף את פירות עמלו.
תכירו שם חדש, ניר עטיה, הבחור מגיע מהצפון חמוש בעדת צוות ליווי של מאמינים הדוקים בהצלחתו, כאפקט פיגמליון, עטיה לא מאכזב את החברים ולוקח את מקום ראשון בעמימית E-2.
במקום השני אלמוג מנגד, שגילה לאחרונה את עולם המרוצים ובא לכבוש אותו. שלישי אביב דרורי.
בעממית הפתוחה מצליחים לסיים שני רוכבים מתוך חמישה, עמרי גור במקום הראשון וירון בן יוסף במקום השני.
את קטגוריית המתחילים כובש עמרי פוקס על גבי קאווסקי KXF450, עלא לאוז במקום השני וחותם את הרשימה רעיד אבו לאטיף.

"יאיר אורן קוטף בפעם השנייה ברציפות את המקום הראשון בעממית הקטנה, ברכיבה ללא מעצורים. יש לו בכיס שני ניצחונות משני מרוצים, תעשו את החשבון לבד ותבינו לאן הוא מכוון."

תוצאות
רשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1
1. הדר עציוני - KTM250F - ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, טיטן, אבנוע, מוטורקס
2. תובל דובדבני - WR125 הוסקוורנה - קמור
3. אוריה כרמלי - WR250F ימאהה - מטרומוטור

מקצועית E-2
1. יוני לוי - RXV450 אפריליה - עופר אביר אביזריון
2. שלום אוחיון - ימאהה WR450 - מטרו מוטורוס
3. נמרוד חמו - BMW 450 - קמור

מקצועית E-3
1. תומר שמש - הוסקוורנה 510 - קמור, אופנועית, הוסקוורנה, דנלופ
2. זוהר גלילי - BMW480 - קמור, אופנועית
3. ערן וולנברג - KTM530 - ד.ל.ב מוטוספורט, שחר אפנועים, אופרוד, IRT95

"את קטגוריית המתחילים כובש עמרי פוקס על גבי קאווסקי KXF450,"

סניורים
1. ברק דודאי - KTM450
2. ארז צור - הוסאברג 390 - ד.ל.ב מוטוספורט, רפסול, אופרוד, דנלופ, טואיט
3. גלעד קדשאי - KTM530

עממית E-1
1. יאיר אורן - ימאהה WR250 - יאיר תעשיות
2. שגיב נגאוקר - YZ250F - ליוגב, ניר מוטורוס
3. לירז הימלפרב - הוסקוורנה 250F - סיכת שערי ראשון

עממית E-2
1.ניר עטיה - YZ450F - הוטרוד
2. אלמוג מנגד - CR450F - מוסך התיקון הכללי
3. אביב דרורי - DRZ400 - עופר אבניר

עממית E-3
1.עמרי גור - KTM300 - ד.ל.ב מוטוספורט, רפסול, אופרוד, דנלופ, טואיט
2. ירון בן יוסף - KTM520 - מוטוטסט, אביזריון

*תודה למתן ניר מסוכנות Z-M Racing על שהעמיד לרשותנו טרקטורון ארקיטיק-קאט ת'אנדרקאט 1000 לצורך שינוע הצלמים לאורך המסלול.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אפי שטינבוים 15-11-09
ערן שלמה הצלם מספר 1 נקודה.
2.אחד שיודע לשטינבוים 15-11-09
הוא צלם תותח אבל קם לו יורש שהשתלט על הגלרייה
נדב גבאי - השם הבא בעולם הצילום...
3.רונית תירוש 15-11-09
כל הכבוד לתמר
הניצחון שלך זה הניצחון האמיתי!
4.גם אני רוצה 15-11-09
גם אני רוצה חולצת נזימה שחורה, מאיפה משיגים?
5.יש סיכוי? 15-11-09
שנראה את שלום נותן ליוני בראש עוד הליגה הזאת?
נראה לי שיוני פשוט מקצוען מדי לליגה הזאת.
6......... 15-11-09
שחכו את התחרויות של הטרקטורונים !!
7.אסף ארצי 15-11-09
גבאי יא אלוף!!!

יפה יצא לך "משיכות של העדשה"...אהבתי גיסנו!!!
8.עומרי 15-11-09
בושה שאין תמונה של מנצח העממית הבינונית פשוט מראה כמה הכתבה הזו חובבנית אין על פול גז
9.צלם אקסטרים 15-11-09
מה קרה קטגורית e2וe3 (עממית)לא מגיע תמונה
10.לעומרי 15-11-09
צודק זה ממש אוי אוי אוי איך הם עושים לנו דבר כזה איך נירדם בלילה איך נקום בבוקר מה נעשה מהיום אני כבר לא יודע .אוי לבושה !!!!!!!
11.רוכבי העממית הבינונית 15-11-09
לערן שלמה אנחנו לא כועסים (אולי קצת) אבל במרוץ הבא אתה חייב לפצות אותנו באקסטרה תמונות של הקטגוריה
12.עומרי 16-11-09
ל 10 אף אחד לא ביקש ממך ללכת לישון בלילה וגם לא לקום בבוקר ומצידי לך תישן על האף מהיום יגולם
13.הבוס של הקרוס 16-11-09
שלום אוחיון הוכיח שגם עם הגיל והרכס שלו הוא עדיין חייה רעה
יוני לוי -תחזור להתאמן ומהר - במרוץ הבא אתה אוכל חצץ...
יאללה דרומיים לשלטון
14.אייפה הכוכבים של הטרקטורונים 16-11-09
היום גם המתניר גם אליקו וגם חיים מבינים שבמירוצים עם רוכבים עם קצת ניסיון דומה לשלהם המירוצים באמת נהפכים למירוצים ולא לנצחונות קלים כמו בליגה של הטרקטורונים בה מתחרים רוכבים הרבה פחות מנוסים מהם בעבר המירוצים שלהם ובהבנה להתכונן למירוץ ולא ליהיות גיבורים על ילדים (חיים אוחנה קטגורייה B לא ברמה שלך בכלל),גביע קל זה לא הסוד .
ליגת האנדורו של האופנועים עולה על כל עיניין המירוצים בארץ ויש לשבח את האירגון את הרוכבים ואת כל מי ששם ידו בעיניין הזה כל הכבוד עלו והצליחו לחברה של הטרקטורונים "שחזרו" לדו גלגלי הרבה הצלחה בהמשך .
15.איפה ליאור אברהמי ????? 16-11-09
הבחור מתחרה רק בעמק ?
איפה הכוכב העולה הכל בסדר איתו ?
צוות נזימה תנו הכרה גם "לצעירים" שאתם לא מכירים לא הגיוני לא להשים תמונה לחברה שכל כך משתדלים להגיע למירוצים אפילו שהם בקטגוריה העממית משם מתחילים ליהיות כוכבים .
16.ישי 16-11-09
ממש אתר של כוזריםםם
איפה התמונות של ניר עטיה
17.ל15 16-11-09
אחי נראה לי הוא פצוע למה אין מצב שהוא יפסיד כזה מרוץ
18.הגר 16-11-09
ערן,נדב וכל האחראים על הכתבה הזו - שאפו!! נהנתי לקרוא כל מילה! והתמונות...לא מהעולם הזה :)

הגר-מכורה לאדרנלין
19.ניב 16-11-09
אפשר את התמונות המקוריות?
איך אני יוצר קשר?
20.אילון כהן 19-03-10
אולי יבוא יום בו יהיו מירוצים לרכבי שינוע קלים?

הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:02-24.