טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ טרקטורונים GNCC – סבב 13 ואחרון לעונת 2009


   20-11-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כריס בוריץ' חותם עונה גדולה עם ניצחון שמיני ברציפות מתוך עשרה נצחונות במהלך העונה בה זכה באליפות הקטגוריה הבכירה. ג'וש קירקילנד זוכה באליפות ה-XC2. המחזור הנועל את הליגה במסלול בוצי במיוחד במרוץ "איש הברזל".

עונת 2009 בליגת הטרקטורונים הגדולה בעולם, ה- GNCC, הגיעה לסיומה במרוץ "איש הברזל" בקראופורדסוויל, אינדיאנה. מטר הגשמים הכבד שירד ערב המרוץ הותיר את האדמה בוצית במיוחד, והפך את המסלול האהוב על האמריקאים לעיסה דביקה כפי שלא נראתה מזה שנים. למרות תנאי הקרקע הקיצוניים, שהכבידו במיוחד על הרוכבים בקטגוריות השונות, אלפי הצופים זכו לראות קרבות משובחים. המסלול בקראופורדסוויל נקרא על שמו של אלוף ה-GNCC לשעבר, בוב "איש הברזל" סולן ז"ל. מסלול "איש הברזל" חביב על פני כל הרוכבים בשל תוואי השטח המעניין המורכב מחציות רבות של נחלים המעמידים את הרוכבים בפני אתגר של עליות תלולות. מרבית יצרני הטרקטורונים משיקים את הכלים שלהם במסלול זה.

"סיכום עונה חלומי מבחינתו של בוריץ' שזוכה לראשונה בחייו בתואר הנכסף של אליפות הקטגוריה הבכירה ביותר בליגת הטרקטורונים הגדולה בעולם."

מקצה בוקר
בריאן בוקהנון, ששבר את רגלו לפני ארבעה חודשים הצליח לחזור לכושר ולהגיע למקצה האחרון של הליגה כשהוא בקרב צמוד על תואר האליפות של הליגה עם חברו לקבוצת קאן אם, סקוט קילבי.
לא רק שבוקהנון סיים ראשון בקטגוריה וזכה באליפות, הוא לקח על הדרך ערך מוסף כשניצח את מקצה הבוקר הכללי, לפני טרייסי סקו מקטגוריית הנשים ומייקל סוויפט מקטגוריית 4X4 לימטד.
בקטגוריה של בוקהנון, ה- 4X4 הפתוחה, סיים במקום השני דריל ראט' ובמקום השלישי סקוט קילבי. האלופה המודחת סקו, זכתה במקום הראשון בקטגוריית הנשים לפני האלופה הטרייה, אנג'ל אטוול וכדרך הקבע לאחרונה בקטגוריה, על המדרגה השלישית ניצבת אחייניתה של אנג'ל, קריסטין אטוול.
בקטגוריית ה- 4X4 lites, מסיים ראשון קליפטון ביסלי. סוויפט מסיים כאמור במקום הראשון של קטגוריית ה- 4X4 לימטד וקובע שיא היסטורי בכך שהוא הראשון שסוגר עונה מושלמת עם שלושה עשר נצחונות.

"...הוא לא אחר מאשר ג'וש קירקלנד, שהגשים את חלומו כנגד כל הסיכויים וזכה באליפות הקטגוריה המקצועית המשנית, XC2, במרוץ החותם של העונה בפער של נקודה בודדת."

קטגוריה XC2
הרשו לי לעצור לרגע את רצף הדיווח ולהחזיר אתכם כמה חודשים אחרוה לסבב הרביעי בו מתן ניר השתתף בתחרות ה-GNCC בחוות הביג באק שדרום קרוליינה. מבין חברי הצוות של קבוצת KTM FRE, בלט במיוחד בחור צנוע בשם ג'וש, שליווה את המתניר בכל צעד וצעד על אדמת החווה הענקית של הביג באק, החל משלב הרישום ועד להצגתו של המתניר בפני כל הרוכבים האחרים שנקרו אל דרכם. אותו בחור, שהתעניין רבות אודות ישראל והגמלים המסתובבים כאן (כך הדימוי של מדינת ישראל נראה בפני אמריקאי צעיר), הוא לא אחר מאשר ג'וש קירקלנד, שהגשים את חלומו כנגד כל הסיכויים וזכה באליפות הקטגוריה המקצועית המשנית, XC2, במרוץ החותם של העונה בפער של נקודה בודדת.
בריאן וולף שהוביל בבטחה את הטבלה לאורך העונה כולה, לא סיים את המרוץ הקודם בשל כשל טכני ובשל כך נפתח הצוהר לקירקילנד לחלום על התואר. המרוץ הזה לא היה מהמוצלחים של וולף, לפחות על פי דבריו בסיום המרוץ, מאחר ועשה טעויות רבות במהלך ההקפה הראשונה. וולף התעשת עם פתיחת ההקפה השנייה והחל במסע עקיפות עד שזכה בהובלה וחצה את דגל השחמט.

פער הנקודות העדין לטובתו של קירקילנד, גרם לוולף לכסוס ציפורניים על קו הסיום. פארקר ג'ונס מסיים שני, קווין יאהו מסיים שלישי, וקירקלנד לא מגיע. ג'וש בוורס רביעי, גב פיליפס חמישי וקירקילנד עדיין לא מגיע. בליק קרמר שישי, וזה רק נראה לכם ארוך, בין וולף הראשון וקירקילנד שמסיים שביעי עוברות רק ארבע שניות בודדות, אך זהו המקום אשר מעניק לקירקילנד את האליפות בהפרש של נקודה אחת בודדה, אילו היה מסיים במקום השמיני, האליפות הייתה בידיו של וולף.
דרמטי בהחלט – כבוד!

"באלאנס הודיע באופן רשמי כי הוא ישוב בעונה הבאה להתמודד על תואר האליפות שנלקח ממנו"

קטגוריה XC1
ביל באלאנס, קוטף כהרגלו את ההול שוט ומכניס לכיסו עוד 250 דולרים. הבחור שזה עתה נפרד מתואר האליפות לאחר תשע אליפויות רצופות, פתח חזק עד שנתקע בבור והדבר אפשר לאדם מק'גיל וטיילור קייזר לקחת את ההובלה לידם. השניים, במאבק צמוד לאורך כל המרוץ כלוחמים במערכה הסופית של המלחמה הקובעת מי מביניהם יסיים במקום השני והשלישי של ליגה. במשך שלוש הקפות שמרו על הסדר כשמק'גיל ראשון, קייזר צמוד אליו ובוריץ' אורב במקום השלישי. עם הכניסה להקפה הרביעית והאחרונה, המאבק בין השלושה הפך צמוד עד שמק'גיל וקייזר נתקעו בבוץ העמוק ואפשרו לבוריץ' לרוץ אל קו הסיום ולזכות בניצחון השמיני שלו ברציפות והעשירי במהלך הליגה כולה. סיכום עונה חלומי מבחינתו של בוריץ' שזוכה לראשונה בחייו בתואר הנכסף של אליפות הקטגוריה הבכירה ביותר בליגת הטרקטורונים הגדולה בעולם. באלאנס, שהיה רביעי לאורך מרבית הדרך, ניצל אף הוא את התקיעה של השניים ועבר למקום השני. קייזר הצליח להתאפס על עצמו במהרה והדביק את הפער לבאלאנס, אלא שבאחת העליות הוא נתקל בצופה מהקהל ומסתבך עם העלייה כשמק'גיל כמותו גם לא צולח את העלייה בקלות. באלאנס השלים את המשימה ומסיים במקום השני ובמקום השלישי משתחל לו מאי שם ריאן ליין המקומי שעולה לראשונה העונה על מדרגות הפודיום. כריס ביט'ל מסיים במקום הרביעי עם הקאן אם שלו, דולנד אוקרמן חמישי, מק'גיל מסיים במקום השישי לפני בריאן קוק וקייזר בשביעי.

בטקס הפודיום אמר בוריץ' כי יהיה קשה לקחת ממנו את התואר ובאלאנס הודיע באופן רשמי כי הוא ישוב בעונה הבאה להתמודד על תואר האליפות שנלקח ממנו. כזכור, באלאנס החל את העונה ברגל שמאל מאחר ועבר ניתוח להסרת גידול מצלעותיו בזמן הפגרה בין העונות, והיה ספק גדול אם בכלל נזכה לראותו על המסלול.

"המאבק בין השלושה הפך צמוד עד שמק'גיל וקייזר נתקעו בבוץ העמוק ואפשרו לבוריץ' לרוץ אל קו הסיום ולזכות בניצחון..."

תוצאות:
1. כריס בוריץ' - סוזוקי - 01:53:32
2. ביל באלאנס - ימאהה - 01:54:21
3. ריאן לין - הונדה - 01:54:22
4. כריס ביט'ל - קאן אם - 01:54:23
5. דולנד אוקרמן - ימאהה - 01:54:25
6. אדם מק'גיל - ק.ט.מ. - 01:54:40
7. בריאן קוק - הונדה - 01:55:23
8. טיילור קייזר - ימאהה - 01:56:23
9. ג'וני גלהגר - ימאהה - 01:57:50
10. דיון ג'ונסון - הונדה - 01:57:52

"מטר הגשמים הכבד שירד ערב המרוץ הותיר את האדמה בוצית במיוחד, והפך את המסלול האהוב על האמריקאים לעיסה דביקה כפי שלא נראתה מזה שנים."

הכתבה מגיעה אליכם במסגרת שת"פ בין יבשתי עם אתר ATVriders
צילום:קני היל, צלם השטח של ATVrider.תגובות לכתבה
1.אחלה פתיחה לסופ"ש 20-11-09
אחלה פתיחה לסופ"ש משעמם, כריס בוריץ' אלוף לפחות ל5 השנים הבאות ואין סיכוי לאף אחד לקחת את זה ממנו - תראו את השידורי וידאו ותבינו במי מדובר
2.ליאור כץ 20-11-09
נענע חולה עליך
3.POLAR 20-11-09
תודה על סיקור
4.איתי חזן -itay69 20-11-09
התמונה הראשית אדירה!
5.רמי 20-11-09
לאכול ת'לב... ועוד לחשוב שהשבת היה צריך להיות מרוץ טרקטורונים בארץ :(
6.שימי 22-11-09
איפה רואים את כל הגלריה?
7.א 22-11-09
היכן אפשר לראות את הוידאו?
8.יוני 27-11-09
http://www.gnccracing.com/

http://atvriders.com/
9.אוסאמה 30-11-09
אחלא מירוץ איזור דרום למי שיוצא בשבת שיצור קשר דרך המייל
10. 12-12-09
אחי זה אחלה
11.אלי 08-01-10
יפה
12.קורן לא יוצא 23-02-10
איזה קטלניים הרוכבים בחוץ לארץ !!!!!!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:46-24.