טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אופנועים סופרמוטו – "מוכנים ומוזמנים"


   29-11-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עמותת הסופרמוטו מארגנת מרוץ פיילוט שלישי רגע לפני תחילת עונת 2010 שתחזיר אותם למפת המרוצים בישראל. אירוע ססגוני במיוחד שמשאיר ציפיות רבות.

עמותת הסופרמוטו ארגנה בעבר ליגה תחרותית מכובדת בהחלט. אחרי תקופה ארוכה בה המתחרים לא זכו להתחרות במסגרת ליגה, קמו חברי "סופרמוטו מרכז" וקיימו שני מרוצי פיילוט שהחזירו את רוח הלחימה בקרב הרוכבים. קיומה של ליגה מסודרת כהלכה מדגדגת לכל הרוכבים באצבעות וחברי העמותה החליטו לקיים מרוץ פיילוט נוסף רגע לפני שיוצאים לדרך.

סבב הטלפונים גייס שלושה ספונסרים גדולים לליגה, ד.ל.ב מוטוספורט, עופר אבניר וקמור. פרו סייקל ואופנוען מאומן השתלבו גם הם והקימו אוהלים ותלו דגלים שהכניסו את הרוכבים לאווירה הצבעונית הראויה למרוץ. מסלול האספלט בכוכב יאיר, בניהולו של ברק גולדפינגר, הוא מתקן משובח במיוחד עם מערכות מתקדמות (בקנה מידה ארץ ישראלי) ואין מתאים ממנו לארח בכבוד את קיומה של הליגה הזו. 26 רוכבים לקחו חלק בפיילוט מוצלח.
בשל ריבוי הרוכבים היחסי הוחלט לפתוח חמש קטגוריות - שלוש קטגוריות מקצועיות לפי נפחים: S1, S2, S3, קטגוריית מתחילים והקטגוריה האחרונה – DRZ המיועדת לרוכבים על אופנועים מדגם סוזוקי DRZ ללא שיפורים מיוחדים מעבר למצב סטוק.

הרוכבים כונסו בחדר תדריכים יעודי, בו ניתנו הדגשים למרוץ. לצורך קביעת מיקומי ההזנקות נערכו חמישה מקצים נפרדים למדידות זמנים, הדבר גרם לעיכוב משמעותי בלוח הזמנים המתוכנן, אך ההצגה בתחרויות עצמן השכיחה במהרה את הסחבת שקדמה לה.

עידו כרמון - מנצח קטגוריה S2

מתחילים ו- DRZ
הרוכבים התמקמו למקצה הראשון לפי תוצאות הזמנים שנמדדו לפני כן. לירן לוי (DRZ) השיג את התוצאה המהירה ביותר – 54.31. גלעד ניר (DRZ) אחריו עם תוצאה של 54.64, יוני מור (מתחילים) שלישי עם תוצאה צמודה במיוחד ופער של ארבע מאיות השנייה בלבד והוא רוכב על גבי DR BIG עתיק יומין. לאחר מכן יתר החברים לפי הסדר הבא: גלעד בן זקן (מתחילים), רז טל (DRZ), רודיון פרולצקי (DRZ), משה רז כהן (DRZ), חן ארקין (DRZ), אורן מצא (מתחילים), דן לזרב (מתחילים), גיל בלאשי (מתחילים) ואסף בוקובזה (מתחילים).

המקצה הראשון מוזנק והסדר נשאר על כנו בהקפה הראשונה תוך כדי שלוי וניר פותחים במהרה פער משמעותי משאר הרוכבים. יוני מור ממוקם שלישי, רז טל ובן זקן בטווח קרוב אחד לשני בהתאמה במקומות ארבע וחמש. בהקפה הרביעית לוי נופל ומאבד את ההובלה לניר שממשיך ראשון כל הדרך אל דגל השחמט.
במקצה השני גלעד ניר פותח ראשון ומוביל את הדבוקה הקדמית המונה עוד שלושה רוכבים בדמותם של לירן לוי, יוני מור וגלעד בן זקן. כעבור הקפה ניר נכנס לא טוב לפנייה ומאבד את מקומו ללוי, שנראה דרוך יותר מקודם ודואג לא לאבד מיקום בנפילה כמו במקצה הקודם. ניר, מור ובן זקן צמודים אליו בעקבות כך אך אינם מצליחים לייצר עקיפה.

ערן סטאריק - מנצח קטגוריה S1

מקצועיות
בהשוואה למקצה הקודם נראה כאילו מישהו שפך חומצה גופרתית על המסלול. החבר'ה האלו מקטגוריות ה-S למיניהן יודעים את העבודה היטב והמנועים עבדו בכל הכוח.
עידו כרמון (S2) משיג את התוצאה הטובה במקצה הזמנים עם ה-CRF שלו והוא ממוקם ראשון. שני ניצב ערן סטאריק (S1) חמוש באפריליה 550 ושלישי אור רפפורט (S2). יוחאי חכם (S2) רביעי, אלעד אליהב (S2) חמישי, אלי שולגה (S2), אלי פנגס (S1) מחלוצי סצינת הסופרמוטו בארץ מזנק מהמיקום השביעי, לי ברדה (S2) שמיני, גיא אלייתים (S3) הזכור לטובה חוזר למסלולים, עמרי בנדטי (S3) הכוכב העולה ממרוצי הפיילוט הקודמים, אייל ישמעאל (S3), יניב סימססולו (S1) מזויין בהוסאברג חדש ונוצץ, איתן יוחננוף (S1) וסוגר את רשימת המוזנקים צחי גזל (S1).

עם ההזנקה הדציבלים עולים כשהרוכבים יוצאים לדרך. כרמון ראשון וכל החבורה מאחור שומרים על הסדר כפי שהוזנקו. במהרה כרמון מצליח לפתוח פער ברכיבה חלקה ונקייה, סטאריק אחריו רוכב יפה אך לא מספיק מהיר בכדי להוות איום על המקום הראשון של המקצה. להזכירכם, השניים לא רוכבים באותה קטגוריה. הרוכבים מושכים את המצערת בכל כוחם אך לא נרשמו בחוד חילופי מיקום עד לקו הסיום.
במקצה השני כרמון שוב כובש את ההובלה אך הפעם סטאריק נראה חד יותר כשהוא שומר על טווח קרוב כאורב לטעות שתוליך אותו אל הובלת המקצה. היום זה היום של כרמון ואין טעויות בקנה וגם הוא משלים את העבודה כמו שצריך במקום הראשון. מי שכן נתן הצגת רכיבה היה אלי פנגס, שהזכיר לכולם למה ומדוע הוא נמצא על המסלול. הוא אמנם לא סיים במקום הראשון, אך נתן תצוגת רכיבה מרשימה בהחלט כשניצל את יכולות האופנוע והצמיגים עד הקצה ועל הדרך רשם לעצמו כמה הקפות מרשימות.

גיא אלייתים - מנצח קטגוריה S3

למעט העיכוב במקצה המקדים היום עבר בצורה חלקה וזורמת. הרוכבים עמדו בזמנים ולא היו עיכובים מיותרים בין המקצים. טקס הפודיום נערך באולם קבלת קהל באווירה חברית. הרושם שנוצר מצביע על כך שחברי הסופרמוטו ערוכים ומוכנים יותר מתמיד לחזור לליגה מסודרת ואטרקטיבית. המרוץ הבא כבר יתקיים במתכונת של ליגה סדירה.

תוצאות
מתחילים
1. יוני מור
2. גלעד בן זקן – קפה רייסר
3. דן לזרוב

קטגוריית DRZ
1. גלעד ניר
2. לירן לוי – סופרמוטו מרכז
3. משה רז כהן – רז כהן ושות', סופרמוטו מרכז

גלעד ניר - מנצח קטגוריה DRZ

קטגוריה S1
1. ערן סטאריק – סטאריק אינגינרייג, מישלין
2. אלי פנגס – אופנוען מאומן, סטאריק אינגינרייג
3. יניב סימסולו – 45 טיונינג

קטגוריה S2
1. עידו כרמון – פרוסקייל, אביזריון
2. אור רפפורט – MOBILLA
3. לי ברדה - קמור

קטגוריה S3
1. גיא אלייתים – מוטוריקה, מישלין, RPM
2. עמרי בנדטי – אופנוען מאומן, סופרמוטו מרכז
3. אייל ישמעאל – הפיגוזיה, סופרמוטו מרכז

יוני מור - מנצח קטגורית המתחילים

אריאל דדיה לא השתתף הפעם במרוץ ולא יכל סתם לעמוד מהצד ולצפות.
הוא לקח את מצלמת הקדסה שלו והתקין אותה על קסדותיהם של יוחאי חכם ואור רפפורט.
צפו ותהנו
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דדיה יא תותח 29-11-09
איזה סרטון לפנים - הבחור התהפך שם או שרק נדמה לי ?!
2.דדיה 29-11-09
התהפך בטח שהתהפך ויש לו שבר ביד מהנפילה הזאת
3.דדיה 29-11-09
התהפך בטח שהתהפך ויש לו שבר ביד מהנפילה הזאת
4.פ ו כ י 29-11-09
ערן, סיקור יפה של לוחכי הפיח ותמונות סוף...כל הכבוד
5.אקסטרים מוטו ספורט-אילת. 29-11-09
יופי של כתבה!אחלה פירגון והיה כייף להתחרות.
תודה לכולם ונא לעדכן .:אני רוכב בחסות "אקסטרים מוטוספורט-אילת"+"סופרמוטו מרכז".
תודה.גלעד ניר.
6.יוני מור 29-11-09
היה מרוץ תענוג.
שונה בכל אספקט מהמרוצים באשדוד למרות החיבה שיש לי למקום הזה.
תודה אמיתית לכל אלו שידם היתה בדבר (צלמים, מפיקים, עיתוניים, רוכבים, ספונסרים, קהל, ברק גולדפינגר, מרשלים, החברה שלי).
מקווה מאוד להתחרות שוב בקרוב...
7.היה פגז!!! 29-11-09
איזו ליגה מחכה לנו... מי צריך מוטוקרוס?! ערן התמונות אש. בן זקן הפתיע בגדול, יאלה תחליף למשהו רציני יותר.
סטאריק מתאים לך אפריליה :)
8.גלעד בן זקן 29-11-09
תודה על הפרגון!
היה אירוע מדהים, מרגע שהסתיים המירוץ, עוד באותו היום התחלתי להכין את עצמי מנטאלית למעבר ממתחילים ל-S3 בעונה הקרובה.

שתהיה לנו עונה משובחה.
9.שון 02-01-10
גלעד ניר התותח!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:12-24.