טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה רוחמה – הסבב השביעי והאחרון בליגת באחה ישראל


   06-12-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

השדות החקלאיים והשבילים הפתוחים של צפון הנגב אירחו את המרוץ הנועל את העונה בחגיגת גזים. למרות מיעוט המשתתפים, הייתה לנו שבת משובחת.

מיעוט המשתתפים היחסי במרוץ החותם את העונה לא הצליח להשפיע על אווירת ההפנינג שרחשה לאורך כל היום בין כותלי היער הסמוך לפלוגות. 34 צוותים בשמונה קטגוריות שונות, מתוכם 25 צוותים שהצליחו להגיע לקו הסיום בנסיעה. קהל רב גדש את נקודת הכינוס במה שהפך להפנינג משפחתי בין כותלי היער, בחסות מזג אוויר נפלא ואידאלי.

אורך המסע בן 190 קילומטרים ומתאפיין בגורם אחד ברור: שבילים פתוחים, כלומר גזים, גזים ועוד גזים. הזנקה מיער פלוגות לכיוון דרום דרך בתרונות רוחמה לכיוון שדות נגב ועד משמר הנגב. משם פונים לכיוון מזרח עד צומת גבעות גורל ועולים צפונה מצידו המזרחי של כביש 40, עד לחצייה נוספת של הכביש לכיוון מערב במעבר הסמוך לתל קשת וסיום בכיוון צפון על ציר מקביל לציר הפתיחה.
גשם קל שירד במהלך השבוע הקודם למרוץ הוריד במעט את מפלס האבק וכל שנותר הוא להניע את הכלים ולתת בגז.

"אף על פי כן ערן וולנברג לא ידוע כמטייל בשטח ומרגע ההזנקה הוא לוחץ חזק את הכלי עד לאיבוד שליטה קליל שגורם לנזק בתושבת מכשיר הניווט ובהמשך לברבור קל בניווט, אך הבחור מצליח לתקן בזמן את הבעיות וחוזר למסלול כשהוא חוצה ראשון את קו הסיום ומביא לאישה ולילדה שנולדה זה עתה גביע במתנה."

אופנועים מקצועי
ארבעה רוכבים מתייצבים בקטגוריה. ערן וולנברג, מוביל טבלת הליגה הוא הראשון לזנק. בהעדר נוכחותו של יוני לוי וולנברג יודע שאליפות הליגה בכיסו וכל שעליו לעשות זה לסיים את המרוץ. אף על פי כן וולנברג לא ידוע כמטייל בשטח ומרגע ההזנקה הוא לוחץ חזק את הכלי עד לאיבוד שליטה קליל שגורם לנזק בתושבת מכשיר הניווט ובהמשך לברבור קל בניווט, אך הבחור מצליח לתקן בזמן את הבעיות וחוזר למסלול כשהוא חוצה ראשון את קו הסיום ומביא לאישה ולילדה שנולדה זה עתה גביע במתנה. גדעון בן שמואל מוצא עצמו בשלב מוקדם ללא מכשיר ניווט, הוא תופס טרמפ על זנבו של דידי אברהמי עד לקו הסיום. אברהמי בעצמו נהנה ממרוץ חלק באופן יחסי, למעט הורדת זמנים על שני חיתוכים לפני נקודות הציון. גיא גרשון הבטיח לעצמו את אליפות הקטגוריה העממית כבר במרוץ הקודם באשלים. הפעם הוא בוחר לעלות כיתה לקטגוריה המקצועית ולהתחיל להתרגל לקרבות האמיתיים, אלא שתוכניות לחוד ומעשים לחוד, גרשון לחץ את הכלי קצת יותר מדי ונאלץ לפרוש.

אופנועים עממי
ליאור שוורץ מזנק ראשון ותופס קצב מצוין לאורך כל הדרך, לקראת סיום הוא נתקל בקפל קרקע מפתיע ששולח אותו אל הארץ ובעזרת ארז ביבי מהקטגוריה הקטנה הוא מצליח להגיע לקו הסיום ולסיים את המרוץ במקום השלישי. יגאל ג'אן חוזר לבקר את מרוצי הליגה ומסיים במקום השני של הקטגוריה. נפתלי דהן והדרוזי הצהוב הם אורחים קבועים במסעות הניווט בארצנו, כל עוד מתקיים אירוע שכזה אתם תראו את הצמד יחד נותנים בגז בכל דרך ושביל שיבחר המפיק לשלוח אותם. דהן הוא אחד המשתתפים החביבים בליגה שלוקחים הכל ברגוע ועצם ההשתתפות וההגעה לקו הסיום מספק מבחינתו, בין אם הוא עולה על המדרגות ובין אם לא, ובדרך כלל הוא עולה. הפעם, הוא נהנה במיוחד ממרוץ חלק שהציב אותו על המדרגה הגבוהה בבפודיום.

"יובל שרון, הקודקוד של הקטגוריה, הגדיל את החותם בכך שסיים במקום השלישי הכללי, ובמקום הראשון בקטגוריה שלו."

אופנועים עד 250
ארז ביבי, מחלוצי הקטגוריה, מתחדש באופנוע KTM250F ורץ לאורך המסלול עם חיוך מאוזן לאוזן. לקראת סיום הוא מבחין בליאור שוורץ מהקטגוריה העממית ועוצר בכדי להושיט עזרה ואף מלווה צמוד את שוורץ עד לקו הסיום. למרות העיכוב היחסי ביבי מנצח כהרגלו את הקטגוריה ומשלים אליפות עם מאזן ניצחונות מצוין. חן שליו, רוכב האנדורו, החליט לנסות לראשונה להתחרות במרוץ ראלי, ה-GPS שלו התגלה כבוגדני והשאיר אותו ללא חץ כיוון רוב הדרך ובתוספת תקר בגלגל האחורי, שליו הגיע לקו הסיום לאחר ארבע וחצי שעות אך מצא נחמה במדרגה השנייה בפודיום.

טרקטורונים
העדר המשתתפים הכה גלים בקטגוריות הרכבים השונות, אך קטגוריית הטרקטורונים המקצועית נותרה מיותמת לחלוטין. אלי אוחיון בכוננות לידה, ניר אברמוביץ נעדר, אליקו אוחנה החליט לוותר וכן הלאה. בקטגוריה העממית של הטרקטורונים ניצבו שני רוכבים: אודי פורת מרחובות, בחסות אופנועי סרורי, שמתחרה לראשונה בקטגוריה על גבי טרקטורון KTM, אחרי שניסה בעבר את מזלו על RZR. ומורן רגב, שבתקופה האחרונה פוקד כל אירוע ניווט שניצב בדרכו, התעורר בבוקר עם אנרגיה חיובית ומיהר לסיים את המסלול בזמן מכובד של שלוש שעות, בכדי להצטרף לעשרות החברים שהכינו לו חגיגת יום הולדת כהלכתה ביער פלוגות. הוא גמל להם על הסובלנות בכך שניצח את הקטגוריה. לפורת המסלול עבר במהירות תחת הגלגלים, אך בבדיקת מכשיר הניווט מתברר שהייתה לו סטייה גדולה מהמסלול ולאחר קנס זמנים של שעה הוא מסיים במקום השני של הקטגוריה.

"אך הלל סגל ורז היימן מקדימים אותם בזמנים עם 28 שניות גורליות שמכריעות את הקרב ושולחות את השניים עמוסי ידיים עם גביע הניצחון של הקטגוריה, אלוף האלופים של המרוץ ואליפות הליגה."

רכבי שטח קלים
הקטגוריה השמחה והצבעונית שהולכת וגודלת מאירוע לאירוע, כבר הפכה להיות חלק משמעותי מאירועי מרוצי הניווט. יובל שרון, הקודקוד של הקטגוריה, הגדיל את החותם בכך שסיים במקום השלישי הכללי, שתי דקות בודדות לאחר שחם ולאוטרבך שרצים על השבילים הפתוחים במהירות של 150 קמ"ש בקירוב. הרייזר של שרון מגיע ל-100 קמ"ש בלחץ. כבוד.
נו טוב, צ'ופלה כבר ידוע כנהג העשוי ללא חת ואת סיפור הצלחתו ממרוץ הבאחה במקסיקו תוכלו לקרוא כאן בקרוב.
המחלה של רכבי ה- RZR במרוצי הראלי היא רצועת הווריאטור שממהרת להתאדות ולהיקרע.
ריבוי הכלים בקטגוריה הותיר מספר לא מבוטל של פורשים התקועים לאורך המסלול. הראשון להיתקע בשל רצועה קרועה הוא ניר דהן, שהתאכזב לפרוש אחרי קילומטרים בודדים. אחריו פרשו גם גיל תימור וגלעד אסולין, כל אחד על רכבו מסיבה דומה. חיים אוחנה והבאגי הבנויה על בסיס טרקטורון רנגייד 800, נאלצו לפרוש אף הם בשל זרוע היגוי שבורה. אחרון הפורשים הוא עמרי ארבל שעמל רבות על הכלי והכין אותו מחדש לאחר תאונה. ארבל לוחץ חזק על הגז כשגל שחם מתיישב על זנבו, טעות בבחירת הנתיב של השניים ותיקון בו זמנית גורם להם למפגש לא נעים שמוציא את ארבל מהמשוואה התחרותית עם גלגל קרוע.
ליאור טובול ויונתן ברזילי הם צמד מוביל בקטגוריה הצעירה, השטח הביתי לא זר להם והם מתעופפים כל הדרך אל המקום השני. ניר שוקרון ותומר קליין נהנים מקצב טוב ומסיימים שתי דקות אחרי טובול וברזילי אלא שבדיקת מכשיר הניווט מגלה שהחברים סטו פעמיים מעבר לטווח המותר מהנקודות וקנס הזמנים הרחיק אותם ממדרגות הפודיום. את המקום השלישי מקבלים אורן קמה ואוהד שלום שסוף סוף זוכים לחזור עם גביע לבית. דדי שפרונץ על התומקאר היחידה בקטגוריה מדווח על מרוץ חלק והוא מסיים במקום החמישי. במקום השישי הנועל את הרשימה נדב בן חמו וגולן עיני.

"נפתלי דהן הוא אחד המשתתפים החביבים בליגה שלוקחים הכל ברגוע ועצם ההשתתפות וההגעה לקו הסיום מספק מבחינתו, בין אם הוא עולה על המדרגות ובין אם לא, ובדרך כלל הוא עולה. הפעם, הוא נהנה במיוחד ממרוץ חלק שהציב אותו על המדרגה הגבוהה בבפודיום."

קטגוריה T1 4X4
רז היימן והלל סגל משחררים בשבוע שעבר את הפאג'רו מרחבת החנייה בנמל אשדוד, לאחר המסע הארוך מרוסיה שם השתתפו בראלי דרך המשי, בעקבותיו נעדרו משני מרוצי ליגה. גל שחם מצדו הלך להוציא את הרכב מהסדנא של עידו כהן לאחר שקיבל חופה חדשה, בצבע כחול בעקבות ביצוע הפליק פלאק לפנים מהראלי הקודם. שחם ובן לאוטרבך הוזנקו ראשונים, במבט מבחוץ נראה שהשניים מרחפים על המסלול אך שחם מצידו מצהיר כי הוא לא לחץ במיוחד, סוג של אפטר שוק אחרי אותו ביצוע מדובר. היימן וסגל שמחים על חזרתם להתחרות על אדמת הקודש ובמיוחד על השבילים המהירים. ברבע האחרון של המרוץ הקרב נכנס להילוך גבוהה כששני הצוותים נמצאים בפער של שניות בודדות. שחם חוצה את קו הסיום ראשון, אך סגל והיימן מקדימים אותם בזמנים עם 28 שניות גורליות שמכריעות את הקרב ושולחות את השניים עמוסי ידיים עם גביע הניצחון של הקטגוריה, אלוף האלופים של המרוץ ואליפות הליגה.

טרופי טראק
ניר זהבי הנהג ושוקו הנווט בשיתוף אנשי הסיוע הם המרכיבים הפעילים בצוות יואב, על שמו של יואב זהבי ז"ל, בנו של ניר. רכב הטרופי טראק נבנה כהבטחה שיוכל לשמש את האב ובנו זה לצד זה. לאחר מותו של יואב הבטיח ניר לשמר את הדרך ובעזרת חברים המשוגעים לדבר הפרויקט יצא לדרך. זהבי ושוקו עולים למסלול בפעם השנייה העונה וקוטפים שוב את המקום הראשון.
הצוות השני שמתייצב הוא צוות "סרטינה" הוותיק המגיע עם כוחות מחודשים, בדמות טרופי טראק שעליה שקדו יותר משלוש שנים של עבודת בנייה עצמאית.
למרבה האכזבה, ההשתתפות שלהם הפעם הייתה על תקן בדיקה כללית מאחר והדרך להעמיד כלי כהלכתו עוד ארוכה לדבריהם אך יש למה לחכות הם מבטיחים.

"ומורן רגב, שבתקופה האחרונה פוקד כל אירוע ניווט שניצב בדרכו, התעורר בבוקר עם אנרגיה חיובית ומיהר לסיים את המסלול בזמן מכובד של שלוש שעות, בכדי להצטרף לעשרות החברים שהכינו לו חגיגת יום הולדת כהלכתה ביער פלוגות. הוא גמל להם על הסובלנות בכך שניצח את הקטגוריה."

קטגוריה T2-S
צוות אבסולוט, עופר קוקוס ונעם שמיר הבטיחו לעצמם את אליפות הליגה כבר בסבב הקודם, אך הדבר לא מפריע להם לשוב ולתת בגז. לצוות טרמודן, רוני פישמן ומנור מאירי, היו תוכניות אחרות ושני הצוותים ניהלו קרב צמוד לאורך כל הדרך, כשלוש שעות רצפות שהסתיימו בכך שצוות טרמודן זכו לעלות על המדרגה הגבוהה בפודיום בפער של דקה ועשרים שניות. איציק אסולין ואייל עובדיה, צוות אוטווויק, מסיימים במקום השלישי. סביון עזר ונעם יונגרמן במקום הרביעי, אסף טננבאום ושחר נוקד נועלים את הרשימה במקום החמישי.

באגי
אלון שחף נוהג את הבאגי כל הדרך אל המקום הראשון בקטגוריה ועוצר את השעון על שלוש שעות.
אייל לביא מסדר את הכלי לאחר הביצוע הוירטואוזי מצאלים ומתאכזב לפרוש שוב לאחר תקלה במערכת ההיגוי.

סוף דבר
ליגת באחה ישראל מסיימת עוד עונה מוצלחת, בטקס הפודיום חולקו פרסים לזוכים במרוץ השביעי והאחרון ולאחר מכן חולקו הגביעים לאלופי העונה בקטגוריות השונות, בחסות "מ.מ.ס.י".
ערן וולנברג, אלוף קטגוריית האופנועים המקצועית ויובל שרון, אלוף קטגוריית רכבי השטח הקלים, קיבלו מתנה מצוות נזימה - מיכל מים מתוצרת BOOBY.

"ניר זהבי ושוקו עולים למסלול בפעם השנייה העונה וקוטפים שוב את המקום הראשון."

תוצאות
אופנועים מקצועי
1. ערן וולנברג
2. דידי אברהמי
3. גדעון בן שמואל

אופנועים כללי
1. נפתלי דהן
2. יגאל ג'אן
3. ליאור שוורץ

אופנועים עד 250
1. ארז ביבי
2. חן שליו

"ארז ביבי, מחלוצי הקטגוריה, מתחדש באופנוע KTM250F ורץ לאורך המסלול עם חיוך מאוזן לאוזן. לקראת סיום הוא מבחין בליאור שוורץ ועוצר בכדי להושיט עזרה. למרות העיכוב היחסי ביבי מנצח כהרגלו את הקטגוריה ומשלים אליפות עם מאזן ניצחונות מצוין."

טרקטורונים כללי
1. מורן רגב
2. אודי פורת

רכבי שטח קלים
1. יובל שרון
2. ליאור טובול ויונתן ברזילי
3. אורן קמה ואוהד שלום

באגי
1. אלון שחף

"אלון שחף נוהג את הבאגי כל הדרך אל המקום הראשון בקטגוריה ועוצר את השעון על שלוש שעות."

T1 4X4
1. רז היימן והלל סגל - ליוגב
2. גל שחם ובן לאוטרבך -

טרופי טראק
1. ניר זהבי ושוקו - צוות יואב
2. לירן סברוב ואייל אפרתי - צוות סרטינה

T2-S
1. רוני פישמן ומנור מאירי - טרמודן
2. עופר קוקוס ונעם שמיר - אבסלוט
3. איציק אסולין ואייל עובדיה - אוטוויק

"לצוות טרמודן, רוני פישמן ומנור מאירי, היו תוכניות אחרות ושני הצוותים ניהלו קרב צמוד לאורך כל הדרך, כשלוש שעות רצפות שהסתיימו בכך שצוות טרמודן זכו לעלות על המדרגה הגבוהה בפודיום בפער של דקה ועשרים שניות."
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.משתגע ממכם! 06-12-09
למה הכתבות שלכם עולים תמיד בסוף היום?!
הטכנאי אצלנו כבר החליף לי את הכפתור של ה F5 במחשב
בגלל שכל היום אני מחכה לראות את זה

וכמו תמיד - היה שווה לחכות!
2.היה ראלי משגע 06-12-09
חבל באמת שלא היו מהמקצועית של הטרקטורונים. מי זאת החמודה מהתמונה האחרונה?
3.אלעד 06-12-09
הייתי שם עם דוד שלי יגאל ג'אן שזכה מקום שני היה אחלה מרוץ אבל תאמת כמה זמן לוקח לכם לעלות את התמונות ?
4.גרשון התותח! 06-12-09
עם האופנוע החדש שלו יתן לכולם בראש עונה הבאה במקצועית - חכו תראו
5.אלעד 06-12-09
הייתי תל קשת עם כל הג'יפים והיה שם באגי ענקית כזו כחולה שעשתה סיבובים במקום
למה הוא לא השתתף?
6.נפתלי 06-12-09
לערן כמו תמיד ולא משנה איפה מתקיים הראלי אתה ומצלמה שם עם כל כך הרבה אהבה. כיף לקרוא ,כיף לראות,אבל הכי כיף להשתתף!!!
תודה ולהת' בראלי הבא.  
7.KTM ישראל 07-12-09
ברכות לערן וולנברג (KTM 530EXC), אלוף הקטגוריה המקצועית, לגיא גרשון (KTM 530EXC), אלוף הקטגוריה העממית ולארז ביבי (KTM 250EXCF), אלוף הקטגוריה הקטנה. כל הכבוד על האליפות הכתומה! KTM - תמיד מובילים, תמיד קובעים את הקצב.
8.יצא פארש או שיחק אותה?! 07-12-09
אם יוני לוי היה בא למרוץ עם שטראוס הוא היה לוקח את האליפות ולא וולנברג
אז??? הוא יצא פארש שלא בא או שיצא חבר אמיתי שלא רצה לבאס את ערן???
9.ניסי בוסקילה 07-12-09
נראה לי אני עובר להיתחרות בראלי מי זאת עם החולצה של נזימה
10.צופה בקהל, 07-12-09
ערן שלמה צילומים מדהימים, אין ספק שאתה מצליח לתפוס את כל הרגעים הנכונים..
ותודה אישית על החולצה! שיחקתה אותה .קפאתי מקור עד שהתנדבת לעזור.
11.רוחמה 08-12-09
זה היה בוואדי רוחמה?
12.א 08-12-09
ערן כולה מרוץ ראשון שזכית העונה מה ההיתלהבות
13.עודד 08-12-09
12 אתה צודק בצאלים הוא אפילו לא עלה לפודיום
14.סתם מישהו 08-12-09
כמה נמוך אפשר לרדת ? הרי מי שמדבר על ערן כנראה שערן קיים עבורו ולא מספיק להיות רוכב מספר אחד (המבין יבין) גם צריך להיות קודם בנאדם הגון !! וזה לערן יש בשפע יעידו עליו כולם .אז יאללה קנאים לכו חפשו לכם אתר של ילדות עם חצאיות
15.למה להיות אנשים מגעילים? 08-12-09
ערן בנאדם טוב שנותן את כל הלב בעבודה שלו ובא להביא לכם דברים חדשים וכותב את כל הדברים האלה בשביל שאתם תהנו ותדעו יותר דברים למה לקנא??!!!??
16.אוהד בכר 08-12-09
ערן כבר אין מילים להוסיף על היכולות שלך !

מכרתי את האוטו אחרת הייתי מצטרף אליך ...


אייל ראית את נחום ...?
17.על מי אתם מדברים כאן?! 08-12-09
שגעתם אותי
ערן וולנברג לקח אליפות
ערן שלמה כתב את הכתבה ונתן פרס בסוף
18.ל-17 08-12-09
מדברים על מי שמנסה ללכלך לשווא על ערן וולנברג !!
19.ירין 10-12-09
תבואו עוד פעם לעשות תחרות ביער של שחר!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:21-24.