טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אנדורו אופנועים – סבב 3 – "דרך ארץ בתרונות"


   20-12-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

יוני לוי ממשיך לעמוד על המדרגה הראשונה, המתניר מוכיח שכוחו במותניו ותומר שמש מככב בגדולה. ספיישל טסט בשטחי דורות בסבב השלישי לעונת 2010 של ליגת האנדורו מסתכם בעוד אירוע מוצלח.

דברים שבשגרה נתפסים בתודעה כמשהו אפרורי ואני מכיר לא מעט אנשים שרק למשמע המילה הזו "שגרה" מתחילות לצוף בגפם כל מיני נקודות אדומות על הגוף. לעומת זו יש "מקרי שגרה" שהם בהחלט חיוביים להפליא ולדוגמא מרוץ הספיישל טסט בדורות. זו השנה השלישית שהעמותה מקיימת מרוץ ספיישל על אדמת ארץ הבתרונות. הרוכבים נכנסים לסינגל בעומק היער ופותחים בגז כמה שרק אפשר כשהשעון מתקתק להם במוח ומזכיר להם ללחוץ יותר ויותר. המסלול השנה נבנה על תוואי מהיר מאוד רצוף סיבובים רחבים עם התקלות של קפלי קרקע, באמפים וגם קפיצה או שתיים לצד גדמי עצים שמחייבים עירנות מתמדת. 108 רוכבים פתחו את היום ולא פחות מ- 104 גם הצליחו לסיים את המרוץ.

מקצועית E-1
האופנועים קטני הנפח עבדו קשה ביום הזה, המנועים צווחו לשמיים בעוד היד על המצערת לא נותנת להם מנוח. הדר עציוני נופל על יום לא מבריק במיוחד ומפנה את הבמה לקרב ענקים צמוד במיוחד בין מתן ניר לאוריה כרמלי. שניהם חדים ומדויקים וכל הקפה מניין השניות הופך קריטי יותר ויותר כשפעם זה מוביל ופעם השני מוביל. בהקפה הרביעית המתניר מצליח לפתוח פער גדול ושתי ההקפות הבאות של כרמלי כמעט מצליחות לגרד את לוח הזמנים, אך הרד בול של המתניר נותן כנפיים ופער של שנייה וחצי בסיכום הזמנים מעמיד אותו על המדרגה הראשונה. כרמלי שני ושלישי אסף בן אהרון שחוזר לתת בגז ועלה לפודיום עם מדבקות רישוי על חולצתו, אנחנו חושבים שהבחור אכן עבר את הטסט.

"... הרד בול של מתן ניר נותן כנפיים ופער של שנייה וחצי בסיכום הזמנים מעמיד אותו על המדרגה הראשונה."

מקצועית E-2
יוני לוי, נקודה.
אין מקום או צורך להרחיב במילים איך הנער מהעמק מרקיד את האופנוע בטנגו משולש בין הגוף, המכונה והקרקע כל הדרך אל המקום הראשון, בפער. שלום אוחיון פותח מצערת ולאורך כל ההקפה מוליך אחריו שובל אדמה חרוכה, למעט הזמנים בהם בילה באוויר בין הקפיצות והבאמפים. למרות הרצון הטוב הוא מסיים במקום השני. נתי זיו כבר הפך להיות חלק בלתי נפרד מהקטום והוא חוזר לעמוד על מדרגות הפודיום במקום השלישי. נמרוד חמו קרוב אך מסיים רביעי ואריאל שלי במקום החמישי. אסף וייסקובר הדרומי ראוי לציון על הנחישות וההופעה המרשימה שלו על המסלול המקנה לו את המקום השישי אחרי שורה של אריות. עפרי שטראוס פתח את היום חזק אך בהקפה השלישית אלת המזל הרע קפצה לביקור והוציאה אותו מהמשחק. בלט בהעדרו זיו כרמי שלא הספיק להכין את האופנוע למרוץ.

מקצועית E-3
תומר "החיה" שמש, כך הוא מכונה בפי העם והוא הוכיח לא פעם מדוע זכה לכינוי. המבט בעיניים כשהוא נכנס לסיבוב, עולה לאוויר או חותך שורות באמפים לא משתנה והבחור כובש את דרכו אל המקום הראשון בצדק. שחר סולימני חזק על הגז מנהיג את האופנוע בעוצמה אל המקום השני. אייל אייזנברג הוא שווה בין שווים בין גדולי הקטגוריה והפך להיות חלק בלתי נפרד מחוד החנית והוא עולה לראשונה העונה על מדרגות הפודיום. זוהר גלילי לא מתחבר למסלול במרוץ כמו שעשה במהלך האימונים החולפים והוא מאוכזב מהמקום הרביעי. נדב לוגסי מראה אהבתו לסביבה ומחבק עץ בהקפה הראשונה, מה שגורם לו לאיבוד זמנים רציני שגם הופעתו לאחר מכן על המסלול לא מספיקה והוא מסיים חמישי. ערן וולנברג שישי ודידי אברהמי שביעי.

"יוני לוי, נקודה. אין מקום או צורך להרחיב במילים איך הנער מהעמק מרקיד את האופנוע בטנגו משולש בין הגוף, המכונה והקרקע כל הדרך אל המקום הראשון, בפער."

קטגוריות עממיות
בעוד הליגה מתקדמת כך נראה שישנם יותר ויותר מתחרים ראויים לעמוד על מדרגות הפודיום.
בעממית הקטנה ישנו בחור צעיר בשם בר נוב שלוקח את העניינים ברצינות ולא מוותר לעצמו בשום מקרה, קשה באימונים קל בקרב! הנער מקבוצת הג'וניור טים של המתניר סיכם את היום במשפט "ההשקעה משתלמת" כשהוא מניף את גביע המקום הראשון. יניב צמח על ה-YZ מסיים במקום השני ותומר ליכטר הרוכב על WR125 מסיים שלישי.
בעממית E-2, עומד במקום הראשון בגאווה אלמוג מנגד, הבחור שם ישבנו על BMW חדש ומרחף על המסלול, כוכב עולה או תגלית השנה? תבחרו אתם. שגיב נגאוקר מחזיר את קבוצת ליוגב לרשימת הזוכים והוא במקום השני ואון בלומנזון בשלישי.
העממית E-3, היא גם קטגוריה למודת קרבות, ליאור אברהמי עובד יפה על המסלול ומסיים במקום השני, זאב שליו מתחרה קבוע בחסות אשתו היקרה מסיים שלישי, אך את ההפתעה של היום קובע אדם שגיב, שכובש את המקום הראשון אף על פי שלא נגע באופנוע מזה חצי שנה בשל טיולים בעולם.

"תומר "החיה" שמש, כך הוא מכונה בפי העם והוא הוכיח לא פעם מדוע זכה לכינוי. המבט בעיניים כשהוא נכנס לסיבוב, עולה לאוויר או חותך שורות באמפים לא משתנה והבחור כובש את דרכו אל המקום הראשון בצדק."

סניורים ומתחילים
ירון גולדשטיין הבין בעונה שעברה שהפיטס של קמור יכול להסתדר גם כשהוא על המסלול. הוא קוטף את המקום הראשון בגאווה ומאותת לחברים שהעונה עדיין ארוכה. צליל וונדרהורן מראה לילדיו על המסלול איך מביאים גביע לבית וברק דודאי מחתים עוד כרטיס על בימת המנצחים במקום השלישי.
במתחילים גונב את ההצגה יאיר טאוב הרוכב על CRF, הבחור כל כך מהיר, גם כשהוא נופל בהקפה הרביעית יש לו מספיק זמן לקום, לנער אבק ולקחת את המקום הראשון בפער של יותר מעשרים שניות בסיכום המצטבר. טל ברבי הדרומי זוכה במקום השני לאחר קרב צמוד שמסתכם על חוד של שנייה בודדת לפני סתיו טביב.

באחה ישראל חותמת עוד אירוע מוצלח. מערכת הזמנים של רונן ברמן עבדה בצורה חלקה ללא כל בעיות מיוחדות וכמותה גם המערכת של רז הימן שעבדה במקביל. מוניק אורבי מחברי מטה מאבק האופנועים במחירי הביטוח יחד עם מספר פעילים בתחום החתימו מספר גדול של רוכבים לפעילות פוליטית אליה תוכלו להצטרף בלחיצה על הקישור הבא: "משפיעים מבפנים".

"קשה באימונים קל בקרב! בר נוב מקבוצת הג'וניור טים של המתניר סיכם את היום במשפט "ההשקעה משתלמת" כשהוא מניף את גביע המקום הראשון."

תוצאות:
רשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1

1. מתן ניר – קמור, אביזריון, רד בול, Z-M Racing - 24:53.10
2. אוריה כרמלי – מטרומוטור - 24:54.66
3. אסף בן אהרון – מוטו ג'ט רשפון - 25:15.96

מקצועית E-2

1. יוני לוי – עופר אבניר, אביזריון - 23:12.37
2. שלום אוחיון – מטרו מוטור - 23:50.98
3. נתי זיו – ד.ל.ב. מוטוספורט, מוטורקס, אופרוד, דנלופ - 24:13.96

מקצועית E-3
1. תומר שמש – קמור, אופנועית, הוסקוורנה, דנלופ - 24:53.60
2. שחר סולימני – מטרו מוטור, אקסטרים אופנועים - 25:06.58
3. אייל איזנברג – מטרו מוטור, מישלין - 25:21.32

"בעממית E-2, עומד במקום הראשון בגאווה אלמוג מנגד, הבחור שם ישבנו על BMW חדש ומרחף על המסלול, כוכב עולה או תגלית השנה? תבחרו אתם."

עממית E-1

1. בר נוב – סטאריק אינג'ינריג, מזור הנדסה - 22:01.98
2. יניב צמח - 22:15.68
3. תומר ליכטר - 22:35.42

עממית E-2

1. אלמוג מנגד – מוסך התיקון הכללי – 21:55.9
2. סגיב נגאוקר – ליוגב, ניר מוטורוס - 22:08.52
3. און בלמנזון – עופר אבניר, מוטופאן - 22:17.44

עממית E-3

1. אדם שגיב - 22:13.8
2. ליאור אברהמי – אברהמי סוכנות לביטוח - 22:25.17
3. זאב שליו – אשתו היקרה - 22:43.31

"... את ההפתעה של היום קובע אדם שגיב, שכובש את המקום הראשון אף על פי שלא נגע באופנוע מזה חצי שנה בשל טיולים בעולם."

סניורים

1. ירון גולדשטיין – קמור - 22:18.80
2. צליל וונדרהורן – ארזים - 22:41.41
3. ברק דודאי - 22:54.48

מתחילים
1. יאיר טאוב - 19:00.98
2. טל ברבי – מקור הצמיג והפרונט באר שבע - 19:22.97
3. סתיו טביב - 19:23.44

"ירון גולדשטיין הבין בעונה שעברה שהפיטס של קמור יכול להסתדר גם כשהוא על המסלול. הוא קוטף את המקום הראשון בגאווה ומאותת לחברים שהעונה עדיין ארוכה. "

"גונב את ההצגה יאיר טאוב הרוכב על CRF, הבחור כל כך מהיר, גם כשהוא נופל בהקפה הרביעית יש לו מספיק זמן לקום, לנער אבק ולקחת את המקום הראשון בפער של יותר מעשרים שניות בסיכום המצטבר."
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.יהודה שריפי 20-12-09
איזה תמונות ינעל העולם!
2.היה מרוץ לפנים 20-12-09
איזור דורות-רוחמה זה תואי הקרקע הכי מעניין לאנדורו אופנועים, הפעם גם ארגנו מסלול מהיר בטרוף! היה תענוג רק חבל שזה היה מדידות זמנים ולא הקרחנה האמיתית
3.איתי חזן 20-12-09
ערן- סיקור לפנים!
4.תחי הטכנולוגיה 20-12-09
אפשר לשגר טילים מעמדת המזכירות של המרוץ
5.ירחמיאל הכנעני 20-12-09
ניצחון של אפריליה מול ימאהה, ניצחון של הכושר מול הכישרון. יוני ושלום אמנם כישרוניים באותה המידה אבל דחילאק שלום אם לא תתחיל להזיז ת'תחת באימונים זה לא יקרה, הילד תותח על ובשביל לגבור עליו אתה חייב כושר. תירשם לחוג ספינינג עם האשה, לא תאמין כמה שזה עוזר.

באהבה והערצה,
ירחמיאל
6.אפי שטינבוים 20-12-09
הדבר הבא בE1!!!
7.טוקבקיסט בשקל 21-12-09
הבחור הכי רציני בכל הליגה זה השופט
איזה פוזה יש עליו עם החולצה הזו משחק אותה כל פעם מחדש
8.סחתיין למי שהתפקד 21-12-09
רואים שמי שהתפקד וחתם אלו המובילים , בדיוק האנשים שלא חשוב להם רק הנוחות האישית ולא מחכים שאחרים יעשו במקומם ובשבילהם.
9.A 21-12-09
דבר ראשון החלמה מהירה לעופרי שטראוס. דבר שני היה מרוץ לפנים לסיום הסיקור היה פצצה.לא כמו במוטו כתבו רק על המקצועית בושה!
10.E2 21-12-09
גולדי איזה תותח ינעל העולם אני בגיל שלך יסע על קלנועית
ערן שלמה התמונות על הכיפאק אבל כשאני עברתי ראיתי אותך יושב ושותה בירה במקום לצלם אותי!!!!
11.סתיו טביב 22-12-09
בהקפת התשה היה קטע מבלבל באחד מהירידות מהיער המסלול "זורק " שמאלה ובכלל צריך ימינה...לשים לב לפעם הבאה..
12.דרור בינימין 25-12-09
טל ברבי שפיץ
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:31-24.