טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אנדורו אופנועים – סבב 4 – "הבקעה תוססת"


   17-01-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

101 רוכבים מגיעים לבקעת הירדן המסולעת ומקבלים הפקה מוטורית משובחת, ספיישל טסט בחסות משטרת ישראל, בנוף הררי משגע. היינו כחולמים בשבת של תענוג!

הנוף המרהיב הנשקף לעין בשטחי הבקעה באור הבוקר של יום שבת מעלה חיוך על הפנים ומכין אותנו לקראת יום אופטימי במיוחד. הכביש המפותל של הבקעה מוריד אותנו במדרון ומעלה אל ההר, שורת האוהלים המוכרת והצבעונית נראית בבירור ממרחק נגיעה מהכביש. אנו פונים אל תוך שביל העפר ונתקלים בכוחות הביטחון החוסמים את הדרך עם גדרות משטרתיות ומספר לא מבוטל של ניידות בחניה מימין. קצין בדרגת סרן חמוש וקצין משטרה בכיר נגשים לחלון הרכב העמוס בשני אופנועים ומקבלים אותנו בברכת בוקר טוב. "אנחנו במרחק של מילימטר מההפקה היפה הזו, לא חרם על היום הזה?!", המחשבה על קיפול הבסטה עולה באופן מיידי לראש ונקטעת במהרה על ידי קצין המשטרה הבכיר: "חברים, אנא הורידו את הכלים ברחבת הפיטס והחנו את הרכב בצורה מסודרת, שיהיה לכם אחלה יום ובהצלחה..."

כאן המקום להודות למועצה האזורית בקעת הירדן, שפרסה חסותה על קיום האירוע המוטורי ואירחה את חברי העמותה הישראלית למרוצי אנדורו בשיתוף כוחות הביטחון המקומיים הכוללים אנשי צבא ומשטרה ונתנו יד ברוחב לב בכל הקשור להפקת האירוע. היינו כחולמים.

"היום הזה שייך לכרמלי והוא משלים את העבודה עם טווח נשימה של 13 שניות המבטיחות לו את המקום הראשון."

101 רוכבים התייצבו בבוקר האירוע לאחת ההפקות היותר טובות שנראו לאחרונה. העמותה הישראלית למרוצי אנדורו עשתה קפיצת מדרגה בשנה האחרונה וניתן לראות את גרף השיפור באופן עקבי. ההרשמה המקוונת לארועים עושה עבודתה נאמנה ותורי ההרשמה הארוכים נעלמו כלא היו. כל רוכב מגיע לחתום על הטפסים ומקבל מענת פרנק ונועה צור ערכה מוכנה מראש וחיוך. מערכת מדידת הזמנים של רז הימן ובתפעולו של ג'וני, הוכיחה עצמה במרוצים הקודמים כשעבדה כמערכת גיבוי ועכשיו תפסה את הבמה המרכזית. מצלמות בקו הפתיחה והסיום, אין צורך בחיישנים והמידע מתקבל בצורה מהירה וברורה תוך כדי שהיא משודרת לאתרי האינטרנט און ליין. שחר עמרמי לקח על עצמו את ניהול המרוץ והלוגיסטיקה וחברת באחה ישראל חתומה על עוד הפקה מוצלחת.
שלוש וחצי שעות הוקצו לאירוע מדידות הזמנים בהם על חברי הקטגוריות המקצועיות להשלים שש הקפות התשה ושש הקפות במסלול מדידת הזמנים. במהרה התברר כי זמן הגג להשלמת האירוע היה קיצוני במקצת ולא מאתגר בעליל, כמחצית השעה לפני תום הזמן אחרון הרוכבים כבר פשט את מגפיו. מעבר לעניין תזמון ההקפות, באמת שאין מקום לתלונות נוספות.

"יוני לוי כעז הרים מושחזת מקפץ ומדלג עם האפריליה, היה מי שאמר בפתיחה כי לוי נראה מהוסס משהו ביום הזה, אך עם הכניסה להקפה השנייה לא נותר מקום לספקות – המקום הראשון בכיסו."

מקצועית E-1
מדרגות הפודיום בקטגוריה הקטנה מסרבות להכיר רוכבים חדשים, ישנה תחרות צמודה ועיקשת בין שלושה רוכבים הבולטים מעל כולם: אוריה כרמלי, הדר עציוני ומתן ניר. בכל מרוץ הם מתחלפים במקומות ושומרים על טבלה צפופה במיוחד. היום הזה שייך לכרמלי והוא משלים את העבודה עם טווח נשימה של 13 שניות המבטיחות לו את המקום הראשון. המתניר פתח לא טוב בהקפה הראשונה ולאחר מכן תיקן באופן עקבי את הזמנים וסיים במקום השני עם זמן כולל של ארבע שניות לפני הדר עציוני שמסיים שלישי.

מקצועית E-2
יוני לוי כעז הרים מושחזת מקפץ ומדלג עם האפריליה, היה מי שאמר בפתיחה כי לוי נראה מהוסס משהו ביום הזה, אך עם הכניסה להקפה השנייה לא נותר מקום לספקות – המקום הראשון בכיסו.
שלום אוחיון דולק בעקבותיו וטס על המסלול כחיית טרף, גם הפעם הוא מסתפק במקום השני כשהוא שומר על פער פתוח מהמקום השלישי, שם מסיים נמרוד חמו לאחר תצוגת יכולות מרשימות במדרונות הסלעיים, אך הוא נפסל בשל רכיבה ללא קסדה של בן לוויתו בסיום המרוץ. הדבר מעניק לאריאל שלי את הכבוד בעלייה למדרגה השלישית, לאחר קרב לא קל מול אריות כמו זיו כרמי שמסיים רביעי בהפרש של כארבע שניות, עם אופנוע הוסקוורנה 310, שעלה עליו לראשונה ערב המרוץ ומחסור רציני באימונים. עפרי שטראוס נראה נהדר על המסלול ומעבר לחליפה ולאופנוע הזהה לזה של יוני לוי, הבחור בעל תנוחת רכיבה קרבית שאלת המזל לא מחייכת אליו בעונה זו והפעם הזמנים לא היו הכי חדים שיש. נתנאל זיו הפצוע משתדל להשאיר את הכאבים בצד אך הוא מסתפק במקום השישי.

"שחר סולימני מגיע חד וממוקד והפעם לא משאיר לספקות מי ראוי לעמוד על המדרגה הראשונה."

מקצועית E-3
נותר הרושם שאופנועי שטח כבדי נפח הם לא לילדים, לא תראו כאן נערים זבי חוטם ובמקרים רבים אפשר לתהות כי חלה כאן התערבבות קולקטיבית עם קטגוריית הסניורים, לפחות מבחינת הגילאים.
רושם או לא, מי שנכנס להתחרות בקטגוריה המקצועית על גבי האופנועים עתירי הסוסים האלו הם כולם צעירים ברוחם ברמה שיהיה קשה לכם להבין עד שלא תראו אותם במו עיניכם על המסלול. שחר סולימני מגיע חד וממוקד והפעם לא משאיר לספקות מי ראוי לעמוד על המדרגה הראשונה.
תומר שמש נותן פייט כלבבי ותובע את מקומו על המדרגה השנייה בפודיום.
למרות שנפל פעמיים במקטע מדידת הזמנים, זוהר גלילי היה מספיק חד בכדי להביא תוצאה שמעמידה אותו מחדש על מדרגות הפודיום. אייל אייזנברג רביעי, נדב לוגסי חמישי.

סניורים
הקטגוריה של זקני השבט לא מאכזבת לעולם, תריסר רוכבים יוצאים אל הדרך מביניהם שבעה שמצליחים להגיע אל קו הסיום למרות מסלול ההתשה הלא פשוט במיוחד. גלעד קדשאי מגיע במצב רוח טוב וכובש את פסגת הקטגוריה. ברק דודאי הוא רוכב בעל ניסיון והדבר מאפשר לו לסיים במקום השני. ירון גולדשטיין הפצוע עולה למסלול ומסיים במקום השלישי.

"על המדרגות מבקרים באורח קבע נערים הרעבים לניצחון ולוחצים את המצערות עד לקצה. רועי קליין מצליח לקטוף את המקום הראשון בפער של פחות משנייה בודדת"

עממיות ומתחילים
בעממית הקטנה הקרבות צמודים צמודים. על המדרגות מבקרים באורח קבע נערים הרעבים לניצחון ולוחצים את המצערות עד לקצה. רועי קליין מצליח לקטוף את המקום הראשון בפער של פחות משנייה בודדת מידיו של בר נוב ובמקום השלישי מסיים גן בן דוד. שגיב נגאוקר ויאיר אורן מסיימים במקומות הרביעי והחמישי ותמונת האליפות עדיין פתוחה לרווחה.
בעממית הבינונית אלמוג מנגד רוכב מצויין ומרגיש ביום מעולה, רק שהפעם נכונה לו הפתעה קטנה בדמות און בלומנסון שמשיג זמנים טובים יותר ולוקח את המקום הראשון. מנגד מסתפק במקום השני ועמרי סגל, הנושף בעורפו בטבלה מסיים שלישי.
את ראשות העממית הפתוחה לוקח הפעם אדם שגיב לאחר רכיבה חלקה ללא טעויות, במקום השני ניצב זאב שליו ועומרי גור מתמקם על המדרגה השלישית.
בקטגוריית המתחילים יש מאבק בין שלושה רוכבים אך שניים מהם פרשו בשלב מוקדם כשהבינו שהקפת ההתשה קצת גדולה עליהם. יונתן מלח היה השורד היחידי בקטגוריה ולאות הוקרה זכה בגביע המקום הראשון.

"רק שהפעם נכונה לו הפתעה קטנה בדמות און בלומנסון שמשיג זמנים טובים יותר ולוקח את המקום הראשון."

תוצאות:
לרשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1
1. אוריה כרמלי - מטרו - 35:21
2. מתן ניר - Z-M Racing, קמור, רז בול, אביזריון - 35:34
3. הדר עציוני - ד.ל.ב מוטוספורט - 35:38

מקצועית E-2
1. יונתן לוי - עופר אבניר, אביזריון - 32:44
2. שלום אוחיון - מטרו - 33:24
3. אריאל שלי - מטרו - 34:38

מקצועית E-3
1. שחר סולימני - מטרו - 35:56
2. תומר שמש - קמור, אופנועית - 36:13
3. זוהר גלילי - קמור, אופנועית - 36:27

"את ראשות העממית הפתוחה לוקח הפעם אדם שגיב לאחר רכיבה חלקה ללא טעויות"

סניורים
1. גלעד קדשאי - אביב סוכנויות - 31:43
2. ברק דודאי - 32:25
3. ירון גולדשטיין - קמור - 32:36

מתחילים
1. יונתן מלח - 29:35

"הקטגוריה של זקני השבט לא מאכזבת לעולם, תריסר רוכבים יוצאים אל הדרך מביניהם שבעה שמצליחים להגיע אל קו הסיום למרות מסלול ההתשה הלא פשוט במיוחד. גלעד קדשאי מגיע במצב רוח טוב וכובש את פסגת הקטגוריה."

עממית E-1
1. רועי קליין - 32:16:69
2. בר נוב - סטאריק אינגינרינג, מזור הנדסה - 32:17:16
3. גן בן דוד - 32:29

עממית E-2
1. און בלומנסון - עופר אבניר, מוטופאן - 31:53
2. אלמוג מנגד - מוסך התיקון הכללי - 32:13
3. עמרי סגל - ליוגב - 32:33

עממית E-3
1. אדם שגיב - 32:08
2. זאב שליו - אשתו היקרה - 32:24
3. עמרי גור - 33:20

"יונתן מלח היה השורד היחידי בקטגוריה ולאות הוקרה זכה בגביע המקום הראשון."


צילום וידאו באדיבות אתר השטח הישראלי

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בר 17-01-10
איפה התמונות ערן?!........
2.אחד הסיקורים!!! 17-01-10
אחלה כתבה ותמונות לפנים!!!
3.ליאת 17-01-10
היוני לוי הזה.. הוא רווק?
4.שולה 17-01-10
אלמוג מנגד # 1
5.יוסי 17-01-10
מה נסגר עם האפריליה של זיו כרמי?
6.אכן חולמים 17-01-10
זה נחמד שיש חסות משטרתית לארוע מוטורי שכזה אבל עדיין מאחורי הקלעים שום דבר לא זז ולאף אחד לא אכפת. תמשיכו ללכת עם הראש בקיר ונראה לאן נגיע... חייבים להבין שעניין הספורט המוטורי תקוע וצריך להתחיל לדחוף את העניין בכנסת, אחרת שום דבר לא יעזור

תמונות אש!
7.ל-6 17-01-10
צודק אחי ... הספורט המוטורי בארץ על הפרצוף...שלא נדבר על איך המשטרה מוציאה ת'לב לרוכבי טרקטורון
8.ביג שאט 17-01-10
אלמוג מנגד מקום ראשון בעממית 2 ותישפטו אתם
9.ניב פרידמן 17-01-10
אני בתור תושב האיזור הלכתי לשם והיה פשוט אירוע מדהים. מאתגר ונחמד מאוד. מבחינת מועצת בקעת הירדן כל הכבוד לה מועצה מספר אחת וכל הכבוד לחיילי צה"ל ולמשטרת ישראל.בקעת הירדן שנתנו יד בזה.
היה תענוג.
פרידמן!
10.ניסים בוסקילה 17-01-10
סיקור להיט היה מרוץ טוב נהנתי אתמול

ולמגיב 7 אני רוכב טרקטורון ושאני רואה איך רוכבים על טרקטורונים בארץ אני לא מאשים את המשטרה לפעמים אני מתבייש איך אנשים רוכבים בארץ הזאת
11.טרקטורון פרארי 17-01-10
האיזור מוכר כמקום מצויין לרכיבה חופשית בשטחים פתוחים עם סוגי קרקעות שונים ומשונים
מומלץ להגיע עוד הרבה,בנושא המשטרה אין מה לעשות,בקעת הירדן זה גן עדן,כל עוד זה לא על הכביש הראשי ולא מסכן אחרים יש חופש מלא
12.עידו 18-01-10
תגידו שניה זה מירוץ חוקי האופנועים שזה היה בחסות האופנועים?
13.תיקון ל12 18-01-10
*בחסות המשטרה
14.מדינה של מטומטמים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 18-01-10
מירוץ עם חסות משטרתית מה זה אומר?
"שהשוטרים" שהיו שם מושחטים? הריי הם שוטרים במדים שעברו על החוק לא? למה לא עוצרים אותם ? למה לא אומרים להם כלום ? רק שבוע שעבר המשטרה (באיזור יקנעם) החרימה יותר מ14 כלים בגלל שלא היה להם מספר רישוי מותקן על הכלי,למי כן היה במירוץ הזה ???ובכלל המילה -מירוץ- במדינה שלנו לא חוקית אז מה הקטע ???? זה אומר שיש לנו מדינה של מטומטמים והם עובדים לפי האינטרסים האישיים שלהם מדינת משטרה .
זה כמו ששוטרים יבואו "לפקח" על מסיבת סמים...למה לא??....

בכל אופן למען הסר ספק אני בעד שהם יישארו מושחטים השמנים בכחול...
15.חבר'ה להפעיל מעט את הראש..... 19-01-10
"בחסות צה"ל והמשטרה" כלומר- כל מי שהגיע לתחרות מכל כיוון (דרום, צפון, מערב) אלא אם כן גם תושבי ירדן הגיעו...... עבר נקודת ביקורת או מחסום צה"לי נכון? משמע- נכנסתם לשטח שיש בו אחריות צבאית ומשטרתית זו הייתה הכוונה לחסות- הצבא והמשטרה נתנו את הסכמתם לקיום האירוע מבחינה ביטחונית, במידה והיה ספק לחשש ביטחוני המארגנים היו מסמנים את המסלול בשביל עצמם... יש מבינים? זה שהאירוע התקיים זה לא אומר שכבר מותר לרכב על מוטוקרוס בנתיבי איילון
16.אסי זעמן ואיתן יואל 19-01-10
ערן שלום
אני מעריכים אותך מאד לא מקבלים כזה יחס כל יום ,אני כל כך מופתע שבכלל צלצלת
באמת המום מהשרות שאתה נותן.
נגמרו לי המלים לכן הדבר ה שאני חושב עליו הוא...:
יש אנשים שצריכים לתחרות במסלול קשה שלוש שעות בשביל להוכיח שהם במקום הראשון...
ויש אנשים שהם פשוט המקום ראשון !!!
ערן שלמה תודה רבה.
(הוא מהאנשים שעומדים מאחורי העדשה ומפרסם בנזימה )
בהערכה גבוהה
איתן יואל ואסי זעמן
17.מנחם 20-01-10
ל 14
עד שכבר מצליח איזשהו חיבור בין המשטרה לאירוע אופנועים , עם תמונות שעושות טוב על הנשמה , בא אידיוט כמוך פותח ת'פה ומוסיף אש למדורה שכולם רוצים לכבות.
וזה המקום להודות למשטרה
18.יוסי ל - 14 21-01-10
מי כמוך מבין מטומטם מהו ?!
תלמד לכתוב.
19.babbylon - ל - 14, יש מצב שאתה רוכב בלי קסדה 22-01-10
לפי החוק במדינה, תקנות התעבורה, סעיף 142 אם אני לא טועה, אי אפשר לקיים תחרות או אימונים בכל שביל. התקנה תקפה לכלי רכב ולאופניים.
לפי אותו סעיף ניתן לקיים תחרות או אימון באישור קצין משטרה.
ההיגיון הבריא (המשפט לא חל עליך) אומר שאם היו שוטרים באירוע, אז ניתן אישור של קצין משטרה.
וזה אומר (אם זה לא היה ברור) שהמירוץ חוקי.

המלצתי לך, תתחיל לשים קסדה שאתה רוכב, לפני שיחמירו לך הפגיעות ראש.
20.גיל דור 14-02-10
תמונות מרהיבות מאירוע אנדורו 13.2.2010 בג'וליס.

http://www.facebook.com/album.php?aid=68367&id=758075698&l=1f703cafbc

תהנו (רק לא להעתיק תמונות. מי שרוצה תמונות בגודל מלא, לפנות אלי ישירות)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:23-24.