טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה אשלים – סבב 1 בליגת באחה ישראל – "מסך פתיחה"


   31-01-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

נועם הימן וחבורת באחה ישראל פותחים עונה ברגל ימין, ארבעים ושניים צוותים השתתפו במסע בן 180 קילומטרים בחולות צאלים ואדמת רמת הנגב. ערן שלמה חוזר מהמדבר ומנער חולות מהכיסים.

יוני לוי הוא מטוס אנושי, אפילו לוחות הזמנים מצביעים על כך כל פעם מחדש. למה אנושי?
מכיוון שאם ישנו פצוע בצד הדרך, לוי הוא הראשון שיעצור ויושיט עזרה כמה שצריך לפני שימשיך הלאה. קיזוז הזמנים לאחר מכן בטח כבר יעשה את העבודה, אם בכלל נשאר מקום לקיזוז זמנים.
כך מתנהל הספורט המוטורי בישראל, יש משתתפים ויש את יוני לוי. יש מוסכמות ויש יוצא מן הכלל, עידו כהן, מסדנת הרכב עידו 4X4, הוא יוצא מן הכלל והיה גם זה שחרך כל מטר באדמה לאורך 180 קילומטרים וקטף את גביע אלוף האלופים.

אופנועים מקצועי
ערן וונלברג הוא הראשון לצאת אל הדרך, אחריו יוני לוי, עפרי שטראוס וגיא גרשון, העולה הטרי לקטגוריה לאחר השלמת אליפות בעממית בעונה הקודמת. לוי ושטראוס חמושים באופנועי האפריליה עם חליפות רכיבה זהות, מנצלים את כישורים וסוגרים במהרה על וולנברג. בהמשך שטראוס נזרק אל הקרקע ונאלץ לפרוש. לוי עוצר לבדוק לשלומו ולאחר עידכון צוות ההפקה ממשיך בדרכו אל המקום הראשון בקטגוריה. וולנברג, שועל ראלים ותיק ומחזיק בתואר אלוף הקטגוריה, לא נכנע בקלות ומסיים במקום השני. גרשון מרגיש טוב בבית החדש ומסיים שלישי, רבע שעה אחרי וולנברג.

"לוי הוא הראשון שיעצור ויושיט עזרה כמה שצריך לפני שימשיך הלאה. קיזוז הזמנים לאחר מכן בטח כבר יעשה את העבודה, אם בכלל נשאר מקום לקיזוז זמנים."

טרקטורונים
חמישה רוכבים מרכיבים את קטגוריית הכידונאים על ארבע. אלי אוחיון, אלוף הקטגוריה, חוזר לרכב לאחר תקופה ממושכת בה היה עסוק בין השאר בהחלפת תיתולים לתינוק החדש בבית משפחת אוחיון. גיל אלמדאווי חוזר גם הוא לשורות המתחרים והשניים רוכבים על טרקטורונים מסוג DS450X. ברק ממן יורד דרומה מרמות נפתלי והוא רוכב על גבי DVX400. מורן רגב, מתמיד להופיע בכל אירוע ורוכב על פולריס פרדטור. על כלי דומה רוכב גם עודד גיטמול.
אוחיון יוצא ראשון ומוביל את הקטגוריה עד לנקודה ה-60. שם, כמו רבים אחרים, הוא טועה בניווט ומאבד את היתרון הגדול שהיה בידיו. למרות הכלי הנחות באופן יחסי, עודד גיטמול מוכיח לעצמו שלא משנה הכלי אלא הרוכב והוא רץ באופן חלק כל הדרך אל המדרגה הגבוהה בפודיום. כבוד. שני אוחיון ואת המקום השלישי כובש מורן רגב. אלמדאווי רביעי וממן פרש.

אופנועים עממי
ארז ביבי עולה כיתה ומתחדש בק.ט.מ. 200 סמ"ק דו פעימתי. המנוע הצווחני עובד קשה תחת ידיו של ביבי ויחד השניים זוכים במקום הראשון בקטגוריה. ליאור שוורץ מסיים במקום השני ונמרוד כפיר מסיים בחיוך במקום השלישי. חותם את הקטגוריה במקום הרביעי אלברט משעלי.

"עודד גיטמול מוכיח לעצמו שלא משנה הכלי אלא הרוכב והוא רץ באופן חלק כל הדרך אל המדרגה הגבוהה בפודיום. כבוד."

אופנועים סניורים
הקטגוריה החדשה בראלי מונה ארבעה רוכבים. שגיא הימן מתאושש מפציעה בברך והדבר לא מפריע לו ללחוץ על הכלי ולכבוש את המקום הראשון. גדי חן מתמהמה בפתיחה ובסופו של דבר יוצא לדרך בקטגוריית הסניורים. קצב ההתקדמות שלו טוב אף על פי שמכשיר הניווט שלו, המשמש כגיבוי נשבר. כשהוא מוביל את הקטגוריה חן מנסה לחצות נחל אך הגלגל הדמי מחליט להשתקע במקום ומעקב אותו כמחצית השעה. חן מסיים במקום השני. אלעד קוטון הוא תופעה מעניינת, בראלי חוצה ישראל בשנה שעברה הוא הופיע עם XR125 והצליח לעמוד במשימה והפעם הוא חוזר על ההופעה עם הכלי הלא מתאים בעליל. במהלך הרכיבה הוא מאבד את האגזוז ולמרות הרעש הקיצוני שהאופנוע מפיק הוא מסיים במקום השלישי. חותם את הקטגוריה במקום הרביעי, נפתלי דהן הרוכב על גבי אופנוע BMW450 חדש.

אופנועים עד 250 סמ"ק
חן שליו, הילד הדרומי גילה את עולם מרוצי הראלי לאחרונה והחל לפקוד את מרוצי הבאחה ללא הצלחה יתרה עד כה. אלא שהפעם הנער פותח מבערים בישבן, מסובב את המצערת עד הסוף ולא מרפה לרגע, הוא מסיים במקום הראשון בקטגוריה והחמישי בכללי. שאפו!
שגיא שחורי סובל מבעיות קליטה במכשיר הניווט אך בכל זאת מסיים במקום השני.
אייל ברל'ה, חוזר לאקרנים לאחר תקופה ממושכת. שאריות השטפונות שפקדו את הנגב בשבוע שעבר בלעו את האופנוע שלו עמוק באדמה. גם ניסיונותיו של דודו בטשון לחלץ אותו לא הועילו והשניים מצאו עצמם מבוססים בבוץ, שקועים עד הברכיים ורק בעזרת חילוץ חיצוני הצליחו לצאת באיחור של שעה וחצי. ברלה מסיים שלישי ובטשון רביעי.

"חן שליו, הילד הדרומי גילה את עולם מרוצי הראלי לאחרונה והחל לפקוד את מרוצי הבאחה ללא הצלחה יתרה עד כה. אלא שהפעם הנער פותח מבערים בישבן, מסובב את המצערת עד הסוף ולא מרפה לרגע, הוא מסיים במקום הראשון בקטגוריה והחמישי בכללי. שאפו!"

רכבי שטח קלים
הפולריס RZR עדיין שולט ביד רמה בקטגוריה שנבנתה מסביבו. מדי פעם מצטרפים כלים אורחים והפעם היה תורו של אליקו אוחנה וה- PGO 500, לנסות את כוחו של הכלי שנכנס זה עתה לגבולות ארצנו, יחד עם רפי פדלי. הכלי עומד במשימה בגבורה והשניים מסיימים במקום הרביעי. חיים אוחנה יחד עם ליאור הראל מתייצבים על גבי הבאגי תוצרת עצמית של סוכנות אוחנה על בסיס טרקטורון רנגייד 800, המזל לא מאיר להם הפעם ותפוח ההגה יוצא לחופשה. יובל שרון נמצא על קו הזינוק ומקבל שיחת טלפון שגורמת לו לעשות אחורה פנה ולבטל השתתפותו.
עומרי ארבל כבר ביקר על הפודיום בעבר בקטגוריה הזו, כמות הפעמים שהוא לא ביקר בה היא זו שהטרידה אותו וגרמה לו להכניס את הכלי למקצה שיפורים בסדנת הרכב עידו 4X4, הלב, העצמות הסחוסים והריאות עוברים השתלה מוצלחת וארבל ניצב בגאווה על המדרגה הראשונה מרוצה מהכלי. גיל תימור ורן נאור מוסיפים שני מיכלי דלק שעושים היטב את העבודה ומונעים את הצורך להפסקות תדלוק קצובות, הם מסיימים במקום השני, שלוש דקות בודדות אחרי ארבל. אורן קמה ואוהד שלום בשקט בשקט עולים למדרגה השלישית הפודיום. ניר שוקרון ותומר קליין אוספים חוויות לאורך כל הדרך, ארבעה פנצ'רים, רצועת וריאטור וכמה גוז'ונים שבורים. השעון דופק והם מקבלים הנחייה לקצר את המסלול ומסיימים במקום החמישי.

"יש מוסכמות ויש יוצא מן הכלל, עידו כהן, מסדנת הרכב עידו 4X4, הוא יוצא מן הכלל והיה גם זה שחרך כל מטר באדמה לאורך 180 קילומטרים וקטף את גביע אלוף האלופים."

טרופי טראק – T1 4X4
שתי הקטגוריות המהירות הללו מוזנקות יחדיו אחרי קטגוריית האופנועים המקצועית.
גל שחם ובן לאוטרבך משלימים את העיצוב המחודש של הכלי ויוצאים לקרוע את השטח, הם מתקדמים בקצב טוב עד שהמוט המייצב האחורי שובק חיים והשניים מתחילים לנוע על המסלול עם זנב משתולל. הם מסדרים את התקלה בפתרון של עזרה ראשונה ומתגלגלים חזרה אל נקודת הפתיחה במקום השני. רז הימן והלל סגל מחליפים את המנוע בכלי שהצעיד את הליגה קדימה, נסיעה ראשונה של הצמד על הכלי בעל הלב החדש עם חותמת של BMW והם מסיימים במקום הראשון בקטגוריה.
עידו כהן לא מסתפק במקום הראשון ולא מתרגש משלושת הרכבים שקוראים עליו תיגר, כאמור, הוא חורך את המסלול ומסיים עם גביע אלוף האלופים. לירן סברוב ואייל אפרתי משיקים שוב את הטרופי עליה עמלו שנים ארוכות. הכלי עדיין בחזקת בדיקות חוזרות ונשנות, אבל הדבר לא מפריע לקחת על הדרך את גביע המקום השני. ארז אברמוב מחזיר את הספינה "ארז ריידר" למסלול אך זו לא מצליחה לסיים את הדרך. כמוהו גם אלון שחף והטרופי הכבדה עטורת המדבקות "מכבי יפו" אותה תקלה בישבן הרכב חוזרת בפעם הרביעית ואנו מקווים שימצאו את הפתרון לבעיה להבא.

קטגוריות T2, T2s ו-RAID
שי שפירא והראל גולדסט מתרגלים לפאג'רו האדומה ונותנים הצגה בדרך למקום הראשון בקטגוריה. רועי שפירא ואיתי מולדבסקי לוחצים את הפאג'רו הלבנה משנתון 2008 ומסיימים במקום השני, שפירא מרוצה מהרכב ומקווה להשלים עונה חלקה בלי בעיות מיוחדות. ניצן שקל מחזיר את הפאג'רו הכחולה מהגולה ובערב המרוץ עוד מחזק ברגים אחרונים. יחד עם דובי נוימן, שזהו המרוץ הראשון שלו בארץ, השניים מסיימים במקום השלישי.
עופר קוקס ונועם שמיר ממשיכים להוביל ביד רמה את הקטגוריה הסטנדרטית והם מוסיפים עוד גביע מקום ראשון לארון הגביעים העמוס. איציק אסולין ואורי יעקבוביץ מנהיגים את הרכב של אוטוויק למקום השני. צוות טרמודן, רוני פישמן ומנור מאירי רצים כל הדרך עד שהאגזוז מרים ידיים ומאיים להתלקח בכל רגע, השניים מורידים קצב ומסיימים במקום השלישי.

תוצאות:
רשימת התוצאות המלאה

אופנועים מקצועי
1. יוני לוי – עופר אבניר, אביזריון
2. ערן וולנברג – ד.ל.ב מוטוספורט
3. גיא גרשון

טרקטורונים מקצועי
1. עודד גיטמול
2. אלי אוחיון – עופר אבניר, טייאר בול
3. מורן רגב

אופנועים סניורים
1. שגיא הימן
2. גדי חן – שחר אופנועים, צמיגי קנדה
3. אלעד קוטון

"עומרי ארבל כבר ביקר על הפודיום בעבר בקטגוריה הזו, כמות הפעמים שהוא לא ביקר בה היא זו שהטרידה אותו וגרמה לו להכניס את הכלי למקצה שיפורים בסדנת הרכב עידו 4X4, הלב, העצמות הסחוסים והריאות עוברים השתלה מוצלחת וארבל ניצב בגאווה על המדרגה הראשונה מרוצה מהכלי."

אופנועים עממי
1. ארז ביבי
2. ליאור שוורץ
3. נמרוד כפיר

אופנועים עד 250 סמ"ק
1. חן שליו – יעלת חן מוצרי פרסום, אבסולט מדידות
2. שגיא שחורי
3. אייל ברל'ה – DJ ברל'ה

רכבי שטח קלים
1. עומרי ארבל -= IDO Racing team
2. גיל תימור ורן נאור - קבוצת חגור
3. אורן קמה ואוהד שלום - חוות קמה

"רז הימן והלל סגל מחליפים את המנוע בכלי שהצעיד את הליגה קדימה, נסיעה ראשונה של הצמד על הכלי בעל הלב החדש עם חותמת של BMW והם מסיימים במקום הראשון בקטגוריה."

קטגוריית T1 4X4
1. רז הימן והלל סגל – ליוגב, פוינטר, תנועה מערכות מחשוב
2. גל שחם ובן לאוטרבך

TROPHY TRUCKS
1. עידו כהן ונמרוד קיד – עידו 4X4
2. לירן סבארו ואייל אפרתי
3. ארז וינון

קטגוריה T2
1. שי שפירא והראל גולדסט
2. רועי שפירא ואיתי מולדבסקי
3. ניצן שקל ודובי נוימן

"שגיא הימן מתאושש מפציעה בברך והדבר לא מפריע לו ללחוץ על הכלי ולכבוש את המקום הראשון"

קטגוריה T2-S
1. עופר קוקס ונעם שמיר
2. איציק ואורי
3. רוני פישמן ומנור מאירי

קטגוריה RIAD
1. שוקו וניר זהבי
2. חיליק פרץ וקוקי
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מפרגן לנענע 31-01-10
נענע...איזו תמונות ליגה ליגה כל אחת.
כל הכבוד על ההשקעה.
2.מיקי 31-01-10
הטרופי טראק של עידו כהן משגעת... כשהיא מסיימת ראלי אז היא עושה את זה בצבע
3.ברלה 31-01-10
לערן שלמה כל הכבוד...לדודו בטשון ( טוטו ) בלעדייך לא הייתי מגיע לפודיום הכל בזכותך נלחמת כמו אח בשבילי בתוך הבולען.( מבחינתי הפודיום הזה מגיע לך ) חברים : יש גם בדואים גברים גברים..נתראה ראלי הבא בעזרת השם.
4.יובל 31-01-10
אוחיון מי לימד אותך לנווט?! אתה מזדקן אח שלו תתחיל לחזור לעניינים
5.שייקה 31-01-10
נענע יא צלם תותח, איזה יופי של עבודה!
על הכתבה עצמה יש לי ביקורת קטנה - יותר מדי פעמים מוזכרת המילה "כלי", במקום לפרט איזה כלי. תסתכל על הפסקה של T2, אין דרך לדעת מי נוהג על מה.
6.נפתלי 31-01-10
ערן תתקן לבאחה צאלים ולא אשלים וחוץ מזה אחלה פוטו -סיקור !
7.ערן שלמה - עורך האתר 01-02-10
תודה על ההארות, הכתבה עודכנה.
נפתלי - למרות שרוב המסלול עבר גם בתוואי של חולות צאלים, פתיחת המרוץ יצאה בסמוך לישוב אשלים.
8.נענע קרעת אותי עם העדכון 01-02-10
שי שפירא והראל גולדסט מתרגלים לפאג'רו האדומה...
רועי שפירא ואיתי מולדבסקי לוחצים את הפאג'רו הלבנה משנתון 2008...
ניצן שקל מחזיר את הפאג'רו הכחולה........
חחחח
9.שיקו 01-02-10
תגידו כל מי שרוצה יכול להשתתף בתחרויות האלה?
10.לכל המתקנים 01-02-10
כתיבתו של הנענע לעולם לא הייתה אינפורמטיבית בצורה מלאה אלא השתבחה תמיד בחווית קריאה כיפית ממדרגה ראשונה.
ככה הוא ואל תשנו לנו אותו בבקשה

צ'ופלה לשלטון!

11.אחיעד 02-02-10
איך האנדרנלין רץ בגוף איזה כיף זה יאאללה אני מאוד מרוצה מהיופי ומהרצינות שהמתחרים מפגינים כל הכבוד!!!
12.שגיא שחורי 02-02-10
לערן שלמה.
תודה על התמונה שתפסת אותי, היא נהדרת.
וגם הכתבה מצוינת. נפגש במסע ניווט הבא.
להתראות שגיא(24)
13.חזק ביותר !! 03-02-10
אחלה תמונות !! כל הכבוד למי שהגיע לראלי :)
14.אור זוהר 06-04-10
מתי התחרות הבאה חוץ מהתחרות ב10 לחודש
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:11-24.