טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת GNCC – סבב 1 עונת 2010 – ריבר ראנץ'


   10-03-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת אנדורו הטרקטורונים הגדולה בעולם חוזרת לעונה חדשה לאחר פגרת החורף. בוריץ' מנצח כהרגלו, קייזר מביא כבוד למקומיים ומקגיל במדי קאן אם על מדרגות הפודיום. אקשן טרקטורונים מעבר ליבשת.

ליגת ה-GNCC חוזרת מפגרת החורף ופותחת את עונת 2010 בחוות ריבר ראנץ' שבפלורידה.
חברת קאן אם, נותנת החסות הרשמית של הליגה מזה שלוש שנים, יכולה להרים את הדגלים בגאווה, אחרי שקבוצת המרוצים שלה וורנרט רייסניג, החליטה השנה לשים דגש על טרקטורוני ה - DS450 ולאחר מקצה שיפורים קדחתני בטרקטורון הדגל, גייסה לשורותיה את יקיר המערכת, אדם מקגיל.
כשהצהובים לוקחים את העניינים לידיים, הם עושים זאת בגדול והסבב הראשון בליגת האנדורו הגדולה בעולם לעונת 2010 עומד ללא ספק בסימן טרקטורוני קאן אם. עם מקומות שלישי ורביעי בקטגוריה המקצועית, מקום ראשון בקטגוריית הנשים וכמובן רצף פודיומים בקטגוריות כפולי ההנעה.
ערב המרוץ חברת BRP האריכה את חסותה הרשמית לליגה בשלוש שנים נוספות.
יצרנית הצמיגים מקסיס העמידה תקציב חסר תקדים של 315 אלף דולרים במזומן, שיחולקו לזוכי המרוצים במהלך העונה בכל הקטגוריות. הזוכה במקום הראשון בקטגוריה המקצועיתXC1 יהנה מ-500$ בחשבון העובר ושב, הזוכה במקום השני יקבל 250 דולר והזוכה במקום השלישי יסתפק ב-200$.

כריס בוריץ' לקראת ההקפה השלישית נצמד למקגיל ומצליח לעקוף אותו בדרך לניצחון ראשון העונה

אירוע הפתיחה של עונת 2010 יצא לדרך בחוות 'ריבר ראנץ' שבפלורידה, עם 399 מתחרים מ-25 מדינות מרחבי ארה"ב, המחולקים ל-35 קטגוריות ומוזנקים בשלושה מקצים שונים.

לאחר השמעת ההמנון הכרוז מדווח על 10 שניות להזנקה ודון אוקרמן מצליח להשתחל ולשלשל לכיסו 250$ כשהוא מפתיע רבים וטובים ממנו בחציית קו ה-'הול שוט'. טיילור קייזר המקומי פותח שני וביל באלאנס משלים שלישיה כחולה של ימאהה בפתיחת המקצה הספורטיבי. אדם מקגיל מתרגל במהרה לטרקטורון החדש וכובש את ההובלה עוד בהקפה הראשונה. כריס בוריץ', רוכב על טרקטורון סוזוקי LTR450 והאלוף הבלתי מעורר של העונה הקודמת, יושב על זנבו של קייזר הממוקם שני וכריס בית'ל רוכב קאן אם מפתיע במקום הרביעי בקרב צמוד של חוליית החוד.

מקג'יל וה-DS נראים טוב על המסלול כשהם מובילים במשך שלוש וחצי הקפות, בזמן שבוריץ' מצליח לעקוף את קייזר ולהתמקם במקום השני. בוריץ' מחפש נואשות נתיב פתוח בכדי שיוכל להשלים עקיפה אך מקג'יל נראה חד על המסלול. באמצע ההקפה הרביעית מקג'יל בוחר בנתיב לא נכון ונתקל בבור בוץ והדבר מאפשר לבוריץ' ולקייזר לרוץ קדימה אל עבר קו הסיום כשבוריץ' ממשיך להשלים רצף נצחונות של תשעה מרוצים על המדרגה הראשונה. קייזר צמוד צמוד מסיים שני בהפרש של שנייה ומקגיל מסיים כאמור שלישי. רביעי כריס בית'ל, חמישי ביל באלאנס. ג'רארד מקלור, רוכב על טרקטורון פולריס אווטלו, מביא את הקבוצה האדומה למקום השישי. במקומות השביעי, השמיני והתשעי, ניצבים רוכבי ימאהה: גפרי פיקנס, ג'וני גלהגר ודונלד אוקרמן. את רשימת ה-טופ 10, חותם רוכב KTM בריאן קוק.

אדם מקגיל עובר לקבוצת קאן אם ועומד על מדרגות הפודיום בקטגוריה המקצועית הבכירה

קטגוריה XC2
ג'וש קירקילנד, רוכב KTM המחזיק בתואר אלוף הקטגוריה, מגיע עם אנרגיות חיוביות ופותח חזק את המרוץ הראשון של העונה, כשהוא חוצה ראשון את קו ההול שוט ומכניס לכיס 100$. אומנם הפתיחה המוצלחת לא מחזיקה מעמד זמן רב ובריאן וולף, רוכב הונדה והיריב הצמוד מהעונה הקודמת, מנצל טעות של קירקילנד ולוקח את ההובלה. וולף מצליח לשמור על קצב רכיבה מעולה ומגדיל את הפער מהקפה להקפה כל הדרך אל דגל השחמט. קירקילנד מסיים שני, קווין יוהו על הימאהה שלישי ובמקום הרביעי רוכב ירוק דסטין צינפ' הרוכב על קאווסאקי.

קטגוריית נשים
ההצלחה הגדולה של קאן אם וה-DS450 במרוץ מקבלת גושפנקה רשמית עוד במרוץ הבוקר כשלקסיי קולטר, רוכבת אנונימית יחסית מטקסס, מפתיעה בגדול ומסיימת ראשונה לפני הלביאות הפייבוריטיות של הקטגוריה. ג'ניפר אולברייט, רוכבת ימאהה, מפגינה גם היא את כישוריה לאחר הפגרה ומסיימת לאחר קרב צמוד במקום השני, שנייה בודדת אחרי קולטר ושנייה לפני אלופת הקטגוריה, אנג'ל אטוול, השייכת לקבוצת FRE-KTM. על המקום הרביעי, קרב צמוד בין קריסטין אטוול, שהפגינה בעונה הקודמת נחישות ויכולות כמעט כמו של הדודנית שלה, אנג'ל, לבין טרייסי סקו, האלופה היוצאת. אטוול הצעירה מצליחה להקדים את סקו בגלגל וחצי וארבעים מאיות השנייה.

רוכבי קאן אם שלטו על מדרגות הפודיום בקטגוריה 4X4 open כשבריאן ביוקנן על המדרגה הראשונה, ריק סקו בשנייה וזאק זקובסקי בשלישית.
בקטגוריית ה- 4X4 lites, היה זה קווין טורמנטם, רוכב קאן אם שהקדים את רוכב קוואסקי, אנדרו סטאקי, ואת רוכב הונדה רוב הרברט.

ההצלחה הגדולה של קאן אם וה-DS450 במרוץ מקבלת גושפנקה רשמית עוד במרוץ הבוקר כשלקסיי קולטר, רוכבת אנונימית יחסית מטקסס, מפתיעה בגדול ומסיימת ראשונה לפני הלביאות הפייבוריטיות של הקטגוריה

תוצאות:
1. כריס בוריץ' – סוזוקי
2. טיילור קייזר – ימאהה
3. אדם מקג'יל – קאן אם
4. כריס בית'ל – קאן אם
5. ביל באלאנס – ימאהה
6. ג'אררד מקלור – פולריס
7. ג'פרי פיקנס – ימאהה
8. ג'וני גלהגר – ימאהה
9. דונלד אוקרמן – ימאהה
10. בריאן קוק – KTM

חוגגים בראש הפודיום: משמאל אדם מקג'יל, במרכז כריס בוריץ' וטיילור קייזר מימיןתגובות לכתבה
1.יפה להם 10-03-10
מעניין יהיה לראות את אדם מקגייל על DS450... למרות שב KTM הוא פתח טוב אבל בהמשך הוא היה תמיד שלישי או שני במקרה הטוב
אין עליכם נזימה!
2.ליטל מעתוק 10-03-10
ה LTR של בוריצ' בצבע אדום או שנדמה לי?
3.לקוח מאוכזב 10-03-10
קאן אם, אתם יכולים לעבוד על הכלים שלכם ימים ולילות ולגייס את מיטב הרוכבים בעולם אבל אנחנו פה בארץ למדנו כבר את הלקח, שמערימת פרופיליי האלומיניום הזו אנחנו מתרחקים כמו ממגיפה
4.אני הבאתי YFZ ביבוא כלי מס' 1 11-03-10
כל הספונסריות והחארטה בעולם לא יעזרו היפניות מס' 1
5.טל 11-03-10
אני בן 11
6.46yfz 11-03-10
כתבה יפה כל הכבוד תמשיכו ככה לפנק :P
הyfz450R נראה לי שיש לו פתיחה חזקה כבר שנה אלוף ההול שוט !
אין על ימאהה
7.POLAR 12-03-10
כמו תמיד כיף לקרוא את העידכונים האלו
תמשיכו כך
ליאור
8.אין על הנסיך 14-03-10
תראו עכשיו איך מקגיל נותן איתו בראש לכל הימאהות שם... רק שיתרגל לכלי ויהיה פה שמח
9.מר כץ 14-03-10
נענע עושה הסבה ל GNCC
10.yaneev 15-03-10
איזי תמונות יפות
11.דודי צמח 16-03-10
איך פתחתם את הכתבה ..... קאן אם על מדרגות הפודיום. אקשן טרקטורונים מעבר ליבשת.

ליגת ה-GNCC חוזרת מפגרת החורף
1. כריס בוריץ' – סוזוקי
2. טיילור קייזר – ימאהה
3. אדם מקג'יל – קאן אם
4. כריס בית'ל – קאן אם
5. ביל באלאנס – ימאהה

אין על סוזוקי חברה הכלי הכי טוב שיש ......
12.הבורר 21-03-10
דודי מתי שתיגדל קצת אז תבין שזה לא הכלי זה הרוכב ובאמת תגדל כבר ילדון
13.אביתר 02-10-10
יש לי דיאס 450 ואני מנתיבות ליד טל חביב הרוכב מספר 1 בארץ..........
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:05-24.