טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ טרקטורונים - סבב 4 לעונת 2010 - מג'עג'עים בעמק


   21-03-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

נועם הימן מביא את רוכבי הטרקטורונים ללב הסינגלים של העמק. מרבית הרוכבים בחרו להישאר בבית ולוותר על הפקה שעמותת הטרקטורונים הישראלית תעדיף לשכוח.

הוואדי המיוער הסמוך לכפר יחזקאל הוא אחד המקומות החביבים יותר על רוכבי האופנועים של עמק יזרעאל, מהגרעין הקשה של רוכבי האנדורו בישראל. המצע לכל האירוע הבטיח תחרות מעניינת במיוחד אך כבר בשעות הבוקר המוקדמות נראה כי חברי עמותת הטרקטורונים הישראלית נרדמו בשמירה לאחר המחמאות הרבות שקיבלו במרוץ הקודם, שהתקיים לפני חודש ימים בבירת המרוצים - ג'וליס.

אפשר לשלוח אצבעות מאשימות לימין ולשמאל, אך למען האמת כשמשהו לא מתפקד כהלכה אז הדברים נראים רע לאורך כל הדרך. כשאין לעמותה מספיק גב וכוח מצד כמות הרוכבים (22 מתחרים הגיעו למרוץ), ההתנהלות השכונתית תופסת פיקוד. רוכבים, חברי עמותה והשופט מסתובבים רכובים על טרקטורונים ללא קסדה, תדלוק טרקטורון מונע בזמן מרוץ, בין לוח הזמנים לנעשה בשטח יש פער בין שעתיים שנובע מהגעה מאוחרת של רוכבים ומסלול שדרש ניקיון כללי.

את האווירה הכללית של האירוע כבר הצלחתם להבין ובכל זאת השמש שלחה קרניה על פני החורשה בוואדי והתקיים מרוץ, מצומם, אבל מרוץ.
בשל איחור המתחרים, ניתן אישור לצאת להקפות היכרות על המסלול והתברר כי המסלול, שבנוי על בסיסו של אחד הסינגלים במקום, לא כשיר דיו לשמש כקרקע למרוץ. בהחלטה אמיצה ונכונה של חברי הוועד יצאו כל הרוכבים להקפה רגלית בה דאגו לנקות את המסלול ככל האפשר מפני עצמים מסוכנים כגדמי עצים וסלעים סוררים. מחובתנו לציין כי (לאחר ניקיון המסלול) זו הפעם הראשונה שאנו זוכים לראות מסלול אנדורו טרקטורונים, כפי שצריך להיות, טכני, איטי ומעניין.

"אליקו אוחנה מתאפס על עצמו, פותח גז וקוטף את ההובלה מנידם עד לניצחון עם שמונה הקפות. "

מקצה עממי
שישה רוכבים בשלוש קטגוריות שונות עמדו על קו הזינוק במקצה הראשון של היום.
ארבעה רוכבים בקטגוריות כפולי ההנעה, חיים אוחנה, אליקו אוחנה, רונן ראובני ואורן נידם, כולם רכובים על רנגייד 800 של קאן אם. יוני רווה המתמודד היחידי בקטגוריות רכבי השטח הקלים על גבי RZR של פולריס. בקטגוריית הילדים מושיקו גוטמן הצעיר רכוב על גבי DVX נותר שוב לבדו לאחר שנועם בלאט החליט שהמסלול גדול עליו. קטגוריית עד 300 סמ"ק יצאה לחופשה מכיוון שלא הגיעו משתתפים, אנשי Z-M Racing, שהיו הבולטים עד כה בקטגוריה נעדרו מהמרוץ והנציג היחידי, טל חביב, התגלה כאסיסטנט צלם מוצלח במיוחד מחוץ לקווי המסלול.

עם הנפת הסוודר של עופר כוכבא לאוויר רונן ראובני מזנק ראשון, הוא מפספס את הפנייה ומאבד את מיקומו לאורן נידם שלוקח את ההובלה בעוד חיים אוחנה נושף בעורפו. נידם מחזיק בהובלה הקפה וחצי בזמן שחיים אוחנה חוטף פנצ'ר ואחריו ראובני. אליקו אוחנה מתאפס על עצמו, פותח גז וקוטף את ההובלה מנידם עד לניצחון עם שמונה הקפות. גוטמן
הצעיר מתנהל על המסלול בקצב משלו ואחרי 45 דקות ושבע הקפות מניף בגאווה את גביע המקום הראשון. יוני רווה על ה-RZR מתרשם לטובה מהמסלול שמידותיו קטנות על הרייזר ובכל זאת הוא מצליח להכניס את מירב האקשן למקצה כשהוא הולך וסוגר על אליקו, למרות בעיות בהיגוי עד אשר גלגל ההגה כמעט וחדל מלהגיב ורווה מסתפק בגביע הראשון בקטגוריה והמקום השני והמכובד במקצה הכללי.

" מושיקו גוטמן הצעיר מתנהל על המסלול בקצב משלו ואחרי 45 דקות ושבע הקפות מניף בגאווה את גביע המקום הראשון. "

מקצה ספורטיבי
כמות המשתפים דלילה במיוחד כשרק 15 רוכבים, בארבע קטגוריות שונות על קו הזינוק.
בקטגוריה המקצועית ניצבים אליקו אוחנה, הדר וינבגר ועומרי שהינו הצעיר. בקטגוריה העממית (B) שני רוכבים בלבד, ניל פלד וניסים בוסקילה, במתחילים ארבעה נציגים בדמות גל אזולאי, בן חביב, עפרי ויזל וזוהר ראובני הצעיר שלא מפסיק להפתיע. בקטגוריית הסניורים נציגות כמעט מלאה עם שישה רוכבים: ליאור בלאט, ליאור אברהמי, דודי צמח, אייל שטיינר, דורון אוחיון ויניב גזיאל.

קטגוריה מקצועית
שוב הסוודר של כוכבא עולה לאוויר והפעם אליקו אוחנה מזנק כהלכה בדרך להופעה מרשימה ותצוגת יכולת ייחודית לו בדרך אל המקום הראשון. הבחור הולך להתחרות באליפות אירופה בקרוב ועל פי התצוגה בארץ הוא מוכן ומזומן למערכה הרבה יותר גדולה ומאתגרת משניתן למצוא בארצנו הקטנטונת. וינברגר פותח שני אך נעקף בהמשך על ידי שהינו שמרחף על המסלול ולוחץ חזק מאוד כשהוא מריח את האגזוז של אליקו. מרוב אדרנלין הוא לא שם לב למכשולים שניצבים בדרך ומעקם את גלגל השיניים האחורי שמוציא אותו מהתמונה עד לחציית קו הסיום במקום השלישי עם שמונה הקפות בלבד. וינברגר שומר על קצב אחיד לאורך כל הדרך ומסיים במקום השני עם 19 הקפות, הקפה אחת פחות מאוחנה.

"יוני רווה על ה-RZR מתרשם לטובה מהמסלול שמידותיו קטנות על הרייזר ובכל זאת הוא מצליח להכניס את מירב האקשן למקצה כשהוא הולך וסוגר על אליקו, למרות בעיות בהיגוי עד אשר גלגל ההגה כמעט וחדל מלהגיב ורווה מסתפק בגביע הראשון בקטגוריה והמקום השני והמכובד במקצה הכללי."

קטגוריה עממית (B)
ניל פלד, מוליך הטבלה בגאון יכול להיות רגוע בשל חוסר המשתתפים, המתחרה היחידי שיכול לאיים הוא חברו הטוב ניסים בוסקילה שמתחדש בטרקטורון גאס גאס 450 יומיים לפני המרוץ וטרם הספיק לעבור הרצה. פלד, כמו שרק הוא יודע, לא מסתפק בניצחון ודואג לשמור על מצערת פתוחה ככל האפשר במסלול הטכני. בוסקילה מסיים שני ומרוצה מהטרקטורון החדש.

קטגוריית מתחילים
זוהר ראובני, הכוכב העולה והפתעת העונה של הליגה, כבר התרגל לאוויר פסגות ולפיכך הוא לא מתמהמה ופותח ראשון כשהוא הולך ומגביר את הקצב מהקפה להקפה, חמש הקפות מספיקות לו להבין שהוא בפער בטוח והוא מוריד מעט את הקצב עד לניצחון. בן חביב פותח במקום השני ובכניסה להקפה השנייה הוא מחבק עץ תמים ופורש מהתחרות. אזולאי תופס את המקום השני ושומר עליו כל הדרך עד לסיום ועפרי ויזל נהנה מהמרוץ הראשון בחייו ומגביע המקום השלישי שהביא לביתו.

קטגוריית סניורים
ליאור אברהמי שומע שיש מרוץ בצפון ומיד מכין את הכלי למערכה, כהרגלו בקודש הוא פותח ראשון. אייל שטיינר מציג בשנה האחרונה גרף שיפור משמעותי ממרוץ למרוץ והפעם מתחרה כמו אברהמי לא באמת מרגש אותו. שטיינר חולף על פניו ושומר על זמנים טובים ואחידים משך כל המרוץ. הכושר הגופני לא משחק אצלו תפקיד והוא בהחלט ראוי לגביע שקיבל במקום הראשון. אברהמי מדרדר למקום השלישי כשגזיאל מתרגל להלך המסלול ומתחיל לשפר תוצאות עד לסיום במקום השני.
אבהרמי שלישי, דודי צמח הדוגמן יודע גם לזוז על המסלול ומסיים על גבי הסוזוקי LTR במקום הרביעי, אוחיון חמישי ובלאט עם ה-YZF מסיים במקום השישי.

"אליקו אוחנה מזנק כהלכה בדרך להופעה מרשימה ותצוגת יכולת ייחודית לו בדרך אל המקום הראשון. הבחור הולך להתחרות באליפות אירופה בקרוב ועל פי התצוגה בארץ הוא מוכן ומוזמן למערכה הרבה יותר גדולה ומאתגרת משניתן למצוא בארצנו הקטנטונת. "

תוצאות:
לרשימת התוצאות המלאה

קטגוריית ג'וניורים
1.מושיקו גוטמן – 7 הקפות – אגם שינוע ומטענים בע"מ, אופנועי סרוסי
2. נועם בלאט – 0 הקפות – אקסטרים פאוור רייסניג

קטגוריית כפולי הנעה
1. אליקו אוחנה – 8 הקפות – סוכנות אוחנה
2. אורן נידם – 8 הקפות – סוכנות אוחנה
3. רונן ראובני – 8 הקפות

קטגוריית רכבי שטח קלים
1. יוני רווה – 8 הקפות – רווה סוכנויות ואתגרים

" ניל פלד, כמו שרק הוא יודע, לא מסתפק בניצחון ודואג לשמור על מצערת פתוחה ככל האפשר במסלול הטכני. "

קטגוריית סניורים
1. אייל שטיינר – 12 הקפות – הפינה הירוקה, סוכנות אוחנה
2. יניב גזיאל – 12 הקפות – בן ג'ט
3. ליאור אברהמי – 12 הקפות – אברהמי סוכנות לביטוח

קטגוריית מתחילים
1. זוהר ראובני – 11 הקפות -
2. גל אזולאי - 11 הקפות – בן ג'ט
3. עפרי ויזל – 11 הקפות – טוטו אורן כדורי

"אייל שטיינר מציג בשנה האחרונה גרף שיפור משמעותי ממרוץ למרוץ והפעם מתחרה כמו אברהמי לא באמת מרגש אותו. שטיינר חולף על פניו ושומר על זמנים טובים ואחידים משך כל המרוץ. הכושר הגופני לא משחק אצלו תפקיד והוא בהחלט ראוי לגביע שקיבל במקום הראשון. "

קטגוריה עממית
1. ניל פלד – 17 הקפות – סוכנות אוחנה, דודי צמח
2. ניסים בוסקילה – 16 הקפות – ממתקי ניצן, ניר מדר אביזרים, סוכנות אוחנה

קטגוריה מקצועית
1. אליקו אוחנה – 20 הקפות - עופר אבניר, סוכנות אוחנה
2. הדר וינברגר - 19 הקפות - ד.ל.ב , רזגל, שורש, אלטשולר, אנרמית בע"מ
3. עמרי שהינו – 8 הקפות - סוכנות אוחנה, עופר אבניר

"זוהר ראובני, הכוכב העולה והפתעת העונה של הליגה, כבר התרגל לאוויר פסגות ולפיכך הוא לא מתמהמה ופותח ראשון כשהוא הולך ומגביר את הקצב מהקפה להקפה, חמש הקפות מספיקות לו להבין שהוא בפער בטוח והוא מוריד מעט את הקצב עד לניצחון. "
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.יוני רווה התותח!!! 21-03-10
הייתי שם ופשוט לא האמנתי מה שיוני רווה עושה שם עם הרייזר פשוט נהג מוכשר!!!!!
2.נענע יבשת אותנו 21-03-10
אבל מה ... תמונות מעלפות! מסכים עם כל מילה לגבי השכונה של חברי העמותה במרוץ הזה, לא מתאים בכלל
מסכים גם עם המגיב הראשון לגבי יוני רווה, פשוט תותח על
3.ליטל מעתוק 21-03-10
נענע באמת יבשת אותנו
כמה זמן לוקח להעלות כתבה?! דודי צמח יצאת דוגמן חחח
4.ינתי פרזי 21-03-10
צפונים יצאתם פארשים!!!!!!!! כל הזמן בכיתם שאין אצלכם מרוצים, אפה היתם בשבת?!
5.רותם 21-03-10
דודי צמח יצאת דוגמן...... חחחח
6.אחד שאהב 21-03-10
היתה תחרות מעולה, מי שלא בה הפסיד, המיקום הכי יפה והכי GNCC שהיה עד היום בארץ
7.רוכב אופנועים באינדורו 21-03-10
גועל נפש של תחרות אין רוכבים אין כלום יבש לגמרה כל אחד עושה מה שבא לא אין רמה לא תגיעו לשום מקום בקצב הזה תסתקלו על האופנועים תראו תחרויות שלנו תראו איך מתנהגים ותראו לאיזה יופי של אירועים אנחנו מגעים לא נהנתי בכלל שכונה!!!!!
8.אף אחד לא מבין את הסיבה העיקרית !!!!!!!!!!!!!! 22-03-10
כשכל משפחת אוחנה ומקורביה חוגגת בניהול (2-3 בשיפוט,5-7 מתחרים מתוך "קבוצת המירוצים" סוכנות אוחנה) .
לא כיף לבוא לשם בכלל ,ההרגשה הכללית היא שאתה מתחרה במשפחה שחזקה ממך (המתחרה הקטן),בחוקים שרק הם יכולים "לקופף" .
עם כל הכבוד לעיניין שאם הם לא היו אז בלה בלה בלה והם משתדלים ורצים בהכנות ובלה בלה בלה אז כל הזמן אומרים אם ואם .
שיינסו לנהל בלעדייהם וייראו כמה המירוצים יהפכו לשווים יותר לכפיים יותר וליותר משתתפים.
ואם לא שימשיכול להתחרות בינם לבין עצמם חיים באליקו אליקו בשהינו,ניל בבוסקילה,דודי צמח באייל שטיינר,שיתאמנו ליד הבית יקנו לעצמם גביע ב86 ש"ח ולא יסו את כל הנסיעות האילו ולא יהרסו ככה את הכלים בהצלחה בהמשך...(:
זו האווירה שאני חש בה בגלל זה אני לא מגיע יותר למירוצי הטרקטורונים לא כמתחרה ולא כצופה.
9.למגיב שמונה 22-03-10
יש בערך שלושה או ארבעה אנשים שמותר להם בכלל לכתוב את מה שאתה רושם, מאחר ורק הם הגיעו לבחירות של העמותה...
אם היית שם ולא סתם מקשקש מבחוץ אולי האוחנות לא היו נשארים עוד שנה בראש העמותה הזו...
10.למגיב 9 22-03-10
זה העיניין פה שאני לא שואל אותך מה מותר ומה אסור זה מקום לרשום תגובות וכל אחד ירשום מה שבא לו מה שהוא חושב לנכון ומה שהוא מרגיש .
ואם אתה רוצה ליהיות שם כדאי שהם לא יהיו אז תיהיה ותפסיק לקשקש.(:
11.ל10 ו 8 22-03-10
לפי התגובה שלך רואים כמה אתה קטן ומסכן ואין לך מוסג על מה אתה מדבר בכלל וטוב לנו שאתה לא מגיע יותר
12.אחד שאהב 22-03-10
סליחה- מי שלא מתאים לו שלא יעשה טובות ולא יגיע
כולם חכמים בלהעביר ביקורת, זה הכי קל
בא נראה אתכם מגיעים, תורמים משתתפיהמהמרים רק להתלונן
כל הכבוד למשפחת אוחנה שהרימה קבוצת מירוצים, ככה מקובל בכל העולם, כן ירבו קבוצות מתחרות, תפסיקו כבר ללכלך עלים כל הזמן

13.לא ספורטיבים 22-03-10
אוחנות לא ספורטיבים שיעיפו אותם מהמרוצים יהיה יותר טוב ערסים שטלטנים !!!!!!
14.ל 13 22-03-10
אבל עם יעיפו את משפחת אוחנה מי ירים את המירוצים אתה ?
15.מישהו שהיה בתחרות 22-03-10
היה חרא של אירגון, לוח הזמנים היה כמו הפרצוף של המארגנים..
ההזנקה שהייתה אמורה להיות בשעה 10 יצאה רק ב 11 וחצי וזאת של 11 וחצי באיזה 12 וחצי יצאה.
וכל מי שיש לו פרוטקציות קצת מסתדר, ליאור פולאר רכב בלי מדרסים כאילו כלום, הבן שלו לא התחרה אך בכל זאת עשה סיבוב הכירות בשביל הכיף, את הסיבוב הכירות הוא עשה שאבא שלו נוסע מאחוריו עם הטרקטורון וכל פעם שיש עלייה קצת קשה ליאור יורד מהכלי, עוצר את כל התנועה, מעביר את הטרקטורון של הילד שלו את המכשול ומחזיר אותו לכלי וממשיך לרכב, ולמרות שלא התחרה בכל זאת הבן שלו קיבל גביע ועלה לפודיום....

ובקשר למשפחת אוחנה מה שיש לי להגיד שהם אחלה אנשים והם לא מזיקים לאף אחד..
נכון שזה לא הכי כיף שהם מעצמה והם הרוב אבל אין מה לעשות צריך להגיד להם תודה שהם באו אם הם לא היו באים היינו רק 10 מתחרית בערך [היו 22 מתחרים בכל הקטגוריות].

ולהנהלה זה לא צריך להיות ככה אם מתחרים לא הגיעו לא צריך לחכות להם, למה שאחרים שהגיעו בזמן ואפילו הקדימו צריך להתייבש? ככה אנחנו יודעים שאפשר לאחר כמה שרוצים וייחכו לנו
16.עפר כוכבא 22-03-10
הרבה זמן שמרתי על שתיקה ולא הגבתי אבל היום אני חייב לומר שגם אני מאוכזב. אני מאוכזב שיש כל כך הרבה אנשים שיודעים לתת עצות והערות אבל לא מוכנים לתת את התחת למען הספורט הזה כספורט.
נכון שהיתה תחרות לא טובה ונכון שהיה איחור בזמנים אבל ממה הכל מתחיל? איפה הרוכבים? איפה הקבוצות? איפה היבואנים? תנו לעצמכם את כמות הסתירות שאנחנו מקבלים כל פעם ואז נדבר. כשאתה פועל למען מטרה ישנם כמה דברים שגורמים לך לדחוף קדימה, או כסף או כבוד או רוח גב חזקה באהבה גדולה לספורט ולקידום שלו. אז כסף אין, כבוד אנחנו לא מחפשים ורוח גב לא רק שאין אלא שאנחנו נלחמים כנגד כל הסיכויים ומקבלים רוח נגדית מכל מי שבעצם צריך לדחוף אתנו קדימה.
עמותת האופנועים חזקה לא בגלל ההנהלה שלה אלא בגלל הרוכבים שלה !
עם כמות כזו של רוכבים יש להם תקציב להשקיעה ולארגן ולדאוג שהדברים יקרו כמו שצריך אבל כשאין תקציב בכלל והרוכבים עושים טובה שהם באים וכמוהם גם הקבוצות והיבואנים אז מה הפליאה הגדולה שזה נהיה שכונה. כנראה ששכונה זה מה שמגיע לנו !
שירים את הכפפה זה שמוכן להתקשר לפני תחרות לכל המתחרים ולעודד אותם לבוא, ויקום זה שמוכן להגיע מוקדם בבוקר ביום שבת ולהיות מרשל. ויש עוד כמה וכמה תפקידים שבהם אפשר לתרום כדי שזה לא יהיה שכונה אבל בשביל זה צריך לקום מהמקלדת מוקדם בשבת בבוקר ולבוא לכל תחרות ולעשות משהו למען. בשביל שזה לא יהיה שכונה צריך שהרוכבים יהיו עקביים ורציניים במטרה לחזק את הספורט הזה ולא לבוא רק אם בטוח יש להם גביע.
אני כבר כ"כ הרבה שנים בעמותה הזו שאני כבר יודע את התגובות מראש אז תחסכו ממני את כל התרוצים כי שמעתי את כולם.
17.מועדון BRP 22-03-10
איפה ד.ל.ב בתמונה הזו אני שואל... אם לא היה רזגל אז זו היתה תחרות של מועדון הלקוחות של עופר אבניר
תעודדו את בעלי הרייזרים להיכנס לתחרויות, הרייזר היה הדבר הכי מעניין בשבת האחרונה וגם בשבתות שלפניה, אז למה שלא יהיו לפחות 5 כאלה שמתחרים???

18.בטור אחד שיש לו רייזר 22-03-10
אני באתי ליראות את המרוץ איך זה ניראה ומה עושים ורציתי לבוא למרוץ אחרי אבל אחרי שראיתי איזה שכונה איזה גועל של תחרויות לא שווה להוצאי את הכלי מהביית יתבעשתי על זה שכל אחד עושה מה שבא לו גועל נפש של תחרויות אין על המרוצים של האופנועים לא יעזור כלום ירגון מלאאאאא רוכבים טובים אתם חייבים לבוא ליראות מרוצים של אופנועים!!!
19.ל 18 22-03-10
"בטור" אחד שיש לו רייזר היית נכנס להתחרות אולי הייתה לך ההזדמנות ליהנות מהחוויה ולא לעמוד מהצד ולהשמיץ סתם
בסך הכל הייתה תחרות טובה ומאורגנת, נכון שהיו מעט משתתפים אבל חוץ מזה ובהתחשב שכל העוסקים בדבר הם מתנדבים שלא מקבלים מאומה על עשייתם, אני חושב שהיה בסדר גמור

עופר ככובא אתה איש חשוב בענף הזה אז אל תתייאש כי לא יחלוף הרבה זמן ונגיע לימים טובים יותר
20.לכולם לכולם לכולם לכולם 22-03-10
מי שהיה בא גם היה צובר נקודות
וגם היה חוזר עם גביע!!!!
פעם הבאה שיעשו תחרות במרכז הארץ כרגיל קרוב לכולם
גם הדרומים והצפונים יוכלו להגיע
משהו באזור פלמחים יש שם מסלולים מאוד טובים
תבואו ותראו
21.20 צודק .! 22-03-10
הכי עדיף לעשות מרוצים באזור המרכז כי האלה שבדרום קשה להם להגיע לצפון והאלה שבצפון לדרום כי זה גם מוקדם בבוקר . שיהיה בהצלחה במרוצים הבאים !!
22.POLAR 22-03-10
למספר 15 אתה חתיכת חרא שזה לא יאומן, מי אתה בכלל שתעביר ביקורת יא אפס, פחדן שמסתתר מאחוריי המקלדת,הלוואי והיית עושה רבע מאמץ ממה שעשה הילד הזה כדי שתהיה לך בכלל זכות לכתוב פה ביקורת
זבל!

ולעופר כוכבא, יישר כח, אנחנו נמשיך להגיע לכל התחרויות ולהנות מכל רגע גם אם הרמה היא לא הכי גבוהה, אתה עושה עבודה חשובה, המשך כך
23.ל22 23-03-10
ומה בנוגע למדרסים? לא ענית לו
24.לליאור בלאט 23-03-10
שמע,אני המום מצורת ההתבטאות שלך,אתה לא פחות מאשר צ'חצ'ח רודף בצע.תחזור לפאנצ'ר,לפח האשפה שממנו באת,שם תתבטא בסגנון הזה.
25.תפסיקו לריב 23-03-10
עופר כוכבא אתה הנקודת אור היחידה בענף הזה, תהיה חזק!
ערן שלמה הפצצת בתמונות לא מהעולם הזה, הצלם מספר 1 ברשת נכון להיום.
26.רונן יצחק 23-03-10
מה קורה לכם אנשים זה רק ספורט תרכבו ותהנו חג שמח לכולם
27.רוניר 23-03-10
כל פעם אחרי תחרות טובה או שלא ישנם יותר מדי אנשים או טיפוסים שנותנים באופן מוגזם דרור ללשונם אז הצעת ייעול לנענע תן שבוע אתנחתא לאחר כל מרוץ על מנת שכולם ירגעו כך ניתן יהיה לשמור על כבוד הרוכבים ולא פחות חשוב על כבוד האתר לגבי מישפחת אוחנה אני בהחלט מוריד בפניהם את הכובע אין מה לומר בזמן שכל נותני העצות עסוקים בלקטר וליבכות על מר גורלם העובדה היחידה היא שהם עסוקים בלהיות בכל פעם שישנה תחרות במקום הארוע ולהיתחרות אז אחיי היקרים רק חסר שגם הם לא יבואו ואז תערך תחרות בין הססלים הצהובים לאדומים אשכרה דרבי ועופר היקר אין ספק שכל עוד הייבואנים שבל נישכח הם הרי האינטרסנטים הראשונים בסיפור העצוב הזה שניקרא ליגת הטרקטורונים לא יכניסו ידיים עמוק לכיסים ויבינו שהם צריכים לממן את הליגה הזאת מין הסתם היא אף פעם לא תמריא הסכומים שהם מקצים מי מהם שבכלל מקצה מביישים את הליגה אבל אים הם יראו שמכירותיהם יפגעו תאמינו לי תהיה ליגה לא פחותה מליגת האופנועים אבל הם חכמים לא משקיעים כימעט פרוטה והעדר ממשיך לרכוש אז תעצרו קניות חברים ותיראו איך שהליגה תידחף מעלה מעלה סלמת אחיי חג שמח ארצי דיר באלק במצות חולה עליך אבל זה עושה גזים
28.123 23-03-10
מדרסים הם לא חובה אלא המלצה
בחו״ל מחייבים להשתמש בהם רק במירוצי מוטוקרוס, במירוצי אינדורו הרבה לא שמים כי זה יותר מפריע מאשר מועיל
29.ל-18 23-03-10
תשקיע כמה ימי שבת בחיזוק העברית הקלוקלת שלך במקום לבוא עם ה-RZR שלך למירוצים, כי השגיאות כתיב שלך עושות לי בחילה.

עופר כוכבא, חזק ואמץ, חבל שאנשים לא מבינים ומפנימים את דבריך.
בהצלחה בהמשך.
30.דודי צמח 24-03-10
זהו נגמרררררררררררררררררררררר אין צרות בחיים שלכם אתם יושבים ומלכלכים מאחורי מקלדת ומחממים את כולם . חברה זה רק ספורט ... אנשים צריכים לעודד ולהגיע לאירועים כאלו , אתם לא קולטים "חוק הספורט המוטורי חוקי בארץ " זהו יום חג במדינת ישראל .אני תקווה שזה באמת נגמר עם כל הליכלוכים .
עופר כוכבא אני באמת שמח שהכרתי אדם כמוך וזוהי זכות גדולה לעמותה שאתה חבר בה ואני גאה לעמוד לצידך כחבר בעמותה.
ולחברי העמותה הנוספים: חיים אוחנה ואוראל בוסקילה, חזק ואמץ תמשיכו כך!
31.לכוווולםםםם 24-03-10
לכל בלבלני ביצים "שבוכים" על הערות של אחרים לכו חפשו מקום אחר להוציא את המירמור וגם אתה אדון כוכבא אנשים לא מתמרמרים פה הם רושמים מה שהם חושבים אפילו שהדעה שלהלם לא תמיד נכונה לדעתך/דעתכם,אבל לשם כך נוסף באתר מוצלח זה מקום לתגובות כל מי שחשקה נפשו אז תפסיקו להיות חכמולוגים ולתת הערות לאיילה שכותבים שטויות ולהמליץ להם במקום לכתוב מאחורי מקלדת לבוא ולעזור,אף אחד לא יעזור ותאמין לי שאם לא היה לך ולמשפחת אוחנה מה להרוויח מזה ואני לא מדבר על כסף רק גם אתה לא היית מרים את הישבן שלך מהכסא.
כל עוד משפחת אוחנה לא תפריד את "מחנה" אוחנה ושמדבר לא ישתנה ותנסו ותראו.

ליאור פולר היקר לך תתבטא ככה באסלה או בחוג החברים המועט שלך תחסוך מאיתנו את התסכול שלך ושל מכירות המועטות שלך "באקסטרים פאוור רייסינג שלך" ותנסה להסתכל על התגובה של הבחור הזה בצורה שונה בצורה של חוק בצורה אמיתית שהבן שלך באמת לא עשה כלום וקיבל גביע בצורה שבאמת עיכבת את כולם כדאי לעזור לו לעבור מכשולים בצורה שבאמת אין לך מדרסים למרות שבתקנון מחייבים מדרסים למה להתעצבן מהאמת ???
לשיקולך אדון פולר הייקר שלא מפחד לרשום את שמו ולא "מתחבא" מאחורי מקלדת,יש משפט שאומר "על ראש הגנב בוער הכובע" משפט דיי חדיש .
היו שלום כל החכמולוגים .
32.ds 450 24-03-10
ל 31 למה אתה לא חוסף את עצמך פחדן אתה בדיוק באותה רמה של האתר שאתה כותב בו
33.עפר כוכבא 24-03-10
למגיב 31
היות והבנת לא נכון את דברי אני אנסה להדגיש את הנקודה שוב.
אני בעד תגובות ואני חושב שהערות נכונות הן בונות וטובות וכולנו לא חפים מטעויות אבל כשמפנים את האצבע המאשימה לכיוון הלא נכון זה לא בונה ולא יקדם כלום. אתם כל הזמן תוחנים את אותם מים של "לתלות את השליח" אנשים בספורט הזה לא מבינים שאנחנו רק שליחים של היבואניםסוכנויותהרוכבים עצמם ואם הם לא יקחו אחריות אז אפשר להמשיך להאשים את השליח אבל זה לא יפתור את הבעיה.
אני חייב עוד דבר אחד לומר כי אני רואה שכואב לכם שהילד קיבל גביע, אם באמת צרה עינכם על הגביע שקיבל הילד שהוא העתיד שלנו כמו כל שאר הילדים שרוכבים ושאותם צריך לטפח אז בואו בתחרות הבאה ואני מבטיח לתת לכולכם גביע.
לגבי ההדברים שאמרת שאם לא היינו מרוויחים מזה לא היינו עושים כלום אז אני מזמין אותך יחד עם כל מי שחושב כמוך לפגישה על כוס קפה ושם תוכל להאיר את עיני על כל ההבטים והרווח הנלווה שיש לי ולחברי להנהלה מהעבודה הרבה שאנו משקיעים בקיום המרוצים עבור אלו שרוצים להתחרות. זה יהיה נחמד לשמוע וללמוד ואז אחרי שאני אבין מה אני מרויח יהיה לי עוד יותר כח לתת. או שאתם תלמדו שיש בעולם אנשים שעושים למען העשייה והרווח שלהם הוא הנצחון בהצלחה (ואולי גם קצת חופש מהאשה.)
אני בן 39 ולמדתי שיש כל מיני סוגי אנשים בעולם ולא כולם חושבים כמוני או כמוך.
אל תאבד תקווה, אנחנו נישארים על המפה של הספורט המוטורי במדינה שעושה הכל כדי שלא יהיה כזה, בשביל מי שרוצה להתחרות.
ואסיים במשפט מהתלמוד, "הפוסל במומו פוסל" , מקור הפתגם בדיון תלמודי אודות אדם שהאמורא רב הכריז עליו עבד, מכיוון שקרא לאנשים אחרים עבדים. ...כל הפוסל פסול ואינו מדבר בשבחא לעולם, ואמר שמואל במומו פוסל. " (תלמוד בבלי, מסכת קידושין דף ע עמוד ב).
34.ל31 24-03-10
אז מה שאתה אומר זה שקבצות אוחנה לא צריכה לבוא להיתחרות יותר,ושפולר לא יבוא יותר אה נכון אתה והחברים שלך בטח תבואו לארגן ולהיתחרותו אז יהיה לכולם מירוצים הרבה יותר טובים

יאללה חבר סע תמשיך בדרכך אם הייה לך מוסג על מה אתה מדבר אני בטוח שלא היית מוציא את השטויות האילה מהפה שלך יחתיכת ילד קטן ועלוב
35.למספר 31 24-03-10
רואים שהקינאה הורגת אותך
פולר בן אדם מספר אחד ולא אתה ולא עוד אלף כמוך יכפישו אותו
36.ניב 25-03-10
חברה אחרי כל מה שקראתי מבינים שאין כל כך הרבה רוכבים בתחרויות מסיבות כאלה ואחרות לידיעתכם אני דתי וככה עוד הרבה חברים שלי .אם התחרויות יתקיימו בימי חול אנו נגיע ללא שום בעייה וכך יהיה תחרות יותר מעניינת ,ויותר כיף .ולא רק אנחנו, יש גם חילוניים שההורים שלהם לא מרשיים להם לסוע בשבת!!! תקחו זאת בבקשה לצומת לבכם כי הרבה מהחברים שלי רוכביים ברמה מאוד גבוהה והם לא יכולים לממש את הפוטנציאל שלהם.
37.ל-36 25-03-10
איפה היית כבצעו פיילוט מירוצים בימי שישי?! דפקת תפילה או סייסטה של שישי?! אני מבין שגם באינדורו אופנועים מגיעים "רק" מעל מאה רוכבים להתחרות בכל מירוץ בגלל שזה בשבת...
38.משתמש נזימה וותיק 29-03-10
התחרויות היום כבר לא פעם מזה ילד בן 8 נוסע על דיויאקס 400 מיתמודד עם רנגייד לאן הגענו חחח הרג אותי בן חביב שנתקע בעץ ראיתי תדיאס שלו מתתי מצחוק
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:59-24.