טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פוטומוטור - צילומים מוטוריים


   28-03-2010, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

תערוכת הרכב המסורתית 'אוטומוטור', שתיערך בחול המועד פסח בגני התערוכה בת"א, תציג לראשונה במתחם גלריית צילומי רכב ואופנועים תחת השם 'פוטומוטור'.

בחול המועד פסח תיערך בגני התערוכה בת"א תערוכת הרכב המסורתית 'אוטומוטור', שמבטיחה להיות גדולה, מגוונת ומסקרנת מתמיד. בניגוד לשנים עברו, תוצג לראשונה במתחם גלריית צילומי רכב ואופנועים תחת השם 'פוטומוטור' ובחסות קרט-ניופאן, יבואנית מוצרי Canon לישראל. ומועדון הצלמים המקצועי Canon Pro Club.

הגלריה המרהיבה, פרי עדשתם של צמד צלמי המוטוריקה הוותיקים והמוערכים רונן טופלברג ותומר פדר, מרכזת את מיטב עבודותיהם מ-20 השנים האחרונות. התמונות המוצגות הופיעו במגזינים ועיתונים בישראל ובעולם וכוללות מגוון מוטורי מרתק – מצילומים של מכוניות אקזוטיות יפהפיות, דרך אופנועים שנלכדו ברגעי האקשן הגדולים ביותר ועד רוכבי ונהגי מרוץ בשיא תהילתם. חלק מהתמונות זכו בפרסים ועיטורים – וכולן אוצרות בתוכן סיפורים אנושיים מרתקים.

צילום: רונן טופלברג

האנשים שמאחורי הצילומים:
רונן טופלברג, 46, מתמחה בצילום המוטורי כבר למעלה משני עשורים. רונן החל את דרכו כצלם מערכת מגזין המכוניות 'טורבו' ומגזין האופנועים 'מוטו'. בהמשך הפך רונן לצלם הבית של מגזינים רבים נוספים, וביצע הפקות צילום בינלאומיות עבור יצרניות המכוניות יגואר, רולס רויס וב.מ.וו. טופלברג נמנה על רשימת הצלמים המורשים של חברת 'רד-בול' העולמית ומשמש כצלם הראשי של 'רד בול' ישראל.

בשנת 2004 קיבל רונן ציון לשבח בתערוכת צילומי העיתונות 'עדות מקומית' בקטגוריה של צילומי ספורט. בשנת 2005 זכה במקום ראשון בקטגוריה של טבע וסביבה, ובשנת 2006 זכה במקום הראשון בבחירת מערכת מגזין 'אוטו' על התצלום היפה ביותר ב-20 שנות המגזין. צילום של ספורטאי האקסטרים עומר מי-דן קופץ מראש הארובה בתחנת הכוח בחדרה נבחר להופיע בתערוכה "תמונות שעשו היסטוריה", תערוכת צילומי העיתונות בשנים 1990-2007.

צילום: תומר פדר

תומר פדר, 36, החל את דרכו בעולם הצילום המוטורי לפני כעשור, כ"תלמיד" של רונן טופלברג במגזינים 'מוטו' ו'הגה' – ומאז הם בלתי נפרדים. תומר משמש כיום כצלם הבית של מגזין הרכב 'אוטו' ומרצה בביה"ס 'שנקר' בנושא צילום רכב וספורט. תומר ביצע הפקות צילום עבור יבואני הרכב והאופנועים המובילים בישראל, נמנה על רשימת הצלמים המורשים של 'רד-בול' ומשמש כצלם של יבואנית האופנועים והטרקטורונים 'עופר-אבניר'.

בשנת 2004 זכה תומר במקום השלישי בתערוכת צילומי העיתונות 'עדות מקומית' בקטגוריית צילומי ספורט, ובשנת 2005 במקום הראשון, עם צילום של סובארו אימפרזה STi אשר יוצג ב'פוטומוטור'. כמו כן, זכה תצלום של תומר בפרס "צילום האקשן של העשור" במגזין האופנועים 'מוטו'.

תומר ורונן מבקשים להודות לדורון גילר, מנכ"ל חברת רבמוטור, על עזרתו הרבה בהקמת והצגת הגלריה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מיקי 28-03-10
שני צלמים בחסד עליון, תמונות מהממות
שיהיה בהצלחה :)
2.גדיר 28-03-10
התמונות להיט! יפה לכם
3.התמונה הראשונה הזכירה לי אריה 28-03-10
4.ליאור כץ 28-03-10
התמונות של הנענע יותר טובות ללל
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:53-24.