טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה נגב – סבב 2 בליגת באחה ישראל – שוטף 30+


   28-03-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

השיטפונות בנגב הפכו את ראלי באחה נגב למסע עבירות בדרגת רפיד 5, ערן שלמה חוזר מסוף שבוע רטוב במיוחד באחד ממסעות הראלי שיחרטו עמוק בדפי ההיסטוריה.

ליאור טובול ויונתן ברזילי יושבים ב-RZR ומהססים לפני חציית נחל אביבים שזרימתו הולכת וגוברת.
מתן ושי אליהו מגיחים מאחור על גבי הג'ויינר, נכנסים לחציית הנחל ונתקעים בפנים, השניות חולפות בניסיון לצלוח את הנחל ומתן מבחין בנחשול הקרב אליהם. השניים פורקים עצמם מהרכב בשנייה האחרונה והכלי נשטף עם זרם המים כאילו היה סירת נייר באמבט. שי ברח לגדה אחת של הנחל בעוד מתן הצליח בקושי לשחות אל הגדה השנייה וכך שניהם נעמדים משני צידי הנחל צופים בג'ויינר נסחף במים כ-200 מטרים בקירוב. כוחות חילוץ הוזעקו למקום ועזרו להוציא את הבאגי מהמים.
חוליית האופנועים מתרכזת כגוש ומוצאת עצמה תקועה בסמוך לנחל כבודה בלב רמת הנגב, ללא אפשרות להמשיך קדימה או לשוב על עקבותיהם. החבורה עמודת ומחפשת מקום למעבר בזמן שהג'יפים מגיעים ונתקעים זה אחר זה בזרם הנחל הגובר. חצי שעה לאחר מכן האופנוענים מצליחים למצוא מעבר בטוח וממשיכים לעבר נקודת הסיום בזמן שסצינת הג'יפאים, ללא הבדל סמ"ק או קטגוריה הופכת למסע גיבוש כנגד איתני הטבע. אחד מחלץ את השני שמחלץ את השלישי וחוזר חלילה. כולם נשארים בדבוקה בידיעה שאין אפשרות אחרת כשהם מחפשים דרך מילוט לעבר הכביש. לקראת שבע בערב החל מסע השיירה להתקדם אט אט לכיוון היציאה אל הכביש הרחוקה קילומטרים רבים, לאחר התערבות של צוותי חילוץ. שעות ארוכות חולפות והחושך מקבל פניהם בברכה, רק בכדי להעמיס בעוד קצת על המשימה. אם זה לא מספיק, אז התקלות מתחילות לצוץ כשחלק מהרכבים כבר לא עומדים בעומס, שיירת ג'יפים הקשורים זה לזה וגוררים זה את זה מנסים להתקדם בלב הנחל ללא הצלחה יתרה. בסופו של יום הוחלט להשאיר מספר כלים בשטח ולחלצם רק ביום למחרת.

"לוי רוכב כשד בכל מצב נתון והפעם הוא מצליח לנצח גם את איתני הטבע כשהוא רוכב בגשם הכבד ומקדים את נחשולי הגלים בדרך אל המקום הראשון ולהשלמת האירוע בצורה חלקה."

שגיא הימן נראה לאחרונה על גדת הנחל כשהוא מתקן את האופנוע לאחר חדירת מים. הקשר עימו נותק מזה מספר שעות והחברים בנקודת הכינוס מתחילים לדאוג. כוחות ה-669 נכנסו לכוננות על פי נקודות ציון בהם הוא צפוי להיות ולקראת השעה אחד עשר בלילה, רגע לפני שעולה מסוק לאוויר, יובל שרון מאתר את הבחור מגיע רכוב לקו הסיום.

עמרי ארבל ועפרי שטראוס צולחים את המעבר הקשה אך השניים סובלים משני תקרים בגלגלים וממשיכים לג'עג' על המסלול עד שמיכל הדלק מתרוקן קליל, הם משאירים את הכלי בשטח ויוצאים החוצה בעזרת צוות הסיוע. הכלי חולץ מהשטח רק ביום למחרת לאחר תלאות קשות.

"שגיא הימן נראה לאחרונה על גדת הנחל כשהוא מתקן את האופנוע לאחר חדירת מים. הקשר עימו נותק מזה מספר שעות והחברים בנקודת הכינוס מתחילים לדאוג. כוחות ה-669 נכנסו לכוננות על פי נקודות ציון בהם הוא צפוי להיות ולקראת השעה אחד עשר בלילה, רגע לפני שעולה מסוק לאוויר, יובל שרון מאתר את הבחור מגיע רכוב לקו הסיום."

זאת ועוד...
36 מתחרים הגיעו בשעות הבוקר של יום שישי לחורבת עתרי, הסמוכה לעמק האלה, לקראת ראלי בן יומיים הנפרש לאורך 400 ק"מ, המחולקים ל-200 ק"מ ביום ולסטייג'ים נפרדים. לאחר אישור תקנות הספורט המוטורי, החברים בעמותת הראלי רייד החלו לקחת את העניינים ברצינות והעמידו את הרכבים לסדרת בדיקות טכניות שהתנהלה כמו שכתוב בספרים. מזג האוויר האפרורי לא העיב על ההתנהלות עד לרגע הזינוק ועם הזנקתו של יוני לוי נפתחו ארובות השמיים וממטרים כבדים החלו לרדת ללא הפסקה. כפי שאתם כבר יכולים להבין, רצף האירועים ברמת הנגב בעקבות השיטפונות הביאו לביטול היום השני ולקיצור חלקי של היום הראשון, לאחר שהגיעו ההתראות מצד הרוכבים התקועים. הצוות המארגן החליט כי המסע יסתיים בנקודת ההחתמה (נקודה 27 בסטייג' השני, בין צומת טללים לצומת חלוקים) ועל פי כך יקבעו התוצאות. ההחלטה תגרום עוול למי מהרוכבים אך בהתאם לתנאי השטח לא נותרו אפשריות רבות.

"שליו לא עושה חשבון ורוכב חזק עם מצערת פתוחה כל הדרך אל המקום הראשון עם פער בן מחצית השעה"

אופנועים מקצועי
ארבעה רוכבים ניצבים בקטגוריית האופנועים המקצועית; יוני לוי, מנצח הראלי הראשון, ערן וולנברג, אלוף הראלי, גדי חן והעולה החדש לקטגוריה גיא גרשון.
לוי מסיים את הסטייג' הראשון בפער של כמעט שתי דקות מוולנברג. גדי חן שלישי מגיע 10 דקות מאוחר יותר וגרשון שלא מרגיש טוב בבוקר האירוע מסיים אחד עשר דקות אחרי חן ומחליט להקל על מצבו הבריאותי ולפרוש. לוי רוכב כשד בכל מצב נתון והפעם הוא מצליח לנצח גם את איתני הטבע כשהוא רוכב בגשם הכבד ומקדים את נחשולי הגלים בדרך אל המקום הראשון ולהשלמת האירוע בצורה חלקה. וולנברג מהיר דיו בכדי לעבור על פני המכשולים שדקות ספורות אחריו כבר הופכים בלתי עבירים בעליל. בכל זאת וולנברג לא מגיע לקו הסיום כצפוי, השרשרת של האופנוע נקרעת והתיקון במקום לא מחזיק מעמד, ערן נאלץ לגרור את האופנוע כעשרה קילומטרים ברגל לעבר קו הסיום. למזלו צוות חילוץ מגיע למקום וגורר אותו. גדי חן הוא הראשון להגיע לנחל כבודה אחרי שזרם המים עלה, הוא מחפש מקום בטוח לחציית הנחל ללא הצלחה ואט אט מגיעים רוכבי הקטגוריות השונות, חן נאלץ להצטרף לקבוצת האופנועים שהגיעו ברכיבה לקו הסיום.

"יגאל ג'אן מוביל את הקטגוריה בגאון ומזג האוויר לא עושה עליו רוח כשהוא פותח את הפער בדרך למקום הראשון."

אופנועים סניורים
שגיא הימן חוזר לרכב בראש הקטגוריה, נפתלי דהן מסדר את ה-BMW450 ויוצא לדרך ואלעד קוטון האמיץ, רוכב על גבי הונדה XR125. שגיא כאמור מצליח לעבור את החלק הבעייתי הראשון אך האופנוע נופל למים ומשאיר אותו לסדרת תיקונים שגוזלת ממנו זמן רב על הגדה ובהמשך לנסיעת לילה על אדי הדלק. דהן מצטרף אל קבוצת הרוכבים עד לקו הסיום. קוטון צולח מעבר מים אחד בנחל כבודה ובעקבות הצפירות של גל שחם מאחור הוא נופל במעבר מים הבא. קוטון מזעיק את צוות הסיוע שמחלץ אותו מהמקום.

אופנועים עממי
יגאל ג'אן מוביל את הקטגוריה בגאון ומזג האוויר לא עושה עליו רוח כשהוא פותח את הפער בדרך למקום הראשון. אחריו רז נהוראי שחוזר להתחרות ומציג יכולת רכיבה טובה. גדעון בן שמואל שלישי וארז ביבי חותם את הקטגוריה מאחור. כל הקבוצה מגיעה לקו הסיום כחלק מדבוקת האופנועים

אופנועים עד 250
קטגוריית האופנועים הקטנה כוללת שלושה רוכבים בהם מנצח הסבב הקודם ורוכב האנדורו, חן שליו, שגיא שחורי, שקופץ לביקור ואת ברל'ה, מייסד הקטגוריה בכבודו ובעצמו. שליו לא עושה חשבון ורוכב חזק עם מצערת פתוחה כל הדרך אל המקום הראשון עם פער בן מחצית השעה על פני שחורי שממוקם שני. ברל'ה לא במיטבו חותם במקום השלישי.

"יובל שרון לא מכיר פחד מהו וצולל לעומק שוב ושוב תוך כדי שהוא מצליח לשמור על תנועה מתמדת עד לקו הסיום ומסיים עם חיוך גדול לאחר מסע מפרך בו החליף גלגל מפוצץ."

טרקטורונים
שגיא בורשטיין מנצל את ההזדמנות לרכב באירוע רשמי ומתייצב בגפו על גבי DS450. בורשטיין לא מתוכנן לרכב בשבת ואף על פי שאין לו תחרות ממשית הוא לוחץ את הכלי ברכיבה מהירה במיוחד. כשהוא רואה את תמונת המצב לקראת נקודה 30, הוא מזמין את צוות הסיוע לנקודה 27 ועובר לעשות את השבת במצפה רמון על מנת לא לחלל את השבת.

רכבי שטח קלים
חמישה צוותים מגיעים לתחרות. יובל שרון, אלוף העונה הקודמת, מצטייד בקסדה החדשה וחסינת האבק שהתבררה כיעילה במיוחד בתנאי ממטרים קיצוניים. עמרי ארבל, בעל הרייזר המשופר מסדנת הרכב של עידו 4X4 מצוות כנווט את עפרי שטראוס שעדיין לא כשיר להתחרות על גבי אופנוע. ליאור טובול ויונתן ברזילי חוזרים למסלול וכמותם גיל תימור ורן נאור. האחים מתן ושי אליהו, שהופיעו במהלך העונה הקודמת שבים לזירת המרוצים.
יובל שרון לא מכיר פחד מהו וצולל לעומק שוב ושוב תוך כדי שהוא מצליח לשמור על תנועה מתמדת עד לקו הסיום ומסיים עם חיוך גדול לאחר מסע מפרך בו החליף גלגל מפוצץ. ארבל ושטראוס מסיימים במקום השני, ואילו תימור נאור מסתפקים במקום השלישי למרות שהצליחו להגיע אל קו הסיום המקורי ברכיבה חלקה ללא בעיות מיוחדות. טובל וברזילי פרשו לאחר הצפייה במחזה הסחף של האחים אליהו שפרשו גם הם.

"שגיא בורשטיין מנצל את ההזדמנות לרכב באירוע רשמי ומתייצב בגפו על גבי DS450. בורשטיין לא מתוכנן לרכב בשבת ואף על פי שאין לו תחרות ממשית הוא לוחץ את הכלי ברכיבה מהירה במיוחד."

ג'יפים
שבעה עשר צוותים בשישה קטגוריות שונות מקבלים את ההערות בבדיקות הטכניות ויוצאים אל המערכה.
בקטגוריה T1 4X4, הקרב בין הצוות של גל שחם ובן לאוטרבך לבין רז הימן והלל עולה שלב לאחר שהלל משלים את הרכבת המנוע החדש על הצוללת הצהובה. שחם את לאוטרבך מהירים מאוד בסטייג' הראשון, בסטייג' השני הם מתעכבים אך בכל זאת מסיימים במקום הראשון בפער של דקה וחצי. שחם נתקע בנחל כבודה עם מנוע תפוס ונאלץ להשאיר את הרכב בשטח וחולץ רק בשעות אחר הצהריים למחרת.

"קטגוריית הטרופי טראק עמוסה בחמישה צוותים ובראשם עידו כהן ונמרוד קיד שכהרגלם בפועל משאירים את הגז לחוץ עד הקצה ולזכייה במקום הראשון."

קטגוריית הטרופי טראק עמוסה בחמישה צוותים ובראשם עידו כהן ונמרוד קיד שכהרגלם בפועל משאירים את הגז לחוץ עד הקצה ולזכייה במקום הראשון. שי שמעוני ואביב ספקטור חוזרים לאחר העדרות ארוכה ונכנסים לקטגוריה זו, הם מסיימים במקום השני תשע דקות אחרי כהן וקיד. צוות סרטינה, לירן סברלוב ואייל אפרתי עדיין בשלבי הרצה ובדיקות של הטרופי המהונדסת, הם סובלים במיוחד מחוסר ראות כשמגבי הרכב לא מתפקדים במיוחד. השניים פורשים לפני נקודת הסיום וכמותם גם צוות יואב, ניר זהבי ושוקו וגם הצוות של ברוך שליט, אלון שחף וגלעד שלא מצליחים להגיע לקו הסיום.
קטגוריית T1 2X4 כוללת רק את צוות כפר מסריק, ניר ואמיר שני, שמסיימים את הסטייג' הראשון בזמן לא רע אך לא מצליחים להגיע לנקודת הסיום.

"שחם את לאוטרבך מהירים מאוד בסטייג' הראשון, בסטייג' השני הם מתעכבים אך בכל זאת מסיימים במקום הראשון בפער של דקה וחצי."

קטגוריית T2 חוזרת לחיים כשארבעה צוותים מאיישים את שורותיה. צוות רז גל אנרגיה, הראל גולדסט ושי שפירא מובילים בראש ובנחישות רבה מצליחים לעבור את המכשולים ולסיים את המסלול. צוות ארן מוטורוס, רועי שפירא ואיתי צמודים אליהם בזמנים ומסיימים דקה בודדת מאחור. במהלך החילוצים בנחל כבודה, גיר הפאג'רו של שפירא נתקע בהילוך אחורי וחולץ רק ביום למחרת.
צוות נפתלי ניסן ובניו, עובר החלפת כוחות כשצביקה נפתלי מאמץ את הנווט חזי בצלאל ויחד השניים מסירים חלודה ומסיימים במקום השלישי. צוות טלפארמה, ניצן שקל ודובי נוימן חותמים את הקטגוריה במקום הרביעי ומצטרפים לשיירת הג'יפאים במשימת החילוץ מהשטח.

"צוות גל שבב, אודי פורת ודודי, המצוידים בטויוטה FJ קרוזר מרשימה. השניים נותרים ללא דלק אחרי שהצליחו לעבור את האזור הקשה והעבירו את הלילה בשטח. הצוות יצא מהשטח לאחר קשיים רבים ושמחו לשמוע את הבשורות על המקום הראשון."

קטגוריית T2-S מונה ארבעה צוותים כשבראש הקטגוריה ניצבים צוות גל שבב, אודי פורת ודודי, המצוידים בטויוטה FJ קרוזר מרשימה. השניים נותרים ללא דלק אחרי שהצליחו לעבור את האזור הקשה והעבירו את הלילה בשטח. הצוות יצא מהשטח לאחר קשיים רבים ושמחו לשמוע את הבשורות על המקום הראשון. צוות טרמודן, רוני פישמן ומנור מאירי במקום השני. צוות אבסולט, עופר קוקוס ונועם שמיר לא מסיימים את המסלול וצוות אוטוויק, איציק אסולין ואורי יעקובוביץ’ פורשים לפני סיום הסטייג' הראשון.
בקטגוריית הרייד ניצב בדד צוות שברולט, חיליק פרץ וקוקי שמזנקים מוקדם ורצים בכיף על המסלול,
שלושה תקרים בגלגלים מוציאים אותם מתמונת המרוץ והם שבים רק לאחר ביקור בפנצ'רייה בבאר שבע.

עדכון לכתבה (יום א' 16:00):
לאחר התלבטות קשה, צוות באחה ישראל החליט לשנות את התוצאות ולתת את הכבוד הראוי למי מהקטגוריות שהצליחו להגיע לקו הסיום. לפיכך תוצאות הראלי השתנו. טבלת הזמנים המעודכנת תעלה בהמשך.טבלת זמנים

"צוות רז גל אנרגיה, הראל גולדסט ושי שפירא מובילים בראש ובנחישות רבה מצליחים לעבור את המכשולים ולסיים את המסלול."תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.נזימה על הבוקר? 28-03-10
הכתבה והתמונות הכי טובות ברשת כבר על הבוקר???
התמונות מגניבות, רק חבל שלא רואים את כל הבלאגן שם כמו שכתוב.
הסרטון של שי נראה לפנים מזל שהם יצאו משם
2.משתתף 28-03-10
אחלה תמונות,סרטון וכתבה, אבל מה...
היה הרבה יותר בלאגן ממה שתואר,פשוט בלאגן אחד גדול.
3.חן שלו 28-03-10
עם כל הבלאגן ומה שעברנו היה קשה אבל אחלה ראלי , חוויה של פעם בחיים ,
כל הכבוד למי שהשתתף שיהיה לכולנו חג פסח שמח
4.כתבה יפה 28-03-10
בונא אחלה ארוחת בוקר!
כתבה יפה ותמונות יפות!
מה תגידו אין תוצאות?
5.קורא התוצאות 28-03-10
לפי התוצאות כולם סיימו בזמן....האחרון סיים ב 17:10 לא מתחבר עם הסיקור.
6.יגאל 28-03-10
חוויה של פעם בחיים
ל 5 התוצאות והזמנים עד לנק' 27 משם השמים הם הגבול...
חג שמח לכולם
7.ערן שלמה - עורך האתר 28-03-10
"לאחר שהגיעו ההתראות מצד הרוכבים התקועים. הצוות המארגן החליט כי המסע יסתיים בנקודת ההחתמה (נקודה 27 בסטייג' השני, בין צומת טללים לצומת חלוקים) ועל פי כך יקבעו התוצאות."
טבלת הזמנים מתייחסת עד לנקודה 27 לפי ההחלטה הראשונית. הבוקר החליטו לשנות את התוצאות וטבלת הזמנים העדכנית תעודכן בהמשך.
8.אההה 28-03-10
תודה רבה ערן ואחלה כתבה!
9.חבל"ז 28-03-10
הסרטון מפחיד לאללה טוב שלא קרה אסון. צ'ופלה משוגע! נשבע לכם אני מכיר אותו...
10.שגיא בורשטיין 28-03-10
חוויה של פעם בחיים!!!
תודה לצוות הנפלא שליווה אותי לפיני אודי סולם "ולאשת החיל" האישית אפרת על המסירות התמיכה והדאגה לאורך כל דרך תודה ליובל שעצר וסייע... לכולכם שוב תודה רבה!
11.rubi 29-03-10
למי שרוצה יש אחלה תמונות של הבלאגן בפולגז
12.שיקול דעת מוטעה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29-03-10
לפעמים צריך לדעת לוותר בחיים !! אדון נועם היקר בפעם הבאה שמזג האוויר מפתיע לרעה אני מקווה שתחכים לדחות את הראלי למועד אחר .
13.נפתלי 29-03-10
ל-12
קל מאד להשתמש בביטויים כמו שיקול דעת מוטעה ,או חוסר מחשבה ,או כל ביטוי אחר . חוק מספר אחד שכל משתתף יודע ,שהאחריות לשלומו מוטלת בראש ובראשונה עליו , במיוחד בראלי שבו הכלים מוזנקים למסע בן מאות קילומטרים [בניגוד למסלול סגור ] , למארגן לא תהיה אינדיקציה משמעותית מהשטח אלא בשלב שאחד המשתתפים ייצור קשר ויעדכן. וכמו שכבר הגיבו קודמיי זו אכן חוויה של פעם בחיים על כל המשתמע ממנה.
תודה לאל,תודה לצוותים ,וחג שמח לכוווולם.
14.ציפי 29-03-10
חבר'ה אין מה להאשים אף אחד, בסך הכל כולם נהנו וחזרו בריאים ושלמים ואפילו מרוצים מהחוויה.
ו... התמונה עם הגמלים לנשיונל ג'אוגרפיק
15.לא נעים 02-04-10
מסכן זה עם הבאגי .
16.חנן גולומבק 03-04-10
יופי של כתבה ואחלה תמונות, איזה מזל שהבאגי עדין לא מוכן :)
17.יובל 03-04-10
כתבה על הפנים
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:37-24.