טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ טרקטורונים – סבב 5 לעונת 2010 – "שורפים חולות"


   18-04-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

גרף העניין סביב ליגת הטרקטורונים הישראלית עולה ויורד בזוויות קיצוניות, הפעם רשמנו עוד עלייה באחד המרוצים היותר מעניינים שהיו העונה. 31 משתתפים קיפצו על הבאמפים של חולות פלמחים במקצים מפוצלים, היה מעניין.

במטה מאבק ההישרדות של ליגת הטרקטורונים הישראלית אפשר להעלות חיוך על הפנים, המרוץ החמישי לעונת 2009-2010 הוכתר כהצלחה. 31 משתתפים קפצו לביקור בחולות פלמחים שליד הבית. מיקום האירוע במרכז הארץ למען נוחיות המתחרים, הוא אחד משתי המסקנות אליהם הגיעו בעמותה על מנת לקדם ולהגדיל את כמות המשתתפים. המסקנה השנייה הייתה להכניס מעט יותר עניין על ידי פיצול התחרות לשני חלקים. כך עלו רוכבי המקצה העממי (טרקטורונים כפולי הנעה ורכבי שטח קלים) למקצה ראשון בן 30 דקות ולאחר המקצה הספורטיבי (מתחילים, סניורים, עממית ומקצועית) שהתקיים כ-45 דקות, עלו שוב למקצה נוסף וכך גם המקצה הספורטיבי.
מתחרים בעלי כושר גופני חלש יכלו לטעון מצברים ומי שנתקל בתקלות הספיק לתקן את הטרקטורון ולחזור לשורות הקרב.
מרוץ הדיונות בפלמחים נחשב לאחד המרוצים היותר קשים שיש במסלולי הטרקטורונים בארץ ובכל זאת מניין המשתתפים לא נפל ממרוצים שונים שהתקיימו במהלך העונה ואף עלה עליהם ביחס לסבב הרביעי. לפיכך חברי העמותה יכולים להיות רגועים ולקבל את האסמכתא לבחירות הנכונות שהתקבלו. יחד עם זאת הדבר מחייב שכתוב מחדש של התקנון, או לפחות הוספת סעיף לגבי פיצול מרוצים. איחור קליל של מחצית השעה בהזנקת המקצה הראשון, קוצץ ונעלם עם הקדמת המקצים הבאים לאחר מכן, טקס הפודיום נערך בזמן ללא עכבות מיוחדת.

"צ'ופלה מוכר כאחד שיודע לעמוד באתגרים הקיצוניים אותם הוא מציב לעצמו, לפני המרוץ הוא מחייך אלי ואומר שחבל שלא משלבים את כפולי ההנעה יחד עם הרש"קים כקטגוריה אחידה. אם יש לכם ספקות לגבי העמידה במשימה, אז צ'ופלה סיים את המקצה הראשון עם בולם שבור במקום הראשון הכללי בפער של יותר מארבעים שניות!"

מקצה עממי - כפולי הנעה ורש"ק
ארבעה רוכבים מאיישים את שורות קטגוריית כפולי ההנעה, בהם צמד המתמידים של העונה; אורן נידם ורונן ראובני, חמושים בטרקטורוני רנגייד 800, וצמד הכוכבים חיים אוחנה על טרקטורון אוטלנדר 800 וטל חביב שמתייצב על ארקטיק-קאט 650.
יובל (צ'ופלה) שרון, האיש והרייזר, מספח תלמיד/יריב חדש למערכה ברכבי השטח הקלים (רש"ק), העונה לשם דני פרל, המוכר לכולם על פועלו סביב תחום הספורט המוטורי בארץ. פרל האוחז בהגה ה-RZR800 מציב במושב הסמוך את בנו שלומי.
עופר כוכבא מניף את הדגל והארבעה יוצאים לדרך כשראובני פותח בראש, אך אוחנה ממהר לקחת ממנו את ההובלה, ראובני נותר שני, נידם צמוד אליו במקום השלישי וחביב מגלה שהטרקטורון מקרטע ונשרך מאחור. בהנפת הדגל השנייה, חצי דקה לאחר מכן, שרון פותח מבערים ויוצא לדרך כשבעיניו מטרה אחת לסיים במקום הראשון הכללי את המקצה. דני פרל מצידו לוקח את הזמן, שם כפפות על הידיים, רוכס את הקסדה, מהדק חגורה, מסתכל לימין ולשמאל ורק אז יוצא לדרך.
צ'ופלה מוכר כאחד שיודע לעמוד באתגרים הקיצוניים אותם הוא מציב לעצמו, לפני המרוץ הוא מחייך אלי ואומר שחבל שלא משלבים את כפולי ההנעה יחד עם הרש"קים כקטגוריה אחידה. אם יש לכם ספקות לגבי העמידה במשימה, אז צ'ופלה סיים את המקצה הראשון עם בולם שבור במקום הראשון הכללי בפער של יותר מארבעים שניות!
אוחנה החזיק בהובלת הקטגוריה כבר מהשניות הראשונות אחרי שעקף את ראובני והמשיך להוביל בבטחה כל הדרך עד לקו הסיום. מי שנתן את ההצגה לקהל לאורך כל מחצית השעה היו ראובני ונידם שהחליפו מיקומים באופן תדיר מספר פעמים והיו צמודים זה לזה עד לחציית קו הסיום בהפרש של שנייה בודדת. בחלק הראשון של המסלול הכולל יותר באמפים רצחניים היה זה נידם שהוביל ואילו בהמשך ראובני לקח את ההובלה, כך התנהלו השניים עד שבקו הסיום ידו של ראובני הייתה על העליונה. אחריהם הזוג פרל עם המקום השני בקטגוריית הרש"ק וטל חביב חותם המקצה הראשון.
המקצה השני היה קצת פחות דרמטי אף על פי שצ'ופלה עלה למסלול עם בולם שבור, ועדיין ניצח את המקצה הכללי. דני פרל ירד לעמדת התצפית ואילו שלומי שלקח את ההגה לידיים עוד הצליח לזנב אחרי שרון וסיים שני את המקצה הכללי. אוחנה מסיים ראשון בפער של 15 שניות לאחר התהפכות של ראובני, שניסה להשתחל לפניו ממש על קו הסיום והתגלגל מחוץ למסלול למזלו הרע.
בכל זאת הוא הספיק לקום על הרגליים ולסיים שני גם את המקצה הנוכחי. נידם שלישי וחביב לא עלה למקצה.

"אוחנה פותח ראשון ומוכיח לכולם כל פעם מחדש שהליגה הזו קטנה עליו והוא נמצא ברמה אחת מעל כולם, הוא מחזיק בהובלה כל הדרך עד לסיום תוך כדי תצוגת יכולת מרהיבה בצליחת באמפים אכזריים."

מקצה ספורטיבי

קטגוריה מקצועית

חמישה רוכבים בקו האש של הקטגוריה הבכירה; אליקו אוחנה הטוען לכתר האליפות, הדר וינברגר מוליך הטבלה, דני עידן שתמיד נמצא על הפודיום למעט הסבב הרביעי שבו לא הופיע ובסבב השלישי, שאותו לא סיים בעקבות תקלה טכנית. עומרי שהינו הצעיר והמוכשר ויניב אבשלום שחוזר לאחר העדרות של שני מרוצים.
אוחנה פותח ראשון ומוכיח לכולם כל פעם מחדש שהליגה הזו קטנה עליו והוא נמצא ברמה אחת מעל כולם, הוא מחזיק בהובלה כל הדרך עד לסיום תוך כדי תצוגת יכולת מרהיבה בצליחת באמפים אכזריים. במשך שלוש הקפות וינברגר עמד יפה במטלה עד שהטרקטורון החליט שהתעללות בחולות קשה לו. וינברגר הגיע לקו הסיום בגרירה.
דני עידן מרגיש בבית כשהוא עולה לרכב על החולות, הבחור מתעלם טוטלית מגילו הנקוב בתעודת הזהות ומציג יכולת מרשימה של כושר גופני וטכניקת רכיבה בחולות כשהוא מסיים במקום השני.
שהינו מסיים במקום השלישי ואבשלום רביעי כדקה לאחר מכן.

במקצה השני אוחנה נותן לעידן ולאבשלום לצאת קדימה ורק אז משחרר קלאץ'. וינברגר, שעד רגע ההזנקה עבד על הכלי יחד עם ישראל המכונאי נראה כלא עומד להופיע וברגע שהדגל הונף הטרקטורון קם לתחייה והבחור נכנס למסלול. כשאוחנה הבחין ברוכב מאחור המאיים על מיקומו, המצערת נפתחה והבחור חזר לתצוגה שהוא יודע לעשות עד לניצחון. דני עידן נשאר שליו ורגוע וכבר שכח שבבוקר המרוץ טרקטורון הסוזוקי LTR שלו עבר ניתוח לב פתוח על ידי איציק אוחנה(בץ), הוא מסיים במקום השני. וינברגר שוב נתקל בתקלה טכנית אך למרות הקשיים הצליח לסיים במקום השלישי ולעמוד על המדרגה השלישית בסיכום שני המקצים. אבשלום רביעי ושהינו לא מזנק בעקבות תקלה.

"אורח מן העבר, לירון חמו, החמוש בטרקטורון KTM, התייאש מהמתנה ממושכת לבן זוגו משכבר הימים, כפיר בז'רנו, והחליט להיכנס חזרה לעניינים... ...חמו מתעורר ופותח מבערים בתצוגת יכולת מרשימה והוא מסיים במקום הראשון את שני המקצים בפער משכנע."

קטגוריה עממית
ניל פלד מוליך את הטבלה בגאון עם מאזן מושלם של ניצחונות עד כה, ניסים בוסקילה ממוקם שני בטבלה ומיקומם של השניים בסיום העונה כבר בטוח. אדיר יצהרי שהופיע מספר פעמיים העונה צפוי לאיים על המיקום אך נכונה לנו הפתעה אחרת לגמרי; אורח מן העבר, לירון חמו, החמוש בטרקטורון KTM, התייאש מהמתנה ממושכת לבן זוגו משכבר הימים, כפיר בז'רנו, והחליט להיכנס חזרה לעניינים. פלד פותח ראשון ושומר על ההובלה עד שחמו מתעורר ופותח מבערים בתצוגת יכולת מרשימה והוא מסיים במקום הראשון את שני המקצים בפער משכנע.
בוסקילה לוחץ את הגאס גאס חזק אך זה האחרון מספח לפילטר האוויר הרי אבק שחונקים אותו ומוציאים אותו מהתמונה. כך פלד, שרוכב מצויין מסיים במקום השני ויצהרי שלישי.

"מתן אבירם שומר על אחידות ומסיים שוב שני... ...בסיכום המקצים מתן אבירם על המדרגה העליונה"

קטגוריית מתחילים
עשרה רוכבים גודשים את הקטגוריה העמוסה, בהם שבעה רוכבים חדשים וטריים שמגיע להם אות כבוד על הכניסה לסצנה דווקא במרוץ חולות. עידן משה, שליו בן הרוש, האחים לי ועדי שלום, אמיר לוגסי, רותם מסס ונעם דהן. שלושת הוותיקים יותר היו מתן אבירם, המועמד לכתר אליפות, זהר ראובני הצעיר שנחשב ללא ספק לתגלית העונה וכרגע הוא מוליך את הטבלה עם סיכוי גבוהה לאליפות הקטגוריה, וגל אזולאי.
ראובני פותח ראשון ומוביל את עדר הרוכבים שאחריו, הוא לא מצליח להחזיק מעמד בהובלה לאורך זמן אך נשאר בתמונת השלישייה המובילה יחד עם מתן אבירם ואמיר לוגסי, שמפתיע את שני הוותיקים הצעירים של הקטגוריה וקוטף את המקום הראשון. אבירם מסיים שני וראובני שלישי.
במקצה השני התמונה כבר נראתה שונה כשנועם דהן מפתיע את כולם ומנצח את המקצה, מתן אבירם שומר על אחידות ומסיים שוב שני. במקום השלישי גל אזולאי ואילו ראובני מסיים רביעי.
בסיכום המקצים מתן אבירם על המדרגה העליונה, נועם דהן שני ואמיר לוגסי שלישי.

"דורון עידן, כמו אחיו דני, אוהב את הדיונות במיוחד ומרגיש בבית בין גרגרי החולות, הוא מנצח ביד רמה כשבמקצה הראשון הוא מסיים בהקפה אחת על פני חבריו לקטגוריה"

סניורים
שישה רוכבים בקטגוריית זקני השבט; עידן דורון, אייל שטיינר, דודי צמח, ליאור בלאט יניב גזיאל ודורון אוחיון. דורון עידן, כמו אחיו דני, אוהב את הדיונות במיוחד ומרגיש בבית בין גרגרי החולות, הוא מנצח ביד רמה כשבמקצה הראשון הוא מסיים בהקפה אחת על פני חבריו לקטגוריה ובהקפה השנייה הוא מקדים לחצות את קו הסיום ביותר משתי דקות.
אייל שטיינר מציג יכולות מפתיעות בדיונות ותוקע יתד במקום השני. יניב גזיאל מגיע רעב לפודיום וכשהמשפחה צופה מהצד הוא לא מאכזב ונותן את כל הלב על המסלול. הוא מסיים בשני המקצים במקום השלישי. תמונת המסיימים במקצה השני היא תעתיק של המקצה הראשון, כך דודי צמח במקום הרביעי, דורון אוחיון חמישי וליאור בלאט שישי.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מיקי 18-04-10
איזה אלוף לירון חמו הזה הוא רכב כמו איילה אבל זה קצת לא כוחות - הבחור הזה חי בפלמחים. מכל מקרה מגיע ח"ח על הקאמבק המשכנע.
2.ליטל מעתוק 18-04-10
דודי צמח איזה רקדן אינעל העולם... גם בוסקילה הביא אותה בדאנס עם הדגל האדום
3.תומר 18-04-10
היה מרוץ טוב מאוד, כולם עמדו בזמנים חוץ מכמה בודדים שחבל ששוב ויתרו להם ואיפשרו להם להירשם.
אליקו היה תותח! ראובני הקטן לא מפסיק להפתיע
תמשיכו ככה, יש עתיד!
4.מרוץ של קאן אם 18-04-10
מזל שיש את רזגל ו ZM שנותנים קצת גיוון, אחרת בכלל היו שם רק כלים של עופר אבניר
אה... ומזל שיש את הנענע אחרת כלום לא היה שווה :)
5.דוד 18-04-10
איך הילד העיף את הזה עם הדיאס הייה תחרות טובה מאוד
6.יעקב גרמושקה 18-04-10
לעופר כוכבא: מיותר לציין במעמד הפודיום שאף אחד מהזוכים במתחילים לא סיים ראשון במקצים, עזוב שבסוף התברר שזה לא נכון אבל תן לחברה האלה שעבדו קשה לקחת את הגביע בכיף ובלי הערות ביניים מיותרות.
חוץ מזה, תמשיך לתת כמו תמיד, היה מרוץ מעולה
7.מיצי בוידאו 18-04-10
שימו את הסירטון על הדקה 4:10 תראו איך טל חביב לוקח את הבאמפים בווילי עם הטרקטורון הענק הזה פשוט אין מילים
חבל שהיתה בעיה בכלי אחרת הוא היה מסיים אחרת לגמרי
מיצי אולי הגיע הזמן שתחזור להתחרות מקטגוריה האמיתית ותפסיק עם השטויות?!
8.אור 18-04-10
יש לכם טעות ... במקצה הראשון עידן משה פתח ראשון אפשר לראות את זה גם בסרטון .
9.POLAR 18-04-10
היתה תחרות מדהימה, קשה אבל כייפית
צריך להמשיך ככה ולדחוף כדי שתהיה לנו ליגה ראויה ומעניינת.
למנהלי נזימה, אני אסלח לכם על ההסתלבטויות במסלול רק בזכות ההשקעה בכתבה, בתמונות ובסירטון היפייפה.
נתראה בתחרות הבאה,
ליאור
10.ליאור כץ 18-04-10
קלימי

אחלה סרטון יה3 יה3
11.אושר 19-04-10
כל הכבוד נזימה, המשיכו כך! ח"ח על הסרטון!
12.טוני סיבשווילי 19-04-10
קלימי איזה סירטון הבאת...
יאללה מחכים לעוד תחרות...
עצמאות שמח לכולם...
13.גידי 19-04-10
מה זה רש"ק לעלזאזל? נראה לי שערן שלמה סתם ממציא ראשי תיבות...
14.לגידי 19-04-10
רש"ק- רכבי שטח קלים.
וערן שלמה המציא ראשי תיבות עוד כשאתה היית בש"ש..
15.אברי 19-04-10
לצד דני פרל רכב בנו עומר ולא שלומי.
16.ניצן אשר -------אדיר יצהרי אלוף הארץ הבא 19-04-10
אדיר יצהרי אלוף הארץ הבא
רק מי שראה אותו רוכב יבין

אדיר אוהב אותך אחי
17.שי 19-04-10
אדר וינברגר רוכב תותח עם לא היה לו תקלה בכלי הוא היה לוקח את המרוץ הזה.
עם כלי לא תקין לקח מקום שלישי
18.הסרטון מדהים!!! 20-04-10
מי שערך את הסרטון, מגיע לו שאפו ענק!!!

בכלל כל האתר הזה מדהים!!!

נהניתי תודה
19.ג'וליאן 20-04-10
תנסו לחשוב למה לא מצטרפים יותר רוכבי 4X4 למרוצים, אולי אפשר לארגן להם מסלול עבירות המותאם לכלים הללו עם גזעים ובריכת בוץ ולא חסרים רעיונות
זה יוסיף המון עניין לליגה הזו ויותר רוכבים ירצו להצטרף

ערן שלמה התמונות שלך שוות זהב, אין עליך
20.חיים 20-04-10
ערן שלמה כתב "זהר ראובני הצעיר שנחשב ללא ספק לתגלית העונה"
כמה שזה נכון, זה פשוט מדהים איך שהילד הזה רוכב, ללא ספק אחד האלופים שיצמחו לנו פה בעתיד הלא רחוק.
21.בר צמח 20-04-10
אבא ירקדן ! : )
22.אחלה סירטון 20-04-10
אהבתי . יופי של מיתחרים עבודה טובה עושים , ראיתי שם את מתן ניר למה לא להישתתף על משהו לכיף
23.רייזר 21-04-10
מעניין אותי לדעת איזה שיפורי מנוע שמו לרייזר השחור.. מישהו יודע?
24.לרייזר השחור של שרון 22-04-10
אין כל שיפורי מנוע הוא סטוק לחלוטין
כל השיפורים שאתה מחפש במקרה הזה מותקנים בראשו של הנהג "יובל שרון "
25.ל-19 22-04-10
ניסו בעבר הלא רחוק פיילוט שכזה, אם היה מגיע גזלן הוא היה יוצא בהפסד רק על הדלק להגיע לשם עם הכמות משתתפים והקהל שהגיעו
26.אברי 24-04-10
אין על עופר אבניר! בלי המעורבות שלהם לא הייתה ליגה בכלל, כל הכבוד לרמי עוזיאל שאולי הוא רואה בזה שיווק של המותגים שלו אבל למרות זאת הוא היחידי שמחזיק את הענף הזה על הכתפיים.
27.258 27-04-10
?
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:22-24.