טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה צאלים – סבב 3 בליגת באחה ישראל – חגיגה בחולות


   02-05-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת באחה ישראל עולה על גדותיה עם 72 צוותים בראלי הקפות בחולות צאלים. יוני לוי בראש האופנועים, הדר וינברגר מנצח את הטרקטורונים, עמרי ארבל כובש את רכבי השטח הקלים ועידו כהן נותן הצגה.

ליגת מסעות הניווט, באחה ישראל, מקיימת מדי שנה אירוע בעל אופי אחר - "ראלי הקפות".
שימו את מכשירי ה-GPS בצד, תשכחו לרגע מהניווט ותעלו למסלול מסומן לפתוח גז לרווחה.
כפועל יוצא מההנחיות הללו, ראלי ההקפות מקבל התייחסות שונה מהרגיל שמתבטאת בריבוי משתתפים שבדרך כלל מעדיפים להשאר בבית או לעסוק באימונים לליגות מוטוריות אחרות.
75 צוותים (מספר שיא לראלי הקפות) ניצלו את יום החג ושמו פעמיהם דרומה אל חולות צאלים.
הכמות הגדולה של המשתתפים גרמה לעיכובים מתמשכים בלוח הזמנים שנמרח כמסטיק. צוות הבאחה יסיק את המסקנות הראויות בכדי לגרום לאירוע המוצלח להיות גם מעט יותר פרקטי ולא לייבש את המשתתפים השונים בשעות ארוכות של המתנה ממושכת, כאן גם נסיים עם צד התלונות ונציין לטובה את הארגון בשטח, רחבת הטיפולים העמוסה מאהלים צבעוניים וססגוניים, משפחות בהרכב מלא נהנו מהפנינג על הדיונות והבשר שהופשר טרם חגיגות ל"ג בעומר מצא מקומו על רשתות המנגלים הלוהטות.

"יוני לוי מוזנק ראשון ופחות מדקותיים לאחר הזנקתו של הרוכב האחרון הופיע שוב בשער היציאה. הפנומן על האפריליה פשוט קורע את החולות ועוד מוסיף ומשפר זמנים בדרך למקום הראשון בדוכן המנצחים. למזלם של נערי העמק המעריצים והרבים ביניהם מי יעניק ללוי את הגביע, הוא קטף על הדרך גם את גביע אלוף האלופים של הראלי." (צילום ארכיון)

אופנועים
ארבעים ואחת רוכבים על שני גלגלים המחולקים לארבע קטגוריות פתחו את המסלול כשכל אחד מוזנק בפער של חצי דקה בין האחד לשני. יוני לוי מוזנק ראשון ופחות מדקותיים לאחר הזנקתו של הרוכב האחרון הופיע שוב בשער היציאה. הפנומן על האפריליה פשוט קורע את החולות ועוד מוסיף ומשפר זמנים בדרך למקום הראשון בדוכן המנצחים. למזלם של נערי העמק המעריצים והרבים ביניהם מי יעניק ללוי את הגביע, הוא קטף על הדרך גם את גביע אלוף האלופים של הראלי.
מתן ניר, הטוען לכתר האליפות בליגת האנדורו לרוכבי אופנועים, יודע שמיותר להגיע למירוץ הקפות החולות עם אופנוע קטן נפח ומספח מעידן לוינהיים את ה-KTM 300 שלו. המתניר עולה למסלול ומפתיע את עצמו כשבהקפה הראשונה מגיע שתי שניות בודדות אחרי לוי, בהקפות הבאות הכושר בא לידי ביטוי והפער מתרחב, אך השף בשטח מסיים במקום השני. ערן וולנברג חותם את רשימת העולים על מדרגות הפודיום. אריאל שלי מגיע לביקור בליגת הבאחה ומקדים את גיא גרשון הוותיק. אלמוג מנגד הדרומי מאבד את הקלאץ' בהקפה הראשונה ויוצא מהמרוץ.
24 רוכבים משיירת האופנועים הארוכה נכנסו לקטגוריה העממית. מבקרים מזדמנים וחברים שבאו לראות על מה המהומה בדיני ההקפות. טובי המהמרים האופטימיים ביותר לא יכלו לחזות את ההפתעה ששעון העצר הצביע עליה. מבין רבים וטובים, אנשי שטח וחולי אדרנלין מגיח תומר שפירא בן ה-14, מזוין ב-KTM450 ופשוט נותן לכולם בראש. גם על שתי המדרגות הנוספות על דוכן המנצחים עולים משתתפים אנונימיים משהו, ניר ישראל במקום השני וג'קי שושן במקום השלישי.

"הדר וינברגר הצעיר, יריבו הישיר של אוחנה העונה, לא מוותר על ההזדמנות לאתגר החולות, הוא נותן עבודה על החולות ולוחץ כל הדרך, הוא יודע שקשה מאוד להשיג את אוחנה ומופתע לגלות בקו הסיום שהוא הראשון לסיים מבין רוכבי הקטגוריה."

בראש קטגוריית הסניורים עומד צליל וונדרהורן שמקדים את היריבים בשתי דקות בקירוב. שגיא הימן במקום השני, גדי חן במקום השלישי. אלעד קוטון לא מרחם על ה-XR125 שלו ומסיים את המרוץ על שניים במקום הרביעי.
לקטגוריה הקטנה, עד 250 סמ"ק, מגיעים נערים רעבים מליגת האנדורו. בר נוב מסובב את המצערת ולא מרפה עד חציית קו הסיום במקום הראשון. יהב וונדרהורן נותן את כל מה שיש ונאלץ להסתפק במקום השני. שני השובבים עוד נשארים עם הרבה כוח במותניים ויוצאים לטיול לאורך המסלול לאחר המקצה. דני חזן מסיים במקום השלישי מרוצה מכך שהצליח להקדים את חן שליו, זה האחרון מתאמץ ולוחץ אך המסע בחולות מצריך כושר ושליו מאבד שניות יקרות בנפילה בהקפה הרביעית. אייל "ברל'ה", מייסד הקטגוריה, מסיים במקום החמישי. אביחי שואלה סוגר את רשימת המשתתפים בקטגוריה.

טרקטורונים ורכבי שטח קלים
אליקו אוחנה מגיע עם מצברים מלאים בכושר שיא, הוא פותח חזק, ממשיך חזק, מקפץ ומרחף ובסופו של דבר המנוע קורס תחת הנטל ונותר דומם. אוחנה חוזר לפיטס בגרירה. הדר וינברגר הצעיר, יריבו הישיר של אוחנה העונה, לא מוותר על ההזדמנות לאתגר החולות, הוא נותן עבודה על החולות ולוחץ כל הדרך, הוא יודע שקשה מאוד להשיג את אוחנה ומופתע לגלות בקו הסיום שהוא הראשון לסיים מבין רוכבי הקטגוריה. אלי אוחיון הוותיק עולה למסלול עם חיוך מרוח על הפנים. כל עוד יש זמן אוויר עם הטרקטורון, הזקן שוכח את גילו ומקפץ כאיילה על החולות בדרך למקום השני. את המקום השלישי תופס מורן רגב שמזמן נחשב לתושב קבע על מדרגות הפודיום.

"בר נוב מסובב את המצערת ולא מרפה עד חציית קו הסיום במקום הראשון." (צילום אריכון)

בקטגוריית הטרקטורונים העממית חמישה מתחרים. אורח חדש/ישן העונה לשם אייל שטרן מקבל את הידיעה אודות הראלי והאצבעות שלו מתחילות לדגדג. עם עבר עשיר על מדרגות הפודיום בקטגוריית האופנועים ולאחר תקופה ארוכה שלא התחרה, חוזר שטרן על גבי טרקטורון. הבחור לא שכח איך עושים את העבודה ונעמד בראש הקטגוריה. חזרה מתוקה.
נעם דהן הצעיר חמוש בטרקטורון KTM450 מתחרה לראשונה ומסיים במקום השני. עמית סנדרוסי מסיים שלישי ודורן אוחיון רביעי. נעם אורבס לא מסיים את המרוץ.
בקטגוריית רכבי השטח הקלים נכונה לנו עוד הפתעה מעניינית, עמרי ארבל סוגר על יובל שרון, אלוף הקטגוריה. שרון כידוע לא מביט הרבה לאחור ובמהלך ההקפה השנייה ארבל כבר מחפש את נתיב העקיפה הבטוח. שרון לוקח סיבוב רחב ובנקודה זו ארבל חודר מהפנימי, לוקח את ההובלה ומתחיל לפתוח פער בדרך אל המקום הראשון, ככה זה שאין לך פחד לרחף מעל הדיונות והכלי שלך עבר טיפול מקיף בסדנא של עידו כהן. שרון מצידו נותן כל מה שיש ומעבר ומסיים במקום השני. דני ועומר פרל מתרגלים לסצינת המירוצים ועובדים קשה בדרך אל מקום השלישי. גיל תימור בהופעת סולו במקום הרביעי. שגיב ועומר עפרוני, האב ובנו, לא מסיימים.

"אורח חדש/ישן העונה לשם אייל שטרן מקבל את הידיעה אודות הראלי והאצבעות שלו מתחילות לדגדג. עם עבר עשיר על מדרגות הפודיום בקטגוריית האופנועים ולאחר תקופה ארוכה שלא התחרה, חוזר שטרן על גבי טרקטורון. הבחור לא שכח איך עושים את העבודה ונעמד בראש הקטגוריה. חזרה מתוקה."

ג'יפים
לאחר יום ארוך וממושך עולים הג'יפאים על המסלול, עידו כהן ונמרוד 'קיד' אופיר עולים עם הטרופי טראק הקרבית וקורעים את המסלול. לא באמפים, לא דיצ'ים, לא מדרונות ולא מקפצות יגרמו להם להוריד את הרגל מדוושת הגז, קרוב לוואדי שההפך. הם לוקחים את המקום הראשון ביד רמה ומסיימים במקום השני בדירוג הכללי של המרוץ. עוד בקטגוריית מפלצות הטרופי טראק, צוות 'סרטינה' עם לירן סברוב ואייל אפרתי שמסיימים במקום השני, וצוות 'יואב', ניר זהבי שוקו שסוגרים את הקטגוריה במקום השלישי.

בקטגוריה T1, גל שחם ובן לאוטרבך חמים על הגביע הנכסף, שחם קצת יותר רגוע ומעט יותר מתון לא מרחף לגבהים קיצוניים אלא מרוכז בנהיגה מהירה וחלקה והוא מצליח להשלים את המשימה בצורה הטובה ביותר - מקום ראשון. רז הימן והלל סגל, צוות 'ליוגב' מנהיגים את הצוללת הצהובה בעלת מנוע BMW החדש בחולות ומסיימים במקום השני. צוות 'גל שבב' עם טויוטה FJ קרוזר מדוגמת תוצרת סדנת רמות נותנים הצגה ומסיימים במקום השלישי.
בראש קטגוריית הבאגים, T1 2X4, עומדים הוותיקים והצנועים צוות 'כפר מסריק', ניר שני ועמרי רשף, במקום השני ניצבים אילן יעקובי ודני אהרון, עם הרבה כבוד והאהדה מצד הקהל. החיפושית של אילן מוכנה במחסן כבר תקופה ארוכה והגיע הזמן להשיק אותה במירוץ מתוצרת כחול לבן, אולי עכשיו המצברים יתמלאו מחדש והנסיעה למרוץ הבאחה 1000 תראה אפשרית עם התמיכה הנכונה. אלעד ואייל לביא, כל אחד על רכב באגי מבנייה עצמית עם מנוע אופנוע, מסיימים במקומות הרביעי והחמישי בהתאמה.

" ובנקודה זו עמרי ארבל חודר מהפנימי, לוקח את ההובלה ומתחיל לפתוח פער בדרך אל המקום הראשון, ככה זה שאין לך פחד לרחף מעל הדיונות והכלי שלך עבר טיפול מקיף בסדנא של עידו כהן"

קטגוריית T2 מגיעה בהרכב חסר לאחר שניצן שקל לא מצליח לפתור בעיית חשמל. צוות 'ארן-חולון מוטורוס' בעלי פאג'רו מדוגמת ועדיפה על פני המתחרים עושים את מה שצריך ועולים על המדרגה הראשונה בפודיום. צוות 'נפתלי ניסן ובניו', צביקה נפתלי וחזי בצלאל מתלתלים כהוגן על הבאמפים עד שהבולמים פשוט מפסיקים לעבוד, הדבר פוגע בקצב התנועה ועל הדרך גם בקלאץ' אך השניים מסיימים במקום השני. שי שפירא והראל גולדסט סוגרים את הפודיום במקום השלישי.
חותמים את המרוץ משתתפי קטגוריה T2 סטנרדרט, שבראשה עומדים צוות 'אוטוויק', איציק אסולין ואורי יעקובוביץ’. במקום השני צוות 'אבסולוט', נועם שמיר ועופר קוקוס, ובמקום השלישי סביון עזר.
טקס הפודיום נערך במתכונת מורחבת מאחר וחולקו גביעים גם למנצחי ראלי באחה נגב שהופסק במהלך יומו הראשון. המרוץ הבא יתקיים בחודש יוני, חוצה ישראל – אירוע הדגל של הספורט המוטורי בישראל.

"עידו כהן ונמרוד 'קיד' אופיר עולים עם הטרופי טראק הקרבית וקורעים את המסלול. לא באמפים, לא דיצ'ים, לא מדרונות ולא מקפצות יגרמו להם להוריד את הרגל מדוושת הגז, קרוב לוואדי שההפך. הם לוקחים את המקום הראשון ביד רמה ומסיימים במקום השני בדירוג הכללי של המרוץ."

תוצאות:

רשימת תוצאות מלאה - אופנועים
רשימת תוצאות מלאה - ג'פים
רשימת תוצאות מלאה - טרקטורונים


אופנועים מקצועי
1. יוני לוי – אפריליה – עופר אבניר, אביזריון
2. מתן ניר – KTM300 – ZM Racing, רד בול
3. ערן וולנברג – KTM530 – ד.ל.ב מוטוספורט, KTM

אופנועים עממי
1. תומר שפירא – KTM450
2. ניר ישראל – KTM450 – התיקון הכללי
3. ג'קי שושן – KTM300

אופנועים סניורים
1. צליל וונדרהורן – KTM530 – ארזים הידראוליקה
2. שגיא הימן – CR450F – הימן דלקים
3. גדי חן – KTM530

אופנועים עד 250 סמ"ק
1. בר נוב – KTM250
2. יהב וונדרהורן KTM125 – - ארזים הידראוליקה
3. דני חזן – KTM125

"גל שחם ובן לאוטרבך חמים על הגביע הנכסף, שחם קצת יותר רגוע ומעט יותר מתון לא מרחף לגבהים קיצוניים אלא מרוכז בנהיגה מהירה וחלקה והוא מצליח להשלים את המשימה בצורה הטובה ביותר - מקום ראשון."

טרקטורונים מקצועי
1. הדר וינברגר – KTM 525 – KTM, ד.ל.ב מוטוספורט
2. אלי אוחיון – DS450 – עופר אבניר
3. מורן רגב – פרדטור 500 – מורן נוף

טרקטורונים עממי
1. אייל שטרן – DS450 – DNA מוטורוס
2. נועם דהן – KTM450 – EMCO YAM
3. עמית סנדרוסי – DS450 סטיב משקאות

רכבי שטח קלים
1. עמרי ארבל – RZR – עידו 4X4
2. יובל שרון – RZR800 – ד.ל.ב מוטוספורט, רסטה, המבדקה
3. דני ועמר פרל – RZR800 – זום טרקטורונים

"צוות 'ארן-חולון מוטורוס' בעלי פאג'רו מדוגמת ועדיפה על פני המתחרים עושים את מה שצריך ועולים על המדרגה הראשונה בפודיום."

ג'יפים טרופי טראק
1. עידו כהן ונמרוד 'קיד' אופיר – צוות עידו 4X4
2. לירן סברוב ואייל אפרתי – צוות סרטינה
3. ניר זהבי ושוקו – צוות יואב

גיפים T1 4X4
1. גל שחם ובן לאוטרבך – צוות עידו 4X4
2. רז הימן והלל סגל – צוות ליוגב – תנועה מערכות מחשוב, פוניטר
3. דוד עמר ואודי פורת – צוות גל שבב

ג'יפים T1 4X2
1. ניר שני ועמרי רשף – צוות כפר מסריק
2. אילן יעקובי ודני אהרון – צוות Outstanding
3. אלעד לביא – צוות עיצוב ובמה

ג'יפים T2
1. רועי שפירא ואיתי מולדבסקי – צוות ארן חולון מוטורוס
2. צביקה נפתלי וחזי בצלאל – צוות נפתלי ניסן ובניו – רמות, טלפארמה
3. שי שפירא והראל גולדסט – קבוצת עמי רייסניג טים

ג'יפים T2S
1. איציק אסולין ואורי יעקוביבץ – צוות אוטווויק
2. עופר קוקוס ונועם שמיר - צוות אבסולוט
3. סביון עזר – ג'יפולוג

"בראש קטגוריית הבאגים T1 2X4 עומדים הוותיקים והצנועים צוות 'כפר מסריק', ניר שני ועמרי רשף."


תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דדיה 02-05-10
פייי יאללה, אילו תמונות מדהימות, וסרטון מהסרטים.
שפוו
2.שימי 02-05-10
וואלק עידו כהן הזה חולה בראש... כמה שוקל הרכב הזה שהוא עף ככה באויר?
אלוף!
3.למתן ניר 02-05-10
אח שלי קח לך איזה 450 כזה יפה עם מדבקות של רדבול, תתחיל להתאמן כמו בנאדם ותבוא לתת בראש באנדורו יפדלאה! לא נמאס לך לשחק?!
4.היה ארוע מדהים 02-05-10
היה קל"ב אז באנו ובאמת שהיה שווה כל רגע, הפקה כמו באמריקה פשוט תענוג. המפלצת השחורה הזו לא מהעולם הזה
5.איתי חזן 02-05-10
סחטיין על הסיקור.
מתתי להתחרות, כשלים טכניים ואי הספק להכין את האופנוע בזמן מנעו ממני להשתתף בראלי הראשון שלי .
נראה אדיר, סחטיין על התמונות, הכתיבה , ההפקה המטורפת, וכמובן, על ההיענות חסרת התקדים של המשתתפים והקהל.
חברים!
הספורט המוטורי קיים בישראל, מי יתן והמשך התנופה יבוא ובגדול! .
6.תענוג איתכם 02-05-10
הבאגי השחור שהתחרה עם הרייזרים, זה רייזר עם שינויים או שרק הגריל הקדמי שלו לקוח מרייזר?
7.גל שחם 02-05-10
כרגיל. כתבה מדהימה,תמונות מדהימות ואחלה סרטון.
כל הכבוד לכם , נזימה .
אכן, מי שלא בא, הפסיד.
8.לשאלתו של שימי 02-05-10
הטרופיטראק של עידו כהן שוקל 1800 ק"ג.
9.op2000 03-05-10
התמונות הכי טובות ברשת.
10.זמנים 03-05-10
למה אין את זמני ההקפות של מי שלא סיים? יש כאלה שלא סיימו אבל הספיקו הקפה או שתיים ומעניין אותנו לדעת איפה אנחנו עומדים מבחינת זמנים... אם אפשר אז תוסיפו
תודה
11.מעריץ 03-05-10
לאלי אוחיון, איזה תרגילי מתיחות... רואים שהוציאו אותך מהבויידם אחרי כמה חודשים טובים
אתה מס' 1 כיף שחזרת
12.לאליקו אוחנה 03-05-10
כדאי שתכין את הכלי כמו שצריך למרוץ טרקטורונים הבא, פלתה כזו שם ואתה מאבד את האליפות
13.ערן שלמה 03-05-10
מה אתה עובד עליינו בתמונה 29 אתה מצולם וגם רשום למטה שאתה צילמת הייתכן שזה הכפיל שלך :)
14.מסכים עם 10 04-05-10
המידע הזה רלבנטי מאוד, אם המערכת שלכם יודעת לספק אותו אז מומלץ שתפרסמו
15.ל 13 04-05-10
יש לו מצלמה משוכללת - עם טיימר
16.ברלה 04-05-10
לערן שלמה : אתה כשרון נדיר...
מלך
17.apels 04-05-10
איזה כתבה פשוט תענוג.
חייב לפרגן לעידו 2X4 וזמנים מעולים כפי שפורסם 80.4 ק"מ ממוצע . מדהים!!!!
18.דניאל 04-05-10
כל כמה זמן תתקיים תחרות כזאת ללא ניווט.?
19.גדי 04-05-10
נענע....אתה תותח....!
20.רונן ישעיהו 07-05-10
קראתי את הכתבה הזו באתר של ספורט 1
נראה מגניב כל הענין של המרוצים איפה מפרסמים מתי מתקיימים ארועים כאלו? שנוכל גם לבוא ולראות וכמה עולה כניסה
21.פיראס 08-05-10
יזי תענוג יפה כול הכבוד
22.אסף ארצי 09-05-10
נהניתי לקרוא, נהניתי לא פחות לראות את התמונות...כל הכבוד גיסנו!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:16-24.