טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ טרקטורונים – סבב 6 לעונת 2010 – סוף דבר


   23-05-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת הטרקטורונים הישראלית מסיימת את עונת 2010 בסבב השישי והאחרון שהתקיים בחולות אשדוד. אליקו אוחנה סוף סוף זוכה בכתר האליפות של ליגת הטרקטורונים, ניל פלד, דורון עידן ומתן אבירם מוכתרים כאלופים בקטגוריות השונות.

אליקו אוחנה מתקרב לקו הסיום עם אגרוף קמוץ ויד חזקה מונפת באוויר, שש שנים שלמות של רדיפה אחר התואר הנכסף הגיעו לסיומן והוא זוכה בכתר אלוף ליגת הטרקטורונים לעונת 2009-2010.
הקרקע למרוץ הייתה חמה ולוהטת שכן באף אחת מהקטגוריות, למעט רכבי השטח הקלים, תמונת האליפות לא הייתה סגורה ובחלק מהמקרים הייתה צפופה ביותר ומנצח המרוץ האחרון יהיה זה שמוכתר לאלוף הליגה. כך גמרה הטבלה לגבי הקטגוריה המקצועית, כשפער הנקודות בין אוחנה להדר וינברגר מסתכם בנקודה אחת בודדת, בקטגוריית הסניורים שתי נקודות בלבד מפרדיות בין אייל שטיינר לדורון עידן, ובקטגוריית כפולי ההנעה שלוש נקודות מפרידות בין אורן נידם ולמוביל הטבלה רונן ראובני.

התיאוריה והמציאות לא תמיד נפגשים פנים אל פנים, למרות המצע המבטיח דרמה משובחת, מיעוט משתתפים, חוסר בקהל ואווירת נכאים אפיינו את הסבב השישי החותם את הליגה לעונה זו.
מיעוט המשתתפים נגס בעיקר בקטגוריות העממיות ושלושת המתחרים שכן הגיעו צורפו למקצה הספורטיבי. לפיכך 22 משתתפים המחולקים לשישה קטגוריות שונות עמדו על קו הזינוק כשעופר כוכבא הניף את הדגל והוציא את המרוץ לדרך. שני מקצים בני 30 דקות לקטגוריות המתחילים, הסניורים, כפולי ההנעה ורכבי השטח הקלים, ושני מקצים בני 45 דקות לקטגוריה העממית והמקצועית.

"כעבור תשע הקפות אליקו אוחנה מתקרב לקו הסיום עם אגרוף קמוץ ויד חזקה מונפת באוויר, שש שנים שלמות של רדיפה אחר התואר הנכסף הגיעו לסיומן והוא זוכה בכתר אלוף ליגת הטרקטורונים לעונת 2009-2010. "

קטגוריה מקצועית
אליקו אוחנה, הדר וינברגר, עמרי שהינו ודני עידן מאיישים את שורות הקטגוריה המקצועית.
אוחנה לא מתכוון לוותר על הכתר הפעם ומגיע מצויד עם טרקטורון נוסף שמחכה לו ברחבת הטיפולים על כל מקרה שלא יקרה, וקרה...
עם ההזנקה אוחנה לוקח את ההובלה וממשיך בתצוגה הפנומנאלית שלו והוא פותח פער גדול
כבר בהקפה הראשונה. עם כניסתו להקפה השלישית הבחור מוריד את הקצב מאחר והטרקטורון מאותת לו שהוא לא במיטבו. בכל זאת אוחנה משלים את המקצה הראשון בפער של דקה שלמה על פני עמרי שהינו שמסיים שני. וינברגר מסיים את המקצה במקום השלישי ודני עידן לא במיטבו במקום הרביעי.
למקצה השני אוחנה מתייצב עם הטרקטורון החלופי שהועמד מבעוד מועד, שוב הוא יוצא לדרך בראש הקטגוריה אלא שהפעם שני הנערים שהינו וינברגר דולקים בעקבותיו ולא מאפשרים לו לפתוח פער לפחות עד ההקפה הרביעית שם וינברגר נחלש קצת ומתקשה לבצע עקיפות בכדי להשאר עם השניים האחרים. שהינו מנסה להישאר צמוד אך כעבור תשע הקפות אליקו אוחנה מתקרב לקו הסיום עם אגרוף קמוץ ויד חזקה מונפת באוויר, שש שנים שלמות של רדיפה אחר התואר הנכסף הגיעו לסיומן והוא זוכה בכתר אלוף ליגת הטרקטורונים לעונת 2009-2010.
לוח התוצאות נותר זהה למקצה הקודם.

"עם הפתיחה לירון חמו מוכיח לכולם שלא רק בדיונות ידו על העליונה, הוא משלים שני מקצים במקום הראשון בצורה משכנעת במיוחד כשהוא מנופף לקהל ולצלמים תוך כדי רכיבה ועדיין מנצח בפער עצום של יותר מארבע דקות."

קטגוריה עממית
ניל פלד מוביל את הטבלה בגאון עם פער של 17 נקודות, רק ניצחון לניסים בוסקילה ואי סיום המרוץ מצידו של פלד יכול לשמוט ממנו את הכתר לו הוא כל כך ראוי. בסבב החמישי של הליגה נכנס לקטגוריה אורח ישן חדש בשם לירון חמו וניצח ביד רמה.
פלד, בוסקילה וחמו עומדים שלושתם על קו הזינוק ועם הפתיחה חמו מוכיח לכולם שלא רק בדיונות ידו על העליונה, הוא משלים שני מקצים במקום הראשון בצורה משכנעת במיוחד כשהוא מנופף לקהל ולצלמים תוך כדי רכיבה ועדיין מנצח בפער עצום של יותר מארבע דקות. בוסקילה פורש לאחר שלוש הקפות במקצה הראשון בשל כבל גז קרוע וחוזר למקצה השני רק בכדי להשלים את המרוץ.
הסיום במקום השני לא מעיב על שמחתו של פלד, שכן הציג לאורך העונה כולה יכולות רכיבה ועקביות המעטרות את ראשו בכתר האליפות בכבוד.

קטגוריית סניורים
גם בפתיחת הליגה וגם בסיומה, הקטגוריה של הקשישים היא זו שהייתה האטרקטיבית ביותר עם מספר המשתתפים הרב ביותר בכל מרוץ. אייל שטיינר מוביל הטבלה ודורון עידן הנושף בעורפו בקרב על האליפות, דודי צמח האורב מאחור, דורון אוחיון ואלי אוחיון החוזר לאחר העדרות ממושכת ואחרון חביב על קו הזינוק יניב גזיאל.
עם הנפת הדגל במקצה הראשון אלי אוחיון מוכיח שכוחו במותניו ויוצא ראשון כשאחריו דולקים גזיאל, עידן, שטיינר, צמח ודורון אוחיון. הסדר נשאר על כנו במהלך ההקפה הראשונה אך בהקפה השנייה החל המפנה כשגזיאל פותח מבערים ומשאיר את אוחיון מאחור ופותח פער מהקפה להקפה.
בהקפה האחרונה גזיאל נופל מהטרקטורון ואוחיון רץ קדימה לעבר הניצחון. גזיאל חוזר לרכב ומצמם לאוחיון אך חוצה את קו הסיום באיחור של שנייה בודדת. עידן במקום השלישי, שטיינר רביעי, דורון אוחיון חמישי וצמח שישי.
במקצה השני שוב אוחיון לוקח את ההובלה אך כעבור שתי הקפות נפרד מהשרשרת ונתקע. אני לא יודע מה גזיאל אכל בהפסקת הביניים אך הבחור חזר עם טורבו בישבן ופשוט עף על המסלול בתצוגה מפתיעה וניצחון מוחץ של הקפה מעל לחבריו לקטגוריה. עידן מסיים במקום השני ושטיינר שלישי. בשכלול התוצאות גזיאל על המדרגה הראשונה, דורון עידן על המדרגה השנייה ושטיינר על השלישית. ולפיכך דורון עידן הוא האלוף המוכתר בקטגוריית הסניורים לעונת 2009-2010.

"אני לא יודע מה יניב גזיאל אכל בהפסקת הביניים אך הבחור חזר עם טורבו בישבן ופשוט עף על המסלול בתצוגה מפתיעה וניצחון מוחץ של הקפה מעל לחבריו לקטגוריה."

קטגוריית מתחילים
שישה מתחרים בקטגוריית המתחילים: מתן אבירם, זהר ראובני, נועם דהן, אופיר דהן, רותם לב ועדי שלום. במקצה הראשון אופיר דהן מפתיע ומקדים את שני הפייבוריטים של הקטגוריה, ראובני ואבירם, כשהוא מסיים במקום הראשון. ראובני הצעיר שוב מראה את רוח הלחימה ומסיים שני ואבירם מסתפק במקום השלישי. כבר הספקנו להכיר את אבירם במהלך העונה, הנער לא פראייר והוא עולה למקצה השני בכוחות מחודשים ובכדי להמתיק לעצמו את הזכייה בתואר האליפות הוא לוקח את המקום הראשון במקצה השני ובסיכום הכללי. נועם דהן מסיים במקום השני ואופיר דהן במקום השלישי. ראובני מסיים רביעי בלבד כשאחריו רותם לב ועדי שלום.

קטגוריית כפולי הנעה ורכבי שטח קלים
רונן ראובני ואורן נידם הפכו להיות שני יריבים קשוחים על המסלול, הרוח הספורטיבית בין השניים
השאירה תמיד מתח באוויר בעוד מתחרים שונים באו והלכו. פער של שלוש נקודות מפריד בין השניים וכבר במטר הראשון של ההזנקה המאבק נראה צמוד במיוחד. נידם משלים ראשון את ההקפה הראשונה אך ראובני פותח פער החל מההקפה השנייה ועד לסיום.
במקצה השני ראובני פותח חזק ותופס פער שהולך ומצטמצם ככל שהתקרבו אל קו הסיום, אך ראובני לא מוותר בקלות ומנצח גם את המקצה השני וזוכה בכתר אליפות קטגוריית כפולי ההנעה לעונת 2009-2010.
גל אזולאי משאיר את הטרקטורון בבית ומתייצב כמתחרה בודד בקטגוריית רכבי השטח הקלים, במאבק הישרדות כנגד השעון. הוא מסיים כצפוי את שני המקצים וזוכה במקום הראשון. כתר האליפות נותר על ראשו של יובל שרון שלא הופיע למרוץ והשתעשע ב"מסע מעולם אחר".

"כבר הספקנו להכיר את מתן אבירם במהלך העונה, הנער לא פראייר והוא עולה למקצה השני בכוחות מחודשים ובכדי להמתיק לעצמו את הזכייה בתואר האליפות הוא לוקח את המקום הראשון במקצה השני ובסיכום הכללי."

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה

קטגוריה מקצועית
1. אליקו אוחנה – קאן אם DS450 – עופר אבניר
2. עמרי שהינו – קאן אם DS450 – סוכנות אוחנה, עופר אבניר
3. הדר וינברגר – KTM450 – ד.ל.ב מוטוספורט, רז גל, שורש, אלטשולר שחם, אנרמית בע"מ

קטגוריה עממית
1. לירון חמו – KTM 525 – my kitchen
2. ניל פלד – קאן אם DS450 – סוכנות אוחנה, דודי צמח
3. ניסים בוסקילה – גאס גאס 450 – ממתקי ניצן, סוכנות אוחנה, ניר מדר אביזרים

קטגוריית סניורים
1. יניב גזיאל – קאן אם DS450 – סוכנות בן ג'ט
2. דורון עידן – סוזוקי LTR450 – מוסך המגרש, צמיגי דורו
3. אייל שטיינר – קאן אם DS450 – סוכנות אוחנה, הפינה הירוקה

" רונן ראובני לא מוותר בקלות ומנצח גם את המקצה השני וזוכה בכתר אליפות קטגוריית כפולי ההנעה לעונת 2009-2010."

קטגוריית מתחילים
1. מתן אבירם – קאן אם DS450 – אבירם ניר עבודות מתכת, סוכנות אוחנה
2. אופיר דהן – DVX400 – מסעדת SMS
3. נעם דהן – KTM 450

קטגוריית כפולי הנעה
1. רונן ראובני – רניגייד 800
2. אורן נידם – רניגייד 800 – סוכנות אוחנה

רכבי שטח קלים
1. גל אזולאי – RZR800

"גל אזולאי משאיר את הטרקטורון בבית ומתייצב כמתחרה בודד בקטגוריית רכבי השטח הקלים, במאבק הישרדות כנגד השעון. הוא מסיים כצפוי את שני המקצים וזוכה במקום הראשון."
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אושי 23-05-10
מברוק לאליקו אוחנה על האליפות, עלה והצלח גבר
2.לירון חמו התותח! 23-05-10
איפה ישנת כל העונה הזו?!?!?
ממש תענוג לראות את הבחור הזה רוכב :)
3.יהודה שריפי 23-05-10
כל היום אני מחכה לכתבה הזו
התמונות נראות אש, הסיקור נראה יבש משהו...
4.אין קומבינה אין אליפות 23-05-10
תגידו מה שתגידו על אוחנה הוא אלוף ומגיע לו
רק מאיפה באה הבדיחה הזו של שתי טרקטורונים???
5.ל 4 23-05-10
מה הסיפור שלך?! אליפות זה אליפות אז תפסיק לפשפש סתם כי הפעם לא יעזור לאף אחד - אליקו אוחנה אלוף!!!
6.כמה כוכבים נסתרים יש לנו פה 23-05-10
עונה הבאה הולכת להיות אש, לפי רשימת הזמנים יש לא מעט שיכולים לעבור לקטגוריה A, תראו את יניב גזיאל למשל או לירון חמו... החברה האלה תותחים ויכולים להתחרות בחוד הליגה כמו כלום
7.לכולם 23-05-10
באמת מה הקטע של השני טרקטורונים ? אחרי בדיקה קטנה בתקנון ראיתי שזה לא כתוב אז מישהוא יכול להסביר מה הקטע ?
8.מה שלא כתוב 23-05-10
מה לא ברור פה לא כתוב בתקנון אז כנראה מותר בליגה הזו חברים שימו לב דברים כאלה מדרדרים את הליגה הזו למטה ולכן טין משתתפים עיין ערך מרוץ קודם 37 משתתפים והפעם 22 משתתפים באמת חבל.
9.על פי התקנון של העמותה אליקו פסול ראה תקנון עמותה 23-05-10
מן התקנון אשר נמצא כאן בסעיף 9
. במידה וכלי שנרשם לתחרות נמצא תקול בכל שלב במרוץ, ניתן לתקנו ע"י הרוכב ואו צוות

המתחרה ע"י החלפת חלקים או תיקונם אך בשום אופן לא החלפת הטרקטורון ובכפוף ל 10א.

ה. מותר לרוכב ורק לו לתקן את הכלי עליו הוא רוכב בגין תקלה גם מחוץ לרחבת. ראה גם 13ג.

הטיפולים בתנאי שאינו מפריע למעבר חופשי של טרקטורונים מתחרים אחרים.

ה. אי ציות או חריגה מתקנות אלו תגרור פסילה מהמרוץ.10. מרשל במרוץ:
10.יהודה שריפי למגיב 9 23-05-10
אתה בסדר אתה
טרחת לשבת ולקרוא את התקנון
אבל אתה כנראה לא מכיר עם מי יש לך עסק:
במידה וכלי שנרשם לתחרות נמצא תקול בכל שלב במרוץ, ניתן לתקנו ע"י הרוכב ואו צוות
המתחרה ע"י החלפת חלקים או תיקונם אך בשום אופן לא החלפת הטרקטורון ובכפוף ל 10א.
האוחנות מעקמים את התקנות לפי מה שנוח, אם רשום כלי שנרשם אז אוחנה רשם שתי כלים
לדעתי טרקטורון אחד זכה במקצה הראשון והטרקטורון השני זכה במקצה השני
מה שאומר שבכל מקרה הרוכב עליו סיים בכל פעם רק מקצה אחד, זה אומר שהוא בטוח לא ראשון...
11.וינברגר הפרייאר 23-05-10
פעם היו כל אלו מדלב שיודעים לבכות ולעשות בלאגן
דווקא עכשיו הם מוותרים על אליפות ועל מה???
הגיע הזמן להעביר את הדברים קצת יותר גבוה מהוועד העייף הזה
12.סוף סוף יש לנו אלוף חדש !!! 23-05-10
הדר וינברגר ברכות על הזכיה בתואר אלוף הארץ
אוהבים אותך ומחזיקים לך אצבעות בעונה הבאה ..
13.איפה האלוף האמיתי????? 23-05-10
לא יודע מה איתכם אבל אין בכלל עניין של תחרות בלי האלוף האמיתי מתן ניר!!!!!
14.תומר 23-05-10
הבנתי שהסרטון הזה צולם מטלפון סלולרי... אין עליכם נזימה - קרועים לגמרי
חברה עזבו את אליקו אוחנה, הוא הרוכב הכי מוכשר היום ומגיעה לו האליפות ללא כל ספק. שיהיה מברוק
15.צחי פלד 23-05-10
לפי סעיף 9 בתקנון של עמותת הטרקטורונים אסור להחליף כלי ומי שמחליף פסול . הינה הקישור
http://atvclub.co.il/HTMLs/article3.aspx?C2056=12591&BSP=12522&BSS621=12591
16.נו..... 23-05-10
מה יהיה איתכם עם דלב? אתם נכנסים או לא? מסתבר שהעניינים כן דופקים ויש ליגה ויש מרוצים והכל דופק כמו שצריך. מיעוט משתתפים ככל שיהיה לא יעיב על כך שיש לנו ליגה למרות כל הקשיים, אז יאלה שקובי כהן יכניס את היד לכיס (של לובינסקי) ויעזור לקדם את הענף הזה כי קאן-אם חוגגים לו על הצלחת ועונה שלמה לא מכרו 3 אוטלאו אם בכלל...
17.ל 9 10 ו15 23-05-10
אני מזכיר לכם שלאליקו יש פרוטקציות שם זה הכל מכור אבא שלו יושב ראש העמותה הוא עושה שם מה שבא לו אבל באמת הגיע לו האליפותת
18.אני 23-05-10
מתן אבירם - האיש והכרבולת.... איזה ילד מוכשר... עונה הבאה מתן הולך לתת בראש בקטגוריה B
19.לערן שלמה 23-05-10
איזה כתבה מושלמת ותמונות כל אחת מלמיליאן! אחלה סרטון גם
חבר'ה תפסיקו להתעסק בכל התככים האלה כי זה לא מוסיף שום דבר, מי שיש לו בעיה - יש ועד עמותה ואפשר לפנות אליו ואני בטוח שתקבלו תשובה הולמת לכל טענה
20.ג'אבר 23-05-10
מישהו מכיר דיעס 450 טוב למכירה? 2008
21.שאלה לנענע 23-05-10
היכן הביקורת וההתייחסות שלך למקרה של אליקו? האם אתם כאתר מקצועי לא רואים בכך טעם לפגם?
אתם לא מרימים גבה?
לא מתייחסים בכלל לתקנון שאותו הייטב מכירים?
בזיון גדול ואני מתכבד להעניק לכם ולאליקו את תעודת העניות.
ציפיתי ממך ליותר !
22.אחד שעבר ומרוצה 24-05-10
מרוצי הטרקטורנים גוססים. . . אני עברתי מטרקטורונים לאופנועי שטח בגלל כל הכאב ראש עם החוק במדינה "הנפלאה" שלנו.
באופנועים המצב לא מזהיר אבל הרבה יותר טוב מהטרקטורונים
שימו לב לנתונים 22 מתחרים לעומת 80+ בכל מרוץ אופנועים.
פי ארבע יותר.
אז עד שהמדינה הזו תתעורר אני רוכב על האופנוע שלי ונהנה מכל רגע.
תבואו גם אתם יהיה כיף!
23.גשש בלש 24-05-10
שמעתי שטל חביב חוזר להתחרות עם DS
24.חבורה של בכיינים ויילדי כאפות.. 24-05-10
רישום של 2 כלים לתחרות מקובל כמעט בכל מירוץ בעולם, GNCC, אופנועים ובשורה ארוכה של ליגות בארופה ובארה"ב.. תוציאו קצת את הראש מהשכונה שאתם חיים בה ותלמדו קצת מה קורה בחוץ..
במקום ליילל בתגובות, תשקיעו קצת בכלים, תתאמנו ברצינות, תביאו חברים ומשפחה לתחרות ותהיו אתם הראשונים שמגיעים לקו הסיום...
עד אז, מספיק כבר עם הבכי... לכו לעבוד!
25.ינוקא 24-05-10
בירור שערכתי בשטח המרוץ עם וועד עמותת הטרקטורונים העלה, שהתקנון אוסר החלפת כלי כל עוד המקצה לא נגמר, ועם זאת הוא מתיר שימוש בכלי אחר במקצה נפרד בתנאי שהכלי נרשם מראש ושולם עליו התשלום. לא קראתי את התקנון אך אליקו עמד בתנאים האלה לגמרי: גם סיים את המקצה הראשון עם הטרקטורון הראשון וגם רשם ושילם מראש את הטרקטורון השני. כמו כן מסרו לי המארגנים שהנוהג הזה קיים וידוע בליגות הטרקטורונים בחו"ל. התגובות המגעילות שלמעלה לא נובעות אלא מקנאה צרה וחשוכה: כל הישג של אליקו נרכש בזכות, בגלל ההתמדה, האימונים והכישרון הגדול.

26.תגובה לינוקא 24-05-10
אין שום איזכור לכך בתקנון ובכלל התקנון והחוקים נכתבו בין היתר כדי לתת לכולם עד כמה שניתן נקודת פתיחה זהה.
האם נראה לך הגיוני שבעלי הממון והאפשרות להכניס שני טרקטורונים יהנו מיתרון כל כך ברור?
וממתי משהו נהוג הופך למשהו רשמי שמכריע אליפות?
אז כאשר יהיו שלושה מקצים יגיעו עם שלושה כלים מתודלקים וצמיגים רעננים ויקחו אליפויות בהליכה? זה לא חוקי ! זה לא מצוין בתקנון ! ומעבר לכך לכל יתר המתחרים לא היה ידוע על כך וכלל לא ניתנה להם ההזדמנות לעשות מהלך זהה בתמיכת הספונסרים שלהם.
לא מדובר כאן בקנאה ינוקא ואיש לא יכול לקחת מאליקו את הכישרון הגדול שלו.
אך לתת לדבר כזה תעודת הכשר גם בסקירתך בפול גז וגם כאן בנזימה זו לא פחות מעצימת עיניים והפניית המבט הצידה.
בדוק עם ייתר המתחרים בליגה האם הם בכלל ידעו על קיומה של אפשרות כזו?
האליפות הזאת הוכרעה ע"י כסף ותחמנות ולא ע"י שילוב של רוכב ומכונה.
חוץ מזה ממתי אתם מסתמכים על המילה שנאמרת בתחילת מירוץ ולא על הכתוב בתקנון?
את היושר שלך ושל ערן אין להטיל בספק אך ללא ספק מישהו סיבן אותכם בלשון המעטה.
עד היום לא היה לכך תקדים בשום ליגה בארץ !!!
27.ל27 מילים כדורבנות כל מילה חקוקה בסלע !!!!!!!!!!! 24-05-10
ואחרי זה מתפלאים למה טובי הרוכבים מדירים עצמם מן הליגה
28.ערן שלמה - עורך האתר 24-05-10
נשלחה פנייה לוועד העמותה להסבר,
טרם התקבלה תגובה, כשזו תגיע היא תפורסם כלשונה.
29.תגובה לערן 24-05-10
מהלך נבון ומתבקש.תודה רבה על ההתייחסות למרות שלא נעשה באופן רישמי בפנייה מסודרת.
מעל במה מתוקבקת זו אני פונה גם לינוקא מפול גז בתקווה שהוא קורא כאן,לעשות מהלך זהה ולבקש הסבר מנומק מוועד עמותת הטרקטורונים.
ברמה האישית אני סומך על האינטלקט של שניכם בכדי לשאול את השאלות הנכונות והנוקבות.
אומנם זאת סקירת מירוץ אך משלב זה מדובר כאן גם על נגיעה עיתונאית עם השלכות מרחיקות לכת על פני הליגה בעתיד.
ושוב תודה לשניכם.
30.יהודה שריפי 24-05-10
נו באמת..
זה באנת ינוקא כתב את ההודעה הזאת????
נשמע כמו ניסוח שלא מתאים לו בכלל
31.מתי הטקס 24-05-10
מתי הולך להיות טקס הכתרת האלופים והענקת גביעים?
32.ד.ל.ב לא משקיעים כי 24-05-10
ד.ל.ב מוטוספורט לא משקיעים במרוצים הללו והם צודקים במליון ואחד אחוזים.
מי שמגיע למרוצים הללו זה 90 אחוז ערסים, עבריינים וכל מיני אנשים שלא תורמים לתחום הזה בשום צורה חיובית. ד.ל.ב לא צריכים שאנשים מהסוג הזה יקחו חלק במאגר הלקוחות שלהם - יש להם מספיק לקוחות גם בלעדיהם והסיבה שקאן-אם מכרו יותר כלים מהם בתחילת שנת 2010 זה אך ורק כי לא היו לד.ל.ב מוטוספורט כלים להספקה מיידית ועכשיו יש.

ד.ל.ב מוטוספורט היא החברה הגדולה ביותר העוסקת בטרקטורונים בארץ, פולריס היא החברה הוותיקה ביותר והטובה ביותר שקיימת בעולם הטרקטורונים והם לא צריכים לקחת חלק בתחרויות עלובות של טרקטורונים בשביל לקדם את המכירות ובטח ובטח שלא במטרה לקדם את התחום בעל השם הזוועתי שאנחנו יצרנו לעצמנו.
33.אוראל בוסקילה ל32 24-05-10
תגיד לי אידיוט מישהוא אמר משהוא על דלב ? או שסתם הם חותמים לך על התלוש בסוף החודש
34.עפר כוכבא 25-05-10
למי בדיוק הופנתה הבקשה להסבר ?
אתם מוזמנים להמשיך ללכלך. יש כ"כ הרבה נתונים שאתם לא מודעים אליהם וגם אם כן אתם מעדיפים שלא לציין אותם כי אז לא תבער האש.

נקודה אחת, אליקו פנה אלי ביום שלישי שלפני המרוץ ושאל האם נאפשר לו לרשום שני כלים לתחרות ואני כמותכם במחשבה ראשונה אמרתי לא. אבל אחרי שבדקתי בתקנון וכן בתקנונים של לגות מקבילות בעולם ומצאתי שכאשר מדובר בריבוי מקצים ניתן להחליף כלי אך בשום אופן לא בתוך אותו מקצה. עד לעונה הנוכחית הסבבים שהיו היה רק מקצה אחד ורק העונה אנחנו עברנו לריבוי מקצים כמו שנהוג באירופה ובארה"ב. ראו דוגמא מתחרויות מוטוקרוס מארה"ב שרוכבים מספונסרים מגיעים לתחרות עם שישה אופנועים. עם במקצה הראשון האופנוע מתקלקל אז למקצה השני הוא עולה עם אופנוע אחר. יותר מזה אפילו, הם מחליפים אופנועים לפי אופי המסלול והלחץ האטמוספרי לכיווני הדלק ותאוצות ועוד.
נקודה שניה, אליקו סיים את המקצה הראשון במקום הראשון ווינברגר במקום השלישי מכאן שאליקו קיבל 20 נד' ווינברגר 15 נק'.
היות והיו רק ארבע מתחרים יכל אליקו לא להלחם כלל ולעלות למסלול עם הטרקטורון הראשון שכביכול היה לא תקין לחלוטין ומספיק שהיה יושב בצד ורק עובר את השער בסוף המרוץ היה מקבל מקום רביעי וכיוון שוינברגר הגיע שלישי ונגיד שאליקו לא היה במשוואה אז היה וינברגר שני אזי היה מקבל 17 נק' ואליקו רביעי מקבל 13 . עכשיו תעשו חשבון. יוצא שגם עם אליקו היה מגיע עם הטרקטורון מגמגם וצולע או אפילו נגרר על מעבר לקו הסיום היה לו סה"כ 33 נק' לעומת 32 נק' של וינברגר. אבל אליקו לא בחר בדרך הזו, הוא העדיף להילחם ולתת בגז. אם אני הייתי מנהל קבוצה במקרה כזה הייתי נוקט בדרך הלא ספורטיבית אך בטוחה ואומר לרוכב שלי לחכות בצד ולעבור את השער ולא חס וחלילה להתהפך ולא לסיים כלל. אליקו בחר בדרך השניה.
בעיניים שלי ראיתי מנהלי קבוצות שעושים מניפולציות לא ספוטיביות כדי שהרוכב המוביל שלהם ינצח כמו להורות לרוכב מהקבוצה לפרוש כדי שיהיו סה"כ פחות רוכבים ואז הניקוד של המתחרה יהיה קטן יותר או להפך. אנחנו יכולים לחפש מה מסריח ולראות רק את השלילי אבל זו כבר בחירה שלנו.
שיהיה לכולנו קיץ סבבה.
35.תגובה לעופר כוכבא 25-05-10
הגיע הזמן שתפסיק למרוך את כולם אבל אם דבר לא רשום בתקנון אז זה אומר שזה לא קיים . גם אם דברים שרשומים תקנון אתה לא מקפיד נסיעה ללא קסדות , אי דידמום טרקטורון בתדלוק , רכיבה ללא כפפות , כל הדברים אלו הם פסילה בתקנון . אז אל תצדיק את העובדה שפעלתה לא נכון , ולא פרסמתה את דבר ההסכמה שלך לטרקטורון נוסף .
דבר נוסף כדי ששנה הבאה אם תיהיה ליגה אז אל תיהיה שופט למה רואה שאתה לא יודע לשפוט בצורה שווה לשני הצדדים .
36.עפר כוכבא 25-05-10
תגובה ל 35
אל תדאג, ממני נפטרת.
באיזה תפקיד אתה בעונה הבאה ?
37.סתם אחד 25-05-10
לכל המבקרים, יש לי רק להגיד לכם: תתביישו לכם !
אתם אלופים בלשבת בחדר בממוזג שלכם על המחשב ולהעביר ביקורת על כולם, ללכלך, להשמיץ, לקלל ומה לא...אבל לעשות משהו חוץ מיזה ?כלום !
אתם חבורה של אפסים שלא מגיע לכם בכלל זכות דיבור.
אם לא תהיה עונה חדשה של ליגת טרקטורונים זה רק בגלל אנשים שכמותכם.
אני מקווה שכל מי בטרח ואירגן את הליגה השנה, ימשיך גם בעונה הבאה , כדי שלמרות המצב והתנאים הבעייתים של ספורט מוטורי בישראל, יהיה לנו לפחות את זה.

עופר, נועם, חיים, בוסקילה...וסליחה אם שכחתי מישהו, תודה רבה על העונה היפה שנתתם לנו , תודה שניסיתם ולא ויתרתם, תודה שהתעלמתם ממי שצריך ולא ראוי, תודה שהאמנתם בנו, יישר כח, המשיכו כך !
38.נועם 25-05-10
מה נסגר עם החוק של הספורט המוטורי?
לא עבר איזה משהו בכנסת?
יהיה איזה שינוי לקראת שנה הבאה?

ועצה קטנה:
מה עם תחרויות של עבירות? או פעללולים?
זה משהו שהוא כיף גדול, כיף לראות, הקהל נהנה יותר מאשר לראות איזה טרקטורון חולף במהירות ועושה המון אבק..
צריך לחשוב על הקהל יותר, ועל מה שעשוי והביא הנאה לקהל, ואז יהיו המון משתתפים וגם המון קהל!
התחום הזה הפך להיות משהו שהוא חמולתי (של חמולות), ותחרות יוקרה בין משפחות ויבואנים.
זה לא צריך להיות ככה.
צריכה להיות אהבה ופירגון בין כולם, סך הכל כולנו אוהבים את אותו הדבר.
תנסו להוריד קצת לחץ לקראת שנה הבאה, ולעשות דברים שיהיה כיף לבוא ולראות לכולם!

ותשמרו על עצמכם - ועל הטבע שלנו בבקשה, לכל הרוכבים...

קיץ שמח!
39.אחד שיודע 25-05-10
כמו שזה ניראה ואחריי הדברים שאמר אדון כוכבה היקר אם אתם תרצו מירוציי טרקטורונים בעונה הבאה תצתרכו להרכיב וועד ולהפיק אותם לבד נקווה שיקומו האנשים שיעשו את זה
למה עם היתנהגות כזאת ספק עם ישאר בוועד חבר וועד אחד מהנוכחים
בהצלחה
40.אחד שיודע 25-05-10
כמו שזה ניראה ואחריי הדברים שאמר אדון כוכבה היקר אם אתם תרצו מירוציי טרקטורונים בעונה הבאה תצתרכו להרכיב וועד ולהפיק אותם לבד נקווה שיקומו האנשים שיעשו את זה
למה עם היתנהגות כזאת ספק עם ישאר בוועד חבר וועד אחד מהנוכחים
בהצלחה
41.לא נורא 25-05-10
שאליקו יהיה אלוף העונה העלובה הזאת- מה היא כבר שווה עם שני מתחרים וחצי?
42.לעופר כוכבא 25-05-10
עופר כוכבא תפסיק עם הבילבולי ביצים שלך כל היום נמאס לראות את "הפרשנות " שלך כל הזמן תפסיק לשחק אותה צודק ודוגל בחוקים.
אתה עוד אפס מושחת שמנסה להראות שאתה גיבור בזה שאתה "מתנדב" עאלק מתנדב לעמותה .
הכל זו תוכנית זדונית שלך ושל דני אוחנה אז לך תחפש חצילים ותספר להם סיפורים כאיילה .
כל מה שהיה במירוץ בשבת זו שחצנות לשמה וקומבינה אחת מכמה מיליונים של משפחת אוחנה .
אל תתאמץ להגיב התגובות שלך לא מעניינות הן מלוות בתירוצים עלובים כמוך .
43.תומר וולף 25-05-10
כמה שנאת חינם ?? על מה ולמה ?? אמר לי פעם איש חכם ״ השלום מתחיל מבפנים , מי ששלם עם עצמו שלם עם כולם.... ״ ברכות לכל המסיימים עונה יפה ומכובדת .
44.לתומר וולף 25-05-10
כבוד הוא לנו שאתה כותב לנו פה אך תאמין לי הליגה הזו רק קומבינות וחבל ,למה רצינו לשנות אבל לא יעזור לא ישתנה כלום במרוצים אללו .בתור אחד שניסה ואומר כל מרוץ על פסילות שמבצעים רוכבים שונים . כמו כן עופר תפסיק להתרברב למה צדיק אתה לא זה יתחיל עונה שעברה בתקרית עם מתן , וימשיך עם זה שאני לא יכול להיות בוועד העמותה , וימשיך שנחחתי בישיבה אחת ואמרתי לך לא להיות שופט ואז אמרתם אין כסף לשופט כמו דני פרל אבל ראינו את התוצאות בשטח . כמו כן לא ראיתי באף מקום סיכומי ישיבות ועד למעט זו שאני ההיתי שותף . אז תפנו מקום לאנשים שבאמת רוצים .
כמו כן אין לי שום דבר נגד אליקו והוא יודע . וקיץ מגניב לכולם שי גפני
45.לתומר וולף 25-05-10
תחליף כמה מילים עם יובל שרון הוא כבר יסביר לך מה קורה
46.תגובה לעפר כוכבא 25-05-10
מדוע אתה בכלל מרשה לעצמך לקבל החלטות כדוגמת זו?
באיזו זכות אתה מתעלם,מקפל ומשנה את התקנון בסוף העונה?
היכן בדיוק רשום בתקנון כי מותר להשתמש בטרקטורון נוסף בכל מקצה?
מדובר על שני מקצים במרוץ אחד אז מדוע בכלל אליקו נדרש לשלם עבור שני טרקטורונים?
האם הוענקו שני גביעים?
אין אח ורע להתנהגות ועיוות כזה כמו שעשיתם במרוץ המדובר.
הדוגמאות בהם אתה משתמש על מנת לחזק את צדקת החלטתך אינן רלוונטיות .
הרבה דברים נעשים בליגות שונות בעולם שאין אנו מיישמים כאן.
בדיוק לשם כך נועד התקנון.
האם לא נראה לך כי נכון היה לעדכן את כולם?
ברשותך אעבור לחלק הספקולטיבי בתגובתך.
ומה היה קורא אם אליקו היה נתקע רחוק משער הסיום ולא היה מצליח להגיע לקו הסיום?
ומה היה קורה אם וינברגר היה מנצח את המרוץ וזוכה במקום הראשון כי הלחץ של אליקו היה יורד מכתפיו.
ומה היה קורה אם כתוצאה מכשל קיצוני בטרקטורון של אליקו בזמן פנייה מהירה ומסוכנת אליקו היה חלילה נופל ולא היה מסוגל להמשיך ?
אני יכול להמשיך כך ללא הפסקה עם דוגמאות נוספות.
עזוב בבקשה את החלק הספקולטיבי כי זה נשמע אולי טוב בקריאה ראשונה אך לא פחות מהזוי
כאשר חושבים על כך לעומק.
אז בו ונחזור למציאות כי במבחן התוצאה ובהתייחסות לתקנון נעשה כאן דבר לא חוקי.
התקנון הוא מעל הכול וגם מעל לשיקול דעתך לטוב ולרע.
הוא נועד למנוע מקרים כדוגמת זה .
כל שינוי שנעשה בתקנון או חוקי הליגה חייב להיעשות בזמן סביר לפני המרוץ הקרוב ועל וועד העמותה לוודא שכל מתחרי הליגה יודעים על השינוי בזמן סביר על מנת שיוכלו להיערך בהתאם.
זה נועד לתת הזדמנות שווה לכולם ולא להוות כלי למחטף כפי שאתם עשיתם.
זאת התנהגות בזויה שלא מוסיפה כבוד לחברי הוועד אשר נטלו חלק בהחלטה זו .
והתוצאה היא לא פחות מבחירות מזויפות ברשות הפלסטינאית.
אינני עוסק כאן באליקו שהוא רוכב מצוין ומהטובים בארץ.
מדובר כאן על יושר בסיסי ומתן הזדמנות שווה לכולם.
נכון לימים אלה מדובר כאן בספורט עממי שעולה מדרגה כל עונה .
הרוכבים מגיעים ממקומות שונים ולעיתים נדרשים לוותר על הרבה בחייהם הפרטיים על מנת ליטול חלק בתחרויות אלה.
לא כולם מספונסרים באופן מלא ונהנים מיבואן גדול שעומד מאחוריהם.
למעשה הרוב הם לא כאלה.
ובדיוק לאותם רוכבים עממיים שבאים בשבת רק לתת קצת בגז, התקנון אמור להגן עליהם ולתת להם את האפשרות להיות תחרותיים עם נקודת פתיחה זהה כאשר מונף דגל השחמט.
כלפי כל אלה חטאתם, שהם רוב רובה של הליגה והלב הפועם של התחרויות.
ביום בו רוכבים במדינתנו יקבלו שכר ויעסקו בכך לפרנסתם ,אולי ואני אומר רק אולי , ניתן יהיה לאפשר להגיע עם שני טרקטורונים למרוץ.
בנימה אישית אני חייב לומר לך שתגובתך מאוד אמוציונאלית וניכר כי אתה אוהד של אליקו.
אין כל פסול בכך אך יש לדברייך טעם מר מאוד מפני שניכר כי אין מחשבה מאחורי דברייך אלא הערצה עיוורת תוך התעלמות בסיסית כי טובת הכלל עולה על טובת הפרט.
מקווה כי מישהו שם יאזור מספיק אומץ וישים את הקלפים על השולחן ומבלי לטאטא את הלכלוך מתחת לשטיח.
47.ל46 קראתי את כל מה שכתבת 25-05-10
ואני רק יכול לומר שאתה נגעת בכל החולי של מארגני הליגה בצורה האמיתית ביותר.
כל כך הרבה רוכבים טובים ומוכשרים הגיעו למסקנה זאת עם הזמן ומשכו עצמם החוצה ושתקו אבל אתה הוצאת את זה החוצה.
מי יתן והעונה הבאה תהיה מומסדת ומאורגנת תחת כנפי ספורט החוק המוטורי.
אמן.
48.עפר כוכבא 25-05-10
התגובה היא לשי גפני ולכולם פה.

אני חולה על אליקו, מת על אליקו חי בשביל אבא שלו דני אוחנה וכל מה שאני עושה בחיים זה רק כי דני אומר לי !!!!
אני מקפל את החוקים ומשנה תקנות רק כדי שאליקו ינצח והאמת שהוא ממש צריך את זה כי הוא ממש לא מראה בכל תחרות שאף אחד כרגע לא מתקרב אליו. אבל כשהיה תקוע בלי דלק וגרר אותו רוכב לא פעיל , אני פסלתי אותו. והוא הגיש עירעור ואני דחיתי אותו. אבל זה רק כי אני חולה עליו ועושה רק מה שאבא שלו אומר.
אני כ"כ אתגעגע להיות שופט ולהמצא כל הזמן בין הפטיש לסדן שאין לי מושג מה אני אעשה. אין לי חיים חוץ מלשפוט חבורה של לא מפרגנים בגרוש שרק מנסים למצוא סיבה למה השני חרא וזבל וצריך להעניש אותו. במקום להפיק את המירב מעצמכם אתם אלו שבמגרש תמיד יצעקו שהשופט בן זונה.
נמאס לכם ממני והאמת שאתם צודקים. מי יתן ותעלו ותצליחו ואני אהיה הראשון לפרגן.
49.תגובה לעפר כוכבא. 25-05-10
על פי ההגיון בו אתה מציג את הדברים כאן ובפולגז אין כל צורך לקיים תחריות ליגה. אליקו הוא הטוב מכולם ולכן ניתן לעשות מגבית לקניית גביעים ולתת לו את האליפות עוד טרם התחיל המרוץ הראשון.
חבל להשקיע כסף במערכת מדידת זמנים,מפיק מרוצים וכל הבלאגן מסביב.
תאסוף 50 ש"ח מכל אחד ותעשה מפגשים חברתיים עם שתייה ובשרים על האש. גם יבואו יותר אנשים וגם לא יהיו אי סדרים.
זה מצב של WIN WIN.גם אליפות וגם הרבה רוכבים.
50.מגיב 46 לעפר כוכבא 26-05-10
זאת תגובה חסרת תוכן ילדותית ולא עניינית. הגבתי לדברייך עניינית וללא כל התלהמות כאשר הקו המנחה הוא העמדת ראי מול עינייך עם עובדות ולא ספקולציות. אתה בחרת להגיב ע"י כך שבעצם אינך מגיב.אומר הרבה אך למעשה לא אומר כלום. אתה משדר אותות מצוקה ונבהל מהאמת המכוערת שהוטחה בפנייך. אני חושב שאתה חייב תגובה עניינית לטענות ולא לי באופן אישי. אלא לכל משתתפי הליגה שנתנו את מבטחם בך.השקט היחסי שסורר כאן הוא בדיוק מהסיבה שכל האנשים היקרים האלה מחכים לשמוע את שבפיך. אל תמלא פיך מים מפני שאתה מוסיף חטא על פשע. גדולה של אדם היא להודות בטעותו ולא לטייח אותה.לכל הפחות אם אתה כל כך בטוח בצידקתך ובצידקת דרכך, הסבר אותה ותן זוית ראיה נוספת למעשייך. ברמה האישית אני יכול לומר לך שבמידה ותסביר את העניין בצורה משכנעת אני הראשון שאקח את דברי בחזרה ואתנצל. אך כרגע הדרך בה בחרת להגיב משולה לאדם שעומד במרכז כאשר כל חבריו מסביבו והוא פשוט משתין על כולם בקשת ומחייך להם בפנים. זאת לא שאלה של האם אתה צריך להסביר את עצמך אלא מחויבות שיש לך כלפי האנשים שהגיעו להתחרות ונתנו את מבטחם בוועד.
51.דודי צמח 26-05-10
יואאאא איזה תגובות אני בהלם .. טוב חברה במילה אחת אתם אכזבה .. אוכלים את הלב שאליקו לקח אליפות .. מה קרה אני לא מבין גם עכשיו אתם כותבים קומבינות .. יש לי שאלה ובאמת תענו לי ... יש מישהו שיכול לעמוד מול אליקו היום בכושר שהוא נמצא .. אתם כנראה לא מבינים איזה כישרון הילד הזה אתם מוזמנים להגיע לבולגריה ב20-6-2010 לתחרות בסופיה בבולגריה ולראות מי זה אליקו אוחנה ...כמה אוהדים יש לו לאליקו אוחנה המוכשר ... אני פשוט לא מבין את עופר כוכבא מה אתה מגיב לכמה ילדים קטנים שכותבים שטויות ..בקצב הזה באמת לא תהיה לנו ליגה בשנה הבאה וחבל מאוד. לילה טוב לכולם. חלחומות פז ולילה פגז.פפפפפאאאאםםם
52.תגובה לדודי צמח 26-05-10
מדוע אתה מכניס את אליקו למרכז הדיון? אליקו הוא לא הבעיה הרכזית.
זה יכל להיות גם מתן ניר באותה המידה או כל רוכב אחר. האם באמת לא ברור ומובן לכם שנעשה כאן מעשה שלא יעשה? אליקו בכושר והוא מוכשר וזה לכולם ידוע וברור. אבל איך זה קשור לדברים שנעשו? אתם הם אלה שסוחבים את הדיון הצידה ומסיתים את אור הזרקורים המבעיה המרכזית. תניחו לאליקו. לא הוא שינה את החוקים ולמעשה האחריות שלו מתחילה ונגמרת בכך שיהיה עליו לכבד כל החלטה שתתקבל במידה והעניין הזה יובא לדיון.
53.אחלה ליגה תיהיה עונה הבאה 26-05-10
כל המוצלחים יצאו מהחורים שלהם שנה הבאה וניראה מה יהיה אני בטוח לא אהיה שם....שי גפני וכל המגיבים למינהם יש המון בדברים שלכם אבל גם יש דרך מכובדת להציג אותה...

יש כמה אנשים פה שיודעים רק לדבר הרבה ושום דבר מעבר לזה אנשים כאילה שלא רואים ולא שומעים אותם כל השנה והם עוד מעזים לצאת על המארגנים..מאיפה החוצפה שלכםן ?

מס"47 רוב הסיכויים שכל נגיעה של בטרקטורונים היא בטח עוברת דרך העבודה שלך או שאתה סתם אחד שאוהב לדבר המון אבל

שנה הבאה אני מאחל לכולכם בהצלחה ונקווה שכל דברני המקלדת אולי יצאו מאחורי המסך ויגיעו יום שבת בבוקר למסלול ואז ניראה אותפם מדברים

לילה טוב

מזל טוב לאליקו ולהדר על עונה מוצלחת ולשאר המנצחים
54.אפי 26-05-10
לכאן או לכאן, הדרך הנכונה לפתור מחלוקות מהסוג הזה היא פניה לסמכות שמעל
אני חושב שכדאי שבהתאחדות הכידונאים ישמעו על העניין הזה ואולי יוכלו לתת את המלצתם לפתרון הסוגיה.
55.mx 26-05-10
לכל הבכינים תעשו טובה ואל תגיעו למרוצים נזימה אתם אתר מיסכן ועלוב שבקרוב יעלם מן העולם
56.תגובה ל52 26-05-10
לידיעתך בשנה שעברה מתן ניר גם הגיעה אם שני טרקטורונים
57.ל56 26-05-10
מתן ניר הגיע עם שני טרקטורונים למירוצי זוגות...לא ליחידים
58.תגובה ל- 53 29-05-10
איזו דרך מכובדת בדיוק?
התגובות הראשונות עם ההסברים שניתנו הם זילזול באינטלגנציה של חברי העמותה.
ואל דאגה, מי שלא רוצה ליטול חלק בעונה הבאה שימשוך את ידיו מהעניין. לכל אחד יש מחליף. בתי העלמין מלאים בכאלה שהיו בטוחים שאין להם מחליף. שום דבר לא עצר וכול דבר בכול מקום ממשיך לתפקד בכל תחום בחיים. כבר הוכח בכל ענף שדם חדש ממנף ומייעל טוב יותר.
בהצלחה בעונה הבאה.
59.שאלה לערן שלמה 29-05-10
באחת מתגובותייך ציינת כי פנית לוועד בבקשת הסבר וברגע שיתקבל כזה הוא יפורסם.
האם קיבלת מענה כלשהו לשאלותייך?
60.RR 30-05-10
אני לא מבין מה כל הוויכוחים והברבורים , הרי זה בככל לא אינדורו.. בשביל להיות טוב בליגה הזאת אתה צריך להיות ערס שנוסע בשבת לחוף לעשות פוזות לא יותר. כל מרוץ נראה יותר שטותי מהקודם לו. אני רוצה לראות את הרוכבים המהוללים האלה עושים אינדורו אמיתי ביערות מסולעים ובתנאי שטח מקשים. הם כולם יהיו שווים לתחת. לזרוק תחת על חול ים?!?!?! זה אינדורו?????
עדיף לקרוא לזה ליגת לייצנות טרקטורונים 2010
61.אור 10-09-10
מתי יש תחרויות?
איך נירשמים?
ומאיזה גילאים זה?


אור פרץ
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:07-24.