טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: דאנג'י, כבר אמרנו?


   16-03-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כבר נדמה שהמיקום לא ממש משנה, כיוון שהאליפות הזאת הולכת לכיוון אחד. ריאן דאנג'י שוב עשה זאת בגדול, הפעם באינדיאנפוליס. טל דשא עם עוד סיכום שבוע

450

במוצאי שבת נערך המרוץ ה-11 באליפות הסופרקרוס של שנת 2015. הסבב נערך באינדיאנפוליס והפעם סוף סוף קיבלנו תחרות כמו שרצינו.

קן רוקזן הפצוע הוחלף בשלב זה ע"י ברוק טיקל החליף את רוקזן מאחר ופציעת הקרסול שלו מונעת ממנו לחזור להתחרות, לא ברור אם יחזור בסבב הבא.

השערים נופלים ואנדרו שורט טס כמו שד משחת אל עבר הפנייה הראשונה בדרכו לעוד הולשוט, אך בניגוד למרוץ הקודם, הפעם דאנג'י התיישב לשורט על הזנב וחיש מהר נתן לשורט עקיפה עוד לפני סוף ההקפה הראשונה.

קול סילי שפתח במקום השלישי לפני טומאק, פיל ניקולטי, ג'וש גרנט , צ'אד ריד ופייק, מתיישב גם הוא לשורט על הזנב ויודע שהוא חייב לעקוף מהר אם הוא רוצה להיאבק על הנצחון עם טקר הדיזל הכתום שמוביל את המרוץ ואת האליפות. סילי מגיע לשורט, עוקף אותו ופותח גז לעברו של דאנג'י. אך דאנג'י, כמו דאנג'י, לא מתרגש מסילי ולא מחסיר פעימה, להפך, הוא רק מגביר את הקצב ונראה מסונכרן עם האופנוע בצורה מושלמת, אין ספק שההשקעה של KTM בדאנג'י והאופנוע השתלמה להם העונה ואף אחד לא יכול לגעת ברוכב המדהים הזה.

מאחורי החמשייה הראשונה נמצאים דייבי מילספס וטרי כנארד, שפתחו לא טוב את המרוץ אך כבר עוקפים וטורפים בדרכם לשישיה הראשונה של שדה הרוכבים. טומאק יושב מאחורי שורט ומנסה למצוא את הקו הנכון לעקוף, אך הוא טועה קשות ונכנס באחת מקוביות החציר שנמצאות בצדי המסלול ומתרסק, למזלו אין פציעה נראית לעין והוא חוזר למסלול, אך הוא נמצא מחוץ לעשרים הרוכבים הראשונים במרות ורק נס יוכל להביא לו נקודות במרוץ הזה.

מילספס נראה טוב והצליח לעלות למקום החמישי, אך טרי כנארד חם מאוד ועושה הקפות מהירות ועקביות, כשהוא יושב במקום השישי, סוגר על מילספס מרגע לרגע. ווסטון פייק, שפתח את המרוץ בצורה סבירה הצליח להתקדם עד למקום השלישי אחרי מאבק קצר עם אנדרו שורט וגם הוא נראה מעולה היום אך הוא לא יכול להישאר עם קול סילי ולא מהווה סכנה לרוכב הונדה אך הוא מנסה לצמצם את הפער העצום של 4.8 שנ' אל קול סילי.

בלייק באגת לא הצליח להתחבר למסלול ובנוסף לפתיחה לא טובה של המרוץ הוא מתרסק אחרי מקטע הבאמפים האכזרי בכניסה לסיבוב ימינה ומוצא את עצמו מתחת לאופנוע, מתקשה להרים אותו מעליו. כנארד מצליח לעקוף את מילספס אחרי מאבק מרתק בין שני הרוכבים, מגיע לשורט ועוקף גם אותו.

צ'אד ריד פתח לא רע את המרוץ היום אך חוסר המזל שלו ממשיך והוא ממוקם כרגע במקום ה-11, יושב על ג'ייק ויימר ותוקף מכל כיוון אפשרי. אך ויימר לא מוותר ורוצה את הניקוד של המקום העשירי. ריד יוצא מסיבוב חד ימינה , נצמד יותר מדי לקוביות החציר שמתחמות את המסלול ו"בועט" עם הגלגל האחורי בקוביות חציר אחת אך לא מאבד יותר מדי זמן והכי חשוב לא מאבד את הראש ונשאר עם מספיק מומנטום בכדי לעקוף את ויימר.

הקרב בין שני הרוכבים הירוקים לא נגמר וויימר לא מוותר לריד בקלות נלחם ונאבק עד שריד מחליט לשים לזה סוף . הקפה 11 וכנארד עוקף את פייק ועולה למקום השלישי לאחר שפייק טעה תחת לחץ מכיוונו של כנארד, נחת מטריפל מהצד הפנימי של המסלול לצידו החיצוני, מה שכמעט גרם לכנארד להכנס בפייק בנחיתה אך כנארד לא התבלבל לרגע, ניצל את העניין ועקף את פייק. וואוו, זה באמת היה קרוב.

בקדמת המרוץ, דאנג'י מוביל את המרוץ בבטחה ורוכב בקצב מהיר ואחיד לאורך כל הדרך, לא משאיר לסילי שום סיכוי להגיע אליו. 5 הקפות לסיום וכנארד טועה, האף של האופנוע יורד יותר מדי נמוך לקראת נחיתה מקפיצה קטנה, וזה נראה כמו התהפכות קלאסית מעל הכידון אך כנארד מצליח להציל את האופנוע, את המצב ואת המקום שלו.

מאחורי כנארד ופייק, מילספס יושב לשורט על הזנב ומחפש את הדרך לעקוף , שורט רוכב הגנתי ורק לקראת סוף המרוץ מילספס מצליח סוף סוף לעבור את שורט, שהשנה רוכב הרבה יותר יציב וטוב מבשתי העונות האחרונות. עוברים בחזרה לדאנג'י והוא מצליח כמעט לעקוף את טומאק בהקפה, למרות שטומאק נותן בגזיות והצליח להגיע עד למיקום ה-11 , דאנג'י עוקף את טומאק אך טומאק לא מוכן שיעקפו אותו בהקפה שלמה ולא מוותר מכיוון שבחוקה מומלץ לתת למי שעוקף בהקפה לעבור אך לא חובה, למרות שזה מה שמקובל, דאנג'י הבין את העניין והחליט לא ללחוץ על טומאק ולהסתכן במלחמה עם רוכב שלא מתמודד מולו על הנצחון, חוכמת רכיבה .

דאנג'י מנצח בפעם החמישית העונה, עם הפרש עצום מסילי שמסיים שני. כנארד מסיים שלישי, פייק רביעי ודייבי מילספס 5 מקום אחד לפני אנדרו שורט שמסיים שישי.

דירוג הנהגים במירוץ

1. ריאן דאנג'י
2. קול סילי
3. טרי כנארד
4. ווסטון פייק
5. דייבי מילספס
6. אנדרו
7. ג'וש גרנט
8. ברוק טיקל
9. צ'אד ריד
10. ג'ייק ויימר

450 אליפות

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 249 נק'
2. טרי כנארד- (הונדה) 204 נק'
3. אילי טומאק- (הונדה) 169 נק'
4. קול סילי- (הונדה) 160 נק'
5. קן רוקזן- (סוזוקי) 156 נק'

250 מזרח

מרטין לא התחרה במרוץ מאחר והיו לו בעיות ולא הצליח לעלות לאירוע המרכזי אחרי המקצה דרוג (מקרה חריג אך לא ראשון מסוגו).

זינוק צמוד ולמרות שלוח המיקומים הראה שדבאלוס לקח את ההולשוט, אפשר לראות בברור שבוגל הוא זה שחצה את הקו הלבן ראשון, אז ברשותכם אתעלם ממה שכתבו ואמשיך עם מה שעיני ראו. דבאלוס מיד לוקח מבוגל את המקום הראשון, בוגל שני, וינס פריזי שלישי ומרווין מוסקין רביעי אך מתדרדר לחמישי ומייד צובר מומנטום, ועוקף בעשרים מטר לא פחות משלושה רוכבים ומתיישב לדבאלוס על הזנב! היכולת של הרוכב הצרפתי לא פחות ממטורפת העונה.

מוסקין יושב על דבאלוס ועם סיומה של ההקפה הראשונה והמעבר לשניה מוסקין עוקף את רוכב הוסקוורנה, שנשאר ללא תשובה. וינס פריזי שהיה שלישי לפני הקפה מתדרדר למקום השישי בזמן שג'ואי סבטג'י עוקף גם את פריזי וגם את המפשיר ועולה למקום הרביעי מאחורי בוגל שממוקם שלישי.

דבאלוס לוחץ חזק, ומתרסק (מקרה שחוזר על עצמו הרבה העונה), שוב, מצליח לחזור למרוץ אך רק בירכתי השדה ולא סיים את המרוץ עם נקודות. סבאטג'י , כמו כל שאר הרוכבים בעשרייה הראשונה ואף יותר, מקבל קידום למיקום השלישי למרות שבהמשך הדרך הוא מתדרדר עד למקום ה-20 בעקבות תקלה שמכריחה אותו לנטוש את האופנוע באמצא פנייה, אך בסוף הוא הצליח לסדר את הבעיה ולחזור.

הרכש החדש של ימאהה לעונה זו, אנטוני רודריגז ממוקם כרגע חמישי אך וינס פריזי מקבל כוחות מחודשים ועוקף את רודריגז שנראה כמי שסובל מבעיה כלשהיא עם האופנוע ומתדרדר עד למיקום ה-16 שם הוא מסיים את המרוץ. ג'ורדן סמית' נראה טוב היום ונלחם על כל פירור, מגיע לרוכב ימאהה מיצ'ל אולדנברג, עוקף אותו וכבר מתקרב לפריזי שממוקם חמישי.

עברו וחלפו להן כבר 8 הקפות ובוגל טועה ביציאה מסיבוב חד ימינה ומאבד את האופנוע, אך למזלו הוא מצליח לעלות עליו שוב לפני שאר.ג'יי המפשיר שממוקם שלישי מצליח להגיע אליו ולעקוף אותו. קייל כונינגהם מראה שוב עד כמה הוא רוכב טוב וכמה בגרות יש לו העונה והוא מצליח להגיע עד למיקום ה-5 על חשבונו של רוכב הונדה השני, פריזי, שכבר נעקף לפני על ידי סמית', שהולך ונחלש מרגע לרגע כאילו נגמרו לו הכוחות (פריזי נחשב לרוכב בעל כושר מעולה, וכמו כל רוכבי המפעל מקבל הרבה מאוד עזרה מהמאמן האישי שלו).

ישנם הרבה קרבות על המסלול, אך השורה התחתונה היא ששוב פעם אף אחד לא יצליח לנצח את מוסקין ששולט בקטגורייה ביד רמה. הגענו להקפה האחרונה ומוסקין מוביל בכזה פער אדיר שהוא מרשה לעצמו לשייט לעבר קו הסיום, לתת גז בקפיצה ומסיים אותה על היל קליקר ונחיתה ללא ידיים.

בוגל מסיים את המרוץ במקום ה-2 כאשר אר . ג'יי המפשיר מסיים שלישי לפני ג'ורדן סמית' וקייל כונינגהם שסוגר את החמשייה המובילה. מוסקין כלכך מחובר לאופנוע ולמעשה הוא הרוכב היחידי בעשרייה הראשונה של המרוץ שיצרן האופנוע שלו הוא לא הונדה, עד כדי כך מוסקין נמצא שתי רמות מעל לכל שאר הרוכבים.

250 מזרח תוצאות סופיות
1. מרווין מוסקין
2. ג'סטין בוגל
3. אר.ג'יי המפשיר
4. ג'ורדן סמית'
5. קייל כונינגהם
6. ג'יימס דקוייטיס
7. קייל פיטרס
8. קולט ניקולאס
9. וינס פריזי
10. ג'ייס אואן

250 מזרח אליפות

1. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.) 122 נק'
2. ג'סטין בוגל- (הונדה) 106 נק'
3. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 85 נק'
4. אר.ג'יי המפשיר- (הונדה) 74 נק'
5. ג'ואי סאבטג'י- (הונדה)73 נק'תגובות לכתבה
1.דאנג׳י 17-03-15
מי דמיין שלדאנג״׳י יש כזו יכולת דורסנית לפני שנה! ומוסקין בכלל הפתעה משוגעת
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:55-24.